טיול לאזרבייג’ן ותורכמניסטן

טיולי תרבות וטבע

מסע החוצה את הים הכספי (הכוזרי) מהקווקז ועד למדבר השחור בהדרכת ד"ר זאב לוין | 12 יום

אזרבייג'ן - הממוקמת בין אסיה לאירופה ובין המזרח התיכון ואיראן לרוסיה היוותה  תמיד צומת דרכים חשוב לצבאות, סוחרים ותרבויות.  נבקר באתרים המלמדים על היסטוריה עשירה ורבת תהפוכות: מפגש בין אוכלוסיות ותרבויות טורקיות, איראניות וקווקזיות שניכר עד היום באוכלוסיית האזור; מפגשים בין אסלאם נצרות, והמורשת הפרסית – הזורואסטרית; מפגש בין מסורות שיעיות, סוניות והשפעות צופיות; שליטה רוסית וסובייטית מראשית המאה התשע-עשרה ודילמות של בניית אומה במדינה עצמאית שרוב אוכלוסייתה מוסלמית בתקופה הפוסט- סובייטית. לאזרבייג'ן יש גם היסטוריה יהודית מעניינת. במדינה מתקיימת קהילה יהודית ייחודית עד היום והיא מאפשרת לבחון מזווית שונה יחסים בין יהודים לסביבה מוסלמית. לצד כל אלה אזרבייג'אן היא מדינה עם נופים מרתקים ומגוונים ביותר – מפסגות הקווקז המושלגות ויערות ירוקים לרגליהם לאזורי מדבר וערבה שבהם מחצבים רבים ותופעות וולקניות מרתקות.

תורכמניסטן - ארצם של השבטים התורכמנים, חבל ארץ הנסתרת מעיני העולם ,המשתרעת בין הים הכספי לבין נהר האמו -דריה, ומן המדבר השחור-  הקרא-קום ועד להרי קופט-דאג היוצרים את הגבול עם אירן. המדבר משתרע מהקופט - דאג ועד לאסטרחן שעל חופו הצפוני של הים הכספי, ונקרא מדבר טוראן. שהנוודים התורכמניים נודדים בו בין דיונות החול, מישורי המלחה והאגמים החבויים בין מצוקיו. ארץ מהפנטת שמעט מאנשי המערב מכירים, עם מרחבים אדירים ויישוב דליל. לא רחוק מאשחבאד, בירתה של תורכמניסטן, נמצאים חורבותיה של העיר העתיקה ניסה הפרסית ובתוך העמקים הנסתרים של הקופט - דאג יש מערות עם מעיינות מים חמים, מקדשים זנוחים, סטופות בודהיסטיות ומציאות שקפאה במקומה מאז ימי הפלישה המונגולית ושיירות דרך המשי.

קצת על המדריך ד"ר זאב לוין
מומחה לקהילות יהודיות, אסלאם וקבוצות מיעוטים במרכז אסיה והקווקז. עמית מחקר במכון טרומן, האוניברסיטה העברית. דובר רוסית, אוזבקית וערבית. מדריך טיולים לחו"ל מזה 20 שנים, מתמחה באזור הגיאוגרפי של ברית המועצות לשעבר. סיים את לימודי הד"ר באוניברסיטת תל-אביב בחוג ללימודי המזרח התיכון, עם התמחות ברפובליקות המוסלמיות של ברית המועצות. בעברו היה שליח מטעם המחלקה לחינוך של הסוכנות היהודית במדינות מרכז אסיה והקווקז וחי מספר שנים ברפובליקות אלו. האני מאמין של זאב: לא מדריך בארצות שאני לא דובר את שפתן. מחוייב לחוויית המטיילים ורואה עצמי כמקשר הישיר בין הנופים, התרבויות, וההיסטוריה המקומית. וכמובן, איך לא, האוכל המקומי, בלעדיו החוויה אף-פעם לא שלמה.

מסלול הטיול לאזרבייג'ן ותורכמניסטן הוא מסלול ייחודי לחברת אקו טיולי שטח, וניתן לקבל אותו במייל.
למסלול הטיול המלא ופרטים נוספים אנא התקשרו אלינו 03-5633703 או שלחו מייל ל mail@eco.co.il


   • טיול מקיף וייחודי המשלב את אזרבייג'ן ותורכמניסטן - מדינה שמעטים זכו לבקר בה.
  • פנסיון מלא לאורך כל הטיול.
  • ביקור באתרי מורשת עולמית של אונסק"ו וב"שער הגיהנום" – בולען ענק הפולט גז טבעי מבטן האדמה, בתוכו בוערת אש ברצף מאז שנת 1971.
  • טיול בקבוצה קטנה ואיכותית והכנה מלאה לטיול.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

