טיול לאיסלנד

טיולי תרבות וטבע

המשלב בתוכו; קרחונים, פיורדים והרי געש כולל רחצה ב"לגונה הכחולה של הצפון" | 11 יום

איסלנד, המכונה "ארץ בראשית", שוכנת בצפון האוקיאנוס האטלנטי וממוקמת בין גרינלנד, נורבגיה וסקוטלנד. האי עשיר בתופעות וולקניות מיוחדות ובאתרי טבע הכוללים מפלים שוצפים, קרחונים, גייזרים, הרי געש פעילים, אתרים גיאותרמיים ומעיינות חמים, אגמים בצבע טורקיז, פסגות הרים מושלגות ומדבריות לבה נרחבים.
בנוסף למרחבים ולנופים המגוונים, לאיסלנד ישנה היסטוריה מרתקת של מתיישבים ויקינגים וסיפורי הסאגות האיסלנדיות מהוות מורשת תרבותית. יש בה שפע של עופות ויונקים ימיים החיים באוקיינוס המקיף אותה, לצד חוות חקלאיות וערים מודרניות ומרשימות.
המסלול הייחודי חוצה את האי ומשלב נסיעות בדרכי עפר לאתרי טבע רחוקים ומופלאים, מסלולים רגליים בשמורות טבע מרשימות, נסיעה ברכב אמפיבי על קרחוני ענק, רכיבה על אופנועי שלג, רחצה "בלגונה הכחולה של הצפון", שייט לוויתנים, וכולל טיסה פנימית מאקוריירי לריקאוויק. נפגוש את האיסלנדים מסבירי הפנים ונלמד על התרבות וההיסטוריה שלהם בשילוב סיפורי הסאגות.
כל אלה הופכים את איסלנד ליעד יוצא דופן ומרתק להפליא...

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לאיסלנד, רייקיאוויק

נמריא מתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות ליעד ביניים באירופה ומשם נטוס לריקיאוויק (Reykjavík), בירת איסלנד. לאחר הנחיתה נערוך סיור הכרות עם אתרי העיר השונים כולל תצפית על העיר מגבעת פרלאן, שהמפעל על ראשו סיפק מים חמים לכל העיר במשך מאות שנים ועוד. לינה בריקיאוויק.

יום 2

"משולש הזהב": שמורת ת'ינגוואליר, גולפוס וביקור בחווה האקולוגית

נקדיש את היום לאזור "משולש הזהב" (Golden Triangle) הידוע. תחילה נבקר בפארק הלאומי ת'ינגוואליר (Pingvellir); אתר מורשת עולמית והאתר ההיסטורי המשמעותי ביותר באיסלנד. כאן נוסד בשנת 930 לספירה האלתינג שהינו הפרלמנט הראשון בעולם. בהמשך נבקר במפלי גולפוס (Gullfoss) המכונים "מפלי הזהב", בו צונח נהר הויטי הגועש מגובה של 32 מטרים לקניון מרשים. נמשיך לביקור בגייזר (Geysir) שמימיו המתפרצים לגובה כל כמה דקות, הקנו את השם העולמי לתופעה זו. לאחר מכן נמשיך לביקור בחממות Friðheimar; חווה לגידול עגבניות ומלפפונים, שם נלמד כיצד האיסלנדים מצליחים לגדל ירקות במזג האוויר הארקטי ומשם נעבור לביקור בחוות הסוסים הסמוכה המטפחת את הזן הייחודי של הסוס האיסלנדי החי בעדרים באזור ההררי הפראי ובנוי היטב להישרדות בתנאי החורף הקיצוני. נחזה במקום במופע סוסים ובתום הביקור נסע למלוננו באזור גולפוס (Gullfoss area).

יום 3

החוף הדרומי: מפלים, מצוקי ים בדירהוליי ושמורת עמק ת'ורסמורק

נתחיל את היום עם שני מפלים יפיפיים הניזונים ממימי הפשרת הקרחונים; מפל סליילנדפוס (Seljalandfoss) וסקוגפוס (Skogafoss). נמשיך משם בנסיעה לאורך החוף הדרומי לסיור במצוקי דירהוליי (Dyrhólaey); הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ומקום קינון של מושבות ציפורים רבות. נסיים את היום בטיול מקיף באחת השמורות הייחודיות בלב האי שמורת עמק ת'ורסמורק (Þórsmörk nature reserve), המכונה "היער של תור", נקראת על שמו של תור אל הרעם במיתולוגיה הנורדית ובנו של אודין אבי האלים. השמורה ממוקמת בין הקרחונים אייפיאטלאיוקול וטינדאפיאטלאיוקול ונחשבת לאחת הפנינים של דרום איסלנד בה נפגשים נקרות וקניונים, נחלי מים ומצוקי טוף תחת פסגות הרים וקרחונים מרשימים בהרמוניה של טבע. לקראת ערב נגיע למלוננו באזור הקלה (Hekla).

