טיול לניו זילנד

טיול מקיף לניו זילנד

טיולי תרבות וטבע

מסע אל טבע פראי ושלווה אנושית | 22 יום

טיול מקיף אל ניו זילנד, הארץ הירוקה ביותר בעולם. ניו זילנד היא ארץ יפיפיה המורכבת משני איים עיקריים ושונים באופיים. הארץ מאופיינת בהרים גבוהים, אגמים קרחוניים, פיורדים, יערות עד, חופי ים פראיים וכן תופעות גאותרמיות כגון גייזרים ומעיינות חמים. בלב הנוף המדהים והשלווה האינסופית חיים אנשים מיוחדים ומסבירי פנים, הן המאורים ממוצא פולינזי, והן האירופאים שהגיעו מאוחר יותר. יחדיו הם טווים את הסיפור האנושי המרתק של ניו זילנד. בטיול זה נגיע אל הפינות המרתקות ביותר בשני האיים של ניו זילנד, נחווה את הנופים המרהיבים והטבע המופלא, וניכנס לעומק החוויה התרבותית של המקום.

 

מסלול הטיול

ימים 1-2

טיסה מתל אביב דרך סיאול לניו זילנד

נפגש בשדה התעופה בשעות הערב ונמריא בטיסת "קוריאן אייר" מתל אביב, דרך סיאול אל ניו זילנד, בה ננחת בבוקר היום למחרת. (יום 3)

יום 3

נחיתה באוקלנד וסיור קצר בעיר

ננחת בשעות הבוקר באי הצפוני באוקלנד- העיר הגדולה והקוסמופוליטית ביותר מבין ערי ניו זילנד, עיר השוכנת בנופי גבעות ירוקות ומפרצי ים רבים. באוקלנד שוכנת הקהילה הפולינזית הגדולה בעולם והיא אוספת אליה תושבים רבים מכל איי האוקיינוס השקט. נכיר את העיר, את הנמל, נערוך תצפית מראש גבעת מייקל סבאג' המאפשרת מבט מקיף אל שכונות העיר ומפרציה. נבקר גם בגן הוורדים הידוע של שכונת פארנל, הותיקה בשכונות מחוץ למרכז העיר. נבקר גם במוזיאון המלחמה שייתן לנו סקירה על ההיסטוריה הפולינזית של ניו זילנד ועל עולם החי והצומח האנדמי שלה. בתום הסיור העברה למלוננו. לינה באוקלנד.

יום 4

מאוקלנד אל חצי האי קורומנדל

נצא בנסיעה מזרחה כדי להכיר את האי הצפוני, ונגיע אל אחד האזורים היפים שבו- חצי האי קורומנדל , המתאפיין בנופים של יערות, הרים, וחופי ים פראיים. נבקר בחוף מפרץ הקתדרלה (Cathedral cove), אחד מהמקומות היפים והמצולמים ביותר בניו זילנד, ובו נחווה לראשונה את המפגש המרשים של ים ויבשה בניו זילנד, חוויה שתמשיך ללוות אותנו במקומות רבים נוספים בטיול. לינה באיזור קורומנדל.

יום 5

מחצי האי קורומנדל לרוטורואה

בשעות הבוקר נצא אל ״חוף המים החמים״ אתר של מעינות חמים על שפת הים. מעיינות אלו נובעים מתוך החול הסמוך לחוף, ומקומיים ותיירים כאחד מגיעים לשם עם אתי חפירה על מנת להכין לעצמם את בריכות המים החמות שלהם לטבילה. לאחר מכן נמשיך אל רוטורואה, בירת החגורה התרמית של ניו זילנד ומקום שבו נמצא ריכוז המאורים הגדול במדינה. נבקר ביער עצי הסקוויה שנשתלו שם כחלק מפרויקט יערנות והגיעו לממדים אדירים. מכאן נמשיך אל אתר הגייזרים של טה-פויה, ובו מרכז חשוב של המורשת המאורית, ובנוסף בולט במקום הגייזר הידוע ביותר בניו זילנד, גייזר פוהוטו. בערב נתארח במופע פולקלור וארוחת ערב מאורית. לינה ברוטורואה.

