טיול מקיף לאינדונזיה צילום: ברק לבוביץ'

טיול מקיף לאינדונזיה

טיולי תרבות וטבע

סינגפור, ג'אווה, סולאווסי ובאלי | 20 יום

טיול לאינדונזיה הוא טיול אל ארכיפלג של כ – 14,000 איים המפוזרים משני צדי קו המשווה, בין יבשת אסיה לאוסטרליה. המיקום הגיאוגרפי הוא שנותן לה אופי של גן עדן – נופיה של אינדונזיה הם הפנטזיה בהתגלמותה: הרי געש, יערות טרופיים ולגונות כחולות לצד נוף אנושי מרתק. בני אינדונזיה משמרים את מסורותיהם באמצעות פולחן מרתק וצבעוני, ומהלכים בתלבושות המסורתיות, היאווים בסרונג, בני סולאווסי במשי ועטרת ראש, ובני באלי בתחרה ופרח מעל לאוזן המסמל טהרה.

טיול לאינדונזיה מציג שילוב כמעט בלתי אפשרי של דתות. אינדונזיה היא המדינה המוסלמית הגדולה ביותר בעולם, אולם הסמלים השולטים בה הם הינדיים, ושוכן בה במקום של כבוד המקדש הבודהיסטי הגדול ביותר בעולם. אינדונזי אדוק בדתו, יניח מנחה לריצוי הרוחות הרעות בפתח ביתו, ידליק קטורת, ואז יעמיס על כתפו את שטיח התפילה ויצעד למסגד לתפילה בציבור.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל אביב לסינגפור

נטוס דרך יעד ביניים אל סינגפור. הגעה לסינגפור למחרת והעברה למלוננו. סינגפור היא עיר מדינה רב לאומית שמאופיינת ברב גוניות וצבעוניות אתנית. היא עיר מודרנית עם בניה מרקיעת שחקים, ועבר קולוניאלי שמור להפליא. סינגפור מבוססת על נמל מרכזי באסיה והיא משלבת נופים טרופיים, מסורת וחדשנות. לינה בסינגפור.

ימים 3-4

סינגפור

ביומיים הבאים נערוך סיורי היכרות עם סינגפור ונבקר ברובעים המאפיינים את הקהילות השונות המרכיבות את האי – "צ'יינה טאון" ו"ליטל אינדייה", נראה את פסל המרליון, סמלה של סינגפור ונסתובב בין מיני הסחלבים השונים שבגן הבוטאני. נבקר גם בפארק הציפורים ג'ורונג, שם נפגוש עולם עשיר של ציפורים, נחזה במופע הציפורים וניסע ברכבת העילית מעל הפארק הטרופי. האדריכלות הסינגפורית משלבת בתוכה אמונות מקומיות של הצבת מבנים בהרמוניה עם האדמה ותורת הפאנג שווי מסבירה את הצלחתה של סינגפור. במהלך הסיור נדאג לכך שחלק מן המזל של סינגפור ידבק גם בכם. באחד מהימים ניסע אל המלון היקר ביותר בעולם ואטרקציה בפני עצמו – "מרינה סנדס ביי" ממנו נשקפת תצפית פנוראמית מרהיבה על כל סינגפור. בשעות אחר הצהריים נמשיך לטייל ולשוטט בזמן החופשי שיעמוד לרשותנו במרכזי הקניות המפורסמים של בירת העסקים של דרום מזרח אסיה. לינה בסינגפור.

יום 5

המעבר לאינדונזיה: מסינגפור אל באלי והמעבר לאי ג'אווה ולג'וג'קרטה

בשעות הבוקר נטוס אל יעדנו הראשון, באלי, שער הכניסה לאינדונזיה. לאחר סידורי הכניסה לאינדונזיה, נמשיך בטיסה נוספת אל ג'וג'קרטה, בירתה התרבותית של האי ג'אווה, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים. לאחר נחיתה העברה למלון. בערב נצא לחזות במופע בלט המתאר את המיתולוגיה של הרמאינה, סיפור מוסר אשר מעוגן במסורת הג'אוונזית. ארוחת ערב ולינה בג'וג'קרטה.

