חיפוש באתר אקו
סרטון מהשטח
להנאתכם הפקנו סרטונים מקוריים שצילמו מדריכים ומטיילים במהלך טיולי אקו ברחבי העולם. צפו ותיהנ
לצפיה בערוץ אקו ב- YouTube
 
למידע נוסף על טיול זה
Skip Navigation Linksאקו טיולי שטח > טיול לאנטארקטיקה והחוג הארקטי > טיול להחוג הארקטי > טיול לחוג הארקטי בהדרכת ספי בן יוסף

צור קשר למידע נוסף על טיול זה

שייט לקוטב הצפוני והחוג הארקטי - טבע פראי ולא מוכר

11 יום בהדרכת דנדן בולוטין

עשרה ימי מסע בספינה המותאמת לשייט בקרח על החוג הארקטי, באיזור שפיצברגן ובאיי אוקיאנוס הקרח הצפוני. פיורדים מול סיביר, טונדרות ומצוקים, קרחוני ענק, לוייתנים, אריות ים וכלבי ים, דובי קוטב, מליוני עופות ים (בכל גודל וצורה.....).עולם של טבע פרוע ולא מוכר נחשף בטיול על גבול הקוטב הצפוני.

 

מדריך הטיול, דנדן בולוטין, זואולוג ובוטנאי, ערך כבר ארבעה מסעות ימיים הרפתקניים קודמים אל האיים והיבשת בקוטב הדרומי של כדור הארץ.

לצפייה בסרטו של איתמר פלג "מסע לקוטב הצפוני" לחץ כאן

 

 

ימים 1-2
נטוס מת"א לאוסלו ומשם בטיסת המשך אל לונגיירביין – הבירה של ארכיפלג שפיצברגן, שבו שפיצברגן הינו האי הגדול ביותר. לינה בלונגיירביין. למחרת, לפני שנצא למסענו, תהיה לנו הזדמנות לשוטט בעיירה, שבעבר היתה עיירת כורים. שווה לבקר בכנסייה הקהילתית ובמוזיאון הקוטב. מוקדם בערב הספינה שלנו תפליג מאיזפיורדן.

יום 3
הספינה תשוט צפונה לאורך החוף המערבי, ובשעות הבוקר נגיע  לפיורד קרוספיורדן  (Krossfjorden) אשר במימיו שוחים כלבי ים. נרד לסירות הזודיאק ונשוט לאורך חזיתו המפוסלת של קרחון ה-יולי 14. על המדרונות המוריקים שליד הקרחון פורחים מגוון של פרחים ססגוניים ובצוקים מעל מקננות מספר גדול של ציפורי ים ואף קיים סיכוי טוב לצפות בשועלי הקוטב הצפוני אשר אורבים בבסיסי הצוקים בתקווה לתפוס גוזל שנופל מהקן.  אחר הצהריים נפליג אל ני אלסונד, (Ny Ålesund) ההתיישבות הצפונית ביותר בעולם. עיירת הכורים לשעבר המשמשת כיום מרכז מחקר.

יום 4  
נלך לאורך חוף הקרח  של האי אנדויה (Andøya) בפיתוחו של הליפדפפיורד (Liefdefjorden), שם מקננים מיני אווזים ואידריות. נשוט לתוך הפיורד תוך כדי שאנו חולפים על פני קרחון מונקו המרשים. המים בחזית הקרחון מהווים מקור מזון של אלפי ציפורי מים ואף לעיתים ניתן לצפות בדובי קוטב על גבי הקרחון.

יום 5
נגיע אל פיפסוייה (Phippsoya), הנקודה הצפונית ביותר בשייט. המקום נמצא ב"שבעת האיים", מצפון לנורדאוסטלאנדט (Nordaustlandet), בקו הרוחב º.81, פחות מ-870 ק"מ מהקוטב הצפוני. באזור הזה חיים דובי קוטב וגם שחפים שנהביים. כאן נוכל לשבת בנחת מול גושי הקרח ולערוך תצפיות על עופות ים שונים בטרם שנתחיל לשוט דרומה בחזרה.

יום 6
היום נבקר בלאגויה (Laagoya). זה אי שטוח למדי ובו לאגונה גדולה, המשמשת כמקום מפגש ללהקות של אריות ים. על האי גם מקננים אלפי פטארמיגנס (ptarmigans) המכונים גם תרנגולי שלג. בפיורד סורג (Sorg Fjord) נוכל לפגוש שוב באריות ים - לא רחוק מקבריהם של ציידי לווייתנים אלמונים מן המאה ה – 17 וגם משפחות של שכווי שלג.

