טיול לפרו ובוליביה צילום: עמיר ראש

טיול לפרו ובוליביה בחגיגות האינטי ריימי

טיולי תרבות וטבע

מסע אל האנדים והאינדיאנים בדגש פסטיבל השמש בסקסוואמן (אינטי ריימי) | 19 יום

רכס האנדים הגבוה עובר בלב פרו. למרגלותיו קמה התרבות העתיקה של ממלכת האינקא, ערי אבן מרשימות, פסלי זהב, וחיים קשים של אינדיאנים עובדי אדמה. העבר הקסום של האינקה מתבטא באתרים בעמק הקדוש, במאצ`ו פיצ`ו, באזור אגם טיטיקקה ובמוזיאונים. הפגישה עם חיי האינדיאנים של ימינו, מתבצעת בכפרים ובשווקים הצבעוניים באזור קוסקו, ובלב יערות הגשם.
פסטיבל השמש "אינטי ריימי" הוא האירוע המרכזי בלוח השנה של האינקה והחשוב ביותר בין כל פסטיבלי האנדים. הפסטיבל חולק כבוד לאלים העתיקים של תרבות האינקה ואל השמש אינטי - הנחשב לאל המעניק חיים והאב הראשוני של שבט האינקה.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - לימה 17.6

טיסה ללימה דרך אירופה. נחיתה והעברה למלון בלימה בירת פרו, לארוחת ערב ולינה.

יום 2

לימה, בירת פרו 18.6

נצא לסיור בעיר הבירה לימה כדי להכיר את חיי הרחוב והשווקים באזור הקולוניאלי העתיק, המעיד על עברה העשיר של העיר המרכזית בערי דרום אמריקה בתקופה הספרדית. נבקר במוזיאונים העוסקים בתרבויות אינדיאניות קדומות – המוזיאון הארכיאולוגי ומוזיאון הזהב, בהם ממצאים פרה-קולומביאנים רבים, ובין השאר כלי זהב ופסלים אירוטיים קדומים. לינה בלימה.

ימים 3-4

פוארטו מאלדונדו 19-20.6

העברה לטיסה אל עיירת הג'ונגלים פוארטו מאלדונדו. מן העיירה יציאה בשיט על נהרות האזור אל שמורת טאמבו פטה ואל לודג' בג'ונגל. נשתכן בבקתות הנוחות בלב יער הגשם, ונצא לחוויות הג'ונגל ביומיים הקרובים. נצא להליכה בשבילי יער הגשם להכיר את סודות היער, צמחים, ציפורים וחיות הבר. נשוט בנהרות ובתעלות המים בשעות היום והערב לצפות בנופים ובפעילות חיות הבר, ונרד לבקר בכפרי המתיישבים המתגוררים באזור.

יום 5

קוסקו 21.6

בבוקר נטוס לקוסקו ונצא לסיור מעמיק בבירת ממלכת האינקה שבהרי האנדים. נסייר בעיר הקולוניאלית היפה, הבנויה על אבני ענק אינקאיות. נבקר בבניין הקתדרל המרשים, המוזיאון המרשים ובמרכז הבוהמי ההומה המאפיין את אווירת קוסקו של ימינו אנו ונכיר את מרכז העיר, הכנסיות והכיכרות הראשיים. לינה בקוסקו.

יום 6

העמק הקדוש 22.6

נצא ליום טיול בעמק הקדוש. נבקר בעיירה צ'ינצרו ובאחד מביתי הטקסטיל שבו רואים איך האינקה היו מכינים בגדים וממה הם הפיקו צבעים בצורה טבעית. לאחר מכן נמשיך לבריכות המלח של מארס ולאתר האינקה מוראי, שם נראה טראסות בהן היו נעשים נסיונות חקלאיים ע"י האינקה. לינה באורובמבה.

יום 7

מאצ'ו פיצ'ו 23.6

ניסע ברכבת הרים מיוחדת לאורך יובלו הארוך ביותר של האמזונס, ריו אורובמבה, אל העיר האגדית מאצ'ו פיצ'ו, המרשים והמסתורי שבאתרי האינקה. נסייר במקדשים השוכנים בחיק נופים אדירים, ברחובות המתוכננים היטב, נלמד על דרכי הפולחן ועל חיי היומיום של אנשי האינקה. נטפס לנקודות תצפית להשקיף על הנופים הקסומים. לינה בקוסקו.

