טרק לאלבניה

טרק באלבניה

טרקים

מסע רגלי באלפים האלבניים | 8 ימים

אלבניה, שנפתחה רק לאחרונה לתיירות, מציעה נופים הרריים מרתקים, אוכלוסיה מגוונת וכפרים שבהם עדיין מתנהל אורח חיים מסורתי. נלך בהרי האלפים האלבנים, במקומות נידחים על גבול אלבניה – מונטנגרו, ולאתרים מרתקים ומעניינים בטבע הררי ובתולי.
במהלך הטרק נלון בבתי מקומיים ובאכסניות צנועות בהם נטעם מהאוכל המקומי.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - אירופה - טיראנה - שקודרה

נצא בטיסת בוקר מוקדמת מישראל דרך אירופה נחיתה מוקדמת בטיראנה נמשיך לעבר שקודרה היער המרכזית בצפון אלבניה. נסייר בעיר ובשווקיה, נבקר במצבר המקומי המשקיף על העיר. לינה בשקודרה.

יום 2

שקודרה – לפוש

נצא בנסיעה צפונה לגבול אלבניה ומונטנגרו, נערוך טיולי הליכה יפים בטבע בין מפלים ושבילים נסתרים במקומות המרוחקים והצפוניים ביותר באלבניה. נתאקלם להליכה ונבקר בכפרים מקומיים מסורתיים. נלון באחד הכפרים הללו בבית הארחה מקומי.

יום 3

פסגות יפות על גבול אלבניה – מונטנגרו

עם בוקר נתחיל לטפס לפסגות שעל גבול אלבניה ומונטנגרו, נלך ביערות חורש טבעיים בשיפולי הפסגות נעבור בקו הרכס המקומי את הגבול בין אלבניה ומונטנגרו ונעלה על אחת הפסגות בצד של מונטנגרו. נרד לעמקים המיוחדים בצד של מונטנגרו ונלון בכפר מקומי בבית הארחה במונטנגרו על גבול אלבניה ומונטנגרו.

יום 4

בדרך לפארק הלאומי של "ת'אתי"

הקפצה קצרה תביא אותנו ל'עין הכחולה' של מונטנגרו, משם נצעד בעליה מתונה לגבול אלבניה. נמשיך במעלה הדרך לאגם פייס שם שוכנים נחשי מים, טריטונים, צפרדעים ועוד יצורים אטרקטיבים. משם נמשיך בצעידה שתביא אותנו לפאס, שם נערוך תצפית לעמק ת'אתי. נרד בינות לעצי אורן מרשימים אל העמק ונמשיך בין השדות הירוקים לכפר ת'אתי בו נלון בבית הארחה מקומי.

יום 5

הפארק הלאומי "ת'את'י"

היום נלך בשביל ישר ומתון בלי עליות ומורדות גדולים מדי. בקושי ניתן יהיה להבחין במדרונות תלולים ,מאחר ונעלה רק 250 מטר.
ביום זה מתוכנן לנו מסלול הליכה יפיפה. נתקדם לעבר האזור שהוא אתר תיירותי מפורסם ומבוקש בהרי באלבניה, "הפארק הלאומי "ת'את'י", בו נמצא את אחד הכפרים האופייניים ביותר לאזור הנושא גם את שמו. כאן בנוף המרשים של פסגות נישאות, נראה מצוק, 1000 מטר גובהו, בלתי עביר לחלוטין, הנקרא "אפריט" ומשמש גבול טבעי של אלבניה. היופי של אלבניה הוא בנופים הציוריים, יערות עצי אורן ואשוח, נחלים הרריים ומפלים. ניתן להבין כיצד היה עמק "ת'את'י" ההשראה של החוקרת הבריטית ,"אדית דורהאם" לכתוב את "אלבניה הגבוהה. לפני שמגיעים לבית האירוח שלנו ב"ת'אתי" (750 מ') נבקר ב"מגדל נקמת הדם" ששוקם לאחרונה וכרגע הוא העדות היחידה הקיימת למגדלים נעולים, בהם משתמשים גברים כדי להתגונן מפני נקמת דם.

יום 6

ת'אתי – ואלבונה

אחרי ארוחת בוקר נעמיס את ציוד הלילה שלנו על גבי פרדות, מאחר שנצעד אל מעבר "ואלבונה". גובהו של המעבר כ-1960 מ', והוא ככל הנראה הנקודה הגבוהה ביותר שנגיע אליה בטיול הזה. מאחר וגובהו של "ת'את'י" הוא 750 מ' יש לנו עליה של 1200 מ' כדי להגיע אל המעבר עצמו. נלך בשביל הרים קשה וסלעי. זו הדרך היחידה להגיע אל עמק "ואלבונה" שהוא יעדינו. מהמעבר, נוכל להשקיף על נופים פנטסטיים של הרי "ראדוהימה", ועוד מבט על הנופים המרשימים של "ג'זרקה". עתה, כשאנו נמצאים עמוק בהרי האלפים האלבניים נרד ירידה ארוכה בשביל המתפתל על צלע ההר אל הכפר "רוגאם" (700 מ'). לפי המידע שבידינו, עד ל- 2008 התגוררו רק שתי משפחות במהלך השנה ב"רוגאם", למרות שבקיץ האחרון, נראו כמה משפחות נוספות. אחרי יום הליכה קשה נבלה את הלילה ב"רוגאם".

