טרק לאלבניה

טרק באלבניה

טרקים

מסע רגלי באלפים האלבניים | 8 ימים

אלבניה ,שנפתחה רק לאחרונה לתיירות ,מציעה נופים הרריים מרתקים, אוכלוסייה  מגוונת וכפרים  שבהם עדיין מתנהל  אורח חיים מסורתי. נלך בהרי האלפים האלבנים , במקומות נידחים על גבול אלבניה – מונטנגרו,ולאתרים מרתקים ומעניינים בטבע הררי ובתולי.
במהלך הטרק נלון בבתי מקומיים ובאכסניות צנועות בהם נטעם מהאוכל המקומי.

אופי הטרק לאלבניה -  טרק הררי בנופים אלפינים המשלב טבע, תרבות מרתקת , וכפרים מסורתיים.מיועד למיטיבי לכת

מסלול הטיול

יום 1

ת"א – אירופה – טיראנה - לפוש

נצא בטיסת בוקר מוקדמת  מישראל דרך אירופה נחיתה מוקדמת בטיראנה נמשיך לעבר שקודרה העיר המרכזית בצפון אלבניה. נסייר בעיר ובשווקיה ,נבקר במבצר המקומי המשקיף על העיר , ונמשיך לנסיעה לצפון אלבניה ללינה באחד מהכפרים על גבול אלבניה מונטנגרו.

יום 2

לפוש - ורמוש

עם בוקר נערוך טיולי הליכה יפים בטבע בין מפלים ושבילים נסתרים במקומות המרוחקים והצפוניים ביותר באלבניה. נתאקלם להליכה ונבקר בכפרים מקומיים מסורתיים. נלון באחד הכפרים הללו בבית הארחה מקומי.

יום 3

פסגות יפות על גבול אלבניה – מונטנגרו

עם בוקר נתחיל לטפס לפסגות שעל גבול אלבניה ומונטנגרו , נלך ביערות חורש טבעיים בשיפולי הפסגות, נעבור בקו הרכס המקומי את הגבול בין אלבניה ומונטנגרו  ונעלה על אחת הפסגות בצידה של מונטנגרו. נרד לעמקים המיוחדים ונלון בכפר מקומי בבית הארחה על גבול עם אלבניה.

יום 4

בדרך לפארק הלאומי של "ת'אתי"

הקפצה קצרה תביא אותנו ל'עין הכחולה' של מונטנגרו, מעיין נובע חביב ומרשים, משם נצעד בעליה מתונה לגבול אלבניה. נמשיך במעלה הדרך לאגם פייס שם שוכנים נחשי מים, טריטונים, צפרדעים ועוד יצורים אטרקטיביים אחרים האופייניים לאזור. משם נמשיך בצעידה שתביא אותנו לפס, שם נערוך  תצפית לעמק ת'אתי. נרד  בינות לעצי אורן מרשימים אל העמק ונמשיך בין השדות הירוקים לכפר ת'אתי בו נלון בבית הארחה מקומי.

יום 5

הפארק הלאומי "ת'את'י"

היום נלך בשביל ישר ומתון בלי עליות ומורדות גדולים מדי. בקושי ניתן  יהיה להבחין במדרונות תלולים ,מאחר ונעלה  רק 250 מטר.
ביום זה מתוכנן לנו מסלול הליכה יפיפה . נתקדם לעבר האזור שהוא אתר תיירותי מפורסם ומבוקש בהרי אלבניה, "הפארק הלאומי "ת'את'י" בו נמצא  את אחד הכפרים האופייניים ביותר לאזור הנושא גם את שמו. כאן בנוף המרשים של פסגות נישאות, נראה מצוק שגובהו אלף מטרים,  בלתי עביר לחלוטין , הנקרא "אפריט" המשמש כגבול  טבעי של אלבניה.  היופי  של  אלבניה  הוא בנופים  הציוריים, ביערות עצי האורן והאשוח, בנחלים הרריים ובמפלים. ניתן להבין כיצד היה עמק "ת'את'י" ההשראה של החוקרת הבריטית ,'אדית דורהאם'  לכתוב את "אלבניה הגבוהה".   לפני שמגיעים לבית האירוח שלנו, ב"ת'אתי" (750 מ') ,נבקר ב"מגדל נקמת הדם" ששוקם לאחרונה וכרגע הוא העדות היחידה הקיימת למגדלים נעולים ,בהם השתמשו גברים כדי להתגונן מפני נקמת דם.

