fbpx

טיול לגואטמלה וקוסטה ריקה

טיול לגואטמלה ומקסיקו

טיולי תרבות וטבע

חגיגות סמנה סנטה באנטיגואה | 15 יום

טיול לגואטמלה ומקסיקו הוא מסע אל ארצות האינדיאנים במרכז אמריקה, שתושביהן הם צאצאי מלכויות עבר מפוארות של  האולמקים, האצטקים ושבטי המאיה. מבט אל שרידי הפירמידות והפולחנים המרתקים שהותירו אחריהם התושבים הקדומים – אל ממלכות ההר של האצטקים ואל תרבות המאיה במישורי יערות הגשם.

מפגש מרתק עם הילידים האינדיאנים החיים עד היום בחבל צ'יאפס במקסיקו, בשדרת ההרים של גואטמלה– משמרים מסורות עתיקות יומין, תלבושות ואריגים צבעוניים, ימי שווקים כפריים ומורשת אינדיאנית עשירה המהולה בהשפעות הכיבוש הספרדי.

ארצות אלו ניחנו גם באתרי נוף וטבע מרתקים, המהווים רקע מקסים של הרי געש, אגמים, נהרות זורמים ויערות גשם, לתרבויות המסתוריות של מרכז אמריקה.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה מת"א לגואטמלה סיטי

בשעות הבוקר  נצא בטיסה דרך אירופה אל גואטמלה סיטי בה ננחת בשעות הערב. לאחר הנחיתה ניסע לאנטיגואה, נצא להסתובב ברחובות ולראות את חגיגות השבוע הקדוש. ארוחת ערב ולינה באנטיגואה.

יום 2

יום שישי הקדוש של הפסחא וחגיגות אנטיגואה

נצא להשתתף בחגיגות יום שישי הקדוש, לצפות בתהלוכות הססגוניות של קדושים ומאמינים ברחבי העיר. נמשיך את סיורנו בעיר העתיקה והתוססת. נבנה את השטיח שלנו עם בני משפחה מקומית ונראה אותו מצטרף לעשרות אחרים במעגל הבנייה וההרס, החיים והחידלון. בצהריים נצא לכפרים האינדיאניים של שבטי הקקצ’יקאל העוטפים את אנטיגואה כדי לחוות תהלוכות מקומיות של הקהילות הפנימיות. נבין את ההבדלים בין המסורות, את הנסתר מן העין התיירותיות המתרכזת באנטיגואה. לקראת הערב נחזור לעיר ונצטרף לתהלוכות בכיכר המרכזית מלאת האורות ועולי הרגל. בערב נערוך ליל הסדר במסעדה מקומית.  לינה באנטיגואה.

יום 3

אנטיגואה והר הגעש פקאייה

אנטיגואה, הבירה הקודמת של גואטמלה שחרבה ברעידת אדמה ועיר קולוניאלית שוכנת בין שלושה הרי געש מרהיבים – אגואה (Agua), פואגו (Fuego) ואקאטנאנגו (Acatenango). אנטיגואה משמרת את עברה הקולוניאלי המפואר. נסתובב בין חצרות העיר, סמטאותיה, כנסיותיה ואתריה הססגוניים של אנטיגואה. לאחר מכן ניסע  אל מרומי הר פקאייה  (Volcan Pacaya) ונטפס רכובים על סוסים אל לועו המעשן של הר הגעש הפעיל, שלעיתים לועו מעשן ואף מבעבעת בו לבה אדומה  . לינה באנטיגואה או בצ’יצ’יקסטננגו.

יום 4

טקס הטהרות פולחני והעיירה האינדיאנית צ'יצ'יקסטננגו והשוק

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיירה האינדיאנית צ’יצ’יקסטננגו (או נסיעה ערב קודם לכן). נעלה אל כנסיית סנטו תומס, בה מתאחדים פולחנים אנימיסטים אינדיאנים עם אמונות נוצריות. ניכנס לביתה של אחת מהמרפאות הותיקות ביותר של שבטי הקיצ’ה ונחווה בהדרכתה טקס הטהרות פולחני.  לאחר מכן נבקר בבית הקברות הססגוני של העיירה שהוא כן מוקד תיירותי ידוע ,אך זה לא מחסיר מקסמו. נמשיך לכיוון מרכז העיירה ונסייר בה . בתום הסיור ניסע למלון באטיטלן ללינה.

