טרק לגיאורגיה אל הרי הקווקז צילום: מוקי גילת

טרק בגיאורגיה אל הרי הקווקז

טרקים

מסע רגלי אל הרי הקווקז ברכס סוונטי בתקופת הפריחה | 8 ימים

טרק בגיאורגיה הוא מסע אל הקווקז, חבל ארץ הממוקם בין אסיה לאירופה, ושימש מאז ומתמיד צומת דרכים חשוב לצבאות, סוחרים ותרבויות. טרק זה הוא מפגש עם נופים פראיים, אנשים מרתקים, וחשיפה אל תרבות עתיקה והיסטוריה עשירה. תושבי הקווקז טוענים שהם חיים במקום היפה ביותר בעולם והם מאמינים שהקווקז הוא חלקת אלוהים קטנה, המכונה "גן עדן". טרק אל חבל סוואנטי ייקח אותנו להרים מכוסים מרבדי דשא ופריחות מרהיבות, מעברי הרים מרשימים ותושבי כפרים קטנים וציוריים החיים באחד מהאזורים היפים והנסתרים בעולם.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - באטומי - בצ'ו

נצא בטיסת חצות דרך איסטנבול וננחת בבוקר בבאטומי. נצא בנסיעה ארוכה לכוון בצ'ו, בתחילה בהרים הסובטרופיים של חבל אג'ארה, אחר כך במישוריה של מינגרליה ולבסוף בקניון ההררי העצום של נהר האנגורי השוצף. נגיע אחר  הצהריים  ובהתאם ללוח הזמנים נוכל לטייל במקום. לינה בבצ'ו.

יום 2

בצ'ו – אצרי – בצ'ו

נצא בנסיעה קצרה לעבר הכפר המקומי אצרי ומכאן נתחיל ללכת תוך תצפית על פסגות הרי אושבה ומזרי, אחר הצהריים נגיע אל הכפר בצ'ו, לארוחת ערב ולינה. עליה של 950 מטר וירידה של 1,000 מטר . הליכה כ- 16 ק"מ.

יום 3

בצ'ו – אושבה – מסטיה

נסיעה קצרה עם בוקר תביא אותנו לכפר מזרי ,משם נתחיל לצעוד במעלה עמק נהר הדולרה עם תצפיות יפות לכיוון הר אושבה (MT. USHBA ) שהנו בגובה של 4,700 מטר. נעלה במדרון המיוער ונצעד לכוון מפלי אושבה הנשפכים מקרחון אושבה. משם נחזור בהליכה לבצ'ו ונוקפץ לעיירה מסטיה – המרכז של סוונטי העליונה.  עליה וירידה של 1,050 מטר ביום זה. לינה במסטיה

יום 4

מסטיה – מולאחי – אדישי

ממסטיה ניסע בבוקר לכפר ג'אבשי שבקהילת הכפרים מולאחי. מכאן נטפס רגלית למעבר הרים בגובה 2,800 מטר ממנו נשקף נוף נפלא של קרחון צאנרי, הר אושבה, רכס סוואנטי ופסגתו הגבוהה הר לילה (4,010 מטר). נמשיך בהליכה דרך שדות פורחים ויערות ונגיע עד לאדישי – כפר קטן, נידח ועטור מגדלי שמירה מרהיבים. כאן נלון בבתי התושבים.  (930 מטר עליה , 380 מטר ירידה ) .

יום 5

קרחון אדישי, הכפר אושגולי

עם בוקר נעלה מהכפר אדישי אל עבר מעבר ההרים צ'חוטניירי, שממנו תצפית מרהיבה ביופיו על קרחון אדישי העצום. נרד דרך מדרונות צבעוניים מפריחה אל עמק החאלדה-צ'אלה, נהר קניוני יפהפה ונרד לכפר חאלדה. מכאן ניסע ברכבי 4*4 אל הכפר אושגולי (2,200 מטר), הכפר הגבוה ביותר באירופה שמיושב כל השנה ונבחר כאתר מורשת עולמית של אונסקו. בכפר מגדלי שמירה רבים ומוזיאון אתנוגראפי שבו מוצגים אוצרות אמנות סוואנטיים, או כאלה שהגיעו לסוואנטי בעיתות מלחמה למשמרת. ארוחת ערב ולינה באושגולי.

