שייט לקוטב הצפוני

שייט לשפיצברגן, גרינלנד ואיסלנד

טיולי שייט לנוסע העצמאי

מסע משפיצברגן דרך מזרח גרינלנד ועד לאיסלנד | 10 עד 14 ימים

שייט לקוטב הצפוני הינו מסע ימי בספינה המותאמת לשייט בקרח על החוג הארקטי, באזור שפיצברגן, גרינלנד ואיסלנד. פיורדים מול סיביר, טונדרות ומצוקים, קרחוני ענק, לווייתנים, אריות ים וכלבי ים, דובי קוטב, מליוני עופות ים, בכל גודל וצורה. עולם של טבע פרוע ולא מוכר נחשף בטיול על גבול הקוטב הצפוני. לסיום, ביקור באיסלנד - ארץ של קרחונים, מעיינות חמים, גייזרים, הרי געש פעילים ופסגות מושלגות.

מסלול הטיול

יום 1

הפלגה מלונגאיירביין, שפיצברגן

בשעות אחר הצהריים יש להגיע לנמל ולעלות לספינה. לאחר התארגנות ותדריכים, מרימים עוגן והספינה יוצאת לדרך.

יום 2

ראודיפיורד, החוף הצפוני במערב שפיצברגן

נפליג אל תוך ראודפיורד שבחוף הצפוני של מערב שפיצברגן. זהו פיורד יפהפה עם קרחונים מרהיבים. שוכנים בו הפוסה הטבעתית, כלב הים המזוקן ומושבות של ציפורי ים. כמו כן, יש באזור צמחיה עשירה. כאן ישנו סיכוי טוב לראות את דוב הקוטב, ליד קרחון המילטון או בראש הפיורד. נמשיך לאי מופן, מקום אהוב על הניבתנים.

ימים 3-4

שייט בים למזרח גרינלנד

נצא לשיט מערבה, לעבר החוף המזרחי של גרינלנד (Greenland), האי הגדול ביותר בעולם שרובו הגדול מכוסה קרח. השם המטעה “האי הירוק” ניתן לו על ידי הוויקינג אריק האדום, המתיישב האירופאי הראשון, שקרא לו בשם זה על מנת למשוך מתיישבים נוספים. אוכלוסייתה הדלילה של גרינלנד בימינו, פחות משישים אלף איש, היא ברובה המכריע שבטי אינואיט ומיעוטה אירופאים, בעיקר ממוצא דני. במהלך השייט נוכל לבלות בחדרי הצפייה ועל הסיפון, לתור אחר לווייתנים, מגוון של עופות ים שיפקדו בסקרנות את האנייה המפליגה ולהקות של ציפורים נודדות. ככל שנפליג מערבה, רבים הסיכויים לצפות במשטחי קרח ימי המתהווים על פני האוקיינוס הקר מחופי מזרח גרינלנד בתקופת הסתיו.

יום 5

Myggebugten, פיורד פרנץ יוזף או פיורד סופיה, גרינלנד

עם הגיענו לחופי מזרח גרינלנד, נפליג דרך מעטה הקרח הימי אל מפרץ פוסטר (Foster Bugt) ואל תחנת הציידים והדייגים הישנה, הידועה בשם חוף היתושים Myggebugten. עד אמצע המאה העשרים ציידים נורווגים נהגו לצוד כאן דובי קוטב ושועלים ארקטיים. באזורי הטונדרה הקפואה, מעבר לתחנת הצייד, חיים עדרים של כבש המושק, בעלי פרווה ארוכת שיער המגינה עליהם מפני הקור. באגמי המים המתוקים ניתן לצפות באווזי בר. נמשיך בהפלגה, דרך פיורד פרנץ יוזף או פיורד סופיה, שרכסי הרים גבוהים מתנשאים כמגדלים משני צידי הפיורד וקרחוני ענק רובצים עליהם.

יום 6

מפרץ בלומסטר, גרינלנד

נרד אל חוף מפרץ בלומסטר (Blomster Bugt) לצפות בתצורות גיאולוגיות מיוחדות במינן עם שלל צבעים ובלייה מרשימה. במקום נמצא אגם בו חיים עופות צוללים ולחופיו ניתן לצפות לעיתים בארנבות שלג ארקטיות. אחר הצהריים נמשיך בשייט בשמורת הטבע של הפיורד המרשים ומול הרים מרשימים בצורתם כמו “מבצר השטן” Teufelschloss ואחרים.

יום 7

"נמל אנטארקטיקה", גרינלנד

היום נבקר בעמק היפה, המכונה “נמל אנטארקטיקה” Antarcticahavn ובו יש אפשרות טובה לצפות בעדרי כבש המושק. בתקופה זו של השנה צבעי הסתיו שולטים במקום ומייפים אותו עוד יותר.

יום 8

פיורד Scoresby Sund

נפליג אל הפיורד Scoresby Sund, הפיורד הארוך והעמוק ביותר בעולם ומגיע עד 350 ק”מ, מפתחו בים הגרינלנדי במזרח האי. נצא לסיור בסירות זודיאק אל מול קרחוני הענק בצידי הפיורד ונרד אל היבשה במקום הנקרא דנמרק ובו שרידים שמורים היטב להתיישבות של בני האינואיט, ילידי גרינלנד הקדומים, שנעזבה כבר לפני כמאתיים שנה, אך עדיין ניכרים בה שרידי מחנות הקיץ ומחנות החורף של אנשי השבט, כמו גם שרידי קברים. נמשיך בשייט מערבה, עמוק אל תוך הפיורד ובין גושי הקרח שניתקו מהקרחונים.