יום 6

מקדש בורובודור והכפר גדונג סונגו

יום זה יוקדש לחוויה של המסע הרוחני שמקדש בורובודור נבנה למענו. המקדש הבודהיסטי בנוי בצורת מנדלה שמסמלת את מדרגות התודעה בהן עולה המאמין מן העולם החילוני אל העולם הרוחני. המבנה נחשב לאחד מפלאי העולם והוא המקדש הבודהיסטי הגדול בעולם. על קירות המקדש מגולפים באבן וולקנית סצנות מחיי הבודהה, ועל המקדש מצויים כ – 500 פסלי בודהה. בורובודור הוא האתר החשוב ביותר באינדונזיה ומשמש לה סימן היכר. מכאן נמשיך בנסיעה צפונה, אל תוך האזורים הכפריים של ג'אווה, עד שנגיע לכפר גדונג סונגו. נאכל ארוחת צהריים בבית מקומי ונצפה במופע שנועד לגירוש רוחות רעות. המשתתפים בו נכנסים לטראנס ועושים דברים שאנחנו מחשיבים כעל אנושיים. בשעות הערב נשוב לג'וג'קרטה. ארוחת ערב לינה בג'וג'קרטה.

יום 7

ג'וג'קרטה, מקדשי פרמבאנן והמעבר לברומו

יום זה נקדיש לסיור הכרות עם ג'וג'קרטה, המכונה גם ג'וגג'ה, מרכז התרבות הג'אוונזית. חלק מהסיור נבצע באמצעות בצ'אק, כלי התחבורה המקומי שמשמש את תושבי העיר. נבקר בשוק הציפורים, בארמון הסולטן, ארמון המים, נסתובב בין סמטאות העיר המעניינת וגם נבקר בסדנה מקומית לייצור באטיק, שיטת אריגה האופיינית לאזור. מכאן נמשיך וניסע דרך אזור כפרי צפוף המאפיין את ג'אווה אל עבר מקדשי פרמבנאן. קומפלקס המקדשים יוצר מרקם עדין אך רב עוצמה של אדריכלות ואומנות הינדואיסטית קדומה. המקדשים שנראים כמו ארמונות נטיפים של חול, מכוסים בגילופים יפיפיים של הסיפור המיתולוגי, הראמאיינה. בשעות אחר הצהריים נטוס אל סוראביה, העיר השנייה בגודלה באינדונזיה. לאחר הנחיתה נמשיך בנסיעה לכיוון הר הגעש ברומו, אליו נגיע לפנות ערב. ארוחת ערב לינה בהר ברומו.

יום 8

מהר ברומו לאי סולאווסי ולאוג'ונג פנדאנג

נשכים קום ונצא לפנות בוקר בדרכנו אל אחד משיאי הטיול לאינדונזיה. השחר העולה מעל הר ברומו הוא אחד המראות המרשימים בעולם כולו. לאחר תצפית הזריחה המרשימה, נסע אל ההר עצמו ונעפיל על גב סוסים ואחר כך בטיפוס במדרגות אל ראש הר הגעש כדי להתבונן פנימה אל תוך הלוע. נשוב למלון לארוחת בוקר מאוחרת ונצא חזרה לכיוון סוראביה. בדרך נבקר במחוז פורונג, שם החלה מאז מאי 2006 ועד היום, ההתפרצות הוולקנית הבוצית הגדולה בהיסטוריה, כאשר קידוחי גז שנערכו במקום גרמו  להתפרצות ענק של בוץ  שכיסה כפרים שלמים והביא לאסון אקולוגי.  בתום הביקור נמשיך לשדה התעופה ממנו נטוס לאוג'ונג פנדאנג (מקאסר), בירת האי סולוואסי.  ארוחת ערב ולינה באוג'ונג פנדאנג.

יום 9

מאוג'ונג פנדאנג אל רנטפאו

אוג'ונג פנדאנג בירת דרום סולאווסי יושבת לחוף נמל הומה. נצא בנסיעה דרך אזור החוף הבוגינזי, נחלוף על פני עיירות דייגים ונופים קרסטיים. נמשיך ונעפיל על השלוחה הדרומית של האי דמוי הסחלב, בדרך הררית אל עבר טנה טורג'ה. נחצה עמקים מעוטרים בטרסות אורז עד שנגיע לעיירה רנטפאו.
ארוחת ערב ולינה ברנטפאו.