יום 7
נפליג אל מצרי הינלופן (Hinlopen), אזור מחיה של כלבי ים ואריות ים ממינים שונים, דובי קוטב ושחפים שנהביים. נרד שוב לסירות הזודיאק וננווט בין גושי קרח צפים בלומפיורדסהאלוויה Lomfjordshalvoya) כדי להגיע אל מצוק העופות הגדול של אלקפילט (Alkefjellet), שעליו מצטופפות אלפי אוריות. ננסה לרדת לחוף מעברו המזרחי של המצר הינלופן בפאלאנדרבוקטה (Palanderbukte) שבאי נורדאווסטלאנדט (Nordaustlandetr), שם חיים איילי צפון, אווזים וורודי רגל, שחפים שנהביים וכלבי ים. ליד טורלנסט (Torrelneset) נטייל במדבר הארקטי של נצפה בכיפת הקרח השלישית בגדלה בעולם. נלך על החוף ליד סלעים חלקים שועצבו על ידי גלי הים במשך אלפי דורות, ייתכן שבדרך נראה ניבתנים.

יום 8
ננחת בזונדנסט (Sundneset) שבאי בארנטסויה(Barentsoya). שם נבקר בקתת ציידים ישנה. מכאן נצא לטיול רגלי לא ארוך בטונדרה, בכוונה לראות איילי שפיצברגן ואווזי ברנקל. אחרי כן נשוט דרומה אל דיסקובוקטה (Diskobukta), בצדה המערבי של אדג'ויה (Edgeoya). כאן נחצה את המפרץ הרדוד באמצעות סירות זודיאק ונעלה על חוף שזרועות לאורכו אלפי עצמות לוויתנים וגזעי עצים, שנפלטו לכאן מסיביר. נטפס אל השטח הגבוה והצר שמעל החוף, ובו נמצאים אלפי שחפים ממינים שונים, אוריות שחורות ועופות חמסנים. ייתכן ונזכה לצפות בשועלי ארקטיים ודובים לבנים המחפשים גוזלים שנפלו מהצוקים.

יום 9
נתחיל את היום בשיוט שקט לצד הפיורדים המרהיבים של הורנסונד (Hornsund),  נהנה מפסגות ההרים המתנשאות 1431 מ' מעל פני הים, אותם הרים אשר העניקו לאי את שמו - ההרים המחודדים. באזור 14 קרחונים מרשימים וקיימים סיכויים טובים מאוד לצפות בכלבי ים ודובי קוטב.

יום 10
בבוקר נרד אל החוף בפתחו של ואן קיולנפיורד ( Van Keulenfjorden) שם נמצא ערימות של שלדי בלוגה, לווייתן לבן קטן, שרידים של טבח הלוויתנים במאה ה -19, שכמעט הביא להכחדתם ויש סיכוי טוב לצפות בהם.  בשעות אחר הצהריים נשוט לתוך הרייכרשפיורד (Recherchefjorden) ונצפה באייל צפון מחפשים אחר מזון ברחבי הטונדרה .

יום 11
נחזור ללונגיירביין שם נמתין למעבר לשדה התעופה לטיסה שלנו הביתה דרך אוסלו.

 

 

אופי השיט: הדגש במסע הוא על גיחות רבות ככל האפשר ביום לביקורים באיים וביבשה, רמת הדרכה גבוהה של מדריכי האניה והמדריך הישראלי. בספינה מסעדה וחדר הרצאות גדולים, סיפון ישיבה מקורה עם חלונות גדולים לתצפיות היקפיות, ומספר סיפונים פתוחים להעצמת תחושת ההתחברות עם הנופים הארקטיים.

תאי הלינה: התאים הינם ברמות שונות, החל מתאים לארבעה במיטות קומותיים, דרך חדרים לשניים עם מיטות נמוכות וחדרי סופיריור מרווחים יותר.

הספינה: כלי השיט אורטיליוס הוא כלי שיט יעודי עבור הפלגות משלחות באזור הארקטי ואנטארקטיקה, בזכות המבנה המחוזק שלה (הספינה מדורגת ברמה הגבוהה של עבירות קרח – U1) היא אפשרה לנו אפשרויות למקומות מרוחקים כגון ים רוס וארץ פרנץ יוזף. הספינה נבנתה בגדיניה, פולין בשנת 1989, ושימשה למשימות מיוחדות עבור האקדמיה הרוסית למדעים. הספינה סומנה מחדש ונקראה אורטיליוס על שמו של הקרטוגרף ההולנדי אברהם אורטיליוס. המסעות שלה פותחו בעיקר במטרה להציע לנוסעים שלנו תוכנית לגלות את חיי הבר של החוג הארקטי.

