fbpx

צילום: יובל לוי

טיול לבורמה בדגש פסטיבל הנאגה והנשים המקועקעות

טיולי תרבות וטבע

מסע ייחודי באחד האזורים המרתקים בדרום מזרח אסיה בהדרכת יובל לוי | 15 יום

בחורף 2020 נצא למסע שונה ועוצר נשימה בעקבות השבטים וקבוצות המיעוטים באזורים המרוחקים של בורמה, בדגש על שבטי מקועקעות הפנים וחגיגות ראש השנה של ׳שבטי הנאגה׳.

בורמה, או בשמה הרשמי מיאנמר שוכנת באחד האזורים המרתקים בעולם מבחינה אתנית ותרבותית, בין הודו במערב, טיבט בצפון, סין במזרח וארצות דרום מזרח אסיה בדרום מזרח. במהלך מאות שנים ספגה בורמה הגירות אוכלוסין מכל כיווני השמים. עמים היגרו לתוכה, מלכים כבשו חלקים ממנה, תרבויות וממלכות קמו ונפלו אבל כולן השאירו את חותמן על בורמה עד ימינו. תופעות גיאו-פוליטיות אלה הביאו לגיוון אתני אדיר בתוך גבולותיה של בורמה עם לא פחות מ-135 קבוצות אתניות שונות.

את המסע שלנו נתחיל ביאנגון, העיר הגדולה ביותר בבורמה ומרכז התרבות שלה שם נתחיל להיחשף לאורח החיים הבורמזי והבודהיזם התרוודי. נמשיך אל בגאן “עיר מיליון הפגודות”. בגאן שוכנת בלב המישור היבש של מרכז בורמה, על גדות נהר האירוואדי, ונחשבת לפנינת המקדשים של אסיה. משם נחדור בג׳יפים אל אחד האזורים המרתקים והלא מתויירים של מדינת צ׳ין המערבית שם נבקר אצל שבטי ההרים. המסורת מספרת שבעבר נהגו הנסיכים הבורמזים לחטוף את נשות האזור אשר נחשבו ליפות ביותר. על מנת ל׳כער׳ אותן נהגו בנות המקום לקעקע את פניהן במגוון צורות וסמלים, מנהג זה רווח עד היום.  נבקר בכפרי העץ ובמטעי הקפה והפרי ונעפיל לפסגת הר ויקטוריה, ההר הגבוה ביותר במערב בורמה.

משם נמשיך למנדאליי העיר השנייה בגודלה בבורמה אשר משמשת כמרכז תרבותי בודהיסטי והן כלכלי בשל אוצרות הטבע הרבים באזור. ואז נטוס אל צפון מערב בורמה אל ׳ארץ שבטי הנאגה׳ שעל גבול הודו אחד האזורים המרוחקים והפחות מפותחים בעולם. שבטי הנאגה הצבעונים אשר מיישבים את האזור מזה מאות שנים רואים עצמם כצאצאיו של נחש הנאגה המיתולוגי. בני הנאגה שמרו על אורח חיים ייחודי שכמעט ולא נפגע עם מסורת של לחימה ובגדים צבעוניים אשר  מזכירים את מנהגם הישן כלוחמים וציידי ראשים. שם נצטרף אל פסטיבל ראש השנה של בני הנאגה - אחד הפסטיבלים המרתקים והמיוחדים בבורמה בפרט ובמזרח בכלל. שם ניקח חלק בחגיגות אשר כוללות ריקודים, מגוון תחרויות, שירה, מדורות ועוד..

הטיול מיועד למטיילים שרוצים להגיע אל מעבר למסלולים התיירותיים. ניסע באמצעי תחבורה מגוונים, אוטובוס תיירים, ג׳יפים 4X4, שייט בנהרות וטיסות פנים.

הלינה מגוונת מפשוט ועד מפואר, מלונות 4 כוכבים בערים הגדולות ומרכזי התיירות המפותחים, לינה במלונות פשוטים בערים המרוחקות, ובאזור שבטי הנאגה לינה בבקתות עץ של המקומיים.

מסלול הטיול הוא מסלול ייחודי לחברת אקו טיולי שטח ויפורסם בהמשך.
ניתן לקבל אותו במייל.
לקבלת מסלול הטיול ולמידע נוסף התקשרו אלינו 03-6879090 או שלחו מייל ל mail@eco.co.il

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאהתאריך חזרהמדריךמחיר לאדם בחדר לשנייםהנחת רישום מוקדםהערותהרשמה
טיולמיסי נמלמחיר כולל
03/01/202017/01/2020יובל לוייפורסם בהמשך
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

תוספת ליחיד בחדר:

אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ארמניה

בחלקו הדרומי של רכס הקווקז הגדול יושבת ארץ קטנה ומרתקת. ארץ שבשל תמורות סוערות – היסטוריות ופוליטיות, […]

איסלנד – הויקינגים אז והיום

איסלנד – בדמיוני עולה חבורה של ויקינגים עוטי עור ופרוות היושבים סביב מדורה קטנה המעלה עשן מגללי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לבורמה בדגש פסטיבל הנאגה והנשים המקועקעות

טיולי תרבות וטבע

מסע ייחודי באחד האזורים המרתקים בדרום מזרח אסיה בהדרכת יובל לוי | 15 יום