טיול לפפואה ניו גינאה צילום: אבישי רביב

טיול לפפואה ניו גיני – שני פסטיבלים

טיולי תרבות וטבע

פסטיבל הסינג סינג במאונט האגן, פסטיבל התנין באמבונטי | 22 יום

פפואה ניו גיני, על מחצית מהאי השני בגודלו בעולם שוכנת מדינה המורכבת מכ-800 שבטים שונים הדוברים כמניין זה שפות שונות, דבר המהווה כ-שמינית מהשפות בעולם!
7 מיליון תושבים, 75% מהם גרים בכפרים ללא חשמל או מים מברז, חייהם מתנהלים תוך דואליות מרתקת.
שילוב של אמונה מסורתית יחד עם נצרות, חינוך מודרני לצד חינוך המועבר בטכסים שונים, שיטור מערבי יחד עם פיקוח חברתי של מגיה וכישוף, לכל אשר נפנה נפגוש במערכות "כפולות" המנסות לחיות זו לצד זו תוך דיאלוג מרתק. כל זאת על רקע העובדה כי לשבטים רבים המפגש עם האדם המערבי התרחש במהלך מאה השנים האחרונות ואף פחות מכך. הטבע הסובב, טרופי, ירוק ושופע מהווה תפאורה רבת רושם המשפיעה רבות על צורת החיים והפילוסופיה שמשקפת ומעצבת בו זמנית את התנהלות החיים.
להרפתקנים שנכונים לוותר על נוחות לה אנו רגילים, תתאפשר גם הגעה למחוזות נידחים בהם מלונות אינם בנמצא, ופגישה בשבטים שפחות מתורגלים במפגשים שכאלו.

מסלול הטיול

ימים 1-2

ת"א - סינגפור

נטוס דרך יעד ביניים אל סינגפור. הגעה לסינגפור למחרת והעברה למלוננו. סינגפור היא עיר מדינה רב לאומית שמאופיינת ברב גוניות וצבעוניות אתנית. היא עיר מודרנית עם בניה מרקיעת שחקים, ועבר קולוניאלי שמור להפליא. סינגפור מבוססת על נמל מרכזי באסיה והיא משלבת נופים טרופיים, מסורת וחדשנות. לינה בסינגפור.

יום 3

טיסה מסינגפור לפפואה ניו גינאה

את הבוקר ננצל לסיור בפארק הציפורים בסינגפור, מהגדולים בעולם, אחה"צ מעט זמן חופשי בעיר והתארגנות לטיסת הלילה לפפואה.

יום 4

פורט מורסבי - וויווק

עם שחר ננחת בעיר הבירה פורט מורסבי, את הבוקר נקדיש לסיור בעיר הבירה תוך שנבקר במוזיאון ובית הפרלמנט, טיסת המשך לוויווק, עיר מחוז זו משמשת מרכז אדמיניסטרטיבי ומסחרי לשבטי נהר הספייק, נלון במלון בעיר.

יום 5

העברה לנהר הספייק והתמקמות באמבונטי

נצא מוקדם במשאית/מיניבוס על שביל שבחלקו עפר לכיוון נהר הספייק, נהר הספייק 1,280 ק"מ אורכו והוא מהגדולים בעולם מבחינת נפח מים העוברים בו, עם הגעתנו נפגוש את הצוות שילווה אותנו בימים הקרובים. השייט על הנהר יתבצע בסירות קנו מגולפות שמנוע בסופן, נכנס לקצב המיוחד לנהר ונעשה דרכנו לעיירה אמבונטי שם ניקח חלק בפסטיבל מקומי בו מתאספים שבטים רבים מרחבי הנהר לחוויה של ריקודים לצלילי תופים וחלילים מקומיים, נסתובב בין הקבוצות השונות ונלמד על תרבות הנהר שבה התנין מהווה טוטם מרכזי. נלון בלינה כפרית מקומית, לינה זו מאפשרת קירבה מקסימלית למקומיים ויצירת תקשורת ישירה ובלתי אמצעית, במיוחד לאור העובדה שהדור הצעיר דובר אנגלית,

התפשרות על תנאים להם אנו רגילים, מאפשרת הגעה למחוזות מבודדים יותר, דבר שיבוא לידי ביטוי במספר מקומות לאורך הדרך. רחצה בנהר או בעזרת דלי, שירותי 'בול פגיעה', שינה על מזרון על רצפת הבקתה בחללים שלעיתים יתכן ויהיו משותפים.

יום 6

פסטיבל אמבונטי

נבלה את היום כולו בפסטיבל הצבעוני שאליו מתכנסים ובאים שבטים מכל אזור הנהר.

יום 7

נהר הספיק

את הבוקר נבלה בפסטיבל עד לצהרי היום, ובהמשך נשוט במורד הזרם לכפר קמינביט לשהיית לילה.