יום 6

הר וקרחון שחארה

מול הכפר אושגולי מתנשא הגבוה בהרי גיאורגיה – הר שחארה (5,068 מטר). נצא להליכה למרגלות ההר, מלווים בנופים מרהיבים נטפס אל קרחון שחארה. בהמשך, ניסע בחזרה למסטיה, ארוחת ערב ולינה במסטיה.

יום 7

מסטיה – קורולדי – מסטיה (מסלול מעגלי)

עם בוקר נוקפץ לעבר אגמי קורולדי. נעלה לעבר האגמים הקסומים שלעיתים גם יכולים להיות מושלגים, נמשיך במסלול מעגלי ונחזור למסטיה. נוכל לסייר קצת בעיירה וליהנות מהאווירה המקומית.

יום 8

מסטיה - באטומי

נצא בנסיעה חזרה לבאטומי, נסייר בעיר, בשווקים המקומיים וברובעים השונים של באטומי, לקראת אחר הצהריים המאוחרים ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. חזרה בלילה שבין היום השמיני ליום התשיעי.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
12/07/2018 19/07/2018 עומר זיו יפורסם בהמשך
16/08/2018 24/08/2018 יריב אברהם יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר: 100$

 

**הטיול בן 9 ימים עם 7 ימי הליכה מלאים

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסה בינלאומית - ת"א – אירופה - באטומי –אירופה - תל אביב
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
דמי כניסה לאתרים.
דמי רישום וטיפול.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
מיסי נמל וביטחון.

הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען,
שתייה והוצאות אישיות.

לתשומת ליבכם

אופי הטרק : טיול רגלי שכולו טבע ונוף בהרי הקווקז הגבוה. בדרך נעבור כרי דשא מוריקים, אגמי טורקיז, הרים נישאים, פרחים צבעוניים וכפרים יפהפיים.
תחבורה : מיניבוס ברמת תיירות טובה לסיורים והעברות ורכבי שטח מקומיים בהנעה קדמית היכן שנדרש.
לינה בטרק : בבית מלון במסטיה בתי הארחה מקומיים (עם שירותים משותפים)
כלכלה : כלכלה מלאה מארוחת צהריים ביום הראשון עד ארוחת צהריים ביום האחרון ביום השני ועד ארוחת ערב ביום האחרון .
קבוצה וצוות : 12 – 20 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו", נהג ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית על פי הצורך. סוסים ומוביליהם להעברת הציוד, טבח וצוות עוזרים מקומי.
• על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום החזרה לארץ.
גיאורגיה היא מדינה מתפתחת מבחינת שירותי התיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהדרגה הראשונה, לעתים ייתכנו בעיות שלא ניתן לחזות מראש. יש לקבל זאת בהבנה כחלק מאופיו של טיול בארצות אלו. אנו נעשה כל מאמץ על מנת לפתור את הבעיות בשטח לטובת ולרווחת הנוסעים.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
במקרה של ביטול לאחר כירטוס – דמי ביטול מלאים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גיאורגיה וארמניה – תעודות זהות

גיאורגיה ת.ז: שם: בגיאורגית סכתוולו, ברוסית גרוזיה ובפי ארצות אירופה גיאורגיה. שם רשמי בעבר: הרפובליקה הסובייטית הגרוזית, […]

גיאורגיה פורחת

נמאס לכם מהחום ומהלחות, מהלחץ בעבודה ובכבישים? זה הזמן לקחת פסק זמן, לטוס כשעתיים ולטייל בגיאורגיה. הגן […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בגיאורגיה אל הרי הקווקז

טרקים

מסע רגלי אל הרי הקווקז ברכס סוונטי בתקופת הפריחה | 8 ימים