סיון גוטמן

מדריך

מדריכת טיולים סיון גוטמן

קצת על סיון גוטמן

בוגרת אוניברסיטת ת"א בתקשורת ובלימודי מזרח אסיה, ובעלת תואר שני מאוניברסיטת חיפה. מתעניינת בתרבויות רחוקות וקרובות ובקסמו של המפגש הבין-תרבותי, ומחוברת מאוד לתרבויות ולמחשבת המזרח. מדריכה טיולים בדרום ומזרח אסיה – בהודו, נפאל, סרי לנקה, בורמה, ויאטנם וקמבודיה ואף מדריכה בבולגריה (קשר מיוחד למדינה זו עם שורשים משפחתיים). נהנית לחוות מחדש את היעדים האהובים והמוכרים דרך עיני מטייליה, וסקרנית לגלות דברים חדשים במסע שלעולם לא תם. שואפת להעניק ולאפשר למטיילים חוויה משמעותית, שנשארת גם אחרי שחוזרים הביתה

 

אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים (ד"ר סוס)

הטיולים הבאים בהדרכתו/תה

מאמרים

גשם בוא: "פסטיבל השן" בסרי לנקה

סוף סוף נגמרו, כך נראה, הגשמים האחרונים של האביב. אלו אותם גשמים מפתיעים, שהבריקו בפעם האחרונה להשנה […]

סרי לנקה – השקט שאחרי הסערה

הצונמי שהיכה בעוצמה בחופי סרי לנקה לפני כשש שנים לא הצליח להחריב את רצועת גן העדן השזורה […]

סרי לנקה

היה לי המזל להתחיל את הטיול בסרי לנקה ביום ממוזל ביותר, יום הולדתו של הנשיא מהינדה ראג'הפקשה. […]

המלצות

בורמה סיוון גוטמן / מאת חנה כוכב
יעד הטיול :  בורמה  תאריכי הטיול : 7.10-20.10  שם המדריך:  סיוון גוטמן

הערות על מסלול הטיול: המסלול היה מתוכנן היטב ראינו סטופות פגודות ובודהות שונים.

תנאי הטיול: התנאים היו טובים מאוד. מלונות ברמה גבוהה אוטובוסים ממוזגים היטב.

מדריך הטיול: המדריכה הייתה גולת הכותרת של הטיול. חייכנית, כריזמטית ויודעת היטב את החומר ומעבירה אותו בצורה מעניינת. קשובה מאוד לכל בקשה. דואגת להגיע בזמן ולגרום לכולם הנאה מקסימלית.

הצוות המקומי: עמד בציפיות

תהליך ההכנה לטיול (איכות מידע והשרות): היה תקין

 

בורמה סיון גוטמן / מאת אירית שקדי
הערות על מסלול הטיול: המסלול היה מגוון, עשיר, מרתק ומקיף תחומים רבים. העביר את אווירת בורמה, תרבותה, עולמה.

תנאי הטיול: תנאי הטיול טובים למדי וענו על הציפיות כפי שהיו. סיוון העבירה את המידע הנדרש בפגישה הראשונה באופי שהיו לאחר מכן רק הפתעות נעימות.

מדריך הטיול: סיוון גוטמן בעלת ידע אינסופי בתרבותה ועולמה של בורמה ורצון רב לחלוק עם חברי הקבוצה את הידע. סיוון בעלת רגישות לרוח הקבוצה ולצרכי הפרט. הובילה את קבוצתנו באסרטיביות מידתית, בנועם, בהומור, ובגישה אנושית ביותר. מדריכה מעולה ללא צל של ספק!

הצוות המקומי: הצוות המקומי גילה ידע באנגלית והצליח להעביר את המידע ברוח טובה. כמו כן נענו לצרכים של הקבוצה.

תהליך ההכנה לטיול (איכות מידע והשרות): ההכנה לטיול הייתה טובה. החומר שקיבלנו היה טוב וענה על שאלות ראשוניות וחשובות ביותר לקראת היציאה למסע.