ימים 8-11

נהר הספיק ואגם המים השחורים

בעזרת סירות קנו נעבור בין הכפרים תוך שאנו מתמקדים בחיי היום יום, בתי הרוחות האדירים המפארים את מרבית הכפרים, ננסה להעמיק ולהבין את משמעות הפסלים והמסכות שמייחדים כל כפר, נלמד על נוכחות הנצרות בצורתה המקומית, חלק מסיורינו יוביל אותנו לשבט "אנשי התנין", שבט הייטמול בעל טכס הבגרות המקנה למתבגריו צלקות כשל תנין, את לילותינו נעביר בבתי הכפריים, תחת כילה ושמיכת כוכבים. נלון בכפר קמינביט אצל מארחינו קטי וסיריל, בסיורנו נכנס ליובלים ונלון גם אצל דומניק ומשפחתו בכפר גאוואמס לפתחו של אגם "מים שחורים", צבע המים כהה וצלול ומכאן שם האגם, לא רבים המבקרים כאן והגעתנו בהחלט גורמת לשמחה.

יום 12

חזרה לוויווק

נפרד מהנהר והסירות ובמשאית נעשה דרכנו חזרה לעיר וויווק, נעצור בדרכנו בשווקים מקומיים, לינה במלון בוויווק.

יום 13

עיר החוף מדאנג

הבוקר נצא בטיסת בוקר מוקדמת לעיר החוף מדאנג, עיר זו נחשבת לאחת היפות בדרום הפאסיפיק. נסייר בעיר, במוזיאון הקטן והמעניין ,בשוק המקומי, נלון במלון השוכן לחוף הצופה לאוקיינוס.

ימים 14-15

מדאנג

יום זה יאפשר לצאת להכרות עם האזור תוך דגש על הטבע המדהים בו העיר ממוקמת. חופים לבנים, חופים שחורים של אפר וולקני, צלילות לצוללים*, שנורקל למשנרקלים (צלילות אינן כלולות במחיר). נעמוד על שונות הצמחייה בין זו הפונה לאוקיינוס לזו הפונה ליבשת וכל זאת על אי קטן שניתן להקיפו במספר דקות, נסייר במטע קקאו, וניל, וקוקוס בדרכנו לבקר רופא שאמאן מתוך תקווה שלא יצא לביקור בית. נחזור ללינה במלון.

יום 16

מדנג - עמק וואגי

הבוקר נצא ברכב  לעבר עמק וואגי, זהו יום נסיעה ארוך שמטפס אל גב ההר תוך שאנו עוברים עמקים פוריים ומיושבים ומעברי הרים נישאים, בעמקים אלו שוכנים שבטים שונים הנמנים על  אחת החברות העתיקות בעולם לעבד את האדמה בגינות ירק, הקשר עם האדם הלבן החל כאן לפני כ-70 שנים ומאז חלו שינויים מרחיקי לכת. נתמקם באכסניה בכפר בשם אוניל לשהיית לילה. האכסניה בתנאים פשוטים – ללא שירותים ומקלחת צמודים, הרחצה עם מים חמים מתוך דלי, שירותי 'בול פגיעה', לינה בחדרים משותפים (חלוקה לחדרים נפרדים במידת הניתן).

יום 17

עמק וואגי

חוויה אנתרופולוגית בעמק וואגי בו נשהה באכסניה מקומית ונבקר בכפרים האופייניים לאיזור. נחווה את חיי המקום, גידולי הקפה והחקלאות המקומית העתיקה, שעל פי אומדני ארכיאולוגים מתקיימת מזה 9000 שנה במקום. ננסה להשתלב בחיי היום יום, נצא לגינות, נסייר בבקתות, נשכים לצפות בציפורי גן עדן, נסייר למפל המים בלב היער הראשוני, יער טרופי – אלפיני. לינה באכסניה.

יום 18

וואגי - מאונט האגן

נעזוב את העמק וניסע למאונט האגן להתמקם לקראת הפסטיבל. מאונט האגן היא העיר השלישית בגודלה בפפואה ניו גיני, ומהווה את עיר המחוז המרכזית בגב ההר. נתמקם בלב ליבו של כפר שהיה מהראשונים לארח את ה'אדם הלבן' הראשון שהגיע לכאן ב1933. זו אכסניה מקסימה שהקימה מגי וילסון ז"ל, מחלוצות התיירות בפפואה ניו גיני. באכסניה שירותים ומקלחות משותפים ונוף מדהים הצופה אל העמק, ובה נחווה את סוף טיולנו.

