טיול לחצי האי קמצ'טקה

טיול לחצי האי קמצ'טקה

טיולי תרבות וטבע

מסע אל טבעת האש במזרח הרחוק הרוסי | 14 יום

חצי האי קמצ'טקה נמצא ב"סוף העולם", או ליתר דיוק במזרח המזרח הרחוק של הפדרציה הרוסית. לחוף האוקיינוס השקט, בואכה מיצרי ברינג ומנגד לאלסקה. קמצ'טקה מהווה קטע מ"טבעת האש" המקיפה את שולי האוקיינוס. אזור געשי פעיל מאוד, הנמצא בקווי החיכוך של נדידה גיאולוגית של פלטות טקטוניות. בתחומי קמצ'טקה יש למעלה מ-100 הרי געש, 29 מהם פעילים. למעלה ממאה גייזרים פורצים בעמקים וברמות הגעשיות, בצד פעילות תרמית ענפה של מעיינות חמים ובריכות בוץ מבעבעות.
בשטחו של חצי האי שמורות טבע ענקיות, המשמרות את תופעות הטבע מרהיבות העין, ואת השגשוג של החי והצומח בחצי האי. זהו טבע בראשיתי במיטבו, בו ניתן לצפות בדובים הצדים דגי סלמון במפלים, עופות ימיים הדורסים דגים באגמים ובפלגים הצלולים, עדרי איילים במישורים, ויונקים ימיים המתפרקדים בחופי איים באוקיינוס. בקמצ'טקה ישנם כמה ישובים של צאצאי שבטים נוודיים המהווים אבות לשבטים האסקימוסים שחצו את הדרך לאלסקה והתנחלו באלסקה ואח"כ גם בשאר יבשת אמריקה. ביקור בכפרי מיעוטים היא חוויה יוצאת דופן.
מסע אל עולם הטבע הגעשי והבתולי של קמצ'טקה, גיחה בהליקופטרים אל יערות והרים שאין דרך אחרת להגיע אליהם. שיט בסירות ומסלולים רגליים אל תופעות געשיות מגוונות. לינה בלודג'ים מקומיים, בשילוב קמפינג לינה באוהלים.

מסלול הטיול

ימים 1-2

ת"א - קמצ'טקה

טיסה מישראל לפטרופאבלובסק (Petropavlovsk) בקמצ'טקה, דרך מוסקבה. הגעה לקמצ'טקה בשעות הבוקר של היום ה – 2. התארגנות ראשונית מול מושגי "סוף העולם". סיור עירוני בפטרופאבלובסק וביקור במוזיאון הגיאולוגי- אנתרופולוגי. לינה בפטרופאבלובסק.

יום 3

הנסיעה צפונה אל העיירה קוזירבסק

נסיעה ארוכה צפונה לאורך עמק הנהר קמצ'טקה בכביש היחיד של קמצ'טקה אל הצפון. עצירה בעיירה מילקובו וחניית לילה בעיירה קוזירבסק. הנסיעה תערך ברכב שטח מיוחד שיכולתו המופלאה להתמודד עם בעיות עבירות, היא מהגבוהות בעולם.

ימים 4-5

הר הגעש טולבאצ'יק

נחצה את יער הטייגה הענק שבשולי נהר קמצ'טקה ומשם נטפס אל המדרונות הדרומיים של הר הגעש פלוסקי טולבאצ'יק Plosky Tolbachik)). האזור מכוסה בלבה שהיא תוצאה של ההתפרצות האימתנית האחרונה של 2012. ייפתחו לפנינו נופים אין סופיים של לבה טרייה המדומים לנופי ירח. נערוך סיורים על משטחי הלבה, ואחה"צ נטייל באזור "היער המת" ובמערות לבה תת קרקעיות. משם נטפס גם על קונוסים של הרי געש. למרגלות ההר נלון שני לילות בלינת קמפינג.

יום 6

הירידה מההר והנסיעה לאסו

נרד ברכב המיוחד מן ההר, נחצה את יערות הטייגה וניסע  אל העיירה אסו. מנוחה והתרעננות באסו. זהו יישוב של בני האיבן ((Even. שבט זה שייך לקבוצת האליאוטים (מונגולים – אסקימואים), שעקר פרנסתם היא על מסחר בפרוות של חיות ניצודות וגידול איילי צפון. ביקור במוזיאון האתנוגרפי העוסק בחיי השבט, וצפייה בהופעת פולקלור של ריקודים ומוסיקה מסורתית של בני השבט. לינה באסו.

יום 7

בחזרה לפטרופבלובסק

נשוב בנסיעה ארוכה אל אזור פטרופאבלובסק, ואל עמק פאראטונקה (Paratunka), שבו מבעבעים עשרות מעיינות תרמו-מינראלים. נתיש את גופינו במים החמים כדי לישון בבית המלון.