יום 6

רוטורואה – בירת המעיינות החמים

רוטורואה מרכזת סביבה אתרים של פעילות גיאולוגית וגאותרמית והיא עשירה גם במורשת המאורית שלה. בבוקר נבקר באתר אגרודום המספר את סיפורה של תעשיית גידול הכבשים בניו זילנד. נלך לצד אגם רוטורואה ונבקר באתרים הגאותרמיים הבולטים ביותר באיזור: באתר וואימנגו, שם זורמים נחלים חמים בנופי יערות עצי שרך עתיקים, ובערב נטבול במעיינות החמים "פולינזיאן ספא" שם נזכה לחוויה נעימה לגוף ולנפש על רקע נופי הסביבה.
לינה ברוטורואה.

יום 7

מרוטורואה אל נאפייר על שפת האוקינוס

בשעות הבוקר נבקר באתר הגיאותרמי וואי-או-טאפו הידוע בצבעי המינרלים המגוונים שלו ונראה גם את גייזר ליידי נוקס. משם נמשיך דרומה ונצפה אל תחנת כוח גאותרמית המבוססת על קיטור רב שפורץ מן האדמה. נטייל ברגל אל מפלי הוקה השוצפים שמימיהם נשפכים אל האגם הגדול טאופו המוקף בהרי געש. לאחר עצירת לצהריים בעיר טאופו, נמשיך בנסיעה לעיר נאפייר הנמצאת על שפת האוקינוס השקט. לינה בנאפייר.

יום 8

מנאפייר אל וולינגטון בירת ניו זילנד

בשעות הבוקר נצא בנסיעה קצרה אל חצי האי קייפ קידנפרס, ונערוך ביקור באתר קינון הסולות המרשים והייחודי שנמצא באזור. בתום הסיור נמשיך בדרכנו דרומה אל עיר הבירה וולינגטון. העיר ממוקמת בנקודת האמצע בין האי הצפוני לדרומי ומשמשת כמרכז האדמיניסטרטיבי והפוליטי של המדינה. נראה את אתרי העיר החשובים, בניין הפרלמנט, תצפית כללית מגבעת ויקטוריה ועוד אתרים ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בוולינגטון.

יום 9

וולינגטון והמעבר לאי הדרומי

בשעות הבוקר נמשיך בסיורינו בבירה ונבקר במוזיאון הלאומי המרשים טה – פאפה ובו שילוב מרתק של אמנות ומורשת מאורית ופולינזית. בשעות הצהריים נשוט במעבורת אל האי הדרומי ונגיע אל העיירה פיקטון אשר ממנה נמשיך בנסיעה לאורך מפרצי ים, פיורדים ויערות סבוכים. אחר הצהרים נגיע אל העיירה נלסון הידועה בסצנה האמנותית שלה והגלריות שבה, ואשר מוקפת באזור חקלאי של כרמים ועצי פרי. לינה בנלסון.

יום 10

הפארק הלאומי אבל טאסמן

היום יוקדש לאחד מהפארקים המרשימים שבאי הדרומי, הנקרא על שמו של הספן ההולנדי אבל טאסמן שהיה האירופי הראשון שהגיע לניו זילנד במאה ה- 17. אל הפארק נגיע בשייט קצר, ובו נתרשם משילוב נפלא בין חופי חול ומפרצים כחולים לבין יערות גשם סבוכים ונחלים הרריים. נצא לטיולים רגליים בשבילי הפארק.  נשוב ללינה בנלסון.

