טיול לגיאורגיה וארמניה צילום: יעל בלשניקוב

טיול לגיאורגיה וארמניה

טיולי תרבות וטבע

מסע אל הקווקז | 12 יום

טיול לגיאורגיה - המסע אל הקווקז הוא טיול מקיף למדינה זו, ומשלב מפגש עם נופים פראיים ואנשים מרתקים. חשיפה לתרבות עתיקה והיסטוריה עשירה בחבל ארץ הממוקם בין אסיה לאירופה ואשר מאז ומתמיד היווה צומת דרכים חשוב לצבאות, סוחרים ותרבויות. תושבי גיאורגיה טוענים שהם חיים במקום היפה ביותר בעולם והם מאמינים שמדינתם היא חלקת אלוהים קטנה. טיול לגיאורגיה הוא טיול טבע ותרבות חווייתי ומרתק, בתנאי לינה ותחבורה טובים. הטיול כולל נסיעות באוטובוס וברכבי 4X4, ומשלב הליכות קצרות בטבע ירוק, כפרים ציוריים, את נופי הרי הקווקז וונופי הטבע הפראיים של גיאורגיה.

שיא הטיול לגאורגיה הוא המסע לחבל סוואנטי הנחשב לחבל היפה ביותר במדינה. זהו חבל ארץ של נופים פראיים, ההרים הגבוהים ביותר על גבול רוסיה (הר שחארה מתנשא לגובה 5068 מ'), עמקים הרריים ומסתוריים המוקפים מגדלי אבן נישאים שנבנו בימי הביניים, ותושבים השומרים על מנהגים ולבוש מסורתי ואף שפה ואמונות משלהם. מסענו בחבל, יעבור בתוך נוף של פסגות נישאות עטויות בשלג, כרי דשא אלפיניים, נחלים, מפלים שוצפים וכפרים ציוריים הנמצאים במקום הגבוה ביותר בהרי הקווקז.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - טביליסי (Tbilisi)

נצא בטיסת ערב ישירה לטביליסי, בירת גיאורגיה. לאחר הנחיתה וקבלת הפנים בשדה התעופה מעבר לבית המלון בטביליסי ללינה.

יום 2

הבירה טביליסי , הבירה העתיקה מצחטה (Mtskheta), צחלטובו (Tskaltubo)

נצא לטיול היכרות עם בירתם של הגיאורגים , נתחיל בחלק העתיק של העיר טביליסי היושבת על גדות נהר הקורה . נצפה במבצר נריקאלה ונבקר בשדרות שותה רוסטוולי המפוארים , בכנסיית מטחי מהמאה ה 12 ובמרחצאות הגופרית האתר ההיסטורי ממנו צמחה העיר . בהמשך נסע אל בירתה העתיקה של גיאורגיה – מצחטה,  (בת 3000 שנה) ומרכזה הדתי של גיאורגיה היושבת על  מפגש נהרות מטקוורי וארגוי. נבקר בכנסיית הצלב (ג'ווארי) מן המאה ה-6 לשם הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום מקפדוקיה, קתדרלת סווטיצחובלי  (Svetitskhoveli) מהמאה ה-11 שבה קבורה גלימתו של ישו. אתרים אלו כלולים ברשימת המורשת העולמית של אונסק״ו . לאחר הביקור נמשיך מערבה בנוף אלפיני ויערות מחטניים  אל עיירת הנופש צחלטובו לינה וארוחת ערב.

יום 3

מקוטאיסי (Kutaisi) גלאטי (Gelati) לחבל סוואנטי (Svaneti) המסתורי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע למחוז אימרטי (Imereti) עם המעיינות הצוננים שבו, שדותיו המוריקים וגניו היפים . נגיע אל העיר קוטאיסי היפה העיר השניה בגודלה בגיאורגיה  (Kutaisi) נערוך סיור בעיר עתיקה בת יותר מ-3000 שנה. נבקר בקתדרלת גלטי (Gelati) מהמאה ה-12 אחת האקדמיות הראשונות באירופה ואתר שימור שלאונסק"ו. נמשיך בדרכנו לאחד מהאזורים היפים בגיאורגיה – חבל סוונאטי, השוכן בין הרים וקרחונים מן הגבוהים באירופה, שתושביו משמרים מסורות עתיקות. בדרך נבקר בסכר הגדול אינגורי המשך נסיעה אל העיירה מסטיה ((Mestia השוכנת בגובה 1500 מטר מעל פני הים על מדרונותיו הדרומיים של הרי הקווקז. לינה  וארוחת ערב במסטיה בתנאים פשוטים..

