טיול לאיים הקנריים

טיולי תרבות וטבע

טיול חגיגות קורפוס כריסטי "חג הלחם והיין" | 12 יום

טיול חגיגות קורפוס קריסטי לאיים הקנריים לוקח אותנו לבתוליות געשית: נופים ייחודיים של הרי געש ומכתשים וולקנים, תופעות גיאולוגיות ונוף בראשיתי, מרחבים צחיחים וקווי חוף מרתקים. נחשף למסורת ספרדית של
צאצאי הילידים הברברים: לבקתות אופיניות, חקלאות ודייג, היררכיה דתית, והשטן שהיה אחראי על ההתפרצויות הגעשיות. עם קבלת הנצרות, הם יצרו נצרות מיוחדת להם. כזו שנחווה בטיולנו בחגיגות הקורפוס כריסטי "חגיגות הלחם והיין" - חג נוצרי חשוב מאין כמוהו, המציין את הפיכת היין לדמו של ישו ואת הלחם לבשרו. לצד תהלוכות ואירועים רשמיים וידועים מראש ברחובות ובכנסיות, נהנה בטיול מיופיו של החג ומהרבה אירועים עממיים, אקראיים ומזדמנים.
13 איים יש בארכיפלג הקנרי, 7 מהם מיושבים, וב-5 נבקר בטיולנו!! הם מכונים בספרי ההיסטוריה "גן עדן באוקיינוס האטלנטי" ו"איי המזל", ואכן הם כאלו – יפיפיים, צבעוניים וציוריים ומעניינים!! בואו לחוות אתנו טיול שמשלב הליכות בשמורות טבע ובמעבדות גאולוגיות עם חוויות תרבותיות של חג.

מסלול הטיול

יום 1

האי גראן קנריה ואל ארוקאס היפה

בשעות הבוקר המוקדמות נצא  בטיסה דרך יעד ביניים באירופה אל האיים הקנריים ולאי השני בגודלו, האי גראן קנריה. לאחר הנחיתה בשעות הצהריים, נצא לטייל בעיירה ארוקאס (Arucas), המשמשת כמרכז לגידול בננות של האיים. נמשיך את טיולנו בקתדרלה הייחודית, אותה תכנן אחד מתלמידיו של הארכיטקט הקטלוני הידוע אנטוניו גאודי, נשוטט ברחובות בהם מכינים את השטיחים הצבעוניים לקראת הקורפוס כריסטי. ארוחת ערב ולינה בגראן קנריה.

יום 2

מסלול בין כפרים אל מול נוף וולקני פראי

בתום ארוחת הבוקר ניסע אל העיירה טרור (Teror), שלמרות שמה המרתיע, היא לדעת רבים העיירה היפה באי. נמשיך בנסיעה בדרך נוף ירוקה (Cruz  de Tejeda), לנקודה הגבוהה ביותר באי – מצפור פיקו דה לאס נייוֵוס המשקיף לעבר הפסגות הציוריות של רוקה נובלו (Roque Nublo) – סלע וולקני אדיר ואחד מהמקומות המקודשים ביותר לילידים, שחולש על הנוף הפראי מגובה של 80 מטר. נצא לטייל ברגל בתוך הנוף הנפלא הזה וביערות האורן הקנרי. לאחר מכן נמשיך בנסיעה מן ההרים דרומה אל סן ברתולומה (San Bartolome) הכפר המרכזי של דרום האי ועד דיונות החול המוזהבות והמרשימות במספלומאס (Maspalomas). ארוחת ערב ולינה בגראן קנריה.

