טיול משפחות לקניה

טיולי תרבות וטבע

ספארי משפחות בשמורות הטבע בעונת הנדידה הגדולה | 9 ימים

טיול ספארי לקניה בקיץ, הוא טיול אל שמורות טבע, בהן נפגוש את עדרי חיות הבר בביתם, טיול בו נכיר בני שבטים מרתקים ונבקר במקומות בהם נראה כי הזמן עצר מלכת. בטיולינו נחצה את הרמות המעובדות, של בני שבט קיקויו החקלאים, היושבים למרגלות ההרים, נבקר ביער הגשם ההררי, שבמורדות הר קניה ונתצפת על חיות היער שבאות לשתות מים וללקק מלח בקרחות היער. ניסע אל שמורת סמבורו שבקצה המדבר, בה מתרכזות חיות הבר לאורך הנהר האדום וכן בשמורת סוויטווטר הפרטית אשר בחבל ארץ לייקיפיה היפיפה. בהמשך נטייל באזור האגמים של בקעת השבר ונצא לשייט מקסים באגם נאיוואשה. טיול לקניה כולל נסיעה במרחבי הסוואנה לספארי מרתק בשמורת מסאי מארה, היא שטח המרעה של העדרים הגדולים של חיות הבר - הזברות, הגנו, הפילים, האריות ועוד. הטיול בתנאי לודג'ים ברמת תיירות גבוהה ורכב ספארי מיוחד עם גג נפתח המותאם לתצפיות.

מסלול הטיול

יום 1

מת"א לניירובי, אל מול הר קניה

טיסת לילה דרך אדיס אבבה אל ניירובי בה ננחת בשעות הצהריים המוקדמות. לאחר הנחיתה נפגוש את הצוות המקומי ונצא בנסיעה אל העיירה ת'יקה (Thika) לארוחת צהריים. משם נמשיך צפונה, נחצה את נהר טאנה (Tana river) ודרך הרמות הגבוהות והפוריות של בני שבט קיקויו החקלאים, אל מרגלות הר קניה. נהנה מיופייה של חגורת יער הגשם המרשימה בקרבת קו המשווה ובשעות הערב המוקדמות נגיע אל הלודג' המיוחד השוכן למרגלות הר קניה. שעות הערב יוקדשו לתצפית על בור המים המואר הממוקם ממש מחוץ ללודג' ואליו מגיעים כל לילה בעלי חיים על מנת להרוות את צמאונם. לינה וארוחת ערב באזור הר קניה.

ימים 2-3

סמבורו - שמורה בקצה המדבר

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע מן ההר אל שולי המדבר, לעבר שמורת סמבורו (Samburu National Reserve), ביתם של רועי גמלים ובקר משבט סמבורו. "הנהר האדום", אווסו ניירו (Ewaso Ng'iro), מהווה את עורק החיים של המדבר וחיות הבר מגיעות אליו לשתות מן המים ולאכול מן הצמחייה הירוקה. נצא לסיורי ספארי ברחבי השמורה, להכיר את חיות ספר המדבר – ראמים, ג'ירפות, זברות מדבריות, והטורפים האורבים להן. נבקר גם בכפר של בני שבט הסמבורו. לינה בסמבורו.

יום 4

משמורת סמבורו אל שמורת סוויט ווטר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה משמורת סמבורו אל אזור השימור סוויטווטרס (Sweetaters Game Reserve) – שמורה פרטית ייחודית אשר מהווה בית למגוון בעלי חיים, מתוכם "חמשת הגדולים" (פיל, קרנף, אריה, בופאלו ונמר), אשר בכולם ניתן לצפות עם קצת מזל ברחבי השמורה בעודם באים להרוות את צימאונם בבור המים אשר סביבו אף נבנה מחנה האוהלים שבו נלון. בנוסף מציעה השמורה מפגש מרגש עם שימפנזים בבית מחסה אשר נבנה במתחם השמורה ומטרתו לקלוט, לשמר ולשקם שימפנזים מרחבי אפריקה אשר נלקחו מהטבע וגודלו בתנאים קשים בשבי ולהעניק להם את הסיכוי לחיים טובים יותר ולחופש שמגיע לבעל חיים אינטליגנטי זה אשר הינו הקרוב אלינו ביותר. ארוחת ערב ולינה בסוויטווטר.