כל דבר נוסף שחשוב לכם לומר לנו: חשוב לי להדגיש שסיוון גוטמן השרתה אווירה נהדרת, חשפה בפנינו מידע אינסופי בתחומים שונים וגילתה רגישות רבה לכולנו. ונותר לי רק להודות מקרב לב.


המלצה על המדריכה סיון גוטמן / מאת ד"ר אירית שקדי
המלצה על המדריכה סיוון גוטמן / מאת קבוצת סרי לנקה 2012
group-sivan-gutman
המלצה על המדריכה סיון גוטמן / מאת יוסי וליאורה נינוה, כפר סבא
שלום ברק,
שבנו מטיול - בורמה ספטמבר 2013. כדי שטיול יהיה מוצלח חייבים להתקיים בו מספר תנאים בו זמנית:
מסלול מתוכנן היטב, שרותי קרקע מצויינים, קבוצה טובה , חיובית, בעלת רצון לראות ולדעת, שרותי משרד אמינים ויעילים, ובראש ובראשונה מדריכ/ה מצוינ/ת.
אנחנו זכינו בכל. מתחילת הדרך היתה תחושה של מקצוענות בכל, אך בראש ובראשונה זכינו במדריכה מעולה - סיון גוטמן. אני מדריך ומלווה קבוצות מזה 25 שנה ועל כן יכולתי לבחון את עבודתה של סיוון בעיניים מקצועיות כעמיתה למקצוע. סיון התגלתה כבעלת כל הנתונים הדרושים למדריכה כדי להיות מצויינת:
1. ידע עצום בכל הנושאים הקשורים לבורמה: היסטוריה, גיאוגרפיה, טבע, אמונה, ופולקלור. סיון הפגינה ידע בכל נבכי האמונה הבודהיסטית, על כל מרכיביה ואגדותיה.
2. השכלה כללית רחבה, גם בנושאים שאינם קשורים ישירות לבורמה.
3. יכולת הדרכה טובה מאוד והעברה של התכנים בצורה מעניינת, המשלבת מציאות עם אגדות ופולקלור.
4. שליטה בלוחות הזמנים, עמידה והקפדה על דיוק של כל פרט ופרט.
5. מסירות בלתי רגילה לקבוצה, ודאגה לכל פרט ופרט.
6. קשר מצויין עם המדריכים המקומיים ואפשרות לתת להם להביע את עצמם ולומר את דעתם בנושאים שונים.
7. הופעתה החיצונית היתה חיננית תמיד, ואף זה תרם לאווירה הנעימה שהיתה לאורך כל הדרך.