יום 3

העיר לאס פלמאס ועמק הכרמים והיין – טיסה לאי לה פלמה

נתחיל את יומנו בעיר הבירה של האי – לאס פאלמאס (Las Palmas), השוכנת בחלקו הצפון-מזרחי של האי גראן קנריה (Gran Canaria). נמשיך בנסיעה לעבר תצפית פנורמית מרהיבה מגבעת אלטה וויסטה (Alta Vista), נרד בגן דורמס (Jardines De Doramas), החלק העתיק של היישוב במקום בו חיו הילידים לפני הכיבוש הספרדי. נראה את המלון העתיק ביותר באי ואת הפסל המודרני הניצב בו המייצג את הכיבוש הספרדי. נמשיך לסיור ברובע העתיק וגאטה (Vegueta), שנוסד כבר ב-1478, שנים ספורות לפני גילוי אמריקה – נהלך בסמטאות ונתרשם מהבתים הנאים המשוחזרים, מהקתדרלה, מכיכר סנטה אנה ונכנס למוזיאון קולומבוס המייצג את הסגנון האדריכלי הקולוניאלי באיים ומביא את סיפור מסעו לאמריקות.

אחר הצהרים ניסע דרומה אל המדרונות המכוסים בכרמי גפנים של העמק הפורה Angostura, ונבקר בגן הבוטני המרשים בעל צמחים אנדמיים לאי שחלקם כבר נכחד. נמשיך בנסיעה בדרך ציורית ונגיע ליקב מקומי שם נבקר במוזיאון ההיסטורי של היין המקומי.

בתום הביקור, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל האי לה פלמה (La Palma) הידוע כהאי הירוק ואחד מהפעילים ביותר געשית. ארוחת ערב ולינה בלה פלמה.

יום 4

לה פלמה האי הירוק - לוע הר געש טבוריינטה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתצפית לעבר נקודת נוף נהדרת, על גב ההר, בתוככי יער האורן הקנרי, נגיע למעבר הרים לה קומבסיטה (la comberecita) היושבת על המצלעות הנמוכות של לוע הטבוריינטה. נטייל בתוככי היער ולאורך הלוע הפעור.משם נרד בנסיעה לטזקורטה (Tazacorte), עיירת דייגים עם חוף שחור, היושבת על פתחו של הטבוריינטה – הנקודה בה זרמה הלבה (great gorge Las Angustias). נמשיך משם לעבר יצירת אמנות מקומית מיוחדת בגלוריאנטה, פלזה לאס מנצ’ס (Plaza Glorieta in Las Manchas). נסיים את יומנו במפעל המלח ובמגדלור שבפקוליינטה  (Fuencaliente) – הנקודה הדרומית ביותר באי. ארוחת ערב ולינה בלה פלמה.

יום 5

לה פלמה - שיאים וואדיות עמוקים

לאחר ארוחת הבוקר נעלה בנסיעה אל אחת מנקודות הנוף היפות של האי, המשקיפה מגובה רב על הלוע הענק של הר הגעש טבוריינטה ועל מדרונותיו הצפוניים והמערביים, אשר עיצב את הנוף של האי. זוהי הנקודה הגבוהה ביותר של הר הגעש טבוריינטה המכונה “הצוק של הבחורים” (Roque De Los Muchachos). נטייל עד סדרה של דייקים, המאפשרת להיכנס פנימה לנקודת תצפית יפיפיה וקצת על מצלעותיו. נרד בנסיעה מרהיבה צפונה, דרך צ’ורטו אזול (Charco Azul), לאורך חופי הצפוני-מערבי והצפוני המתאפיין במצוקים היורדים אל האוקיינוס. ניכנס לאחד הוואדיות העמוקים לוס טילוס (Los Tilos), בו נטייל מעט לאורך אמת מים בתוך יער גשם קר. במידה ויישאר לנו זמן נבקר בסמטאותיה הציוריות של עיר הבירה סנטה קרוז (Santa Cruz De La Palma). לינה וארוחת ערב בלה פלמה.

