חיפוש באתר אקו
סרטון מהשטח
להנאתכם הפקנו סרטונים מקוריים שצילמו מדריכים ומטיילים במהלך טיולי אקו ברחבי העולם. צפו ותיהנ
לצפיה בערוץ אקו ב- YouTube
 
למידע נוסף על טיול זה
Skip Navigation Linksאקו טיולי שטח > טיול לאירופה והמזרח התיכון > טיול למונטנגרו > טיול למונטנגרו ובוסניה הרצגובינה

צור קשר למידע נוסף על טיול זה

טיול למונטנגרו ובוסניה הרצגובינה בהדרכת רמי סימסולו

מסע אל תמצית הבלקן 8 ימים

טיול למונטנגרו ובוסניה הוא מסע אל תמצית הבלקן, אל נופים פראיים, שמורות טבע ומקומות רב -תרבותיים. מונטנגרו היא אחת המדינות המפתיעות והמדהימות, בין השאר בגלל נופיה הפראיים כמו אלו של הפארק הלאומי 'דורמיטור', קניון הטארה ואגם ביוגראד. אלו הם רק חלק ממגוון אתרי הטבע והתרבות המפתיעים במדינה זו.
בוסניה היא הקליידוסקופ של הבלקן, מפגש רב תרבותי בין אירופה ואסיה, האוריינט והמערב, אסלאם ונצרות, עותמאנים ואוסטרים. פסיפס אנושי של עמים ודתות, המנסים לעצב את זהותם ולמצוא את מיקומם במרחב התרבותי הנבנה מחדש בשנים האחרונות.

מסלול טיול למונטנגרו ובוסניה:

יום 1 ת"א – דוברובניק
נטוס לדוברובניק, פנינת הים האדריאטי, ונסייר בעיר העתיקה. העיר העתיקה המוקפת חומה אדירה אוצרת בתוכה את פסגת ההישגים התרבותיים של ערי החוף הקרואטיים. נלמד על המאפיינים הייחודים של העיר בתחום האדריכלות, האמנות ושיטת הממשל. נבקר באתרים החשובים כמו בית הכנסת הספרדי העתיק בעולם, שסביבו התרכזה קהילה של מגורשי ספרד. לינה באזור דוברובניק.

יום 2 מעבר למונטנגרו: מפרץ קוטור, נייגושי, צטיניה
נתחיל את היום בנסיעה סביב מפרץ קוטור, החודר לעומק של 30 ק"מ לתוך הרי הקארסט הבהירים. נחלוף על פני עיירות ונציאניות, כפרי דייגים ומפרצים קסומים שבהם נותרו השפעות של תרבויות שונות, מטרום האימפריה הרומית ועד היום. בטבורו של המפרץ שוכנת עיר הנמל קוטור, החשובה והמרתקת מבין עיירות המפרץ. נשוטט בסמטאות המשמרות את התבנית האורבאנית הביניימית ונתעכב מול חלק מהמבנים המרשימים. לאחר מכן נעזוב את המפרץ ונתחיל לנסוע בדרך ציורית ומפותלת לנקודת תצפית בגובה 1,000 מ' מעל למפרץ. נמשיך לביקור בכפר קטן בעמק הררי בשם נייגושי שתושביו מתמחים בייצור "פרשוטו", נתחי בשר משומר וגבינות קשות. נגיע לעיר צטינייה, הבירה העתיקה של מונטנגרו. נסייר בין מבני הציבור והמונומנטים המלכותיים ששימשו את שליטי הממלכה עד המאה ה-20. לינה באזור בודבה/צטינייה. 

יום 3 אגם סקאדר וקניון מורצ'ה
נצא לשייט באגם סקאדר, גוף המים המתוקים הגדול בבלקן (400 קמ"ר), ואזור מחייתן של עשרות סוגי ציפורי מים. נשוט בין צמחיית המים ונלמד על חשיבות האזור מבחינת המאבקים הצבאיים בין נסיכות מונטנגרו "מגינת הנצרות" לבין "האויב המוסלמי-הע'ותמני" שישב באזור מדינת אלבניה של היום. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לאורך קניון מורצ'ה הדרמטי, בדרך הכוללת עשרות מנהרות. במקביל לכביש ילווה אותנו, ממרום הצוקים המחודדים, תוואי מסילת הרכבת המגיע מבלגרד לעיר הנמל באר, וכולל גשרים תלויים ומנהרות. בסופו של הקניון ממוקם מנזר מורצ'ה, הנחשב לאחד מהמנזרים הלאומיים החשובים במונטנגרו. לאחר ביקור במנזר נמשיך ללינה באזור קולשין.

יום 4 אגם ביוגראד, קניון טארה, הפארק הלאומי דורמיטור
ניפרד מקולשין וניסע לאגם הקרחוני ביוגראד החבוי בתוך יער עתיק. לאחר טיול רגלי במסלול סביב האגם נמשיך לנהר וקניון טארה, המתחתר לעומק של 1300 מ' בין מצוקי הקארסט. לאורך הדרך חולפים על פני נופים מכושפים של יערות אורן מרשימים ועתיקים. זהו חלק מהפארק הלאומי החשוב ביותר במונטנגרו, הדורמיטור. נסיים בתצפית מגשר גו'רג'וביץ שנמתח מעל לקניון. לינה באזור ז'בליאק.