יום 8

הר הגעש קסודץ'

נצא בטיסת בוקר בהליקופטרים אל תוך הלוע של הר הגעש Ksudach, ליד מעיינות חמים הנובעים מן ההר. נסייר באגם שבלוע הר הגעש Schtubelya , ונצפה במפלי מים הגולשים אל מחוץ ללוע ההר. ננוח לצד המעיינות החמים, ולאחר מכן נמשיך בטיסה קצרה אל אגם קוריל  (Kurilskoye Lake). באגם קוריל וביובלים שבשוליו יש כמות עצומה של דגי סלמון המגיעים בעונה הזאת להטיל את ביציהם. כמה מאות דובים קמצ'טקים מגיעים לכאן כדי לעשות סעודה דשנה מהדגים האלה. בלילות באגם קוריל נלון בלודג' על שפת האגם, בבקתת עץ, בחדרי דורמיטורי עם שירותים ומקלחת משותפים.

ימים 9-10

אגם קוריל דובים וסלמונים

ביומיים הבאים נפליג בסירות מנוע על אגם קוריל, וניהנה ממראות הטבע המיוחדים. האגם שופע בדגי סלמון ודובים השוחרים אחריהם לטרף. נצא למסלולי הליכה ביערות הטייגה המלווים את חופי האגם, יחד עם הדובים הבאים לקנח את ארוחתם בתותי בר. ככל שיזדמן, נצפה בשלל הציפורים וחיות הבר החיים מן האגם והיערות סביבו.

יום 11

מעיין חם חודוטקה והר הגעש מוטנובסקי

נסיים את הביקור באזור אגם קוריל בהליכה בסביבת האגם וצפייה בדובים בקרבת הלודג'. לקראת הערב נצא בטיסה בהליקופטר מאגם קוריל. ננחת לביקור בנהר חודוטקה (Khodutka) מתחת להר געש הנושא אותו שם, במקום בו נובע מעיין חם ויוצר אגם גדול וחם. נתרחץ במעיינות החמים. נמשיך בטיסה אל הר הגעש מוטנובסקי (Mutnovsky) בעל פעילות תרמית עניפה. טיסה מעל. אם מזג האויר יאפשר, ננחת על ההר ונצא להליכה בלוע הר הגעש, בין בריכות הבוץ והגופרית המבעבעים, ונראה את האגם החומצי הנמצא באחד הלועות הגבוהים. נמשיך בטיסה בהליקופטר לפטרופבלובסק, לינה במקום.

יום 12

עמק הגייזרים ולוע אוזון

מרביתו של חצי האי קמצ'טקה הוא שמורת טבע עצומה, שאין אליה גישה בדרכי רכב. בשעות הבוקר נטוס בהליקופטרים צפונה אל שמורת "עמק הגייזרים" – מצבור פעילות תרמית של מעיינות חמים, בריכות בוץ מבעבעות ולמעלה מעשרים גייזרים פעילים.  נאכל ארוחת צהריים בלב העמק, ולאחריה נמשיך אל קלדרת אוזון, לוע של הר געש מרשים הנמצא בתחום השמורה. אחר הצהרים נשוב בטיסה לפטרופאבלובסק, נצא לארוחה חגיגית בה ניהנה ממופע פולקלור ומאוכל מקומי מגוון.
לינה בפרטונקה.
הביקור בעמק הגייזרים יתאפשר רק במידה ומזג האוויר יאפשר זאת, ביקור זה אינו כלול במחיר הטיול.

יום 13

יום שיט במפרץ אבצ'ה

נצא לשייט בסירה במפרץ אבצ'ה  (Avacha bay). נבקר באי סטאריצ'קוב, שם נוכל לצפות בציפורי ים וביונקים שונים בסביבתם הטבעית. זוהי הזדמנות ייחודית לראות את אזור פטרופאבלובסק במבט מהים. על הסירה, נהנה מארוחה טרייה שכולה תמשה מהים. לינה בפרטונקה.

יום 14

קמצ'טקה - תל אביב

לקראת הצהרים נצא בטיסה מפטרופאבלובסק אל מוסקבה. המתנה במוסקבה והמשך לתל אביב, אליה נגיע  לקראת חצות.