יום 7

מפגשים מרגשים בסטאנים מקומיים

עם בוקר ניאסף על ידי רכבים מקומיים שיביאנו לאחד הכפרים בקצה עמק ואלבונה. נתחיל בטיפוס בתוך יער אשורים בתולי ולאחריו נתחיל לפגוש 'סטאנים' ,שהם סוג של שומריות מקומיות שהרועי הצאן האלבנים עוברים לגור שם בחודשי הקיץ על מנת לראות עם העיזים שלהם – חוויה אנתרופולוגית מרתקת. נגיע עד למעבר ההרים "בורט" בגבול אלבניה – מונטנגרו בגובה של 2050 מטרים, ומשם נמשיך לטפס במפגש עם כפרי רועים מקומיים. נתארח לשתיית רקי וקפה מקומי נגיע עד אבן הגבול בין אלבניה ומונטנגרו, ונערוך תצפית יפה על העיר פלאב במונטנגרו שבמעבר סקפיצה. נרד חזרה לאלבניה בחורש יפהפה של אשורים ,נחצה את הכפר צ'ארם. לינה בוואלבונה.

יום 8

שייט באגם קומאן - קרוג'ה - טיראנה

נצא בשעת בוקר מוקדמת מאד כדי לעלות קודם כל אל המעבורת של אגם "קומאן מפיירזה". נשהה על המים כשעתיים וחצי בקירוב. מאחר שאגם "קומאן" צר ומוקף הרים, דומה מסע זה לשייט דרך קניון טבעי. נעצור לארוחת צהריים בדרך. נבקר ביער קרוג'ה ובבזר המקומי. משם נמשיך לטיראנה במטרה להגיע בשעות אחר הצהריים המוקדמות. "טיראנה" הופכת במהירות להיות העיר הדינאמית ביותר בבלקנים, מעין "עיר מסיבות". נסייר בטיראנה בשארית הזמן שלנו ומשם נמשיך לשדה התעופה לטיסת ערב. נחיתה בבוקר בלילה שבין יום 8 ליום 9.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
05/07/2018 12/07/2018 יפורסם בהמשך
17/09/2018 24/09/2018 יואל אורן יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד: 80 € (2 לילות בלבד).

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסה ת"א - אירופה - ת"א (טיסה סדירה).
תחבורה: אוטובוס לסיורים, בעלי חיים מקומיים לסחיבת הציוד להקפצות הציוד בהרים.
כלכלה: פנסיון מלא (כל הארוחות) במהלך כל הטיול, מארוחת בוקר ביום השני ועד ארוחת צהריים ביום האחרון.
לינה: 2 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות בתחילת ובסוף הטרק. בבקתות הרים בחדרים משותפים – דורמיטורי פשוט וצנוע במהלך הטרק.
דמי כניסה לאתרים.
דמי רישום וטיפול.

הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען.
שתייה והוצאות אישיות.
כל פעילות שאינה מופיעה בסעיף כלול.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טרק הררי המשלב טבע וכפרים מסורתיים.
קבוצה: 10-20 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו", יואל אורן / גלעד בן צבי, נהג ומדריכים מקומיים על פי הצורך.
הבקתות במהלך הטרק מאוד צנועות והלינות הן דורומיטיות
למזמינים חדר ליחיד - ניתן לעשות זאת רק בשני לילות - הראשון והאחרון. במהלך הטרק הלינה תהיה משותפת בחדרי דורמיטורי (עד 6 איש בחדר).
הבקתות במהלך הטרק הן דורומיטיות.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום.
המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ותחול עליה הגבוהה מ- 2% בשערי המטבעות יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול ב- 16.01.2017 במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

יומן מסע אלבניה קוסובו ומקדוניה

קרויה לאחר הנחיתה בשדה התעופה על שם אימא תרזה באלבניה יצאנו  בנסיעה לעבר עיר המבצר קרויה (Kruja) למלון […]

מדגסקר: על חידת ייחודיות המינים באי (לא) "לכל החידות נמצא פותר"

מדגסקר, האי הרביעי בגודלו בעולם "צף" לו בדד באוקיינוס ההודי כ- 430 ק"מ ממזרח לחופי מוזמביק לאחר […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באלבניה

טרקים

מסע רגלי באלפים האלבניים | 8 ימים