יום 5 מעבר לבוסניה: מהפארק הלאומי דורמיטור לסארייבו
בבקר נצא לטיול ג'יפים בשמורת הדורמיטור, ונבקר באגם השחור, לבו של הפארק הלאומי. המקום זכה להיכלל ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסקו בזכות מגוון הצומח, החי, והנופים הדרמטיים. נסייר בשבילי הפארק ונבקר בכפרים המקומיים המאופיינים באורח חיים מסורתי וקשוח.
ניפרד מהפארק הלאומי וניסע לעבר אגם פיווה, שנוצר כתוצאה מסכירת נהר הפיווה. ניסע במקביל לתוואי הנהר בתוך קניון דרמטי שיביא אותנו לנקודת הגבול עם בוסניה-הרצגובינה. כאן הנוף התרבותי משתנה ומשקף את היותם של היישובים מקום מפגש בין נצרות לאיסלאם. לקראת ערב נגיע לסארייבו, בירת בוסניה. לינה באזור סארייבו. 

יום 6 סארייבו – ליבת הבלקן
יום סיור מלא ב"ירושלים של הבלקן" - המקום שבו נפגשים על אדמת אירופה מזרח ומערב, טורקיה ואוסטריה, יהדות, נצרות ואסלאם. החלק הראשון של הסיור יוקדש לשדרה המרכזית שבעיר העתיקה, בה נמצאים אלה לצד אלה כנסיות נוצריות, אורתודוכסיות, מסגדים ובית הכנסת העתיק. נמשיך בסיור הרגלי לבית הכנסת הספרדי הפעיל ובית הקהילה. נסייר בין המונומנטים המרשימים של העיר וכמובן לא נפסח על המקום שבו נרצח יורש העצר, פרנץ פרדיננד – אחת מההתנקשויות הפוליטיות המוזרות והדרמטיות ביותר שהציתו את המלחמה העולמית הראשונה. ניסע לתצפית מאחת הגבעות החולשות על העיר. נסיים בשווקים האוריינטליים המפורסמים, השומרים על צביונם הטורקי מהתקופה העות'מאנית. לינה באותו המלון מאמש.

יום 7 אזור מוסטר
ניפרד מסארייבו ונתחיל לנסוע במורד קניונים צרים המכוסים יערות עבותים. נמשיך בכביש נופי לאזור הרצגובינה, שהיתה בעבר נסיכות נפרדת בתוך בוסניה. בירת האזור היא מוסטר, עיר עות'מאנית ציורית שהתפתחה משני צידי נהר הנרטבה, גדה אחת למוסלמים וגדה אחת לנוצרים. נסייר בין החאנים, השווקים, המסגדים והכנסיות של החלק המוסלמי והנוצרי, המחוברים ביניהם באמצעות גשר משוחזר. הגשר נבנה לאחר שהמקורי, המפורסם, נהרס במלחמה האחרונה. אחר הצהריים נסייר בכפרים הקטנים שמסביב לעיירה, כמו הכפר בלאגיי, הממוקם בסמוך למוצא נהר מתוך בולען. לינה באזור מוסטר.

יום 8 מוסטר – פוטיצ'ילי – דוברובניק - תל אביב
נתחיל לנסוע דרומה לכיוון הגבול של בוסניה עם קרואטיה. הדרך עוברת בסמוך לכפר ששימר כה יפה את סגנונו העות'מאני - פוטיצ'לי. לאחר חציית מעבר הגבול נמשיך לכיוון דוברובניק, אליה נגיע לקראת הצהריים. העברה לשדה התעופה הסמוך וטיסה לארץ.

 

טיול למונטנגרו ובוסניה - אופי הטיול: טיול המציע טעימה מהבלקן ומשלב ערים עתיקות, קהילות יהודיות ושמורות טבע פראיות.

טיול למונטנגרו ובוסניה - לינה: מלונות בדרגת תיירות טובה וראשונה.

טיול למונטנגרו ובוסניה - כלכלה: חצי פנסיון.

טיול למונטנגרו ובוסניה - תחבורה: טיסות בינלאומיות ישירות של קרואטיה איירליינס המאפשרות הספק מקסימלי של פעילויות וסיורים. אוטובוס תיירות ממוזג לאורך הטיול. העברות משדה התעופה למלון ולסיורים.

טיול למונטנגרו ובוסניה - קבוצה וצוות: 20 - 26 מטיילים , מדריך מטעם אקו ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית היכן שיש צורך. 

הערות חשובות:
מדינות הבלקן נפתחו רק לאחרונה לתיירות, ועדיין אינם מצטיינים בתשתיות ובשאר השירותים. למרות שאנו משתדלים לתת את הטוב בנמצא, יש לקחת בחשבון שהמלונות במדינות אלו, בייחוד בבוסניה, אינם תואמים את הסטנדרט המערבי. בחלק מהאזורים אין מזגנים בנמצא (וגם אין צורך), והמיזוג באוטובוסים אינו חזק כמו המיזוג הישראלי.  

אירופה והמזרח התיכון 
טיול לאיסלנד 
טיול ליוון 
 
 
 
 
 
 
 
 
אסיה והפסיפיק
טרק בנפאל
טיול ליפן
טיול לסרי לנקה
טיול מאורגן לסין
טיול להודו
טיול לבורמה
טיול לאוזבקיסטן
טיול לאינדונזיה
טיול ללאוס
טיול לנפאל
טיול לאמריקה
טיול לדרום אמריקה
טיול לפרו
טרקים
טיול לאלסקה
טיול לאקוודור
טיול לארגנטינה
טיול למקסיקו
טיול לקובה
 
 
אנטארקטיקה והחוג הארקטי
טיול לאנטרקטיקה
טיול לקוטב הצפוני
טיול לחוג הארקטי
טיולי משפחות
 
 
 
 
 
 
אפריקה
טיול למרוקו
טיול לטנזניה
טיול לאוגנדה
טיול לאתיופיה
טיול לקניה
ספארי בטנזניה
טיול לקמרון
 
 
 
כלים.
אתרים מומלצים
מפת אתר
צור קשר