יום 8

חגיגות אינטי ריימי 24.6

נבקר במקדש השמש – קוריקאנצ'ה, ממנו מתחילות חגיגות פסטיבל השמש. נמשיך למבצר סקסוואמאן בו מגיעות החגיגות לשיאן בריקודים, טקסים וטקס הקרבת קורבן הלאמה. לינה בקוסקו.

יום 9

קוסקו - פונו 25.6

נמשיך בנסיעה ארוכה בדרך מישורי האלטיפלנו לפונו, עיירה השוכנת לחוף אגם טיטיקקה הגבוה ברום של 4000 מ' מעל פני הים. המקומיים מאמינים שבאגם נולדו האחים אשר יסדו את אימפריית האינקה. בדרכנו נעבור בכפרים האינדיאנים אנדאווילאס וראצ'י ונבקר באתר הקבורה סילוסטאני – שריד אינדיאני שבטי בעל משמעויות מיסטיות חזקות עבור אנשי האנדים. נלון בפונו.

יום 10

שייט באגם טיטיקקה - לה פז 26.6

נצא להפלגה לאיי האורוס, האיים הצפים באגם טיטיקקה הקדוש שהם איים שנבנו מאלומות של גומא הטוטורה. נשוט לטקילה, אי טבעי, שהתפרסם בתלבושות המיוחדות שלתושביו, כמו בנופיו היפים ובאווירתו הנעימה. בתום הביקור נצא בנסיעה מפונו לאורך חוף האגם אל עיירת הגבול קופקבנה. לקראת ערב נגיע אל העיר לה פז, הגדולה והחשובה בבוליביה. לינה בלה פז.

יום 11

לה פז 27.6

נצא לסיורים בעיר האינדיאנית המרהיבה, השוכנת למרגלות פסגות ההרים המושלגות של האנדים. ביקור בשווקי האינדיאנים סביב כיכר סן פרנסיסקו. שוק המכשפות – בו מוכרים עוברי למה מיובשים, שיקויי אהבה, ושאר צרכי כישוף. לינה בלה פז.

יום 12

סוכרה העיר הקולוניאלית ומכרות הכסף בפוטוסי 28.6

טיסת בוקר לסוכרה, בירתה הרשמית של בוליביה. סיור בעיר הקולוניאלית היפה בלב ההרים, והמשך בנסיעה אל עיר המכרות פוטוסי. בפוטוסי התגלו מרבצי כסף גדולים עם תחילת ההתיישבות הספרדית בדרום אמריקה, שהיוו את הבסיס הכלכלי החשוב ביותר לספרדים. לינה בפוטוסי.

יום 13

מכרות הכסף בפוטוסי - אויוני 29.6

בפוטוסי התגלו מרבצי כסף גדולים עם תחילת ההתיישבות הספרדית בדרום אמריקה, שהיוו את הבסיס הכלכלי החשוב ביותר לספרדים. נרד לעומק המחילות בעקבות מחפשי הכסף. נצא בנסיעה ארוכה באוטובוס אל העיירה אויוני בדרום בוליביה. לינה באויוני.

ימים 14-15

סאלאר דה אויוני - מדבריות המלח 30.6-1.7

סלאר דה אויוני, הוא אגם מלח מרהיב הנמצא במישורים הגבוהים בדרום בוליביה (Altiplanos). נצא לטיול ג'יפים במלחת איוני. נראה כיצד המקומיים מפיקים מלח, נבקר ב"עיני המלח", היכן שמים קרים תת קרקעיים מבעבעים דרך שכבות המלח. נבקר באי הדגים, מקום בו הקקטוסים צמחו לממדים מרשימים. בלילה הראשון נלון באזור סן פדרו ובלילה השני במלון המלח.

יום 16

אויוני - לה פז 2.7

בבוקר נעלה על טיסה בחזרה ללה פז. לאחר הנחיתה נמשיך את סיורנו בעיר. לינה בלה פז.

ימים 17-19

לה פז - לימה - הביתה 3.7-5.7

נסיעה לשדה התעופה לטיסה ללימה, בירת פרו משם נעלה על טיסה לאירופה בה ננחת למחרת בבוקר. נעבור למלון למנוחה ולאחד מכן נמשיך בטיסה בינלאומית לארץ.

