fbpx

טיול לטנזניה בטיסות ישירות בחופשת סוכות

טיולי תרבות וטבע

ספארי ממכתש הנגורונגורו ועד למישורי הסרנגטי | 8 ימים

טיול לטנזניה הוא טיול ספארי אל מרחבי הסוואנות הגדולות של אפריקה - שמורת טרנגירה, שמורת הסרנגטי, מכתש הנגורונגורו, אגם מניירה ואגם אייסי. זהו ספארי מגוון ומרתק בשמורות הטבע, בין רבבות אנטילופות וצבאים, גנו וזברות, פילים, תאואים, ושפע של טורפים הדולקים בעקבותיהם. בנוסף לטבע המרשים ולעולם החי, טיול לטנזניה חושף בפני הנוסע עולם אנושי עתיק, אשר הולך ונעלם - נבקר את שבטי ההדזבה והדטוגה החיים באזור אגם אייסי וכן את שבטי המסאי, הרועים את עדרי הבקר על רקע נופה הפסטורלי של טנזניה. נסייר גם בעמק אולדובאי, "ערש האנושות", כאן צעד האדם הקדמון לפני ארבעה מיליון שנה צעדים ראשונים בגב זקוף.

טיול לטנזניה הוא טיול בדגש על נושאים זואולוגיים, תרבותיים ומעולם הטבע. הטיול מותאם למשפחות וליחידים, ומבוסס על נסיעה ברכבי ספארי מיוחדים עם גג נפתח לתצפיות, ולינה בלודג'ים ברמה גבוהה.

מסלול הטיול

ימים 1-2

הגעה לטנזניה ופארק טרנגירה

נצא לפנות בוקר בטיסה ישירה וננחת בשדה התעופה קילימנג’רו שבארושה, העיר המרכזית בצפון טנזניה, בשעות הצהריים המוקדמות. נמשיך מיד לעבר שמורת טרנגירה (Tarangire National Park), בה ניתן למצוא עדרי פילים, זברות, באפלו, זאבים ועוד. השמורה נחשבת לבעלת אחד מריכוזי העופות הגדולים בעולם, עם למעלה מ–400 סוגי עופות המקננים בה. היום הבא יוקדש לספארי בשמורת טרנגירה – עדרי פילים, עצי באובב ונהר אחד שהינו עורק החיים של השמורה – מקנים לשמורת טרנגירה את ייחודה. לינה שני לילות באזור טרנגירה.

יום 3

שמורת מניירה - אגם בלב בקעת השבר של טנזניה

בשעות הבוקר נצא לספארי בשמורת אגם הסודה מניירה (Manyara), אחד מאגמי הבקע הסורי אפריקאי העובר בטנזניה. נתחיל את היום בחלקה הדרומי של השמורה ונמשיך לטיול ספארי ברחבי השמורה המשופעת ביער צפוף, קופים מקפצים והיפופוטמים הרובצים סמוך לשפת האגם. בשעות הצהריים נצא מחלקה הצפוני של השמורה ונמשיך בנסיעה לכיוון אגם אייסי (Eyasi) ללינה בלודג’ בסמוך לאגם, לא רחוק מהשבטים אותם נבקש להכיר.

יום 4

אגם אייסי וביקור שבטי ההדזבה והדטוגה

יציאה לפנות בוקר למפגש מרתק עם בני שבט ההדזבה (Hadzabe), מאחרוני השבטים הנוודים של טנזניה. זהו שבט ציידים-לקטים, שחי בגבעות הסמוכות לאגם אייסי ומבחינה אנתרופולוגית משתייך לשבטי הבושמנים של טנזניה. במהלך הביקור נצטרף לפעילות הבוקר המרתקת של בני השבט, נתוודע אל חייהם המסקרנים ונצפה בכישוריהם המרשימים כציידים-לקטים. בהמשך היום נבקר את שבט הדטוגה (Datoga), החי באזור האגם. במקור היה זה שבט נוודים, אך כיום נוטים אנשיו לעסוק בחקלאות, רעיית בקר ועבודות מלאכה מרשימות, אשר ניתן לראות מעטרות את נשות השבט. בסיום ביקורינו נעלה מאגם אייסי לינה בלודג’ יפהפה על שפת מכתש הנגורונגורו ממנו נשקף נוף עוצר נשימה.

יום 5

פנינת הטיול לטנזניה - מכתש הנגורונגורו וחיות הבר

מכתש הנגורונגורו הנו חלק מאתר מורשת עולמית מטעם אונסק”ו, ומהווה את אחת האטרקציות היפות של צפון טנזניה. המכתש (קלדרה) נוצר לפני כ-2-3 מיליון שנה עקב התמוטטות הר געש, ומהווה סביבת מגורים טבעית לחיות בר שונות. בשעות הבוקר נרד בג’יפים אל קרקעית הלוע, לספארי עשיר ומפגש עם חיות הבר של אפריקה. במשך כחצי יום נשהה במכתש המפורסם, ולקראת אחר הצהריים נמשיך תוך כדי נסיעת ספארי אל שמורת סרנגטי. בדרכנו נעצור לביקור בערוץ אולדובאי (Olduvai gorge); במקום פועל מוזיאון קטן, שם ניתן לצפות בשרידים שנמצאו במקום ולהתחקות אחר התפתחות האדם הקדמון, הוא האדם המיומן (Homo Habilis), מאבותינו הקדומים ביותר. נבקר גם בכפר מסאי מסורתי (מנייטה).לינה בלב שמורת הסרנגטי.