יום 4

שמורת לנדמנלאוגר - "ארץ הצבעים"

נתחיל את היום בנסיעה בדרך Fjallabak, הנחשבת לאחת היפות באיסלנד ושיאה בשמורת ההרים הצבעוניים לנדמנלאוגר. נעבור דרך בקע אלדג'ה (Eldgjá); עמק שנוצר ע"י זרימת לבה בשנה 934 ונחשב לתופעה טבעית ייחודית ומרשימה (הקניון הוולקני הגדול בעולם). נמשיך בדרך עפר קשה אך מרתקת אל מרכז האי לכיוון שמורת לנדמנלאוגר (Landmannalaugar) שפירוש שמה באיסלנדית הוא "בריכות העם" והמקום נחשב בעיני רבים ליהלום שבכתר. האזור מרתק ועשיר בניגודים: רכסי הרים עשויים מריאוליט (סלע וולקני הדומה לגרניט) מחורצים בפסים שחורים של אפר וולקני, פסגות ססגוניות בצבעים אדום, ירוק, כתום וצהוב, שדות לבה רחבי ידיים וסילוני קיטור הפורצים מסדקים בקרקע ומפה קיבלה השמורה את הכינוי "ארץ הצבעים". בשמורה עצמה נצא לסיור רגלי ונצפה בנופים הגעשיים שעולים מהם אדי קיטור קדמוני. במידת האפשר – נטבול במעיינות החמים הנובעים ישירות מבטן האדמה. המסלול עובר דרך מגוון רחב של קניונים, עמקים ורכסי לבה שחורה, מישורי הלבה מוקפים בהרים צבעוניים מראה שובה לב. לקראת ערב נגיע לאזור הכפר קירקיובאיארקלאוסטור (Kirkjubæjarklaustur) שם נתארגן ללינה.

יום 5

5 סיור בשמורת סקאפטפל ושייט בלגונה הקרחונית

נעזוב עם בוקר את קירקיובאיארקלאוסטור ונמשיך על פני Skeiðarársandur; קטע של מדבר חולי שחור המתפרס על פני שטח של כ- 1300 קמ"ר שהתהווה על ידי סחופות זועפים של קרחון ואטנאיוקול שתחתיו אירעו התפרצויות וולקניות המגיעים עד לפארק הלאומי סקפטאפל. נתחיל עם טיול בשמורת סקאפטפל (Skafteffel), שמורת טבע יפיפייה הנמצאת בשוליו של קרחון ענק המציעה נופים מרהיבים של הרים, אצבעות קרח הגולשות עד למרחק של קילומטרים ספורים מהים, דיונות בצבעי אפור שחור שנוצרו מסחף של קרחונים ואפר געשי, מפלי מים, תצפיות נוף וקניונים עמוקים. בתום הסיור ניסע אל הלגונה הקרחונית יוקולסורלון (Jökulsárlón) הנמצאת בחלקו הדרומי של קרחון ואטנאיוקול, בה משייטים נציבי קרח המתנתקים מן הקרחון הגדול ומוסעים לאיטם לעבר הים הפתוח. הלגונה מדהימה ביופייה וקשה לתאר במילים את הצבעים המיוחדים, את גודל הקרחונים, את השקט והיופי הנדיר שנשקף לנגד העיניים. כדי להכיר מקרוב את הלגונה, נשוט ברכב אמפיבי מיוחד ההופך לסירה לכל דבר ושט בין הקרחונים הצפים המדומים לפסלי קרח מעוצבים. לקראת ערב נגיע למלוננו באזור הופן (Höfn).