יום 5

אגם אטיטלן וכפרי האינדיאנים המסורתיים

אגם אטיטלן השוכן בלב שדרת ההרים של גואטמלה, כלוא בין 3 הרי געש חרוטים ומרשימים. לחופיו שוכנים 13 כפרי אינדיאנים מסורתיים. לכל כפר התלבושת המסורתית האופיינית לו, המבדילה אותו משאר תושבי הכפרים. נצא להפלגה אל עבר הכפרים המיוחדים שעל גדות האגם אטיטלן. נפליג אל הכפר סנטיאגו, שתושביו לובשים אריגים מפוספסים עם רקמות ציפורים, נבקר בכפר המסורתי סאן אנטוניו פאלופו ובכפר כפר סאן חואן שניזוק מרעידת אדמה ומשופץ כעט בעזרתם של עשרות עמותות ללא מטרות רווח. כל כפר יציג פנינו תמונה מורכבת יותר ויותר של הזהות השבטית בגואטמלה.
לינה לחוף אגם אטיטלן.

יום 6

סוללה- גואטמלה סיטי– פלורס

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר גואטמלה סיטי, בדרך נעצור בסולולה, שם נבקר בשוק המקומי, נסתובב בין הדוכנים, ונראה את מרכולתם של המקומיים נמשיך לסיור פנורמי בגואטמלה סיטי בהתאם לשעת הטיסה. לאחר מכן ניסע לשדה התעופה ונעלה על טיסה לפלורס בירת מחוז פתן. ארוחת ערב ולינה בפלורס.

יום 7

טיקאל בירת המאיה

ביקור בטיקאל, בירת שבטי המאיה הקדומים, עיר המקדשים בלב הג’ונגלים הנאבקים לכבוש אותה מחדש. האתר כולל עשרות פירמידות ענק שנחפרו מתוך יער הגשם שכיסה אותם. זהו שילוב מרתק של ארכיאולוגיה מרשימה עם טבע מדהים. סיור בעתיקות טיקאל, שפע מקדשים, ארמונות, מצבות ענק, כתב הירוגליפים המספר את תולדותיה  של ממלכה עתיקה שנעלמה באורח מסתורי. נשוב ללינה בפלורס.

יום 8

המעבר למקסיקו

ניסע דרך יערות הגשם אל הגבול המקסיקני כשבדרך נעבור בעיירה בית אל ( Betel). לאחר חציית הגבול נבקר באתר המאיה הנידח בונאמפק ונמשיך ללינת לילה בפאלנקה.

יום 9

פאלנקה

פאלנקה היא עיר מאיה עתיקה מן התקופה הקלאסית. נבקר באתר מתקופת הפריחה של תרבות המאיה, הניצב בלב יערות גשם שנוקו על מנת לחשוף את שרידיה המרשימים. ביקור במפלי “המים הכחולים” (Aqua Azul) שנותנים את התחושה כי נצבעו לכבוד התיירים , נשחה ונמשיך לביקור במפל הקטן, החבוי ביער, במיסול הא. המשך נסיעה אל העיר הקולוניאלית היפה סן קריסטובל ללינה.

יום 10

סן קריסטובל וסביבותיה

אנחנו בלב מחוז צ’יאפס ההררי. נבקר בכפרים האינדיאנים המסורתיים זינאקאנתאן וסאן חואן צ’מולה. נטייל בשוק עבודות היד הססגוני, אליו מגיעים תושבי האזור. לינה בסן קריסטובל.

יום 11

קניון סומידרו ומקסיקו סיטי רבתי

הבוקר נצא אל העיירה טוקסלה גוטיירז ונצא לשייט בקניון סומידרו, בין צוקים גבוהים ומיוערים. שיגלה לנו לא רק את אחד מן הבקעים הטקטוניים העתיקים ביבשת האמריקנית אלא גם את עולם החי של קניון סומידרו. קופים, ענפות, קורמורנים ואפילו תנינים ימתינו לנו מעבר לסירה. גן עדן לאוהבי טבע וצילום. לאחר הביקור נמשיך לכיוון שדה התעופה ונעלה על טיסה פנימית למקסיקו סיטי. לאחר הנחיתה נעבור למלוננו השוכן במרכז האופנתי של העיר-האזור האדום.