יום 11

מנלסון אל הפארק הלאומי פאפארואה

נצא לנסיעה נופית ארוכה שתחצה את רכס ההרים המרכזי של האי הדרומי הנקרא האלפים הדרומיים. אחר הצהרים נגיע אל עיירת החוף ווסטפורט, הנמצאת לחוף הים הטסמני. נצא לטיול רגלי בשמורת קייפ פאולווינד הצופה אל צוקי ים ומושבות של כלבי ים. משם נמשיך דרומה לאורך החוף הפראי לעוד פארק מדהים בנופיו, פארק פאפארואה, אשר מתאפיין בנופי קארסט של מצוקים ומערות המשולבים ביערות גשם, בהם בולטים עצי שרך ודקלים אנדמיים – דקלי ניקאו. נצא למסלול הליכה אל סלעי הפנקייק ובו מגובבות שכבות סלע ומעוצבות על ידי משברי הגלים.
לינה באזור הפארק פאפארואה.

יום 12

פארק ווסטלנד וקרחוני ניו זילנד

בבוקר נצא למסלול רגלי נוסף בפארק פאפארואה. לקראת צהרים נמשיך דרומה אל פארק ווסטלנד, זהו האזור המיוער והגשום ביותר בניו זילנד, השוכן למרגלות הפסגות הגבוהות ביותר של רכס האלפים הדרומיים – הרי קוק וטאסמן שפסגותיהן מגיעות עד למעלה מ 3700 מ'. נצא למסלול הליכה באזור קרחוני ניו זילנד הגולשים מהפסגות מערבה, ונתקרב לתצפיות אל קרחון פרנץ ג׳וזף השוכן בעמק הררי ומוקף במפלי מים והרים גבוהים.
לינה באזור הקרחונים.

יום 13

מיערות הגשם אל אזור האגמים הקרחוניים

נטייל אל יערות הגשם המפותחים ביותר בניו זילנד ונכיר את אתרי הטבע והנוף המרשימים של פארק ווסטלנד בדרכנו אל מעבר ההרים האסט. נצא למסלולים רגליים קלים ובהם נחל האוניה (Ship creek), מפלי הרעם (Thunder falls) ועוד. אחר הצהריים נעלה אל האזור הגבוה והיבש יותר של האגמים הקרחוניים של ניו זילנד. נגיע אל אגם וואנאקה, אגם קרחוני עמוק וצר המוקף ברכסים גבוהים, ונלון על שפת האגם בעיירה וואנאקה.

יום 14

אזור האגמים ועד לקווינסטאון

נבקר באתר המבוכים של וואנאקה, פרי יצירתו המבורכת של מדען ואומן מקומי. מכאן ניסע דרך אזור מטעי עצי הפרי הנשירים של קרומוול ועד לאזור שבו התרחשה בהלת הזהב של ניו זילנד במאה ה-19. נבקר בעיירת הזהב ארוטאון ובגשר הבאנג׳י המפורסם, שהוא המקום הראשון בעולם שבו פותח ספורט הבנג'י, בידי סטודנטים ניו זילנדים בשנות השבעים. אחר הצהרים נמשיך אל העיירה הציורית קווינסטאון, הנחשבת לבירת האדרנלין והספורט האתגרי של ניו זילנד, ועיירת הנופש המובילה באי הדרומי. בערב נעלה לתצפית ברכבל אל הר בוב אשר ממנו יתגלו לנו הנופים הנפלאים של אגם וואקאטיפו. שם נשב לארוחת ערב לנוכח הנוף הנפלא. לינה בקווינסטאון.

יום 15

קווינסטאון, נהר דארט וסירות הסילון

נצא בנסיעה לאורך חופו של אגם וואקאטיפו בין נופים הרריים דרמטיים. נגיע אל הכפר הקטן גלנורקי ונצא ממנו בשייט בסירות סילון מהירות (פיתוח טכני "אדרנליני" ניו זילנדי) אל נופיו הפראיים של נהר דארט ונכיר את האזור שבו צולמו סרטי שר הטבעות. לאחר חוויית האדרנלין נשוב אל העיירה קווינסטאון ונתרשם מן האווירה השוקקת שלה. נטייל אל הגן הבוטני והטיילת שלאורך חוף האגם. לינה בקווינסטאון.