 

יום 5

סוויטווטר – אגם ניוואשה ושמורת קרייטר לייק

נעזוב את שמורת סוויטווטרס ונצא בנסיעה אל אגם נאיוואשה – אגם מים מתוקים, הדרומי מאגמי השבר הסורי אפריקאי, אשר מהווה בית למגוון בעלי חיים – בין השאר לאוכלוסייה מכובדת של היפופוטמים ועופות מים. לאחר ארוחת צהריים בלודג' שעל שפת האגם, נצא לביקור בשמורת Crater Lake הסמוכה; במרכז השמורה הפרטית נמצא אגם לוע געשי יפיפייה אשר מוקף ביערות ומישורים פוריים בהם ניתן לפגוש בעלי חיים רבים. האגם הינו בעל חשיבות גבוה לשבט המסאי שאף מאמינים כי מי הטורקיז שבו הינם בעלי יכולת ריפוי לבקר שלהם. ארוחת ערב ולינה בניוואשה.

 

ימים 6-7

מאגם ניוואשה אל שמורת המסאי מרה

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לשייט באגם ניוואשה שבמהלכו נוכל עם קצת מזל לצפות במגוון עופות מים והיפופוטמים. לאחר השייט נמשיך אל שמורת הטבע הנודעת מסאי מארה (Masai Mara), ביתם של בני שבט המסאי. שמורה ייחודית זו היא אמנם לא השמורה הגדולה ביותר בקניה (למרות שטחה המכובד של 1510 קמ"ר), אך זוהי השמורה הנודעת ביותר. ייחודה העיקרי נובע בעיקר בזכות אוכלסיית בעלי החיים המגוונת והמיוחדת שבה וכמו כן בגלל העובדה שחיים בה יחדיו, מזה מאות שנים, בני המסאי (אשר על שמם גם נקראת השמורה) עם בעלי החיים הפראיים. בשמורה זו חיים העדרים הגדולים של חיות הבר באפריקה: גנו, זברות, צבאים, תאואים, ג'ירפות, פילים, ובעקבותיהם הטורפים – אריות ברדלסים ועוד. נצא לסיורי ספארי עד לנהר המארה ובריכות ההיפופוטמים שבגבול טנזניה, אל אזורי הגבעות והסוואנות. לינה בשמורה.

ימים 8-9

סיום הספארי וחזרה הביתה

נצא לספארי בוקר מוקדם בדרכנו החוצה משמורת המסאי מארה ולאחר מכן חזרה לניירובי, בירת קניה. הגעה לעיר הבירה בשעות הצהריים ולאחר ארוחת צהריים המשך לשדה התעופה לטיסת ערב דרך אדיס אבבה לתל אביב. נחיתה לפנות בוקר של היום התשיעי.

  • הטיול המקיף והממצה ביותר מבחינת מסלול ושמורות טבע - סמבורו, סוויטווטר, קרייטר לייק, נאיוואשה ומסאי מרה.
  • שיט באגם נאיוואשה.
  • משקפת ספארי (7X35 (Tasco מתנה לכל 2 עד 3 מטיילים.
  • מפת קניה הכוללת מגדיר בעלי חיים בשמורות.
  • נסיעה ברכבי טויוטה לנדקרוזר ארוכים ומרווחים - ג'יפים 4X4, בעלי גג נפתח, המיוחד לטיולי ספארי.
  • קבוצות קטנות ואיכותיות.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
19/07/2018 27/07/2018 רונה שולמן $3,760 $335 $4,095
10/08/2018 18/08/2018 ד"ר אהרלה זוהר $3,760 $335 $4,095 $50 הנחה לנרשמים עד 10/05/2018
16/08/2018 24/08/2018 יוסי ביידץ $3,760 $335 $4,095 $50 הנחה לנרשמים עד 16/05/2018

תוספת ליחיד בחדר: 800$

הנחות:

