טיול לאוזבקיסטן צילום: מיקה אור בך

טיול לאוזבקיסטן

טיולי תרבות וטבע

אימפריה נידחת במרכז אסיה | 9 ימים

טיול לאוזבקיסטן לוקח אותנו אל המחוזות הנידחים של מרכז אסיה. אלכסנדר מוקדון קרא למקום "טרנסאוקסניה", וכובשי ערב נתנו לו את השם "מווארה אל-נהר". כל אלו הם ביטויים לארצות הרחוקות שמעבר לנהר, בגבול הארץ המיושבת, בואך הערבות העוינות של הנוודים. מרכז אסיה, ערבות הצפון והאזור שבין הנהרות אמודריה וסירדריה, היוו משחר ההיסטוריה מחוז המפגיש בין אנשי התרבויות המפותחות מן הדרום - פרס, הודו וסין, ובין שבטי הנוודים והלוחמים שדהרו על סוסיהם מן הערבות וגזלו מיושבי הקבע את רכושם. במרכז אסיה נעו צבאות לוחמים של היוונים, המונגולים, הסינים, הפרסים והערבים. סחורות, תרבויות ודתות נעו על פני דרך המשי העתיקה, סוחרים לנו בפונדקי הדרכים של מרכז אסיה והציעו את מרכולתם בשווקים הגדולים של בוכרה וסמרקנד. טיול לאוזבקיסטן, מרכז אסיה של ימינו, הוא טיול לאחד המקומות הנידחים בעולם שטרם נתגלו על ידי עולם התיירות. טיולנו לאוזבקיסטן מציע מכלול של ערבות מדבריות עם נאות מדבר, נהרות זכים והרים ירוקים. זוהי ארץ שמתאוששת מן הקומוניזם ושווקיה מלאים בכל טוב של התוצרת המקומית. הווה מרתק הצופן בתוכו היסטוריה מרשימה, שרידי ערים עתיקות, מסגדים, מדרסות וארמונות ענק בעלי ארכיטקטורה מדהימה.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה לאוזבקיסטן: ת"א - טשקנט

בשעות הצהריים נצא בטיסה מת"א לטשקנט בירת אוזבקיסטן, אליה נגיע בשעות הערב. עם ההגעה נתמקם במלון ונצא לארוחת ערב מקומית. לינה בטשקנט.

יום 2

עיר המבצר חיווה

הבוקר נצא אל שדה התעופה ונטוס לחיווה, עיר מבצר בנאת המדבר השחור – קראקום. זוהי העיר הצעירה ביותר מבין הערים הקסומות שהוקמו על דרך המשי באוזבקיסטן, והיא השתמרה על חומותיה ושעריה, ארמונות העץ והמסגדים. העיר התפתחה סביב המסחר באזור והציעה שירותים שונים לעוברים והשבים: לינה, חמאם לרחצה, מנוחה לבעלי החיים, מסגד, שווקים גדולים ומקום קבורה. מי שירצה יוכל לעלות אל החומות להשקיף על נאת המדבר חורזם. נסייר באתרי חיווה, כיום עיר עתיקה המציעה מבט אל שנות העבר, ומשמשת כמוזיאון פתוח המשמר את אורך החיים שהיה. במתחם איטחן-קלה המוקף בחומות מרוכזות רוב יצירות האומנות של העיר, נבקר במדרסות, מסגדים, ארמונות ובתי מלאכה מסורתיים. בערב נהנה מארוחת ערב בשילוב מופע פולקלור מקומי.  לינה בחיווה.

יום 3

מחיווה אל בוכרה

נשלים את ביקורינו בחיווה ולאחר מכן נצא בנסיעה ארוכה דרך מדבר הקיזילקום. בדרכנו נעצור בכפר מקומי בלב המדבר ונתחקה אחר מנהגיהם ואורחות חייהם של המקומיים. לעת ערב נגיע לבוכרה, עיר נעימה ושקטה, בה שוכנים בתי תה בצל עצים, ליד בריכות המים, לצד שווקים צבעוניים ותוססים. כל זאת בתפאורה עתיקת יומין של חומות, מבצרים, עשרות מדרסות ומסגדים, עדויות לקדושתה הרבה של בוכרה בעולם המוסלמי. ארוחת ערב ולינה בבוכרה.

יום 4

בוכרה היפה

בוכרה היא עיר נעימה ושקטה. בעיר בתי תה בצל עצים, בריכות מים, שווקים צבעוניים על רקע תפאורה עתיקת יומין של חומות, מבצרים, עשרות מדרסות ומסגדים, עדויות לקדושתה הרבה של בוכרה בעולם המוסלמי. נטייל בבתי קבורה, במתחמים קדושים, במסגדים, בסמטאות העיר העתיקה, נבקר בשווקי המשי, בבתי המלאכה לעבודות היד ובחנויות השטיחים. נהנה מארוחת ערב ומופע במדרסה העתיקה נודיר דיוואן בג'י. לינה בבוכרה.

יום 5

בוכרה וסביבותיה

נצא אל סביבות בוכרה ונבקר באתר העלייה לרגל של נאקש באנדי, מרכז סופי חשוב במרכז אסיה, ובארמון הקיץ של האמיר. נמשיך ונצא  בנסיעה אל העיירות גיג'דובאן, הקרויה על שמו של השייח' גיג'דובני, ונתוודע לקדרות המקומית, בביקור אצל משפחה העוסקת בתחום זה שישה דורות. נמשיך ונעלה על רכבת אל העיר סמרקנד, ונהנה מארוחת ערב במסעדה יהודית. לינה בסמרקנד.