יום 16

אל פארק הפיורדים ואגם טה אנאו

ניסע דרומה בנופים של אגמים, הרים, וחוות כבשים ואיילים, אל פארק הפיורדים הניו זילנדי. נצא לטיולי טבע שבהמשכם נגיע אל פיורד מילפורד המרשים והמפורסם, שמצוקיו נישאים לגבהים של 1000 מטרים ויותר, ומהם זורמים עשרות מפלי מים. נצא לשייט בפיורד מילפורד בספינת טיולים שתאפשר לנו לחוות את המפגש עם מקום הנחשב לאחד מהיפים בעולם. בהמשך נשוב אל אזור האגמים ונתמקם ללינה בעיירה טה אנאו, השוכנת על שפת האגם היפה והגדול ביותר באי הדרומי.

יום 17

מערת התולעים הזוהרות המעבר אל חבל הקטלינס

נחצה בשייט את האגם ונבקר במערת התולעים הזוהרות, תופעה ייחודית לאזור. המערה הינה מערה קארסטית שבקרקעיתה זורם נחל, ומתקרתה תלויות על קורים אלפי תולעים המצוידות באמצעי תאורה ביולוגיים זוהרים, כך שתקרות המערה נראית כמו פלנטריום.
נצא מאגם טה אנאו ונחצה אזור חקלאי משובח של גבעות ירוקות ודשנות המייצרות כרי מרעה לחוות רבות של כבשים, בקר ואיילים, ונמשיך אל האזור הדרומי ביותר של ניו זילנד – חבל הקטלינס. זהו אזור טבע פראי ויפהפה, המיושב בדלילות ומציע נופים מדהימים חופי ים מרשימים לצד הליכות יפות. לינה במלון פשוט בחיק הטבע.

יום 18

אזור הקטלינס וחצי האי אוטאגו

ניסע בנופים ירוקים של גבעות עגולות עד לחופי האוקיינוס הדרומי. אזור זה שאליו מגיעים משברי הים והרוח מאנטארקטיקה. האזור ידוע בחופי הים המצוקיים והדרמטיים שלו העשירים בעולם חי ימי. נטייל אל מספר אתרי טבע  נפלאים – היער המאובן של חוף קוריו, צוקי החוף של נאגט פוינט והמגדלור. נמשיך אל חצי האי אוטאגו, המשופע גם הוא בחופים ציוריים, בעלי חיים ומסלולי הליכה מרהיבים. נבקר בטירת לארנאש וגניה היפים. אחר הצהריים נגיע אל הקצה של חצי האי אוטאגו, שם נמצאת מושבת הקינון של האלבטרוס המלכותי , עוף הים הגדול בעולם. נגיע למרכז המבקרים של  המקום ונעלה לנקודת תצפית שתאפשר הצצה אל בוגרים, גוזלים, וגם באלבטרוסים שמעופפים באצילות בשמיים. בערב נגיע אל דאנידין, העיר הסקוטית ביותר בניו זילנד. לינה בדאנידין.

יום 19

דאנידין, סלעי מוראקי ואזור החוות של מחוז מקאנזי

בשעות הבוקר נערוך סיור קצר בעיר דאנידין הידועה גם כעיר סטודנטיאלית תוססת. לאחר מכן ניסע צפונה ונראה את התופעה הייחודית של סלעי הכדור של מוראקי (Mouraki boulders), במידה ושעות השפל יתאימו למהלך הטיול. אחר הצהריים נגיע לאזור העיירה פיירלי כדי לבקר אצל חוואים מהסביבה, ובדרך זו נכיר את אורח החיים הייחודי והאוכלוסייה מסבירת הפנים של ניו זילנד. ניפרד לקבוצות קטנות, ונתארח לארוחה ולינה אצל מארחינו בעלי החווה.