יום 6

טיסה לטנריף, וסיור בהר הגעש טֵיידֶה

הבוקר נצא לשדה התעופה המקומי, ונמשיך בטיסה לאי טנריף Tenerife)); האי הגדול והמאוכלס ביותר בארכיפלג הקנרי. לאחר הנחיתה ניסע במעלה ההרים אל שמורת הטבע, שבשיאה ניצב הר הגעש הפעיל טֵיידֶה (Mt. Teide National Park). פסגתו מתנשאת לגובה של 3,718 מטר, והוא הנקודה הגבוהה ביותר באיים ובספרד. נעלה לאורך ההר, בתוך יער אורנים קנריים, עד מצפור “מעוף הציפור”, ונשקיף על עמקים מיושבים הפרושים תחתנו, מכוסים בשמיכת עננים לבנה ומרחוק מציצים איי הארכיפלג האחרים צפים באוקיינוס. נכנס למרכז המבקרים, נטייל באזור הפומיס – אפר וולקני לבן וקל, ונלך ברגל מלשונות הלבה החדשים אל הלוע הישן של ההר (הוייחו). לינה וארוחת ערב בטנריף.

יום 7

הפלגה אל לה גומרה, אי השורקים והשורקות

מוקדם בבוקר נפליג במעבורת מנמל לוס כריסטיאנוס אל האי לה גומרה (La Gomera) – אי השורקים והשורקות!! נעגון בחוף עיר הבירה סן סבסטיאן (San Sebastin), שנבנתה על ידי הספרדים במאה ה-15. ניסע במעלה ההרים אל הפארק הלאומי גרחונאי (Garajonay), עליו הכריז אונסק”ו כאתר מורשת עולמית. כ-70% משטח הפארק מכוסים ביער סובטרופי לח של עצי ער, האופייני לאיים הקנריים, לאיים האזוריים ולאיי מדיירה – איי מקרונזיה. נטייל רגלית ברחבי השמורה ונהנה מהאופי המיוחד של היער. נמשיך בנסיעה אל מרכז המבקרים, וממנו ניסע אל אחד מן המצוקים המרהיבים ונשב לאכול צהריים ונזכה להדגמה של שפת השריקות, שהומצאה על ידי ילידי המקום – צורת תקשורת מקורית שאפשרה להם לתקשר זה עם זה כשלא התאפשר להם להיפגש פנים אל פנים. נמשיך אל נמל העיירה סן סבסטיאן, ע”פ לוח הזמנים, נסייר מעט בעיירה ולאחר מכן נפליג ממנה בחזרה לאי טנריף. לינה בטנריף.

יום 8

לוס ג'יגנטס הפראית והחגיגות בלה אורטבה

היו נצא לתור אחר נפלאות צפון מערב האי טנריף, הפראי והמרשים: ניסע אל פארק טנו ההררי, אל הכפר הציורי מאסקה (Masca) החבוי בלב ההרים ושימש כמקום מסתור לשודדי ים, סביבו נפערים קניונים מרהיבים החותכים את ההרים ונופלים במתלולים אדירים אל האוקיינוס “לוס גיגנטס” (Los Gigantes). אחרי הליכה קצרה, נמשיך אל החוף הצפוני של האי, אל העיירה איקוד דה לוס וינוס (Icod de los vinos) המזוהה בעיקר בשל עץ הדרקון הישיש ביותר בעולם!!  בשעות אחה”צ המאוחרות נגיע אל העיירה היפה והקולוניאלית לה אורטבה (La Orotava), שהיוותה בעבר בית עבור רוב משפחות האצולה העשירות ביותר באי, נחגוג ונרקוד לאורך רחובות העיר העתיקה, נראה את בתי האחוזות המפוארים, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים, כנסיות מרהיבות  ונראה את השטיחים המרהיבים והמיוחדים עליהם עומלים זמן רב. לינה וארוחת ערב בטנריף.