יום 4

נפלאות חבל סוואנטי

נצא בנסיעה של כשלוש שעות ברכבי שטח אל עבר הכפר הגבוה ביותר באירופה אושגולי (Ushguli) הכפר ממוקם בגובה של 2,200 מטר בלבו של חבל הסוואנטי העליון ונכלל בין אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. אושגולי ידוע בריבוי של מגדלי שמירה וממנו נגלית התצוגה המדהימה ביותר של ההר הגבוה ביותר בגיאורגיה – שחארה (5,068 מטר). נסייר בכפר, נבקר בכנסיית למריה Lamaria (המאה ה -12), חזרה למסטיה  לארוחת ערב ולינה.

יום 5

בחזרה לחבל אימרטי (Imereti)

הבוקר נצא בחזרה דרומה דרך נופים מרהיבים וירוקים בחזרה אל צחלטובו. בדרך נעצור בזוגדידי (Zugdidi) בירתה העתיקה של סמרגלו נתצפת על הארמון של משפחת דאדיאני (Dadiani) ונמשיך אל העיר קוטאייסי עם ההגעה נערוך סיור בבית הכנסת בו נלמד על הקהילה היהודית העתיקה שעדיין חיה במקום . ארוחת ערב ולינה בצחלטובו.

יום 6

יום 6, שמורת בורגומי (Borjomi) ובקוריאני (Bakuriani )

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרום מזרח אל עבר עיירת הסקי בקוריאני. בדרך נעבור בפארק בורג'ומי  בו נטעם מי מעיינות הנחשבים למים הטבעיים המשובחים ביותר בגיאורגיה ונצא להליכות בנופים היפים של הפארק. ארוחת ערב ולינה בבקוריאני בלב ההרים.

יום 7

עיר המערות וורדזיה (Vardzia),מעבר הגבול אל ארמניה, ירוואן(Yerevan)

בבוקר נסע דרומה נצפה אל המבצר חרטוויסי , ונמשיך בנסיעה  לעבר וורדזיה, קומפלקס מרהיב של למעלה מ – 3000 מערות חצובות בסלע מתקופת שלטונה של המלכה תמרה. בכנסייה נוכל לראות פרסקאות בצבעים נהדרים, ביניהם פרסקו של המלכה תמרה ואביה, המלך גאורגי השלישי, מערכת של בורות מים ומערות מחבוא ומסתור. המשך נסיעה אל הגבול הגיאורגי-ארמני. מעבר גבול ונסיעה לירוואן, בירת ארמניה. ארוחת ערב ולינה בירוואן.

יום 8

ירוואן (Yerevan), אזור גארני (Garni) ומנזר גרהארד (Gerhard)

יציאה אל מחוץ לעיר אל מנזר גרהארד אשר חלקו חצוב בסלע. בדרך אל האתר נעצור לתצפית מרהיבה על הר אררט, המתנוסס לגובה מעל 5000 מ' וצופה לעבר נופים מדהימים. נמשיך אל אזור גארני, אזור המצטיין בתופעות גיאולוגיות מרשימות שבו נמצאים שרידים הלניסטיים פגאניים ונתרשם מהיופי הטבעי של האזור. נשוב לירוואן ונבקר באתר ההנצחה לשואה הארמנית ובמוזיאון פראג'אנוב (Parajanov). בערב נהנה מארוחת ערב ומופע פולקלור מקומי. לינה בירוואן.

יום 9

עמק האררט (Ararat) וסביבתו

הבוקר נסיים את ביקורנו בירוואן וניסע לאזור דרום ארמניה. נצא בנסיעה אל המנזר הקדום חור ויראפ הנמצא למרגלות הר האררט. במקום זה נכלא מייסד הנצרות הארמנית, גרגוריוס הקדוש , ששהה בבור עמוק עם נחשים ארסיים. נצפה לעבר הר אררט השוכן מעבר לגבול עם תורכיה. נמשיך בנסיעה מעמק אררט דרך נופי הרים וקניונים, אל מנזר נוראוואנק התלוי על מצוק נהר ארפה, ידוע בתבליטי הצלבים המיוחדים שעל קירותיו ומשמש כנקודת תצפית מרהיבה על האזור. לקראת ערב נגיע למלוננו בעיירה גוריס ארוחת ערב ולינה.