יום 6

אופנועי שלג על קרחון ואטנאיוקול וטיול בפיורדים המזרחיים

נתחיל את היום בעליה עם "סופר ג'יפים" אל מרחבי הקרח האדירים של הקרחון הענק ואטנאיוקול (Vatnajokull). עם ההגעה נקבל ציוד מיוחד לרכיבה הכולל קסדה, כפפות, סרבל ומגפי גומי – לאחר ההתארגנות, נקבל הסבר קצר מהצוות המקומי ונצא להרפתקה של כשעה הלוך ושוב (2 על אופנוע) במרומי הקרחון ובין שדות השלג האינסופיים. לאחר מכן ניסע בכביש המתפתל לאורך חופי הפיורדים המזרחיים (Austfirðir) המתחתרים בין הרים בעלי מדרונות תלולים ומהעתיקים באיסלנד, כביש המזמן לנו תצפיות נוף מרהיבות. תחילה נבקר באגם לאגארפליוט (Lagarfljót Lake); האגם השלישי בגודלו באיסלנד ונשמע את האגדה הקשורה למקום. נמשיך למפל הנגיפוס (Hengifoss) המכונה "המפל הנטוי"; השני בגובהו על האי ומתנשא לגובה של כ- 120 מטרים. שכבות הלבה השלישוניות שמעטרות את הקירות שמשני צדדי המפל מעניקות לנוף מראה אדמדם ומיוחד. נלך במסלול הליכה שמוביל אל המפל ועובר גם דרך מפל נוסף וקטן יותר, הנקרא ליטליינספוס (Lítlanesfoss). המסלול הינו בדרגת קושי בינונית וייקח כשעתיים להגיע אל המפל וחזרה (למתקשים תינתן אלטרנטיבה). בתום הביקור נמשיך בנסיעה ונעצור בכפרי דייגים קטנים הפזורים לאורך החוף כדוגמת כפר הדייגים היפה דג'ופיווגור (Djupivugur) ונבקר במוזיאון האבנים והמינרליים של פטרה המציג את אוסף ביצי האבן הייחודי שבו. נסיים את היום בדרך הררית יפה אל אזור אגילסטדיר, הממוקמת להפליא בצפון הפיורדים המזרחיים. לינה באזור אגילסטאדיר ((Egilsstaroir, בירת מזרח איסלנד.

יום 7

קלדרה אסקייה

במרכז האי בלב המדבר ולמרגלות הקרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull), הקרחון הגדול ביותר באירופה והמרשים ביותר באיסלנד, מתנשא מכתש עצום שנוצר מהתמוטטות דפנותיהם של מספר לועות סמוכים של הרי געש; קלדרת/מכתש אסקייה (Askja). ניסע בדרך עפר הררית יפה, על הרמה הגבוהה של איסלנד תוך חציית נחלים זורמים עם מי הפשרת הקרחונים אל עבר מעיינות Herðubreiðarlindir והר הרדוברייד (Herðubreið) המתנשא בגאון מעל מישורי הלבה של מרכז האי. נמשיך משם לעבר שרשרת ההרים Dyngjufjöll, שם נבקר במעבר הצוקים הידוע בשם "לוע הדרקון" (Drekagil gorge) ואחר כך נטייל בתוך קלדרת אסקיה המרהיבה. הר הגעש אסקייה זרוע תלים געשיים קטנים וסלעי בזלת ובתוכו אגם גדול בצבע טורקיז המכונה "ויטי" (Viti), לוע קטנטן שבתוכו אגם מי גופרית חמים (במידה ויתאפשר, נוכל לרחוץ במים החמים). לינה בסמוך לאגם מיבאטן (Myvatn).
* הערה – הביקור באסקייה ובויטי מותנה בתנאי מזג אויר מתאימים. באם הביקור לא יתאפשר, יערכו סיורים אחרים באזור מיוואטן.

יום 8

 יום סיור באזור אגם מיוואטן כולל רחצה ב"לגונה הכחולה של הצפון"