ימים 10-11

ארץ הטורג'ה

הטאנה טורג'ה הם קבוצה אתנית שאימצה את הנצרות כדת, אולם הם עדיין מקיימים את חייהם סביב ביצוע ראוותני של טקסי לוויה. טקסים אלו ואופני הקבורה הם שיאם של המצוות החברתיות והדתיות. נקדיש את היומיים הקרובים לביקור בכפרים המסורתיים שבתיהם דמויי סירה ושלעיצובם משמעות סמלית. נבקר באתרי הקבורה ובכפרי האזור, ניהנה ממראות השפע שבשדות האורז ונלמד אודות תפיסותיה של קבוצה אתנית זו על החיים ועל המוות. ארוחת ערב ולינה ברנטפאו.

יום 12

מהרי טורג'ה בחזרה לבאלי

בשעות הבוקר העברה לשדה"ת הקטן שבאזור הטורג'ה, מכאן נמריא חזרה אל אוג'ונג פנדאנג,. לאחר החלפת מטוסים, נמשיך בטיסה לבאלי. באלי זכתה לכינויים "אי האלים" ו"גן עדן עלי אדמות", שמות המסמלים לא רק את יופיו של האי אלא גם את האווירה המיוחדת שהוא משרה על השוכנים בו. לאחר הנחיתה וארוחת ערב, העברה אל אזור מונדוק ההררי והכפרי. לינה במלון אקולוגי השומר על הסביבה ומשמר  את המסורות המקומיות.

יום 13

מונדוק וסביבתה

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל יום של טבע נפלא, ושל נופים מרשימים באזור פחות מתוייר של האי באלי. אזור מונדוק נמצא בגובה שבין 500-1200 מ' ושימש בעבר מקום מפלט ומנוחה לכובשים ההולנדים שנרגעו בו מהלחות השוררת במישורי האי. כיום מציע האזור כר נרחב של אפשרויות הליכה וטבע יפה ובתולי. נטייל בסביבת הכפר מונדוק, ונלך לצד שדות האורז והירקות, מטעי הוניל, הציפורן, והקפה, ממנו מכינים את הקפה המקומי הידוע באיכותו.  נערוך טיולי הליכה באגם טאמבילנגאן ובמפלים הסמוכים. נפגש גם עם נגן גמלאן, כלי הנגינה האינדונזי ונקשיב לניגוניו. בשעות הערב נפגש לשיחה מרתקת עם רופא שאמאן מקומי. ארוחת ערב ולינה במונדוק.

ימים 14-18

באלי

בימים הבאים נצא לסיורים בכל רחבי האי, ונתרשם מהאתרים והמקדשים הפזורים בו לצד פסטיבלים וטקסים המתרחשים במקומות שונים ומאפיינים את המסורת והתרבות שהתפתחה בבאלי. נשלב טיולים בין הרי געש וכפרים עתיקים, נשוט ברפטינג בנהר איונג ונסייר במקדשים השונים, שלכל אחד ייחוד משלו: החל מבאטוקרו שממוקם בלב יער, דרך מקדש טנה לוט הבנוי על צוק באוקיאנוס, מקדש אולו דאנו שנמצא בתוך אגם ברטן, מקדש בסאקי שנחשב לאם כל המקדשים, ועוד. נצא לטיולים רגליים אל טרסות אורז ומערות קדושות ונבקר בשוק המקומי, בהיכל הצדק ובבתי אומנים בעיירה אובוד. יום אחד נערוך סיור ברכבים פתוחים באזורים הכפריים של באלי וביום אחר נפגש עם כהן מקומי ונלמד מקרוב על הדת, המסורת והמבנה החברתי אותו משמרים הבאלינזים מדור לדור. בין הסיורים השונים ובהתאם ללוח הזמנים המקומי נשלב צפייה במופעי פולקלור באלינזיים מסורתיים ונחזה בטקסים השונים המתקיימים באי, ביקור בכפרים ובתי ספר מקומיים. הלינה בבאלי תהיה באובוד (4 לילות) שבמרכז האי, בריזורט יוקרתי, ובאזור חוף הים – ברצועת החוף הדרומית (לילה אחד ואחרון בטיול).