הספינה מתאימה למשלחת בת 100 נוסעים בנוסף לצוות מנוסה מאוד 34 ימאים 15 אנשי ההסעדה, 6 דיילים, 5 מדריכים, קפטן ורופא. הספינה עומדת ברמת מלון נוחות אך לא פאר עם שתי מסעדות, בר / חדר הרצאות וסאונה. הספינה כוללת מבחר רחב של תאים: חמישה תאים לרביעייה הכוללים שתי מיטות קומתיים ושירותים משותפים, ארבע-עשר תאים זוגים עם דרגשים ושירותים משותפים, תשע תאים זוגיים עם אשנבים, בהם דרגשים ושירותים ומקלחת פרטיים. עשרה תאים זוגיים עם חלונות בהם דרגשים, מקלחת ושירותים פרטיים. שישה תאים זוגיים עם מיטה זוגית, מקלחת ושירותים פרטיים וחדר נוסף וסוויטה אחת.

 

יציאה חזרה מחיר טיול מיסי נמל אשרה סה"כ מדריך/ה הערות

23/07/2015 01/08/2015 - - - - דנדן בולוטין ראה מחיר והערות מטה

מחיר השייט:

תא מחיר רגיל
לאדם בתא לארבעה 4900$ 
לאדם בתא לשלושה 6000$ 
לאדם בתא זוגי עם צוהר  7000$
לאדם בחדר עם חלון  
לאדם בתר דלוקס לשניים  
לאדם בתא סופריור  

המחיר השייט כולל:

 • הפלגה לפי התוכנית בתא בהתאם לנבחר.
 • שלוש ארוחות ביום בכל תקופת ההפלגה.
 • כל ההפלגות בסירות הזודיאק וסיורי החוף.
 • כל הפעילויות באוניה כולל הרצאות ע"י צוות מרצים ומדריכי טבע
 • כניסה לשמורות הטבע, דמי רישום וטיפול.

מחיר השייט אינו כולל:

 • טיסות בינלאומיות ופנימיות קבוצתיות,
 • מסי נמל והיטל בטחון
 • לינה לפני ואחרי השייט
 • העברות
 • סיורים.
 • ארוחות לפני ואחרי היציאה לשייט.
 • הוצאות אישיות כגון: כביסה, טיפים, משקאות וכו'.
 • ביטוחים אישיים. תשר לצוות הספינה והמדריכים

בנוסף אנו מציעים חבילה הכוללת טיסות, העברות ולילה בבית מלון:

 • טיסות: ת"א – אוסלו – לונגירביין, לונגירביין – אוסלו – ת"א
 • בתי מלון: לינה בלונגיירביין לילה לפני השייט.
 • העברות.
 • מחיר: כ-1950$ (כולל מיסים, המחירים עלולים להתייקר ככול שיתקרב מועד הטיול).

כלכלה: ארוחות מלאות בזמן ההפלגה.

קבוצה:גודל הקבוצה 15 עד 30 מטיילים.

שימו לב: במקרה ותנאי מזג האוויר לא יאפשרו ביצוע המסלול במלואו של ארכיפלג האיים של שפיצברגן, יחולו שינויים במסלול הפלגה ונקודות הנחיתה על פני האיים.

 

- מחיר השייט נגזר ממחירי הדלק הנכונים ל 30/5/14. במידה ויחול שינוי , תחול התוספת על הנוסע. 


אירופה והמזרח התיכון 
טיול לאיסלנד 
טיול ליוון 
 
 
 
 
 
 
 
 
אסיה והפסיפיק
טרק בנפאל
טיול ליפן
טיול לסרי לנקה
טיול מאורגן לסין
טיול להודו
טיול לבורמה
טיול לאוזבקיסטן
טיול לאינדונזיה
טיול ללאוס
טיול לנפאל
טיול לאמריקה
טיול לדרום אמריקה
טיול לפרו
טרקים
טיול לאלסקה
טיול לאקוודור
טיול לארגנטינה
טיול למקסיקו
טיול לקובה
 
 
אנטארקטיקה והחוג הארקטי
טיול לאנטרקטיקה
טיול לקוטב הצפוני
טיול לחוג הארקטי
טיולי משפחות
 
 
 
 
 
 
אפריקה
טיול למרוקו
טיול לטנזניה
טיול לאוגנדה
טיול לאתיופיה
טיול לקניה
ספארי בטנזניה
טיול לקמרון
 
 
 
כלים.
אתרים מומלצים
מפת אתר
צור קשר