יום 12

מקסיקו סיטי – טאוטיהואקאן

בבוקר נצא לביקור בקתדרלת הבתולה מגואדלופ, כנסייה מקודשת שבה נווכח באמונה הקתולית החזקה המושרשת בבני מקסיקו. משם נמשיך אל טאוטיהואקאן, העיר העתיקה הגדולה ביותר במקסיקו. נעלה אל הפירמידות המרהיבות של טאוטיהואקאן, פירמידת השמש (הפירמידה השלישית בגודלה בעולם) ופירמידת הירח – מרכז התרבות של חבל ההר המקסיקני. אחה”צ נחזור למקסיקו סיטי. לינה במקסיקו סיטי.

יום 13

מקסיקו סיטי , מוזיאונים ושייט בתעלות סוצ`מילקו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתור את שרידי העבר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר. נבקר גם במוזיאון דולורס אולמדו בו מוצג האוסף הגדול ביותר של ציורי דייגו ריוורה וכן ציוריה של פרידה קאלו וציירים אחרים בני דורם. נבקר גם בביתה של קאלו. אחר הצהרים נצא לשיט בתעלות סוצ`מילקו – “המקום של הפרחים“, אזור של להקות מוסיקה (מראיצ’יס  (.לינה במקסיקו סיטי.

ימים 14-15

המשך סיורים במקסיקו סיטי- תל אביב

היום נצא לסיור במרכז העיר –  אזור הסוקאלו על שלל המבנים כמו הקתדרלה ובית האריחים הכחולים. מקסיקו סיטי שוכנת על שרידי בירת האצטקים, נצא לתור את שרידי העבר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר. לקראת ערב ניסע לשדה התעופה ונעל על טיסה לת”א דרך מדריד. ננחת בת”א בשעות אחר הצהריים של היום ה-15 לטיול (2/5)

  • נערוך את ליל הסדר במסעדה מקומית אנטיגואה
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול במקסיקו ובגואטמלה (ארוחת בוקר + צהריים או ערב)+ ארוחה נוספת ובקבוק מים למטייל ליום.
  • השתתפות בחגיגות סמנה סנטה – יום שישי הקדוש באנטיגואה
  • ביקור בביתה של אחת השמאניות הותיקות ביותר של שבטי הקיצ'ה + וצפייה בטקס הטהרות פולחני
  • טיול רכוב סוסים אל הר הגעש פקאייה
  • בתי מלון טובים שנבחרו בקפידה

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת לחדר יחיד:  1220 $

במידה ויהיו בין 15-19 מטיילים מחיר הטיול יעלה ב-200$ לאדם

 

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות, לינה, כלכלה, תחבורה וצוות כמפורט.
כניסה וסיורים בשמורות הטבע, במוזיאונים ובאתרים ארכיאולוגיים כמפורט בתוכנית.
דמי רישום וטיפול.

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
ארוחות שאינן כלולות.
שתייה והוצאות אישיות.
מסים נמל מקומיים (מס יציאה).
והוצאות אישיות.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול תרבות וטבע בתנאים טובים, משולב בחוויות הרפתקניות של חציית הג'ונגלים בין מקסיקו וגואטמלה.
לינה: במלונות טובים במקומות מרכזיים לכל אורך הטיול.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול במקסיקו וגואטמלה (ארוחות בוקר+ ארוחות צהריים או ערב) ארוחה נוספת ובקבוק מים ביום למטייל.
תחבורה: טיסות, אוטובוס תיירים ממוזג ושיט בסירות.
קבוצה: 26 – 15 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום 13.8.17. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
-תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף

הערות חשובות

מדינות אמריקה הלטינית הן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות היעד הללו.
כמו כן, באם יהיה צורך מדריכינו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה .
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

דרום קוריאה

חצי האי הקוריאני נשאר אחד האזורים הפחות מוכרים במזרח אסיה – ארץ מכוסה הרים, מלאה בשדות אורז […]

הרהורי יום, תקופה ומהפיכה בסנטיאגו דה קובה

קוביטה והקוהיבה, השבי והקלאבס (הוואנה קלאב, הרום. הוואנה סושיאל קלאב, הלהקה). קולוניאליזם בגמלאות וקומוניזם מזדקן, תפאורת אורות, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לגואטמלה ומקסיקו

טיולי תרבות וטבע

חגיגות סמנה סנטה באנטיגואה | 15 יום