מלבד דברי השבח לסיוון, ראוי גם המשרד שלכם למחמאות על כל ארגון הטיול: מסלול בנוי באופן המיטבי, מלונות מצויינים והכל בהתאם למקומות בהם שהינו בלילה, אוטובוסים נוחים וממוזגים שליוו אותנו לאורך כל הדרך, שילוב של אמצעי תחבורה שונים: מטוסים, ספינות, סירות, קייאקים, טנדרים, עגלות סוסים, דיוק בטיסות הפנים, המסעדות בערבים היו טובות מאוד.
אם אסכם את כל מה שכתבתי, הרי ניתן לאמר בפסקנות - היה מצויין ונותרו לנו רק תחושות חיוביות שהפכו את הטיול לבורמה לבלתי נשכח.
המלצה על המדריכה סיון גוטמן / מאת תמי קליין
ברק שלום,
זה הזמן להודות לך על "תפירת" הטיול לבורמה המאד מאד מיוחד בו השתתפתי. תודה על התכנית המצויינת, תודה על בתי המלון הנפלאים, תודה על המסעדות, שברובן הצטיינו באוכל טוב. תודה על המדריכים המקומיים הסימפטיים והלבביים, תודה על הרכבים והסירות המיוחדים ומעל לכל - תודה לסיון המדהימה שבזכותה יצאתי לטיול זה בחגים, מועד שבדרך כלל אינני נוהגת לנסוע. ולאור זאת, ברור שאמשיך לנסוע גם בעתיד עם חברתכם, שעד כה נהניתי ואף המלצתי עליה.
המלצה על המדריכה סיון גוטמן / מאת רינה ואהוד פאר
ברק בוקר טוב,
ברצוננו להודות לך על הטיול הנפלא שעשינו לסרי לנקה. הכל היה מושלם. התכנית, המלונות, הארגון, ובעיקר ההדרכה הנפלאה של סיון. היה זה אחד מהטיולים המוצלחים שעשינו, וטיילנו הרבה מאד. אני עצמי , מדריך קבוצות מזה 20 שנה, מתמחה ב-2 אתרים-פולין ופראג. ניהלתי משלחות, הנחיתי מדריכים. סיון הינה אוצר בלום. ככל שתתנסה יותר, כך תהיה טובה יותר. האהבה שלה לנושא, למקום, לאנשים בא לידי בטוי בכל אשר עשתה. לא יכולנו לצפות לטוב מזה. נדמה לי שכל הקבוצה חושבת כמוני. היא יצרה רף גבוה מאד להדרכה אצלכם. מקוה ששאר המדריכים שלכם הם ברמתה, כי אנו מקוים להמשיך ולטייל אתכם. שמרו עליה. ושוב המון תודות.
המלצה על המדריכה סיון גוטמן / מאת דליה גליקסמן
היי ברק ליבוביץ,
חזרתי מהטיול לסרילנקה נפעמת. קודם כל סיון באמת מדהימה, כמו שהבטחת. חוץ מזה הכרתי קבוצה נהדרת שתפקדה נפלא כקבוצה, בזכות סיון. נהניתי מאד מהטיול כי המקום באמת מגוון ומרתק. אני שמחה מאד שהכרתי את חברת "אקו", כי אתם הצלחתם לממש את כל הציפיות שלי והרבה מעבר לזה. אנשים שנסעו אתכם בעבר טוענים שזה מייחד אתכם לאורך כל השנים. כל דבר טוב שקרה לנו במהלך הטיול היה קשור לחברת "אקו": מדריכה נפלאה, קבוצה קטנה ואיכותית, בתי מלון משובחים וכל הזמן הפתעות נוספות מטעם חברת "אקו" . פשוט חוויה. תודה אישית לך על הטיפול שלך בנסיעה שלי. זכיתי בגדול. שיהיו לנו רק חוויות טובות ונהיה עסוקים רק בטיולים. תודה על הכול.
המלצה על המדריכה סיון גוטמן / מאת הניה ג מישל ודידי דגן
זה עתה שבנו מהטיול בסרי לנקה עייפים ומרוצים מאוד. הצלחת הטיול היתה במידה רבה הודות לסיון המדריכה שנהגה עם הקבוצה בנעימות ואחריות וכשצריך גם היתה אסרטיבית. ידיעותיה בסרי לנקה כמעט בכל תחום מקיפות ומעמיקות, השכילה לחזור ולהסביר בנושאים היסטוריים ודתות. ידעה להעביר את החומר בצורה עניינית ומעניינת. רצינו לציין את נציג החברה המקומית, מר דדלי פרדיננד. אנו סבורים כי כדאי לידע את הנוסעים על מסלול ההליכה בשמורת הורטון ולאפשר למסוגלים לקחת את המסלול הארוך למפלי בייקר. בטיולנו היינו קרובים מאוד לנקודת "סוף העולם". היה גשם ותנאי מזג אויר קשים. היינו במרחק קצר אך לא הגענו ליעד וכיבדנו את החלטת סיון לשוב. תודה לכם. נדאג לידע חברים ומכרים כדי שגם הם יהנו כמונו.