יום 20

כרייסטצ'רץ' – אוקלנד

בשעות הבוקר נשוב מבתי החווה השונים בהם התארחנו ונתאסף בחזרה בעיירה פיירלי. נמשיך בנסיעה צפונה אל העיר כרייסטצ'רץ', אשר ניזוקה קשות בשנת 2011 עקב רעידת אדמה חזקה באזור. נסייר בעיר, נראה את השלכות רעש האדמה, נסייר באזור ההיסטורי של מונה וייל (Mona Vale) ובמוזיאון קנטרברי. בשעות הערב נמריא אל אוקלנד שבאי הצפוני והעברה למלוננו ללילה אחרון בניו זילנד.

ימים 21-22

מניו זילנד דרך סיאול ובחזרה לישראל

בשעות הבוקר נמריא בטיסה בינלאומית אל סיאול. לאחר הנחיתה נלון במלון סמוך לשדה"ת, ולמחרת בשעות הצהרייים נשוב לשדה ונמריא  בטיסה אל ישראל. נחיתה בשעות הלילה.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
27/02/2018 20/03/2018 שחר זיו $6,995 $560 $7,555 מקומות אחרונים!
08/01/2019 29/01/2018 שחר זיו יפורסם בהמשך
08/01/2019 22/01/2019 שחר זיו יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר: 1770$

הטיסות בחברת Korean Air

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות בינ"ל בחברת "קוריאן אייר" כולל מיסי נמל ודלק.
טיסת פנים כרייסטצ'רץ' – אוקלנד.
תחבורה: אוטובוס תיירים ונהג ניו זילנדי מקצועי, שייט עפ"י התכנית, מעבורת בין שני האיים.
לינה: מלונות ברמת תיירות טובה (3* ו-4*), הממוקמים במרכזי הערים והעיירות, ומאפשרים יציאה לסיורים רגליים לעת ערב. חלק מהמלונות נמצאים בחיק הטבע והינם הטובים בנמצא (קורמנדל, קטלינס). בלינה בבתי החוות, יתכנו חדרים עם שירותים ומקלחת (פרטיים) מחוץ לחדר השינה.
כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון, שש ארוחות צהרים או ערב נוספות.
כניסות לכל האתרים, הפעילויות והסיורים כמפורט במסלול הטיול.
טיפים לנותני השירותים לאורך הטיול.

הטיול אינו כולל

ארוחות אשר אינן מפורטות בתכנית.
ביטוח רפואי ומטען.
שתייה, הוצאות בעלות אופי אישי.
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: מסע היכרות עם איי ניו זילנד הצפוני והדרומי, והיכרות עם תושביהם האירופאים והפולינזים גם יחד. דגש על מסלולי טבע, כולל טיולי רגל קלים המיועדים לאוהבי לכת וחובבי טבע. כמו כן נגיעות תרבותיות משמעותיות בנושא המאורי פולינזי, וסגנון החיים העכשווי והייחודי לניו זילנד.
קבוצה והדרכה: 15 – 26 מטיילים בקבוצה. מדריך ישראלי מצוות "אקו" – שחר זיו.
אתרים הקשורים בחופי ים, הנגישות אליהם תלויה בלוחות הגאות והשפל. חברת "אקו" תעשה כל מאמץ להתאים את הביקורים לשעות השפל. במקרים בהם לא יתאפשר הדבר, ייערכו ביקורים חליפיים.
באם יהיה צורך מדריכינו יערכו שינויים תוך כדי הטיול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, יעודכן המחיר בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טבעת האש סביב האוקיינוס השקט

נדידת היבשות קמקורה היא עיר השוכנת לחוף האוקיינוס השקט, מדרום מזרח לטוקיו, ומשתרעת על פני המדרון המטפס […]

שבט ההדזא-הדזאבה אגם הייסי טנזניה

באזור ימת הסודה אגם אייאסי בצפון-טנזניה חיים כ-1,750-700 בני ובנות הדזא (הדזאבה, הדזאפי) החיים כמו בתקופת האבן, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול מקיף לניו זילנד

טיולי תרבות וטבע

מסע אל טבע פראי ושלווה אנושית | 22 יום