הטיול לווייטנאם וקמבודיה

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף אל ארצות גן העדן הטרופי של דרום - מזרח אסיה | 17 יום

ההיסטוריה עדיין חיה בווייטנאם, שתרבותה ייחודית ועשירה. רוב המבקרים במדינה עומדים משתאים מול יפי הטבע המעודן שלה: הדלתא של הנהר האדום בצפון, השפך של נהר מקונג בדרום וכמעט כל האזור משובצים בשדות אורז בירוק בוהק, שבהם עובדות נשים בכובעים המחודדים האופייניים.

קמבודיה, המדינה המודרנית שירשה את אימפריית חמר האדירה ששלטה ברוב השטח שבו שוכנות כיום וייטנאם, לאוס ותאילנד. המקדשים המפורסמים של אנגקור הם מוקדי המשיכה התיירותיים העיקריים בקמבודיה. המקדשים נבנו במאות ה-9-13 כדי לפאר את שמותיהם של המלכים לשושלת חמר.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מת"א אל האנוי

ניפגש בנתב"ג ונצא אל האנוי בירת וייטנאם דרך יעד ביניים. הגעה להאנוי בשעות אחר הצהריים. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3

האנוי בירת וייטנאם

את היום נקדיש לסיור בהאנוי, בירת וייטנאם. עיר שלווה ובה אגמים שדרות מוצלות ואתרים המשמרים בתוכם את ההיסטוריה המיוחדת של העיר. נבקר תחילה במוזוליאום של הו צ'י מין, אבי האומה הווייטנאמית המודרנית, והאיש שהוביל את הקרבות למיגור הקולוניאליזם הצרפתי. נבקר גם בביתו של הו צ'י מין, שהוסב למוזיאון ברבות הימים. נמשיך לאתרים היסטוריים-דתיים כגון פגודת העמוד הבודד, פגודת טראן צ'וק – הנחשבת ליפה והעתיקה מבין הפגודות של האנוי ומקדש הספרות- האוניברסיטה הראשונה של וייטנאם. נמשיך למוזיאון האתנולוגיה, בו נלמד על התרבות העשירה של המיעוטים השונים המאכלסים את ווייטנאם כולה, מסאפה בצפון, ועד דלתת המקונג בדרום. אחר הצהריים נבקר במה שמכונה "הילטון האנוי" – בית הכלא בו היו כלואים האסירים האמריקאים בזמן מלחמת ווייטנאם. בערב נצא בסיור ריקשות (סייקלו) אל העיר העתיקה שהיא שוק מזרחי ססגוני בו משובצים בתים צרפתיים קולוניאליים, ונבקר באגם חואן קים, אגם ה"חרב המתהפכת" ובמקדש שבתוכו לאחר מכן נצפה בתיאטרון בובות המים המסורתי של העיר.לינה בהאנוי.

יום 4

צפון וייטנאם ואזור סאפה

בשעות הבוקר נצא את האנוי בנסיעה צפון מערבה אל האזור ההררי של וייטנאם ואל אזור מחוז לאו קאי והעיירה סאפה, הנמצאים  ליד הגבוהה שבפסגות דרום-מזרח אסיה, פסגת הפאנסיפאן, הידועה גם כ"גג של דרום-מזרח אסיה" על שום היותה מתנשאת לגובה של 3143 מטר מעל לגובה פני הים. בשעות אחר הצהריים נגיע אל סאפה, ששימשה בעבר תחנת הרים של הקולוניאליסטים הצרפתים אשר הגיעו לשם בעקבות מיסיונרים שהחלו בהטפת עיקרי הנצרות והמרת דתם של שבטי ההרים. בהמשך הוקם במקום בית הבראה לחיילי הצבא הצרפתי אשר נהנו מאוויר הפסגות היבש של האזור. היום מהווה סאפה עיירת מחוז מרכזית לאלפי בני השבטים השונים החיים באזור. בשעות אחר הצהריים נערוך סיור בעמק שבו כמה כפרי מיעוטים ובערב נגיע אל סאפה.  לינה בסאפה.

יום 5

סאפה וכפרי בני המיעוטים

היום נצא לביקור בכמה מן העמקים הפחות מוכרים מסביב לסאפה. כאן נטייל ברכב וברגל, בין שדות האורז ובבתי המקומיים. נבקר בקהילות של בני הה'מונג השחור, הת'אי, שא-פו, ובני הזאו. כל אחת מהקהילות הללו שומרת על צביון ייחודי בלבוש, במנהגים, ולרוב, גם בשפה משלהם. הדרך בין הכפרים מציעה שפע של מראות עוצרי נשימה כאשר מעל נישא רכס ההרים הגבוה, אשר ביחד עם עמק הנהר האדום מהווה קו גבול טבעי בין ווייטנאם לסין, ומתחת נפרשים עמקים מוריקים, ובין טרסות האורז- כפרים ציוריים. לעת ערב נשוב אל סאפה ואל מלוננו. לינה בסאפה.