**כל אתרי הטיול בבאלי כלולים בתכנית. התכנית כאמור נתונה לשינויים עקב טקסים ואירועים ספונטניים המתרחשים במקום.

ימים 19-20

סיום הטיול: מבאלי חזרה אל תל אביב

בוקר חופשי שיוקדש למנוחה ולהנאה בחוף הים, בבריכה או לאורך הטיילת. בשעות הצהריים הסעה לנמל התעופה וטיסה חזרה לישראל דרך יעד ביניים.

  • הטיול המקיף בשוק הטיולים לסינגפור ואינדונזיה אשר מעניק את הזמן המירבי לטיול ביעדים אלו, ללא ריצות מנקודה לנקודה וסימוני V
  • 7 לילות בבאלי, כולל לינה וטיול באזור מונדוק.
  • מדריכים מנוסים להם היכרות טובה מאוד עם היעד
  • בתי מלון ברמה גבוהה ומעולה לאורך המסלול כולל הר ברומו
  • תכנון המסלול בשטח כך שהקבוצה תגיע למירב הטקסים והפסטיבלים המקומיים. אין "סיורי בחירה" בטיול.
  • 5 טיסות פנים, כולל טיסת פנים אחת בסולאווסי המחליפה נסיעה ארוכה.
  • בסינגפור ביקור בגן הסחלבים, רובעי העיר השונים והתצפית הגבוהה ממלון היוקרה "מארינה סנדס ביי" (מגדלי אדלסון)
  • מופעי בלט רמאיינה, טראנס, בארונג וקצ'אק

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
11/07/2017 30/07/2017 דינה היימן $7,057 $138 $7,195 יציאה מובטחת!
26/09/2017 15/10/2017 פיקי דיין $7,057 $138 $7,195 יציאה מובטחת!

תוספת ליחיד בחדר: 1230$

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

אופי הטיול: טיול עומק מקיף בתנאים מעולים, המגלה וחושף את היופי האקזוטי של מדינת אלפי האיים אינדונזיה ושל מדינת האי סינגפור. טיול לאינדונזיה כולל מפגש מרתק עם דתות שונות, אמונות, מנהגים, טקסים, מופעי אומנות וארכיטקטורה מרהיבה. נבקר במקדשים מרהיבים וגם באתרי טבע פראי, כולל הר געש, רפטינג בנהר ונופים עוצרי נשימה של גן העדן האינדונזי.
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לסיורים והעברות בסינגפור ואינדונזיה. ג'יפים לאזורי עבירות קשה, רכבים פתוחים לאחד מימי הסיור בבאלי ושייט רפטינג בבאלי. 5 טיסות פנים בתוך אינדונזיה.
לינה: בתי מלון מדרגה ראשונה ומעולה לאורך כל הטיול.
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון – ארוחת בוקר וארוחת צהריים/ערב. שלושה ימים על פנסיון מלא. בזמן השהות בסינגפור – ארוחות בוקר בלבד. מים מינרליים לאורך הטיול באינדונזיה.
קבוצה וצוות: 15 - 26 מטיילים. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ומדריכ/ה ישראלי/ת מצוות אקו טיולי שטח.
טיסות בין לאומיות עד סינגפור והמשך בטיסות סדירות אל באלי וחזרה.
טיסות פנים – כמפורט במסלול הטיול.
כניסות לאתרים, לינה, כלכלה, תחבורה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
מופעי ריקוד ופולקלור: בלט רמאיינה, טקס טראנס, קריס – בארונג וקצ'אק.
רפטינג על נהר איונג בבאלי.
יום סיור בג'יפ פולקסווגן פתוח בבאלי.
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל .
תשר לנותני השירותים המקומיים.
תוספת עבור נשיאת 20 ק"ג בטיסות הפנים (למעט הטיסה בתוך סולאווסי).
תוספות קיץ ("העונה החמה") במועדי יולי ואוגוסט.
מים מינרליים לאורך הטיול באינדונזיה.
ערכות שמע.
דמי טיפול ורישום.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות אישיות.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
ויזה לאינדונזיה (400$ למטייל עם דרכון ישראלי או חינם/ 35$ למטייל עם דרכון זר, תלוי בלאום – נא לברר מול המשרד).