חודש משוער לצאת הטיול הבא:
מאי 2020

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות – בינלאומיות (בחברת טורקיש איירליינס) על פי מסלול הטיול ובחברת לופטהנזה בין באקו לאשחבאד.
לינה: לינה בבתי מלון טובים (או הטובים בנמצא) לאורך כל הטיול.
תחבורה: נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג ונוח, ג'יפים בשמורת גובוסטן וביום הנסיעה לדרווזה, מיניוואנים בנסיעה לחינאליק.
כלכלה: פנסיון מלא לאורך כל הטיול השהות באזרבייג'ן ותרכמניסטן.
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים.
מדריך ישראלי מטעם מצוות "אקו" – ד"ר זאב לוין יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש.
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
בקבוק מים מינרליים לאדם, ליום.
מיסים מקומיים.
תשר לנותני שירות מקומיים.
דמי רישום וטיפול.
מפגש הכנה מפורט בארץ טרם היציאה.
ויזות לאזרבייג'ן ולתורכמניסטן (עקב אילוצי הוויזה לתורכמניסטן, ההרשמה לטיול תתאפשר רק עד כחודש וחצי לפני מועד יציאת הטיול).

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען
שתייה וארוחות שאינן כלולות במסלול
שתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד').
דמי צילום באתרים (בחלק מאתרי תורכמניסטן נדרש תשלום עבור הצילום במקום)
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ומשולמים בחו"ל
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת לבכם

חשוב לדעת: אזרבייג'ן ותורכמניסטן הן מדינות אשר עדיין אינן מפותחת דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש. על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול במדינה זו. כמו כן, באם יהיה צורך מדריכנו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול ולהביא להצלחתו המלאה.
אופי הטיול: באזרבייגן - טיול טבע ותרבות חוויתי ומרתק, הכולל נסיעות אוטובוס וברכבים מקומיים (לפי הצורך), המשלב הליכות קצרות בטבע, כפרים ציוריים ואת נופי הקווקז; בתנאים טובים של לינה ונסיעה.
בתורכמניסטן - טיולנו הוא מסע ראשוני אל ארץ בלתי מטוילת, מאופיינת באזורי מדבר נרחבים, רכסי הרים וחוף ארוך של הים הכספי. מסע שטח המשלב נסיעה אל תוככי המדינה, טיולים רגליים קצרים וביקור בערים ובכפרים תוך כדי מפגש עם האוכלוסייה המקומית.
למידע בריאותי על הטיול לאזרבייג'ן ותורכמניסטן, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
רמת בתי המלון, הכבישים ושירותי התיירות באזרבייג'ן ותורכמניסטן, אינה בהכרח תואמת את הסטנדרט המערבי. אנו משתדלים לספק את השירותים הטובים בנמצא ויש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.
מסלול הטיול עובר באזורים בעלי מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא אתרים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול במדינה זו.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.

הערות כלליות נוספות

השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור.
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
טיסות: ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
קבלת אשרות כניסה לטורקמניסטן: הליך קבלת אשרות הכניסה לתורכמניסטן הינו מורכב וארוך. יובהר כי במידה ומטייל ספציפי לא יקבל אשרת כניסה לתורכמניסטן, יוצע לו טיול חלופי. אי קבלת אשרת כניסה למדינה אינה בשליטת אקו או באחריותה. על אקו להתחייב ולשלם לספקים השונים מראש. לפיכך, מטייל שירצה לבטל את הטיול עקב אי קבלת אשרת כניסה, יאלץ לשלם דמי ביטול בהתאם למדיניות הביטולים הקבוע בטופס ההרשמה בהתאם למועד הביטול וכן יהיה עליו לשאת בעלויות ביטול הטיסות ועלויות דמי אשרות הכניסה במלואן.
ביטול נסיעה לפני תחילתה: אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מסע לפפואה ניו גיני – בין שני פסטיבלים ו 800 שבטים – רז שרבליס

פפואה ניו גיני, על מחצית מהאי השני בגודלו בעולם שוכנת מדינה המורכבת מכ-800 שבטים שונים הדוברים כמניין […]

אירלנד – אי האגדות

זוהי כנראה תעלומה קלטית: כיצד אי קטן כמו אירלנד מלא ומשופע בהיסטוריה דרמטית, טבע פראי, תרבות תוססת […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאזרבייג’ן ותורכמניסטן

טיולי תרבות וטבע

מסע החוצה את הים הכספי (הכוזרי) מהקווקז ועד למדבר השחור בהדרכת ד"ר זאב לוין | 12 יום