יום 6

שוק בני המיעוטים (יום א') וחזרה להאנוי

שיא הביקור באזור סאפה הינו ללא ספק ביקור באחד השווקים הכפריים המתקיימים מדי יום בשבוע בכפר אחר באזור. בשוק ההומה אדם, מתכנסים בני המיעוטים השונים, להחליף סחורות, למכור מרכולתם, ולרכוש צרכיהם. ניסע לבאק הא ונבקר בשוק יום ראשון הגדול, ונטייל בינות הדוכנים העמוסים, חלקם במצרכי יסוד, ואחרים במעשי רקמה מלאכת יד. מעבר לתפקידו של השוק כמקום מסחר, לשוק תפקיד חברתי משמעותי בחיי הקהילות המבודדות יחסית. כאן נפגשים בני הכפרים השונים לשמוע (ולהשמיע) חדשות, רכילות, וידיעות חשובות יותר או פחות. לאחר הביקור בשוק, בשעות אחר הצהריים נשוב בנסיעה אל האנוי.לינה בהאנוי.

יום 7

מפרץ האלונג

נצא מהאנוי מנסיעה מזרחה אל מפרץ טונקין בו שוכנת הא לונג. נגיע אל המעגן, ונעלה על סירה אשר תיקח אותנו לסיור ימי במפרץ, שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת טבע עולמי. בסירה נהנה מפירות ים טריים ופנסיון מלא, ונבקר באתרים כגון איים שונים עם תצורות סלע מרשימות, נקרות ומערות אשר חצבו מי הים בסלעי הגיר, ומערות נטיפים מוארות באור יקרות. את הלילה נלון בתאים פרטיים וטובים על הסירה במפרץ הא לונג.

יום 8

מפרץ האלונג והמעבר אל מרכז וייטנאם והעיר הוי אן

בשעות הבוקר נמשיך לגלות את אוצרות מפרץ טונקין היפה. נבקר באיים קטנים ונשוט על סירת במבוק אל תוך מערת "לואון". בצהריים נצא אל האנוי, ממנה נמריא בטיסה אל העיר דנאנג שבמרכז וייטנאם, הבירה ההיסטורית של ממלכת הצ'אמפה. עם ההגעה, נאכל ארוחת ערב ונמשיך בנסיעה קצרה להוי אן (Hoi An), היום עיירה שקטה, ובעבר, אחד ממרכזי המסחר המרכזיים של ווייטנאם, אשר הזמינה סוחרים מרחבי כל העולם לשבת ולסחור בה. לינה בהוי אן.

יום 9

הוי אן וסביבתה

מיקומה של הוי אן על קו החוף, משך אליה סוחרים רבים מכל העולם אשר הגיעו למקום וגם התיישבו בו במרוצת השנים. העיר העתיקה על סמטאותיה נחשבת כאחת הפנינות של וייטנאם והוכרה בשנת 1999 ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולם. בשעות הבוקר נצא אל מי סון (My Son), אתר ארכיאולוגי של שושלת הצ'אמפה שהריסותיו נמצאות בתוך עמק מוריק. בשעות אחר הצהריים נשוטט בעיר העתיקה של הוי אן, בינות הרחובות שפעם היוו בית למהגרים ממדינות שונות באסיה ובאירופה, ועל כך ייחודה של העיר המקסימה הזו. נתרשם מהבנייה המסורתית המשלבת סגנונות שונים, נראה את היכל הכינוס של הקהילה הסינית מהמאה ה-16 ואת גשר הפגודה היפני. נחתום בביקור במוזיאון הקטן המספר את סיפור התפתחותה של העיר, בנייניה המיוחדים ותושביה הבינלאומיים.  לינה בהוי אן.

יום 10

מהוי אן אל קאן טהו

בשעות הבוקר נחזור לדאנאנג ונבקר במוזיאון הצ'אם המתאר את ההיסטוריה של בני הצ'אמפה ששלטו באזור זה בעבר. בצהריים נמריא בטיסה אל קאן טהו, העיר הגדולה של אזור דלתת המקונג בדרום וייטנאם. נבקר בבית קולוניאלי אופייני ובשוק של קאן טהו. ארוחת ערב ולינה בקאן טהו