לתשומת ליבכם

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והם ישתנו, יעודכן המחיר בהתאם.
במקרה של ביטול הנסיעה פחות מ – 45 יום לפני היציאה, יחויב הנוסע במלוא מחיר האשרה בנוסף לדמי הביטול הרגילים המופיעים בטופס ההרשמה. במידה ועד אותו תאריך כורטסה טיסה מסוימת – יחולו דמי ביטול בהתאם למדיניות חברת התעופה.
במקרה של מניעת כניסת נוסע על ידי שלטונות אינדונזיה, אם יתרחש לפני היציאה מהארץ, יוחזר לנרשם כל הכסף ששילם. במקרה של מניעת הכניסה עם ההגעה לאינדונזיה, יוחזר כל הסכום, בקיזוז הסכום ששולם בעבור השירותים שניתנו לנוסע עד לאותו השלב. מהסכומים האמורים לעיל תקוזז כל הוצאה אשר הוציאה החברה (לרבות התחייבות של החברה) ולא קיבלה בעבורה החזר.

הערות חשובות

חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
אינדונזיה כאמור היא המדינה המוסלמית הגדולה בעולם ונמצאת ברשימת המדינות המופיעות תחת אזהרת מסע של המטה ללוחמה בטרור במשרד הביטחון. ראוי לציין שאזהרה זו הנה בגדר המלצה בלבד וההחלטה באם לנסוע שמורה לשיקול דעתו של הנוסע ועל אחריותו הבלעדית, תוך כדי שהוא מודע לסיכונים ביטחוניים ואחרים הכרוכים בנסיעתו
ימי הסיור בטיול יכולים להשתנות בהתאם לאירועים מקומיים, טקסים, פסטיבלים, ושיקול דעת המדריך. בבאלי עצמה יתכן שסדר הלינות ישתנה בין מועדי הטיול השונים.
סידורי הכניסה לאינדונזיה נערכים על ידי חברת אקו, בתיאום עם הרשויות האינדונזיות. למרות כל ההסכמים והתנאים הנוחים שנוצרו לכניסת ישראלים, בהעדר יחסים דיפלומטיים רשמיים, אין החברה אחראית במקרה שבו תימנע הכניסה על ידי שלטונות אינדונזיה. במקרה כזה אם יתרחש לפני היציאה מהארץ, יוחזר לנרשם כל הכסף ששילם. במקרה של מניעת הכניסה עם ההגעה לאינדונזיה, יוחזר כל הסכום, בקיזוז הסכום ששולם בעבור השירותים שניתנו לנוסע עד לאותו השלב. מהסכומים האמורים לעיל תקוזז כל הוצאה אשר הוציאה החברה (לרבות התחייבות של החברה) ולא קיבלה בעבורה החזר.
לבעלי דרכון ישראלי נדרשת אשרת כניסה לאינדונזיה. בשל המורכבות בהנפקת הוויזה, על הנוסעים למסור לידינו צילום דרכון ושתי תמונות לכל המאוחר 45 יום לפני יציאת הטיול. אשרת הכניסה עצמה תונפק במהלך השהייה בסינגפור. עליכם להצטייד בדרכון, 2 תמונות ולמלא טפסי אשרה. לתשומת לבכם: במקרה של ביטול הנסיעה פחות מ-45 ימים לפני היציאה, יחויב הנוסע במלוא מחיר האשרה בנוסף לדמי הביטול הרגילים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

אינדונזיה של המאה ה-21 דמוקרטיה, חירויות אזרחיות וזכויות פרט

טיול לאינדונזיה הוא טיול אל ארכיפלג של כ – 14,000 איים המפוזרים משני צדי קו המשווה, בין […]

אינדונזיה של המאה ה-21 דמוקרטיה, חירויות אזרחיות וזכויות פרט

אינדונזיה נחשבת למדינה המוסלמית הגדולה בעולם, ובצדק יש לומר. עם שטח של כמעט 2 מיליון קמ"ר ואוכלוסיה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול מקיף לאינדונזיה

טיולי תרבות וטבע

סינגפור, ג'אווה, סולאווסי ובאלי | 20 יום