יום 9

לנזרוטה – נופים געשיים

הבוקר נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו אל האי ה-5 בטיולנו – האי לנזרוטה (Lanzarote) המדברי, המיוחד והשונה, בשל הפעילות הוולקנית העשירה שבו, היוצרת נופים געשיים פראיים והן בשל גובהו ובשל קרבתו לאפריקה. לאחר הנחיתה ניסע בין פסגות געשיות אל הפארק הלאומי טימנפאיה (Timanfaya National Park) “רכס הרי האש” – אזור שהתפרץ משנת 1730 – אחת מהתפרצויות הגעשיות הגדולות בעולם: ההתפרצות ארכה כשש שנים שלמות, ובמהלכה נפלטו לאוויר אלפי טונות של סלע מותך אשר גרמו להגדלת שטח האי ולהרס כל מה שהיה בדרומו. נמשיך ללגונה שליד כפר הדייגים אל גולפו (El Golfo), ונתפעל ממימיה הצבועים ירוק-טורקיז לצד חופי החול השחור. ניסע לבקר בחוף הים, במקום בו נפגשו לשונות הלבה עם האוקיינוס ויצרו מפגש אלים וחם ןמכאן שמו לוס הרבידרוס (Los Harvideros). נסיים את היום בביתו של האמן סזר מנריקה קברירה (Faundation Cesar Manrique) בטהישה, אשר עיצב ושינה את היחס של המקומיים ושל העולם לאיים. בערב נצא לטייל בעיר ארסיפה, בה נראה כיצד חוגגים את הקורפוס קריסטי אחרת. לינה וארוחת ערב בלנזרוטה.

יום 10

טיול ביצירותיו של סזר מנריקה קברירה - שילוב של נוף, טבע, צומח ואמנות

נתחיל את יומנו בביקור בשני קטעים של “צינור הזנה” אותו “צינור” דרכו מטפסת הלבה הרותחת מבטן האדמה ופורצת החוצה–נרד אל בטן האדמה!! חלקו העליון של הצינור “ביתם של הירוקים” (Cueva De Los Verdes) הוכשר לכניסת קהל, אבל תוך שמירה קפדנית של המקור הטבעי של המקום. נמשיך אל חלקו הנמוך של הצינור, בנקודה שבה הוא נושק לאוקיינוס – חמאוס דל אקווה (Los Jameos del  Aqua); תקרתו של צינור הלבה התמוטטה ואפשרה לאור ולמים להיכנס פנימה, דבר שיצר סדרה של “מערות”, בהן אגם מים מלוחים. מערה זו משכה את האמן המקומי סזר מנריקה קברירה ליצור בה את יצירותיו. נעלה דרך עמק אלף הדקלים אל הריה (Haria) – נבקר בעיר הולדתו ובקברו של האמן/אדריכל סזאר מנריקה, נכנס לגן הקקטוסים המופלא שבאי. נסיים את היום במיראדור דל ריו (Mirador del Rio) ונחזה שם בצוקים היורדים בתלילות לים ונצפה על ארבעת האיים הקטנטנים הסמוכים. לינה וארוחת ערב בלנזרוטה.

יום 11

השוק בלנזרוטה - ראש הברווז של טנריף

נסיים את ביקורנו באי לנזרוטה בשוק יום ראשון בטגיז (Tagise), בו מוכרים אוכל ושתיה מעניינים, מוצרים מהצומח האופיני לאי, מוצרי אומנות אותנטיים וסחורות מכל העולם. לאחר הביקור בשוק, נטוס חזרה אל האי טנריף, ונצא לטייל ברגל ברכס הרי אנגה (Anaga mountains) שבצפון-מזרח האי טנריף. זהו רכס פראי של פסגות גבוהות טרשיות, יערות מישאר “עתיקים”, כפרים התלויים על פי תהום ותצפית לעבר גלי האוקיינוס המתנפצים על הסלעים והצוקים. נלך רגלית ביער ובחיק הטבע. נגיע אל פסגות הרי לאס מרסדס (Monte De Las Mercedes) ונבקר במצפור האנגלים (Pico del Ingles). לאחר מכן ניסע אל העיר על מנת להנות  עוד מהחגיגות הססגוניות והמרגשות של הקורפוס כריסטי. לינה וארוחת ערב בטנריף.

יום 12

סן קריסטובל דה לה לגונה - טיסה לתל אביב

בשעות הבוקר נבקר בעיירה סן קריסטובל דה לה לגונה (San Cristobal de La Laguna), הבירה ההיסטורית של האי טנריף. נשוטט בסמטאות המשוחזרות של העיר העתיקה שנבנתה בסגנון הניאו-גותי ומהווה אתר מורשת עולמית של אונסק”ו. לאחר הסיור בעיר העתיקה יוותר מעט זמן להנות מהרחובות ההיסטוריים השוקקים בתי קפה ומסעדות. אחר הצהרים נפרד לשלום מהאיים ונצא אל שדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה ארצה.