יום 11

הדלתה של המקונג

אזור דלתת המקונג, מהגדולים בנהרות אסיה, ידוע בנופיו המיוחדים, בכפרים הפזורים לאורך הדלתה ובמאכליו הטובים. זהו אסם האורז של וייטנאם, ממנו נשלח האורז לכל רחבי המדינה. קצב הטיול כאן הוא איטי, בשל הכבישים הצרים והתנועה הערה. בשעות הבוקר נעלה על סירתנו ונשוט אל  השוק הצף של קאי ראנג (Cai Rang) לאחר שיטוט בסירה בינות אינספור הדוכנים הצפים, המציעים שפע מרכולתם מפרי ביכורי הדלתה, נבקר בסדנאות מקומיות המייצרות מוצרי אורז, דברי מתיקה ועוד. נבקר בכפרים ונעמוד מקרוב על צורת החיים המיוחדת באזור. נצא מקאן טהו לכיוון הו צ'י מין (סייגון), נעצור ב וין לונג (Vinh Long) ונשוט בסירות קטנות (Sampan) עד ל קאי בה (Cai Be). משם נמשיך בנסיעתנו אל סייגון – הגדולה בערי וייטנאם, המוכרת גם כהו-צ'י-מין סיטי, מי שהייתה בעברה בירת דרום ווייטנאם, בת הברית האנטי-קומוניסטית של האמריקאים.  לינה בסייגון.

יום 12

מקדשים ומנהרות

נצא היום אל אזור טאי נין, דרך נופים חקלאיים וגידולים טרופיים וסובטרופיים. בעיר זו נמצא המקדש המרכזי של כת הקאו-דאי, אחת הדתות המוזרות של וייטנאם שצמחה החל מ- 1920. דת זו משלבת יסודות ממרבית הדתות הגדולות המוכרות בעולם ומצטיינת בפולחן צבעוני. בצהרי היום נאזין לתפילה המרשימה בתוך מקדש מאמיני הקאו-דאי ונצפה בטקס הססגוני שנערך המקום. משם ניסע אל קו- צ'י, אתר מחילות תת-קרקעי שהכשירה מחתרת הווייטקונג כאמצעי הישרדות מול הפצצות חיל-האוויר האמריקאי. ניכנס לתוך המחילות ונראה את אמצעי ההגנה בהם השתמשו אנשי המחתרת במהלך המלחמה. בשעות אחר הצהריים נשוב אל סייגון.לינה בסייגון

יום 13

סייגון והמעבר לקמבודיה

את יומנו האחרון בווייטנאם נקדיש להיכרות עם סייגון. נצא לסיור בעיר ונבקר בחלקה המרכזי, נראה את הארמון הנשיאותי, בית הדואר הישן, קתדראלת נוטר דאם, ונמשיך אל מה שהיו בעבר אזורי המגורים של הדיפלומטים ונתרשם מהבניינים הקולוניאליים שהותירו אחריהם הצרפתים. את היום נקנח במוזיאון המלחמה אשר ייתן לנו זווית מבט אחרת ושונה על מלחמת ווייטנאם.  לפנות ערב נמריא בטיסה אל סיאם ריפ, בירתה העתיקה של ממלכת הח'מר, אשר שלטה על שטח נרחב מקמבודיה, תאילנד ווייטנאם של היום. עם ההגעה, העברה אל מלוננו ללינה.לינה בסיאם ריפ.

יום 14

סיאם ריפ ומקדשי אנגקור

היום נסייר במקדשי אנגקור, העיר האגדתית, שמקדשיה המופלאים נבלעו ע"י הג'ונגלים של קמבודיה. קומפלקס המקדשים, המופיע כאחד מאתרי המורשת של אונסק"ו, הוא אחד מפלאי עולם  ואחד ההישגים המזהירים ביותר בתולדות האנושות. נבקר בכמה מן היפים שבמקדשי המקום. נראה את שער העיר ונטפס על מדרגות מקדש אנגקור ואט עצמו – אחד המקדשים הגדולים בעולם. בהמשך יתגלו בפנינו מקדשי הבאיון עם פרצופי האבן הענקיים שמביטים מכל עבר, נמשיך אל טרסת הפילים ואל מקדשי ה"באיון ואל מקדש "טה פרום" החבוי בג'ונגל. בשעות הערב נעפיל אל אחד המקדשים ונצפה בשקיעה מרהיבה על כל מתחם "אנגקור וואט". לינה בסיאם ריפ.

יום 15

סיאם ריפ וסביבותיה

היום נסע אל מחוץ למתחם המקדשים. נסיעה קצרה ואחריה עלייה במדרגות דרך ג'ונגל יפהפה, תביא אותנו אל "עמק 1000 הלינגמים" (Kbal Spean), מקום בעל חשיבות להינדואיזם, בו מפוסלים באבן אלפי פסלים ותגליפים לכבודו של האל שיווה. מכאן נמשיך אל מקדש  "בנטי סראי" הקטן, המיוחד שמבודד בג'ונגל ונחשב לאחד המקדשים עם גילופי האבן מהמרשימים שבאזור. נשוב לסיאם ריפ, ובדרך נעצור בכפר המתמחה במוצרים המופקים מסוכר דקלים, וגם תהיה לנו ההזדמנות להתרשם מחיי היום יום של כפר קמבודי טיפוסי. בעת הגעתינו אל סיאם ריפ, נמשיך לארוחת ערב ח'מרית מסורתית מלווה במופע ריקודים מקומי. לינה בסיאם ריפ.