יום 6

ת'אתי – ואלבונה

אחרי ארוחת הבוקר נעמיס את ציוד הלילה שלנו על גבי פרדות, מאחר שנצעד אל מעבר "ואלבונה". גובהו של המעבר כ-1960 מ', והוא ככל הנראה הנקודה הגבוהה ביותר שנגיע אליה בטיול הזה. מאחר וגובהו של "ת'את'י" הוא 750 מ' יש לנו עליה של  1200  מ' על מנת להגיע אל המעבר עצמו. נלך בשביל הרים קשה וסלעי,  זו  הדרך היחידה להגיע אל עמק "ואלבונה" שהוא יעדינו. מהמעבר, נוכל להשקיף על נופים פנטסטיים של הרי "ראדוהימה",  ועוד מבט על  הנופים המרשימים של "ג'זרקה".   עתה ,כשאנו נמצאים עמוק בהרי האלפים האלבניים נרד ירידה ארוכה בשביל מתפתל על צלע ההר אל הכפר "רוגאם" (700 מ'). לפי  המידע  שבידינו, עד לשנת 2008 , התגוררו רק  שתי משפחות  במהלך השנה ב"רוגאם", למרות שבקיץ האחרון, נראו כמה משפחות נוספות. אחרי יום הליכה קשה  נבלה את הלילה ב"רוגאם".

יום 7

מפגשים מרגשים בסטאנים מקומיים

עם בוקר ניאסף על ידי רכבים מקומיים שיביאנו לאחד הכפרים בקצה עמק ואלבונה. נתחיל בטיפוס בתוך יער אשורים בתולי ולאחריו נתחיל לפגוש 'סטאנים' ,שהם סוג של שומריות מקומיות שרועי הצאן האלבנים עוברים לגור בהם בחודשי הקיץ על מנת לרעות את העיזים שלהם – חוויה אנתרופולוגית מרתקת. נגיע עד למעבר ההרים "בורט" בגבול אלבניה – מונטנגרו בגובה של 2050 מטרים, ומשם נמשיך לטפס תוך מפגש עם כפרי רועים. נתארח לשתיית רקי וקפה מקומי ונגיע עד אבן הגבול בין אלבניה ומונטנגרו, ונערוך תצפית יפה על העיר פלאב במונטנגרו שבמעבר סקפיצה. נרד חזרה לאלבניה בחורש יפהפה של אשורים ונחצה את הכפר צ'ארם. לינה בוואלבונה

יום 8

שייט באגם קומאן - קרוג'ה - טיראנה

נצא בשעת בוקר מוקדמת מאד  כדי לעלות קודם כל אל המעבורת של אגם "קומאן מפיירזה". נשהה על המים כשעתיים וחצי בקירוב. מאחר שאגם "קומאן",צר ומוקף הרים , דומה מסע זה לשייט דרך קניון טבעי. נעצור לארוחת צהריים בדרך . נבקר ביער קרוג'ה ובבזאר המקומי . משם נמשיך לטיראנה, במטרה להגיע בשעות אחר הצהריים המוקדמות . "טיראנה" הופכת במהירות להיות העיר הדינאמית ביותר בבלקנים, מעין "עיר מסיבות". נסייר בטיראנה בשארית הזמן שלנו ומשם נמשיך לשדה התעופה לטיסת ערב. נחיתה בבוקר בלילה שבין יום 8 ליום 9 .

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
05/07/2018 12/07/2018 גלעד בן צבי €1,371 €228 €1,599
טיול פריחות בחופשת הקיץ
20/09/2018 28/09/2018 יואל אורן €1,525 €150 €1,675
בחגי תשרי

*הטיול בספטמבר יהיה בן 9 ימים ויכלול לינה בשקודרה וטיראנה

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסה ת"א - אירופה - ת"א (טיסה סדירה).
מס נמל.
דמי כניסה לאתרים שבמסלול.
דמי רישום וטיפול.
שייט באגם קומאן.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
מדריך ישראלי יחד עם מדריך הרים מקומי.
תחבורה: אוטובוס לסיורים, סוסים ופרדות לסחיבת הציוד להקפצות הציוד בהרים.
כלכלה: פנסיון מלא (כל הארוחות ) במהלך כל הטיול, מארוחת צהריים ביום הראשון ועד ארוחת צהריים ביום האחרון
לינה:. אכסניות אירוח מקומיות בבעלות מקומיים בהרים בחדרים – דורמיטורים פשוט וצנוע במהלך הטרק.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען.
שתייה והוצאות אישיות.
כל פעילות שאינה מופיעה בסעיף כלול.

לתשומת ליבכם

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול ב- 16.12.2017 במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף.
בתי הארחה במהלך הטרק הן צנועות והלינות הן דורמיטוריות (בין 4 ל- 6 איש בחדר )
אלבניה למרות מיקומה הגיאוגרפי, היא עדיין מדינת עולם שלישי ולכן גם השירותים בה פשוטים יותר.
-במהלך הטרק של חודש ספטמבר יהיה ניתן להזמין 2 לילות לבד בחדר בעלות של 90 יורו .
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

יומן מסע אלבניה קוסובו ומקדוניה

קרויה לאחר הנחיתה בשדה התעופה על שם אימא תרזה באלבניה יצאנו  בנסיעה לעבר עיר המבצר קרויה (Kruja) למלון […]

בהוטן – קדוש ללא עכבות

קארמה עבר להילוך גבוה כשהרכב שנשא אותנו השמיע קולות מאמץ. עלינו בדרך הלא ממש סלולה, על הכביש […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באלבניה

טרקים

מסע רגלי באלפים האלבניים | 8 ימים