 • ביקור ב- 5 איים וביניהם שייט לאי לה גומרה
 • חוויות התהלוכות והשטיחים של הקורפוס כריסטי
 • ביקור הכפר הנסתר מאסקה
 • הליכות וביקורים באתרים ושמורות
 • מסלולים בין כפרים וערים אל מול נופים וולקנים פראיים
 • הפארק הלאומי של הר הגעש הפעיל טימנפאיה
 • סיור בפארק הלאומי המרהיב טֵיידֶה

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת לאדם בחדר יחיד: 500 €

  • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
  • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)

  תנאי ביטול בתקופת הקורפוס כריסטי באיים הקנריים:

  במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא:

  1. דמי רישום וטיפול בסך 75$
  2. דמי ביטול על כרטיסי טיסה בטיסות בינלאומיות ופנימיות: על פי תנאי הכרטוס של חברות התעופה.
  3. דמי ביטול עבור שירותי קרקע (לכל נוסע):
  • בין 90 יום ל- 60 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 25% מערך שירותי הקרקע
  • בין 59 ימים ל- 25 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 50% מערך שירותי הקרקע
  • בין 24 ימים ל- 15 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 70% מערך שירותי הקרקע
  • 14 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד לתאריך יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 100% מערך שירותי הקרקע (דמי ביטול מלאים!)

  הגדרות: ימי עבודה: ימים א’- ה’, לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול לנוסע בניכוי הטיסות.

  חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי אקו. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס.

  החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עסקה בכרטיס אשראי וכד’

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות: טיסה בינלאומית דרך יעד ביניים באירופה (מדריד) וטיסות פנים בין האיים.
לינה: מלונות מדרגה ראשונה (4–5 כוכבים).
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לאורך המסלול (בהתאם לגודל הקבוצה). מיניבוסים במידת הצורך, הפלגה הלוך וחזור במעבורת.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול, א.בוקר ו א. צהריים/ערב ע"פ מסלול הטיול. 3 מהארוחות יהיו
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריכה ישראלית - ליאור עלמה וקסלר.
מדריכים מקומיים.
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש קבוצה

המחיר אינו כולל

שירותי סבלות בטיול.
ביטוח בריאות (וביטוח ביטול)
ביטוח מטען וציוד צילום
ארוחות נוספות שאינן כלולות
שתייה בארוחות/משקאות אלכוהוליים
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, ארוחות נוספות וכד').
טיפ למדריך הישראלי .

לתשומת ליבכם

אופי הטיול לאיים הקנריים: הטיול מתמקד ב-5 איים (טנריף, גראן קנריה, לנזרוטה, לה פלמה ולה גומרה), ובהם נחגוג את חגיגות הקורפוס כריסטי עם האוכלוסייה המקומית בכמה אירועים רשמיים ובכמה אירועים מזדמנים.
למידע בריאותי על הטיול, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי, מראש. לא כמו כרטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו טיולי שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו טיולי שטח" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

הפסחא, ההכנות, הקרנבל(ים) הגדול(ים) וחג הקורפוס קריסטי – אֵבֶל וחגיגות בעולם הקתולי (חלק ב: החגים שלאחר הפסחא)

צילומים: ליאור עלמא וקסלר ביוני השנה נצא לחגוג יחד את אירועי הקורפוס קריסטי, “חגיגת הלחם והיין הקדושים” […]

הפסחא, ההכנות, הקרנבל(ים) הגדול(ים) וחג הקורפוס קריסטי – אֵבֶל וחגיגות בעולם הקתולי (חלק א: הפסחא)

צילומים: ליאור עלמא וקסלר באחד מטיוליי הראשונים בספרד נקלעתי באמצע הלילה למעין חגיגה, די מפחידה – תהלוכה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאיים הקנריים

טיולי תרבות וטבע

טיול חגיגות קורפוס כריסטי "חג הלחם והיין" | 12 יום