ימים 6-7

מישורי הסרנגטי הנרחבים של צפון טנזניה

סרנגטי (Serengeti) – המישורים האינסופיים” בסוואהילית. היום כולו יוקדש לשמורה ייחודית זו, השנייה בגודלה בטנזניה. שטח השמורה כמעט כגודל מדינת ישראל וחיים בה ג’ירפות, פילים, אנטילופות וכל הטורפים למיניהם. בשטח השמורה מתקיימת נדידת בעלי החיים הטבעית האחרונה בעולם, כאשר עדרים שלמים של גנו וזברות נודדים בתוך השמורה. ניסע במישורי העשב האינסופיים בהם חיים כל בעלי החיים המאפיינים את הסוואנה האפריקאית של טנזניה. לינה בשמורת הסרנגטי. למחרת בבוקר נצא לנסיעת ספארי נוספת בשמורה ובהמשך היום נמשיך ללינה באזור מניירה.

יום 8

ממניירה דרך ארושה ובחזרה הביתה

נעזוב את אזור מניירה ונמשיך בנסיעה אל ארושה. באם יתיר לנו הזמן נבקר בבית ספר או בשוק מקומי, ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה בזמן לטיסתנו ארצה. נחיתה בשעות הערב המאוחרות.

  • לינה בלודג' יפיפה על שפת מכתש הנגורונגורו.
  • נסיעה ברכבי טויוטה לנדקרוזר ארוכים ומרווחים - ג'יפים 4X4 בעלי גג נפתח המיוחד לטיולי ספארי.
  • משקפת ספארי מתנה לכל 2-3 מטיילים.
  • מפת טנזניה, כולל מגדיר בעלי חיים בשמורות.
  • לינה בלודג' על שפת אגם אייסי וביקור מרתק ואותנטי אצל שבטי ההדזבה (Hadzabe) והדטוגה (Datoga)

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת יחיד בחדר: 450$ 

הנחות ילדים ונוער:
הנחה לילד מתחת לגיל 12 יחד עם שני מבוגרים: 600$
הנחה לילד מתחת לגיל 12 עם מבוגר אחד: 400$
הנחה לנוער עד גיל 15 עם שני מבוגרים: 325$
הנחה לנוער גלאי 12 עד 15 יחד עם מבוגר בחדר: 300$

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסה בינלאומית ישירה בחברת סאן דור
כניסות לכל האתרים וסיורים כולל ביקור בכפר מסאי, כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה: נסיעה ברכבי ספארי - ג'יפים 4X4 עם גג נפתח מיוחד לספארי, עד 7 מטיילים לרכב.
נהגים-מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
לינה: נלון בלודג'ים מדרגת תיירות טובה במהלך כל הטיול.
כלכלה: ארוחות מלאות לאורך כל טיול הספארי ומים מינרלים ברכבים.
דמי רישום וטיפול.
מיסי נמל.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
מים חופשי ברכבים.
אשרת כניסה לטנזניה שתונפק במעברי הגבול.

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.

הערות חשובות

אופי הטיול: טיול בדגש על נושאים זואולוגיים, תרבותיים ומעולם הטבע. מפגש עם חיות באזור המחייה הטבעי שלהן, ומפגש מרתק עם שבטים. הטיול מותאם למשפחות וליחידים, ומבוסס על נסיעה ברכבי ספארי מיוחדים עם גג נפתח לתצפיות, ולינה בלודג'ים ברמה גבוהה.
קבוצה וצוות: 21-15 נוסעים. נהגים-מדריכים מקומיים ומדריכ/ה ישראלי/ת מצוות אקו טיולי שטח.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
אקו אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג אוויר אופטימליים. טנזניה היא מדינה משוונית (הממוקמת על קו המשווה), כך שייתכן גשם אף בעונות המוגדרות יבשות. בדרך כלל בבקרים ובערבים קר, ובמהלך היום נעים עד חם.
לצורך קבלת ויזה לטנזניה יש לוודא כי ישנם לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון וכי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום הכניסה לטנזניה.
הטיול בנוי על טיסות סאנדור ,שהנן טיסות צ'רטר. בהתאם למדיניות סאנדור דמי הביטול הנם מלאים למבטלים 60 יום לפני יציאת הטיול.
טיסות הצ'ארטר יכולות להשתנות בהתראות קצרות. שינויים אלו יכולים לגרום לשינויים במסלול הטיול, בסדר הביקורים, ויתור על אתרים, או קיצור בזמנים של סיורים. חברת אקו תעשה ככל שביכולתה על מנת לבקר בכל המקומות המוזכרים במסלול הטיול, אולם לא תוכל לשאת באחריות לתקלות שייווצרו עקב שינויי טיסות.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סרי לנקה – השקט שאחרי הסערה

הצונמי שהיכה בעוצמה בחופי סרי לנקה לפני כשש שנים לא הצליח להחריב את רצועת גן העדן השזורה […]

הר סולימאן בקירגיזסטן

שדות עוצמה נסענו לגבעה שהתרוממה מעל אוש. המכונית טיפסה בסמטאות דרך עצי הדולב הגדולים. שער מוסלמי עמד […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטנזניה בטיסות ישירות בחופשת סוכות

טיולי תרבות וטבע

ספארי ממכתש הנגורונגורו ועד למישורי הסרנגטי | 8 ימים