ימים 16-17

אגם טונלה והחזרה לישראל

בשעות הבוקר נצא מסיאם ריפ ונסע לשייט באגם טונלה (בהתאם למפלס המים) ונצפה בכפרים הצפים על המים ובתושבים המשמרים טכניקות דייג מסורתיות. לאחר מכן נחזור אל העיירה סיאם-ריפ ונבקר במרכז מקצועי המלמד ומשמר טכניקות של אומניות ח'מריות מסורתיות, בעיקר עבודות עץ ואבן. לאחר ארוחת צהריים נעבור לשדה התעופה ונטוס לבנגקוק, ממנה נמשיך בטיסת לילה חזרה לישראל. נחיתה בארץ בשעות הבוקר של היום ה- 17.

  • טיול מקיף בוייטנאם, כולל גם את מרכז המדינה, הוי אן ומי סון.
  • טיול בקמבודיה שיוצא מעבר למתחם מקדשי אנגקור.
  • קבוצה קטנה! מחיר הטיול מבוסס על מינ' 15 נוסעים!
  • נסיעה לסאפה בכביש המהיר במקום נסיעת רכבת לילה
  • במפרץ האלונג לינה על ספינה פרטית ברמה גבוהה!
  • רמה גבוהה של לינה והדרכה.
  • הכנה מלאה לטיול ומפגש מקדים עם המדריך

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
31/10/2018 16/11/2018 ליאור עלמא וקסלר יפורסם בהמשך
02/01/2019 18/01/2019 ד"ר רפי נצר יפורסם בהמשך

*תוספת ליחיד בחדר: 795$

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות בינלאומיות עד האנוי וחזרה מבנגקוק דרך יעד ביניים. במועד נובמבר וינואר – טיסות "אל על" ישירות לבנגקוק וטיסת המשך להאנוי, חזרה מבנגקוק בטיסה ישירה. במועד מרץ – טיסות אירופלוט במסלול מעט שונה.
מיסי נמל ודלק
4 טיסות פנים (כולל טיסה בינ"ל מסייגון לסיאם ריפ וטיסה בינ"ל מסיאם ריפ לבנגקוק)
תחבורה: אוטובוס תיירים צמוד וממוזג לנסיעות. שייט בספינה פרטית דה-לקס בהאלונג ביי, בדלתת המקונג ובאגם טונלה.
קבוצה וצוות: 15– 26 נוסעים. מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח ומדריך מקומי מלווה דוברי אנגלית.
לינה: בתי מלון מצויינים מדרגה ראשונה (4*) ובוטיק. בהאלונג לינה בספינה איכותית בתאים פרטיים.
כלכלה: חצי פנסיון – ארוחת בוקר וארוחת ערב/ צהריים כל יום. בהאלונג על הסירה – פנסיון מלא.
כניסות לכל האתרים במהלך הטיול.
מים מינרליים – בקבוק לאדם ליום.
תשר לנותני השירותים המקומיים.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות אישיות.
תשלומים במקום.
ויזה לוייטנאם: כ- 25$, ויזה לקמבודיה כ- 30$.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול מקיף המגלה וחושף את היופי בארצות גן העדן הטרופי של דרום מזרח אסיה, כולל ייחוד הטיול בהגעה לאתרים שמחוץ למסלול "הקלאסי". מפגש עם שבטי הצפון, כפרים טיפוסיים, והנופים ההרריים. הכרות עם החיים האותנטיים באזור מרכז וייטנאם, ובדלתת המקונג בדרום וייטנאם ועם טיול מורחב באזור סיאם ריפ וסביבותיה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, יעודכן המחיר בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
אזורים מסוימים בטיול הם בעלי מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שביתות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות בהתאם לשיקול דעת המדריך בשטח.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פסטיבלים ואירועים בוייטנאם

חגים וטקסים בווייטנאם לוח השנה הווייטנאמי המסורתי דומה מאוד ללוח העברי: זהו לוח ירחי שעובר "תיקון" כדי […]

וייטנאם – חגיגת אוכל גדולה

בוויטנאם עוסקים לא מעט באכילה: קערה גדולה של אטריות, אורז לבן מאודה, בגט טרי, אגרול, צדפות, נחשים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

הטיול לווייטנאם וקמבודיה

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף אל ארצות גן העדן הטרופי של דרום - מזרח אסיה | 17 יום