את היום כולו נקדיש לביקור באזור אגם מיוואטן (Mývatn); האגם הרביעי בגודלו באיסלנד ואחד מאתרי הטבע המפורסמים ביותר באיסלנד. ממוקם באזור של פעילות געשית פעילה בצפון איסלנד לא רחוק מהר הגעש קרפלה (Krafla). מיוחד בשלל התופעות הגאולוגיות המרתקות הנמצאות בו: מכתשי ענק, מעיינות גופרית מבעבעים, בריכות בוץ ושאריות קפואות של התפרצויות וולקניות טריות נותנות הרגשה של טיול בכוכב אחר. נתחיל את היום באתר נמסקארד (Námaskarð); עמק שכולו מעיינות חמים, בוץ מבעבע ורותח וסדקי לבה המעלים עשן. משם ניסע להר הגעש קרפלה שבלועו שוכן אגם קטן ותכול ומסביבו שדה לבה עצום שהתפרץ זה לא מכבר. נמשיך לסיור באזור תצורות הלבה המיוחדות בדימובורגיר המכונה "ארץ הטירות השחורות והטרולים" ובאזור "הלועות המדומים" שבשולי האגם. נסיים את היום עם ביקור במפל דטיפוס (Dettifoss); מפל פראי ועוצמתי הנחשב למפל בעל כוח הזרימה החזק ביותר בכל אירופה. לקראת ערב נגיע למרחצאות מיוואטן (Mývatn Nature Baths) שזכתה לכינוי "הלגונה הכחולה של הצפון" וניהנה מרחצה בבריכות גיאותרמיות הצופה אל נוף מרהיב. לינה באזור אגם מיוואטן.

יום 9

שייט ליוויתנים בהוסאביק - מפל גודפוס המרהיב וטיסה פנימית לריקאוויק

נפתח את הבוקר בנסיעה להוסאוויק (Húsavík); עיירת דייג קטנה ויפיפייה בצפון איסלנד השוכנת על חופו המזרחי של מפרץ סקיאלפנדי (Skjálfandi). העיר, על בתיה הצבעוניים היתה בעבר מרכז צייד הלוייתנים באיסלנד. נערוך שייט לתצפית על הלוויתנים ונלמד אודותיהם (השייט יערך כ- 3 שעות). בתום השייט, נסע אל קניון אסבירגי (Ásbyrgi) שצורתו דומה לפרסת ענק הסוגרת על עמק מיוחד (מותנה בזמנים). נבקר במפל גודפוס (Godafoss) העוצמתי הממוקם סמוך לכביש הטבעת בין העיר אקוריירי לאגם מיוואטן ומכונה "מפל האלים", מהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המרתקת של העם האיסלנדי. נסיים את יומנו באקוריירי (Akuryeri), בירתה של צפון איסלנד. משם נצא בטיסת פנים חזרה לבירת איסלנד – רייקיאוויק. לינה ברייקיאוויק.

ימים 10-11

סיור אחרון באתרי רייקיאוויק - טיסה חזרה ארצה

נסייר עם בוקר באתרים מרכזיים בעיר הבירה רייקיאוויק; נמשיך לכנסייה העתיקה במרכז העיר ונטייל מעט ברחובות העיר ככל שיותיר הזמן ונסיים בביקור בהיכל התרבות החדש "הארפה" (Harpa) – התוספת המשמעותית ביותר לנוף של העיר. המבנה הגדול, מכוסה כולו בחלונות זכוכית קטנים בגדלים שונים, בוהק באור השמש וניצב על קו המים, באזור הנמל המזרחי. בתום הביקור ניסע אל שדה התעופה. נחיתה בארץ בבוקר היום ה- 11.

איסלנד
  • שמורת ת'ינגוואליר, שמורת עמק ת'ורסמו, שמורת סקאפטפאל, שמורת קלדרת אסקייה, שמורת לנדמנלאוגר והמעיינות החמים.
  • יום סיור באזור אגם מיוואטן, כולל רחצה ב"לגונה הכחולה של הצפון", אתר המעיינות החמים בצפון איסלנד.
  • שיט לוויתנים בצפון איסלנד, שיט ברכב אמפיבי בלגונת הקרחונים.
  • שייט: בלגונה הקרחונית, באיי ווסטמן ושייט ליוותנים (מותנה במזג האוויר).
  • ביקור בשלל המפלים המרהיבים של איסלנד.
  • רכיבה מרתקת על אופנועי שלג, כולל קבלת ציוד מתאים.
  • ביקור בחממות לגידול ירקות וביקור בחוות סוסים איסלנדית טיפוסית.
  • טיסת פנים מאקוריירי לריקאוויק.
  • אוטובוס שטח 4X4 המתאים לנסיעה בשטח וחציית נחלים.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
15/07/2018 24/07/2018 שוקי ברנדווין יפורסם בהמשך
12/08/2018 21/08/2018 רונן רגב יפורסם בהמשך

תוספת יחיד: 875€ | מכיוון שהנחיתה היא ביום ה- 11, יש לעשות ביטוח ל- 11 ימים.

 ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
 חובה לעשות ביטוח בריאות ל- 12 ימים
 ניתן לעשות ביטוח דרך משרדנו, 3 חודשים טרם היציאה
 לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)

 

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות: הצעת המחיר מבוססת על טיסות עם חברת התעופה אל על דרך יעד ביניים באירופה.
טיסה פנימית: מאקוריירי לריקאוויק.
שייט: כפי שמפורט במסלול הטיול.
לינה: במלונות 3* ו- 4* מהטובים בנמצא, בחיק הטבע, בכפרים ובעיירות אותנטיות. בחדרים לשניים עם מקלחות ושירותים צמודים.
תחבורה: אוטובוס היילנדר בעל עבירות גבוהה בשטח כולל העברות משדה התעופה למלון ולסיורים.
כלכלה: חצי פנסיון.
דמי כניסה וסיורים באתרים, כמפורט בתכנית.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
מיסים מקומיים.
מיסי נמל ובטחון.
דמי רישום וטיפול.
מפגש קבוצה.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד').
ארוחות צהריים ושתיה בארוחות.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול שעיקרו טבע ברחבי איסלנד המיועד לאוהבי לכת, עם דגש על נסיעה בדרכי עפר בשטח, חציית נחלים וסיורים בשמורות הטבע בלב האי. נגיע אל אזורים שמעבר למסלול הטיול התיירותי הרגיל ונטייל באתרי טבע מרהיבים.
הטיול כולל נסיעות רבות בדרכי עפר בלב האי וכן קטעי הליכה בשטח – מסלולי ההליכה יותאמו לאופי הקבוצה (מדרגת קושי קל - קשה).
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש.
טיסות: הצעת המחיר מבוססת על טיסות עם חברת התעופה אל על, דרך יעד ביניים באירופה.
המסלול הינו מסלול המתאים לאוהבי לכת. קיימות מספר דרגות קושי של הליכה – מדריך הטיול יתאים את המסלול בכל אתר בהתאם לרמת הקבוצה.
למידע בריאותי על טיול לאיסלנד, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
מזג האוויר באיסלנד הינו בלתי צפוי. עקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריכינו ידעו למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר.
למרות היותה מדינה מערבית, איסלנד היא מדינה בעלת אופי כפרי והמלונות הם בהתאם. לחלקם אין מעליות, האוכל פשוט יותר ולא מקובל להעסיק שם סבלים.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי, מראש. לא כמו כרטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן.
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו תיירות שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה, במקרה זה, וכי "אקו תיירות שטח" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים.
חובה לעשות ביטוח בריאות – ניתן לעשות דרך משרדנו, 3 חודשים טרם היציאה.
לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102).
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, יעודכן המחיר בהתאם.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.

שימו לב לתנאי הביטול המיוחדים בטיולנו לאיסלנד

· בין 13 שבועות ל- 8 שבועות לפני מועד יציאת הטיול; 20% דמי ביטול של שירותי הקרקע ושל הטיסות ע"פ תנאי הכרטוס.
· בין 8 ל- 6 שבועות לפני מועד הטיול יציאת הטיול; 40% דמי ביטול של שירותי הקרקע ושל הטיסות ע"פ תנאי הכרטוס.
· בין 6 שבועות ל- 4 שבועות לפני מועד הטיול יציאת הטיול; 50% דמי ביטול של שירותי הקרקע ושל הטיסות ע"פ תנאי הכרטוס.
· בין 4 שבועות ל- 14 ימים לפני מועד יציאת הטיול; 75% דמי ביטול של שירותי הקרקע ושל הטיסות ע"פ תנאי הכרטוס.
· החל מ- 14 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד ליום יציאת הטיול – יחולו דמי ביטול מלאים של הטיול ושל הטיסות ע"פ תנאי הכרטוס.!!!
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

איסלנד – אי קפוא עם הפתעה חמה

מי שמתכנן לנסוע לאיסלנד ודאי לא יחשוב שבגד ים הוא הפריט החשוב ביותר שהוא צריך לקחת איתו […]

איסלנד – הויקינגים אז והיום

איסלנד – בדמיוני עולה חבורה של ויקינגים עוטי עור ופרוות היושבים סביב מדורה קטנה המעלה עשן מגללי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאיסלנד

טיולי תרבות וטבע

המשלב בתוכו; קרחונים, פיורדים והרי געש כולל רחצה ב"לגונה הכחולה של הצפון" | 11 יום