יום 6

סמרקנד

סמרקנד, בירתו המפוארת של האמיר טימור לנג, שנבנתה בידי אדריכלים ובנאים מכל רחבי העולם הישן. העיר הנחשבת ליפה בערי דרך המשי. נצא מכיכר רגיסטן המוקפת במדרסות מרשימות ובמסגד הזהב, דרך מבני הקבר של האמיר טימור לנג ובני משפחתו, ואל מצפה הכוכבים של אולוג בק. נבקר במסגד הענק ביבי חאנום אשר נבנה לכבוד אשתו האהובה של טימור לנג, ובשוק הצבעוני הסמוך לו. נמשיך בסיור ברובע היהודי הישן בו חיים כמה מאות יהודים. נבקר במוזיאון ואתר החפירות של העיר העתיקה של אפרוסיאב. לינה בסמרקנד.

יום 7

מעבר ההרים קיטוב, הבזאר באורגוט, טשקנט

הבוקר נצא בנסיעה אל מעבר ההרים קיטוב. נמשיך אל העיירה אורגוט, הידועה בבזאר שלה, בתכשיטים ובגדים עתיקים. לאחר הביקור בבזאר נשוב לסמרקנד ונעלה על הרכבת לטשקנט בירת אוזבקיסטן. בהגיענו נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בטשקנט.

יום 8

הרי צ'ימגאן

נצא בנסיעה אל השלוחות המערביות של הרי הטיאן שן באזור צ'ימגאן. יום זה בטיול יציע  היכרות עם צד אחר של אוזבקיסטן – הרים ירוקים, אגמים ואוכלוסייה כפרית של רוכבי סוסים ורודי דבש. נהנה מארוחת צהריים בחיק הטבע, ונשוב לטשקנט. לעת ערב נהנה מארוחה מקומית . לינה בטשקנט.

יום 9

הבירה טשקנט, סיום הטיול לאוזבקיסטן

נקדיש את יומנו האחרון באוזבקיסטן לביקור בבירה טשקנט ואתריה, כולל ביקור במוזיאון האומנויות הלאומי, המכיל מגוון של מוצגים ארכיאולוגים וארכיטקטוניים ואמנות של אמנים רוסים ואוזבקים. אחר הצהריים נסיים את טיולנו לאוזבקיסטן ונצא אל שדה התעופה. נשוב בטיסת ערב מטשקנט לת"א.

  • טיול הכולל את כל אתריה הקלאסיים והמפורסמים של אוזבקיסטן, לצד אתרים ייחודיים ופחות ידועים
  • הטיול תוכנן לתקופה המיטבית של האביב
  • מופעי פולקלור
  • התנסות בארוחות אותנטיות ומקומיות
  • טיול בקבוצות קטנות 12-26 משתתפים
  • רמת הדרכה ולינה גבוהה
  • הכנה מלאה לטיול ומפגש מקדים עם המדריך

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
24/09/2018 02/10/2018 סיגל גבע $2,541 $54 $2,595

יתכנו התאמות של מסלול הטיול לכל אחד מהמועדים. פרטים אצל נציגי אקו.

 המסלול המוצג הוא להמחשה בלבד. לגבי כל מועד יישלח מסלול רלוונטי לכל המבקש

תוספת ליחיד בחדר: 450$

 

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול לאוזבקיסטן כולל:

טיסות בינלאומיות (בחברת אוזבקיסטן איירליינס) על פי מסלול הטיול. לינה - בטשקנט מלון 4 כוכבים במרכז העיר. מלונות אותנטיים וייחודיים בשאר המקומות. כניסות לכל האתרים כמפורט במסלול הטיול.
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון.
תחבורה - אוטובוס צמוד לנסיעות בינעירוניות, לסיורי ערים והעברות לשדה התעופה. רכבים קטנים במעבר הרים. טיסת פנים בקו טשקנט - חיווה. לתשומת לבכם, יש ימים ארוכים של נסיעה בין הערים הגדולות.
ויזה קבוצתית- לטיול לאוזבקיסטן אנו מוציאים ויזה קבוצתית. את הטפסים לוויזה אנו מגישים לשגרירות חודש לפני היציאה, לכן מטיילים שירשמו לאחר 02/03/2018 יישאו בעלויות ויזה אישית (תוספת של 135$).
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום.
מפגש הכנה לטיול
מים מינרלים

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
דמי צילום באתרים.
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ומשולמים בחו"ל.

לתשומת ליבכם

טיול לאוזבקיסטן הוא טיול תרבות וטבע, בין ערים עתיקות, נופי מדבר והרים. הטיול מציע נופים מרהיבים של ערבות מדבריות עם נאות מדבר, נהרות זכים והרים ירוקים, שווקים מלאים בכל טוב, שרידי ערים עתיקות, מסגדים, מדרסות וארמונות ענק בעלי ארכיטקטורה מדהימה.
קבוצה קטנה של : 15-26 מטיילים. מדריך ישראלית מצוות אקו – זאב לוין, ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
אוזבקיסטן היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי, באזורים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.

הערות

השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור .
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.

טיסות

ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מונגוליה – ארץ השמיים הכחולים

ארץ השמיים הכחולים – באיון אולגיי שבמערב מונגוליה הוא חבל ארץ נידח הגובל ברוסיה ובסין. אחת לשנה […]

טיול לאוזבקיסטן

אוזבקיסטן, מקום האוזבקים, ארץ עצמאית במרכז הנידח של אסיה מאז הכריזה על כך בשלהי 1991. בעבר הרחוק […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאוזבקיסטן

טיולי תרבות וטבע

אימפריה נידחת במרכז אסיה | 9 ימים