הנחת ילד עד גיל 12 עם שני מבוגרים בחדר: 600$

הנחת ילד עד גיל 12 עם מבוגר אחד: 225$

הנחת נוער בגילאי 12-16: 200$

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות בינלאומיות בחברת אתיופיאן איירליינס במסלול ת"א - ניירובי - ת"א.
דמי כניסה לשמורות הטבע וביקור בכפר של בני שבט המסאים.
תחבורה: רכב ספארי מיוחד למשך כל ימי הספארי, עם גג נפתח לתצפיות ספארי.
לינה: בלודג'ים - מלונות כפריים ייחודיים ברמה גבוהה מהשורה הראשונה, הממוקמים בחיק הטבע ובשמורות.
כלכלה: כלכלה מלאה בימי הספארי, כולל מים מינרליים ברכבים.
שיט באגם נאיוואשה.
מכשירי קשר מהארץ בין הרכבים.
אשרת כניסה לקניה.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי רישום וטיפול.
מפגש הכנה לפני היציאה והרצאות ערב במהלך הטיול
מיסי נמל ובטחון.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות אישיות.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול ספארי מרתק בתנאי לודג'ים, מותאם למשפחות.
קבוצה וצוות: 12-21 מטיילים, נהגים–מדריכים מקומיים, ומדריך ישראלי מצוות "אקו".
הנחות: הנחת ילד שלישי בחדר (עד גיל 12):600$. הנחת ילד עד גיל 12 עם מבוגר אחד: 200$. הנחת נוער עם מבוגר אחד: (12-16):200$ הנחת נוער (12-16) שלישי בחדר (יחד עם זוג מבוגרים): 200$.
"אקו" אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג האוויר. בנקודות התצפית ייתכנו ערפילים המסתירים את הנוף. קניה היא מדינה משוונית (ממוקמת על קו המשווה), על כן, יכול לרדת גשם אף בעונות המוגדרות כיבשות. בבקרים ובערבים קריר, ובמהלך היום נעים עד חם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר (רשימת מרפאות מטיילים תישלח לנרשמים).
חברת אתיופיאן איירליינס אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים), על כן לא נוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מהרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם.
זמני טיסה ומסלול הטיסה יכולים להשתנות בהתאם לשיקולי חברת התעופה.
מאז 2001 קניה נמצאת ברשימת המדינות תחת אזהרות המסע של משרד החוץ והמטה ללוחמה בטרור. עם זאת, אנו מוציאים טיולים רבים לשם. היציאה לטיול היא על פי שיקול דעתו האישי של הנוסע.
התכנית מתארת את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
אפשרות המשך לזנזיבר: לאחר הספארי ניתן להמשיך באופן עצמאי לנופש בזנזיבר, למספר ימים נוספים. האי זנזיבר, הידוע כ"אי התבלינים", הוא יעד מרתק שעונה על הרצון להמשיך לטייל ולחוות את אפריקה, ובמקביל על הצורך במנוחה ובשקט. זהו אי טרופי עם חופים נפלאים ושפע של יערות גשם, ביתם היחיד של קופי הקולובוס האדום הזנזיברי, והוא בעל היסטוריה מרתקת בשל היותו מרכז סחר העבדים של מזרח אפריקה ומקום מושבו של הסולטן. המעוניינים מוזמנים לפנות למשרד.
מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה אתיופיאן איירליינס תשנה את מועדי הטיסות ו / או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
מחיר הטיול תלוי בין השאר במחיר הכניסה לשמורות הטבע על פי המחירים הרשמיים אותה מפרסמת ממשלת קניה. במידה וישתנו מחירי הכניסה יותאם מחיר הטיול בהתאם.

אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קניה במחיר הקרן: כך כמעט נעלמו הקרנפים מהעולם

טיול ספארי לקניה בקיץ, הוא טיול אל שמורות טבע, בהן נפגוש את עדרי חיות הבר בביתם, טיול […]

קניה בוקר במסאי מרה – אגדה אפריקאית

השכמנו עם שחר למראה זריחה אפריקאית, הרקיע צבוע בגווני אדום כתום עזים אשר הולכים ומתפזרים ככל שחולף […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול משפחות לקניה

טיולי תרבות וטבע

ספארי משפחות בשמורות הטבע בעונת הנדידה הגדולה | 9 ימים