זאביק רילסקי

מדריך

מדריך טיולים זאביק רילסקי

קצת על זאביק רילסקי

ארכיאולוג וגיאוגרף. מרצה, מדריך ומומחה לתרבויות מזרח אסיה. מתמחה בתרבויות העולם העתיק ושמירת טבע. מרצה באוניברסיטה הפתוחה, ב"קתדרה" ובמכללות ברחבי הארץ בנושאי סביבה, אתנוגרפיה וגיאופוליטיקה של תרבויות. מלמד קורסים והרצאות בנושא תרבות יפן, תרבות סין ודרך המשי, עמים, מיעוטים וזהות לאומית.
הדריך ועסק בנושאי הדרכה ושמירת טבע בחברה להגנת הטבע בבתי ספר שדה שונים ובנושאי שמירת טבע וחינוך לשמירת טבע. עוסק בהדרכה, ארגון וייעוץ למטייל במזרח אסיה: סין ויפן, בפסיפיק: אינדונזיה, ניו זילנד ואוסטרליה יעדי טבע: איסלנד, פטגוניה והקטבים.
עסק שנים בארכיאולוגיה, אתנוגרפיה ושיחזור סביבות אנושיות בעולם הקדום, כותב ומצלם לירחונים וכתבי עת בתחומי תיירות וסביבה, גיאוגרפיה וגיאופוליטיקה של תרבויות.

הָאָדָם אֵינוֹ אֶלָּא קַרְקַע אֶרֶץ קְטַנָּה, הָאָדָם אֵינוֹ אֶלָּא תַּבְנִית נוֹף־מוֹלַדְתּוֹ (שאול טשרניחובסקי)

המלצות

המלצה על המדריך זאב רילסקי / מאת קבוצת "אקו" יולי 2016
זאביק היקר,
אני חושבת שאני לא טועה אם אגיד שעבור רובנו איסלנד זה לא רק עוד טיול ואולי עבור חלקנו זה מעין חלום שמתגשם. שמענו הרבה מילים כמו ארץ בראשית, גייזרים, קרחונים, הרי געש, מים , מים ועוד מים וכן היו ציפיות.. בדקנו חברות נסיעות ובחרנו ב"אקו", במדריך מסוים והנה כמה שבועות לפני הנסיעה התבשרנו על ממלא המקום! זאביק - אתה כמובן לא סתם ממלא מקום, אתה אחד המדריכים המצויינים שיש לנו במדינה, ידען גדול ונעים הלכות. אתה חושב איך לתת לכל אחד מאיתנו את המירב מהטיול.
במקרה שלנו, ונדמה לי שאני מדברת בשם כולם, למרות הציפיות הגבוהות לא היו אכזבות ובוודאי לא מההדרכה. העברת לנו מהידע שלך גם באוטובוס וגם בטיולים הרגליים, לימדת אותנו על איסלנד מבחינה גאולוגית, גאוגרפית, ביולוגית, אנתרופולוגית ועוד ועוד.
והעיקר זאביק, למרות שאתה מדריך מנוסה הרגשנו בכל יום בטיול את התשוקה שלך למקצוע, הרגשנו שאתה לא רק יודע הכול על איסלנד אלא גם מאוהב בה ומצליח בחן להעביר לנו, להראות לנו ולספר לנו על ארץ מופלאה זו. היתה לו זכות גדולה שהדרכת אותנו בטיול לאיסלנד.
תודה רבה
זאביק מדריך מצוין, בעל ידע רב מאוד, אנושי ההסברים ברורים, בקיעות רבה בחומר, סבלנות רבה כלפי האנשים. אשמח לנסוע איתו בעתיד.
המלצה על המדריך זאב רילסקי / מאת ניצה, פלג ועומר
איש אשכולות, הידע של זאביק נרחב ויכולתו להסביר בכל הרמות ובכל התחומים מרשימה. מדבר מעניין, בעל חוש הומור ומשתדל מאד לטובת הקבוצה, מאד סבלני לבקשות הקבוצה.
המלצה על המדריך זאביק רילסקי / מאת קבוצת אקו יולי 2016
זאביק היקר,
אני חושבת שאני לא טועה אם אגיד שעבור רובנו איסלנד זה לא רק עוד טיול ואולי עבור חלקנו זה מעין חלום שמתגשם. שמענו הרבה מילים כמו ארץ בראשית, גייזרים, קרחונים, הרי געש, מים , מים ועוד מים וכן היו ציפיות...
בדקנו חברות נסיעות ובחרנו באקו במדריך מסוים והנה כמה שבועות לפני הנסיעה התבשרנו על ממלא המקום!
זאביק – אתה כמובן לא סתם ממלא מקום, אתה – אחד המדריכים המצוינים שיש לנו במדינה ידען גדול ונעים הלכות. אתה חושב איך לתת לכל אחד מאתנו את המירב מהטיול.
במקרה שלנו ונדמה לי שאני מדברת בשם כולם למרות הציפיות הגבוהות לא היו אכזבות ובוודאי לא מההדרכה. העברת לנו מהידע שלך גם באוטובוס וגם בטיולים הרגליים, לימדת אותנו על איסלנד מבחינה גאולוגית, גאוגרפית, ביולוגית, אנתרופולוגית ועוד ועוד.
והעיקר זאביק, למרות שאתה מדריך מנוסה הרגשנו בכל יום בטיול את התשוקה שלך למקצוע, הרגשנו שאתה לא רק יודע הכול על איסלנד אלא גם מאוהב בה ומצליח בחן להעביר לנו, להראות לנו ולספר לנו על ארץ מופלאה זו.
היתה לו זכות גדולה שהדרכת אותנו בטיול לאיסלנד.
תודה רבה
קבוצת אקו יולי 2016
זאביק מדריך מצוין, בעל ידע רב מאוד, אנושי ההסברים ברורים, בקיעות רבה בחומר, סבלנות רבה כלפי האנשים. אשמח לנסוע איתו בעתיד

חלד בנימין
איסלנד יולי 2016