יום 9

קייפ הופמן

נרד לסיור חופי באזור קייפ הופמן (Cape Hofmann Halvø), מקום חביב על עדרי כבש המושק, תרנגולי שלג (Ptarmigans) וצוללים צפוניים. בתקופת הסתיו יערות עצי הליבנה הגמדיים עוטים צבעי שלכת ושיחי האוכמניות ותותים אחרים מלאים פרי טעים. לקראת ערב נפליג אל סקורסבי בין צבעי שלכת חמים, צלליות ההרים והקרח הקר והכחול.

יום 10

מערכת הפיורדים של סקורסבי

עמוק בצפון מערב מערכת הפיורדים המסתעפת של סקורסבי. גושי קרח עצומים צפים על פני המים, ומגיעים עד 100 מטר גובה וקילומטר אורך. חלקם תקועים על הקרקעית שמגיעה רק לכ- 400 מ’ עומק. ננחת בכפר סידקאפ (Sydkap) להכיר את תרבות אנשי טולה (Thule) ובתי החורף שלהם. בכל בית חיו כעשרים אנשים ועסקו בצייד לווייתנים ומעצמותיהם בנו את שלדי הבתים.

יום 11

Ittoqqortoormiut

ננחת לביקור ביישוב בעל השם הלא ייאמן Ittoqqortoormiut, שהוא הגדול ביותר במערכת הפיורד סקורסבי וחיים בו כחמש מאות תושבים. נשוטט בעיירה ונצפה בכלבי המזחלות, עורות מתייבשים של כלבי ים, כבשי מושק ודובי קוטב. נמשיך ונפליג דרומה, לאורך חוף בלוסוויל היפה.

יום 12

יום שייט בים

נצא ממערכת הפיורדים המדהימה בפינה הדרום מזרחית של גרינלנד ונפליג דרומה בים הפתוח. האי הגדול בעולם יתרחק לאט בגבנו, ושוב נוכל לחפש אחר לווייתנים, עופות מים ולהקות אווזי הבר הנודדות דרומה עם בוא הסתיו. בלילה, אם מזג האוויר יאפשר, נוכל לצפות באחת מתופעות הטבע המדהימות ביותר – הזוהר הצפוני.

יום 13

הגעה לצפון איסלנד, סוף המסלול

בבוקר תעגון הספינה באקוריירי, עיר הנמל בצפונה של איסלנד.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

הציגו לנו רק מבצעים!

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

הפלגה לפי התכנית, בתא בהתאם לנבחר.
כלכלה: ארוחות מלאות בזמן ההפלגה.
כל ההפלגות בסירות הזודיאק וסיורי החוף.
כל הפעילויות באוניה כולל הרצאות ע"י צוות מרצים ומדריכי טבע.
כניסה לשמורות הטבע.
דמי רישום וטיפול.

הטיול לא כולל

טיסות בינלאומיות ופנימיות קבוצתיות.
מסי נמל והיטל בטחון.
לינה לפני ואחרי השייט.
ארוחות לפני ואחרי היציאה לשייט.
הוצאות אישיות כגון: כביסה, טיפים, משקאות וכו'.
ביטוחים אישיים.
תשר לצוות הספינה והמדריכים.

לתשומת לבכם

אופי השיט: הדגש במסע הוא על גיחות רבות ככל האפשר ביום לביקורים באיים וביבשה, רמת הדרכה גבוהה של מדריכי האניה בספינה מסעדה וחדר הרצאות גדולים, סיפון ישיבה מקורה עם חלונות גדולים לתצפיות היקפיות, ומספר סיפונים פתוחים להעצמת תחושת ההתחברות עם הנופים הארקטיים.
השייט מתחיל בעיירה לונגיירביין (ליר) בשעות אחר הצהריים. ניתן להגיע לליר בבוקר השייט או ערב קודם וללון בעיירה.
אנו ממליצים להגיע לליר לילה קודם וליהנות מן העיירה, שבעבר היתה עיירת כורים. בהחלט שווה לבקר בכנסייה הקהילתית ובמוזיאון הקוטב וסתם ליהנות מהשקט והקסם של ליר.
תאי הלינה: התאים הינם ברמות שונות, החל מתאים לארבעה במיטות קומותיים, דרך חדרים לשניים עם מיטות נמוכות וחדרי סופיריור מרווחים יותר.
במקרה ותנאי מזג האוויר לא יאפשרו ביצוע המסלול במלואו של ארכיפלג האיים של שפיצברגן, יחולו שינויים במסלול הפלגה ונקודות הנחיתה על פני האיים.
אנו מציעים למעוניינים, חבילה הכוללת טיסות ולילה בבית מלון. טיסות: טיסה מתל אביב לאוסלו טיסה מאוסלו ללונגיירביין וחזרה לאוסלו. בתי מלון: לינה בלונגיירביין או באוסלו על פי הצורך.
מחיר השייט נגזר ממחירי הדלק הנכונים ליום ההרשמה. במידה ויחול שינוי , תחול התוספת על הנוסע.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

החוג הארקטי – ארץ הענק הלבן

בשדות הקרח העצומים של סוולברד, שם השמש אינה שוקעת במשך ארבעה חודשים, דובי הענק הלבנים עדיין שולטים. […]

בעקבות דובי הקוטב והנופים הנדירים- איי שפיצברגן, פרנץ יוזף והקוטב הצפוני עם דנדן בולוטין

לכל מי שלא הספיק או רוצה לראות שוב אנו שמחים לצרף לכם את  הקישור להרצאה המרתקת: שפיצברגן, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

שייט לשפיצברגן, גרינלנד ואיסלנד

טיולי שייט לנוסע העצמאי

מסע משפיצברגן דרך מזרח גרינלנד ועד לאיסלנד | 10 עד 14 ימים