ימים 19-20

פסטיבל הסינג סינג במאונט האגן

את מרבית זמננו נבלה בקרב קבוצות הרוקדים השונות, עשרות קבוצות מגיעות בכדי לסמל ולחזק את יחסי הידידות ביניהן, פסטיבל הסינג סינג הנו אירוע מסורתי שהתרחש עוד טרם המפגש עם המערב, לכל קבוצה איפור שונה, תכשיטים מגוונים ומקצב אחר, יחד מתקבלת חוויה צבעונית מהיפות בעולם, נקדים לסייר בין הקבוצות בכדי לפוגשם מתאפרות ומעלות עדיים רבים כגון: צדפים, ניבי חזיר ,נוצות ועוד, ננסה להבין מעט את העיר כמרכז נותן שרות לתושבי העמק, את המתח הקיים בין עיר לכפר, מסורתי ומודרני, כלכלת חליפין מול כלכלת שוק ועוד. לינה באכסניה.

יום 21

מאונט האגן - פורט מוסרבי - סינגפור

טיסה ממאונט האגן לעיר הבירה פורט מורסבי ומשם טיסת המשך לסינגפור.

יום 22

סינגפור - ת"א

טיסת המשך מסינגפור דרך איסטנבול. הגעה לתל אביב בשעות הבוקר.

  • הטיול המקיף, הארוך והמגוון ביותר בשוק הטיולים לפפואה o ניו-גיני
  • הטיול מגיע לעומק המדינה ומאפשר מפגש בלתי אמצעי עם שבטי המקום.
  • חוויה אנתרופולוגית מדהימה, המתעצמת בעת ביקור בשני פסטיבלים שונים וייחודיים למסלול זה: פסטיבל ה"סינג סינג" במאונט האגן ופסטיבל "התנין" באמבונטי.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
31/07/2018 21/08/2018 רז שרבליס $10,260 $440 $10,700

יציאה מובטחת!

תוספת ליחיד בחדר: 1050$

לנרשמים אחרי ה 1.4.18 יתכנו שינויים במחירי התעופה ועימם שינוי במחיר הטיול.

 

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל:

טיסות בינלאומיות.
מסי נמל בטיסות בינלאומיות ופנימיות .
טיסות פנים – כמפורט במסלול הטיול
כניסות לאתרים, לינה, כלכלה, תחבורה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
דמי רישום וטיפול.

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.

לתשומת ליבכם:

אופי המסע: מסע שעיקרו טיול בסגנון תרמילאי, המשלב חוויה אנתרופולוגית על רקע נופים בתוליים. ביקור אצל השבטים בלב ליבו של הטבע, במקומות שלא ניתן להגיע אליהם בצורה אחרת. פפואה ניו גיני היא מדינה טרופית הקרובה לקו המשווה, לפיכך, מזג האווויר הוא חם ולח ברובו.
לינה: התנאים בפפואה ניו גיני בחלק מהטיול הינם בסיסיים. o בסינגפור מלון 4* באזור "צ'יינה טאון" שוקק החיים והצבעוני. o בעיר וויווק לינה במלון ברמה הטובה בנמצא בחדרים נפרדים ושירותים צמודים. o בנהר הספייק לינה משותפת בבתי המקומיים (3 מקומות שונים, 7 לילות). רחצה בנהר או בעזרת דלי, שירותי "בול פגיעה", שינה על מזרון על רצפת הבקתה בחללים שלעיתים יתכן ויהיו משותפים. o בעמק וואגי לינה בחדרים נפרדים, שירותי "בול פגיעה" משותפים ומקלחת מדלי מים חמים. o במדאנג מלון יפה ונוח בחדרים נפרדים. o במאונט האגן לינה באכסניה, לינה בחדרים משותפים, שירותים ומקלחות משותפים.
תחבורה: טיסות פנים במטוסי סילון, תחבורה ציבורית ולפרקים משאית פשוטה. סירות קאנו ממונעות בנהר.
כלכלה: ארוחת בוקר לאורך כל הטיול כולל סינגפור. כלכלה מלאה בעת השייט בנהר הספייק (7 לילות), ובעמק וואגי (3 לילות). לאורך כל השהייה בפפואה יסופקו מי שתייה.
צוות: מדריך הטיול - רז שרבליס יוביל את המסע, בעזרת מדריכים מקומיים בנהר, ומלווים מקומיים לאורך הדרך.
גודל הקבוצה: 10-20 מטיילים.
חיסונים: לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מיסי הנמל והדלק משתנים תדיר בשנים האחרונות, במקרה ויחול שינוי, מחיר הטיול יעודכן בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מסע לפפואה ניו גיני – בין שני פסטיבלים ו 800 שבטים – רז שרבליס

פפואה ניו גיני, על מחצית מהאי השני בגודלו בעולם שוכנת מדינה המורכבת מכ-800 שבטים שונים הדוברים כמניין […]

פפואה ניו גיני

קובכה מאלי הוא שמו של פסל האל המקומי בכפר גוואמאס, השוכן ליד אגם "המים השחורים" שבפפואה ניו […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לפפואה ניו גיני – שני פסטיבלים

טיולי תרבות וטבע

פסטיבל הסינג סינג במאונט האגן, פסטיבל התנין באמבונטי | 22 יום