יום 10

מעבר סלים (Selim)

הבוקר ניסע בדרך מפותלת למנזר טאטב, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ויושב על מצוק החולש על קניון הנהר וורטאן, הנחשב לקניון העמוק ביותר בארמניה, ומספק נופים מרהיבים. נמשיך ונבקר בבית הקברות היהודי אשר התגלה רק לפני שנים ספורות, ומשם ניסע אל מעבר סלים הידוע כאחד מהמעברים החשובים בתקופה שדרך המשי הייתה פעילה. נבקר בקרוון סראי אשר במקום, ונעשה עצירה קצרה בשביל לראות את אורח חייהם של התושבים המקומיים. בדרך נעצור בשדה החצ'קרים בכפר נוראטוס לביקור בבית הקברות המיוחד של המקום. נמשיך בנסיעה לעבר אגם סוואן –"העין הכחולה של ארמניה", הנמצא בגובה של כ – 2000 מטר מעל לפני הים. נגיע בשעות הערב המאוחרות למלון בעיירה דיליג'אן.

יום 11

המעבר מארמניה ואגם סוואן (Sevan) וסיום הטיול לגאורגיה וארמניה

חציית הרמות הלבנות, נסיעה דרך הכפרים הרוסיים, נסיים את ביקרנו בארמניה בנסיעה צפונה ומעבר הגבול אל גיאורגיה ובחזרה לטביליסי. נשלים את ביקורינו בטביליסי ונסיים את טיולינו בארוחה גיאורגית מסורתית. לינה בטביליסי.

יום 12

החזרה הביתה

בבוקר נסיים את טיולינו לגיאורגיה וארמניה ונצא אל שדה התעופה לטיסה לארץ. הגעה בשעות הצהרים.

  • טיול סתיו לגיאורגיה וארמניה, הכולל גם תצפית על אזור הר אררט המפורסם ומנזר גרהרד בארמניה, וביקור בחבל סוואנטי הנודע אשר נמצא בגיאורגיה.
  • ביקור באתרי מורשת עולמית של אונסק"ו.
  • התנסות בארוחות אותנטיות ומקומיות.
  • טיול בקבוצות קטנות 12-26 משתתפים.
  • ערכת שמע לכל משתתף.
  • רמת הדרכה גבוהה - איילה מיטב, ממוחית למדינות מרכז אסיה ובעלת ניסיון הדרכה של שנים רבות במדינות אלו.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 450$

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות בינלאומיות (בחברת גיאורגיאן איירלינס) על פי מסלול הטיול.
לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה ברמת 4 כוכבים או הטובים בנמצא.
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון.
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה טובה לסיורים והעברות, רכבי 4X4 באיזור קזבגי ומסטיה, ומיניוואנים מקומיים למעבר בהרים.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
אשרת כניסה לארמניה – 10$, מיסי נמל וביטחון .
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום.
מפגש הכנה לטיול.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת ליבכם

טיול לגיאורגיה וארמניה - אופי הטיול: טיול טבע ותרבות חוויתי ומרתק, הכולל נסיעות אוטובוס, ברכבי 4X4 ומשלב הליכות קצרות בטבע ירוק, כפרים ציוריים ואת נופי הרי הקווקז של גיאורגיה ונופיה הפראיים של ארמניה, בתנאים טובים של לינה ונסיעה.
קבוצה קטנה של 12- 26 מטיילים. מדריכה ישראלית מצוות "אקו" – איילה מיטב, נהג ומדריך מקומי דובר אנגלית.
עלות הוויזה לארמניה נכונה ליום הפרסום. במקרה והעלות תשתנה מחיר הטיול יעודכן בהתאם.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
טיול לגיאורגיה וארמניה הוא טיול אל מדינות מתפתחות מבחינת שירותי התיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהדרגה הראשונה, לעתים ייתכנו בעיות שלא נוכל לצפותן מראש. יש לקבל זאת בהבנה כחלק מאופיו של טיול בארצות אלו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום החזרה לארץ.
מחיר הטיול ולוח הזמנים מחושב לפי מחיר ולו"ז הטיסה הנוכחי ועשוי להשתנות בהתאם להחלטת חברת התעופה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גיאורגיה וארמניה – תעודות זהות

טיול לגיאורגיה – המסע אל הקווקז הוא טיול מקיף למדינה זו, ומשלב מפגש עם נופים פראיים ואנשים […]

גיאורגיה – בין מזרח ומערב

טיול לגיאורגיה – המסע אל הקווקז הוא טיול מקיף למדינה זו, ומשלב מפגש עם נופים פראיים ואנשים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לגיאורגיה וארמניה

טיולי תרבות וטבע

מסע אל הקווקז | 12 יום