קמצ'טקה
  • הטיול המקיף ביותר לקמצ'טקה: מכפרי המיעוטים ורכס הטולבצ'ק בצפון, ועד אגם קוריל, בדרום.
  • טיול המשלב נסיעות ברכבי שטח, טיסות בהליקופטרים והליכות ויחד עם זאת אינו מוגדר כטיול אתגרי.
  • ביקור בהר הגעש טולבאצ'יק, עם שדות הלבה שחלקה עדיין חמה - משטחים מרהיבים ביופיים.
  • ביקור בעיירה אסו - כפר של האליאוטים איבנים. מפגש עם האוכלוסייה המקומית והתרבות המיוחדת שלהם, שם נבקר במוזיאון אתנוגרפי מיוחד ונצפה במופע פולקלור ייחודי.
  • לחברתנו ניסיון רב בהוצאת טיולים מוצלחים לקמצ'טקה. המדריכים ד"ר גנאדי קוזקביץ וד"ר זאב לוין, בעלי נסיון עתיר שנים בהוצאת טיולים ליעד מיוחד זה.
  • מחיר הטיול כולל את מחיר הטיסות, פנסיון מלא בקמצ'טקה, ואת התשר לנותני השירות המקומיים.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
13/07/2019 27/07/2019 רונן רגב יפורסם בהמשך

 

תוספת ליחיד בחדר: 450 יורו (למעט מקומות בהם לא תתאפשר לינה בחדר ליחיד)

 

 

דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות ומיסי תעופה.
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט.
דמי כניסה לשמורות הטבע.
טיפים לנותני השרותים המקומיים.

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות, ביטוח רפואי ומטען.
שתייה.
הוצאות אישיות.
יום סיור במסוק לעמק הגייזרים: כ- 700 עד 800 יורו ( מחיר מדויק יימסר בסמוך לטיול, למעוניינים - הסיור ישולם במקום במזומן).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: מסע אל שמורות הטבע הגעשיות והלא מטוילות של קמצ'טקה. גיחה בהליקופטרים אל מקומות שאין דרך אחרת להגיע אליהם. שיט בסירות באגמים, ומסלולים רגליים אל תופעות הגעשיות.
תחבורה: הליקופטרים אל עמק הגייזרים ושמורת האגמים בדרום קמצ'טקה. טיולית 6WD בעל עבירות גבוהה באזור טולבאצ'יק, סירות לשיט אגמים וסיורים ימיים.
לינה: בפטרופאבלובסק ובפראטונקה לינה במלון מדרגת תיירות טובה, בעיירה אסו לינה בלודג' מקומי, בשילוב 2 לילות בתנאי קמפינג במחנה הר טולבאצ'יק, אכסניה פשוטה בקוזירבסק ובאגם קוריל בקתות עץ- לינה בדורמיטורי (שירותים ומקלחת משותפים).
כלכלה: פנסיון מלא - 3 ארוחות ביום מהגעה לקמצ'טקה ועד עזיבה. בימי השדה - טבח שיכין ארוחות בשטח.
קבוצה: 10 - 16 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו", ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה טרום כירטוס, תחול התוספת על הנוסע.
הערה: קמצ'טקה נמצאת באזור בלתי צפוי מבחינת מזג האוויר, וכמו כן צפויות בה תקלות רבות ושיבושי תכניות עקב שינויי מזג האוויר, אישורים בירוקרטיים עקב הפעילות הצבאית במפרץ אבצ'ה, רכב שנתקע בדרך ושאר תקלות של "סוף העולם". במקרה של תקלות שכאלו ניאלץ לבצע שינויי תכניות. טיסת הליקופטר לעמק הגייזרים תשולם במקום במזומן על ידי המטיילים. קיום הטיסה מותנה בתנאי מזג אוויר מתאימים. בטיול נלקח יום אחד נוסף למקרה של תקלות מזג אוויר, כך שהסיכויים טובים שנוכל לבצע את מירב התכניות. במקרה ולא תהיינה תקלות נמלא את היומיים הנ"ל בתכנים כרשום בתכנית. יחד עם זאת בתנאי מזג אוויר משתנים ייתכן כי ניאלץ להיות בהמתנה לאישור טיסות הליקופטרים. במקרה של ביטול חלק מהטיסות, חברת אקו תעשה כמיטב יכולתה לקבלת החזרים על שיבוש התכניות, אולם לא נוכל להתחייב על כך.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

הגאוגרפיה של אלסקה

אלסקה היא המדינה הגדולה ביותר בארה"ב, מספר תושביה קטן יחסית (היא המדינה הפחות צפופה מכל מדינות אמריקה […]

טבעת האש סביב האוקיינוס השקט

נדידת היבשות קמקורה היא עיר השוכנת לחוף האוקיינוס השקט, מדרום מזרח לטוקיו, ומשתרעת על פני המדרון המטפס […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לחצי האי קמצ'טקה

טיולי תרבות וטבע

מסע אל טבעת האש במזרח הרחוק הרוסי | 14 יום