  • טיול מקיף ויצירתי הכולל השתתפות בחגיגות פסטיבל השמש ה"אינטי ריימי" –חג השמש של האינקה בקוסקו.
  • ביקור בג'ונגל האמזוני של פרו כולל שייט בקאנו אל היובלים הקטנים של האמזונס, וסיורים רגליים.
  • ביקור במכרות הכסף של העיר העתיקה פוטוסי.
  • הבטחת הטיול במינימום 15 מטיילים ללא תוספת מחיר!!! גודל קבוצה עד 26 מטיילים!
  • חצי פנסיון (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) בפרו ובבוליביה + כלכלה מלאה בפוארטו מלדונדו ובסלאר.
  • סיור ג'יפים במדבריות המלח של בוליביה – הסלאר.
  • מלונות טובים שנבחרו בקפידה ומהטובים בנמצא במקומות נידחים.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

חודש משוער לצאת הטיול הבא:
יוני 2018

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

דגשים מיוחדים

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות אישיות.
ויזה לבוליביה – תשלום של כ-92$ תשלום במזומן בגבול (סכום זה יתעדכן בהתאם לחוקי בוליביה).
מיסי נמל נוספים שאינם כלולים בכרטיס הטיסה הבינלאומי ומשולמים במקום: מס נמל מקומי קווי נאסקה , $4 מס נמל מקומי לימה , $6 מס נמל מקומי לה פז . $25 מיסי נמל מקומיים אלה משולמים ישירות ובמזומן לפני כל טיסה.

לתשומת ליבכם

בחלקים מהטיול נשהה בגובה של יותר מ- 3,500 מטרים. אנו נשתדל ליצור תנאים נוחים להסתגלות לגובה. תנאים אלו אמורים להתאים לאנשים שבריאותם תקינה. מטיילים, בכל גיל, אשר מתעורר בלבם ספק לגבי תגובתם הפיסיולוגית לגובה, מתבקשים להתייעץ עם רופא לפני יציאתם לטיול.
רמת בתי המלון בדרום אמריקה נמוכה מהרמה המקובלת במערב.
דינות אמריקה הלטינית הן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות היעד הללו. כמו כן, באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
לצורך טיול זה יש לגשת לגורמים המוסמכים לקבלת חיסונים.
מיסי הנמל והדלק בטיול נכונים ליום 14.12.16 . במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
בחלקים מהטיול נשהה בגובה של יותר מ- 3,500 מטרים. אנו נשתדל ליצור תנאים נוחים להסתגלות לגובה. תנאים אלו אמורים להתאים לאנשים שבריאותם תקינה. מטיילים, בכל גיל, אשר מתעורר בלבם ספק לגבי תגובתם הפיסיולוגית לגובה, מתבקשים להתייעץ עם רופא לפני יציאתם לטיול.
רמת בתי המלון בדרום אמריקה נמוכה מהרמה המקובלת במערב.
מדינות אמריקה הלטינית הן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות היעד הללו. כמו כן, באם יהיה צורך מדריכינו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה, או מהטובים בנמצא. בסלאר נלון בתנאים בסיסיים.
כלכלה: חצי פנסיון (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) בפרו ובוליביה. כלכלה מלאה בסלאר בבוליביה
תחבורה: אוטובוס ממוזג, שייט וטיסות פנים, כמפורט בתכנית.
קבוצה וצוות: 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו" , מדריכים מקומיים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

הסלאר בבוליביה

רכס האנדים הגבוה עובר בלב פרו. למרגלותיו קמה התרבות העתיקה של ממלכת האינקא, ערי אבן מרשימות, פסלי […]

בוליביה – ריקודו של השטן

רכס האנדים הגבוה עובר בלב פרו. למרגלותיו קמה התרבות העתיקה של ממלכת האינקא, ערי אבן מרשימות, פסלי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לפרו ובוליביה בחגיגות האינטי ריימי

טיולי תרבות וטבע

מסע אל האנדים והאינדיאנים בדגש פסטיבל השמש בסקסוואמן (אינטי ריימי) | 19 יום