טיול לסיביר ואגם בייקל

טיול לסיביר ואגם בייקל

טיולי תרבות וטבע

כולל חציית האגם | 11 יום

טיול לסיביר סובב אגם בייקל בלב אסיה. במקום הנידח ביותר בעולם, לב סיביר, נמצא אגם בייקל, מן הגדולים והיפים שבאגמי המים המתוקים בעולם. סביבו זורמים נהרות עתירי מים, יערות טייגה אינסופיים ומעט אנשים שהרחיקו לסוף העולם. אנו יוצאים למסע הרפתקאות חדש לסיביר ואגם בייקל, נשוט במעבורות, ניסע בג'יפים במיניבוסים וברכבות ונטייל ברגל בחיק הטבע, לגלות עולם נידח ובתולי, להתרועע עם שרידי עבר מרתק, בודהיסטים, מאמינים ישנים ובעיקר טבע נפלא ובלתי מופרע.

מסלול הטיול

ימים 1-2

הגעה לסיביר

טיסה מת”א דרך מוסקבה לסיביר. נחיתה בשעות הבוקר של היום השני בעיר אירקוצק, השוכנת בלב סיביר על גדות נהר אנגרה. נצא לראות את העיר ולגלות בה בתי עץ עתיקים, הבנויים לספוג את תלאות החורף הסיבירי ללא שימוש במסמרים, כנסיות אבן נאות, הבנויות בסגנון ה”בארוק הסיבירי” ומבנים היסטוריים שונים המספרים את ההיסטוריה המרתקת של אירקוצק ושל סיביר כולה.

יום 3

רכבת סובבת בייקל

בשעת בוקר מוקדמת נעלה אל הרכבת המיוחדת “סובבת האגם” (הטרנס סיבירית ההיסטורית), לנסיעה בת 92 ק”מ לאורך חוף האגם. בתוך הנוף היפהפה בוצעה פעילות הנדסית מורכבת ומיוחדת לצורך הנחת המסילה לפני יותר ממאה שנים: 39 מנהרות, מאות גשרים, תומכות ומבנים. הרכבת עוצרת בכמה תחנות כדי לאפשר להתרשם מן הנוף ומן הפרוייקט ההנדסי המיוחד. ארוחת צהריים ברכבת ובשעות אחר הצהרים המאוחרות נגיע אל פורט בייקל, תחנת הרכבת האחרונה במסילת הברזל הטרנס סיבירית של שנת 1900. כאן נעלה על ספינת מעבורת ונחצה את המוצא הרחב של נהר האנגרה, המנקז את ימת בייקל, אל העיירה ליסטביאנקה. לינה בבית הארחה מקומי.

יום 4

העיירה ליסטביאנקה

נצא לטייל בעיירה היפה ליסטביאנקה, השוכנת על החוף. נבקר במוזיאון הגיאולוגי של בייקל, באקווריום עם הפאונה של האגם ובה כלב הים “ניירפה” הייחודי לאגם ונטייל בעיירה. בארוחת הצהריים נאכל את דגי האגם: אומול – סלמון אנדמי לאגם. אחר הצהריים נבקר במוזיאון פתוח של בתי עץ, כנסיות, מבצר עץ קוזאקי ומגורי נוודים סיביריים. נשוב ללינה בעיר אירקוצק.

יום 5

האי אולחון באגם בייקל

הבוקר ניסע צפונה, דרך רכס פרומורסקי, אל הגדה המערבית של אגם בייקל, אל הכפר אלנצי. אחר הצהריים נשוט במעבורת אל האי אולחון, הגדול באיי אגם בייקל. תושבי האי, ברובם בוריאטים, הם שבט מונגולי ואמונותיהם נשענות על הבודהיזם בצד פולחן שמאני. נבקר בחוזיר, היישוב הראשי באי אולחון ובבית האוספים המקומי, בחצר בית הספר. נטייל ברגל, דרך העיירה, אל כף-בורחאן, כדי לראות את מקדש הסלע השמאני הצופה אל האגם ונחשב לאחד מתשעה המקומות המקודשים לבוריאטים. נלון בבית הארחה סיבירי, בחצר בית פרטי בחוזיר. כל חיי הבית והמשפחה (כולל מטבח, שירותים ורחצה) מתנהלים בחצר. הווה אומר: תנאים פשוטים, ללא מים זורמים, אך עם סאונה סיבירית והכנסת אורחים לבבית.

יום 6

טיול ג'יפים באי אולחון

בבוקר נצא בג’יפים רוסיים לטייל באי אולחון ולתצפיות אל האגם. ניסע צפונה ונעצור בכף סגאאן קושון, בדיונות ובכף קובוי, שבקצה הצפוני של האי. ארוחת פיקניק על מדורה מחממת במפרץ אוזורי. נשוב לחוזיר, ללילה נוסף עם המשפחה המארחת ובסאונה הסיבירית.

ימים 7-8

חציית אגם בייקל אל אולאן - אודה, בירת הרפובליקה הבוריאטית

בשעות הבוקר ניסע לטייל בג’יפים אל דרום האי אולחון. נבקר בקייפ חורגוי שבו נמצאים שרידי החומה הקוריקנית. נעלה לתצפיות על הנוף הסלעי, המתלולים הגולשים אל האגם והמיצרים הימיים. ארוחת פיקניק על האש בשטח. אחר הצהריים נעלה למעבורת שתעביר אותנו מהאי אולחון מזרחה לרוחב כל אגם בייקל ואל חופו המזרחי. לינה בבתי מקומיים, בעיירה על חוף מזרח אגם בייקל. למחרת בבוקר נצא בנסיעה ארוכה, בת כ- 270 ק”מ אל העיר אולאן-אודה, בירת הרפובליקה הבוריאטית של רוסיה ומרכז של הבודהיזם הסיבירי. הנסיעה עוקבת אחר המרחבים העצומים של ערבות סיביר, המנוקדים בכפרים לאורך הדרך. נעצור במספר מקומות עניין, נאכל צהריים בפונדק דרכים ולעת ערב נגיע לעיר הגדולה. לינה במלון במרכז העיר אולאן אודה.

יום 9

אולאן אודה והמאמינים הישנים

נצא למרכז העיר, אל המדרחוב החביב ואל פסל ראשו הענק של לנין היצוק ברונזה. משם ניסע אל מחוץ לעיר. נבקר באחד המנזרים הבוריאטים האחרונים שעוד נותרו על אדמת סיביר. נמשיך ונבקר באחד מיישובי “המאמינים הישנים”. אלו כפרים של בקתות עץ צבעוניות, בהם חיים הצאצאים של גולים לסיביר על רקע מאבקם ברפורמות של הכנסייה וסירוב לקבל את מרותה במאה ה- 17. נשוב לארוחת ערב סיבירית טיפוסית באולאן אודה.

יום 10

אולאן אודה והבוריאטים

יום זה יוקדש ליישובי הבוריאטים ותרבותם, כפי שנותרו בעמקי הנהרות סביב אולאן אודה. נבקר במחנה “גר” טיפוסי של בני המיעוט הבודהיסטי ונפגוש את ה”לאמה” המקומי. נבקר במוזיאון האתנוגרפי הפתוח, בו מתקיימת תערוכה מתמדת של מורשת ארכיטקטונית ותרבותית ונפגוש במורה סיבירי של הדלאי לאמה הטיבטי. נבקר במקדשים מקומיים ונאכל ארוחה בוריאטית טיפוסית (את הדיון על איכותה נקיים אחרי הקינוח). לינה באולאן אודה.

יום 11

אולאן אודה - מוסקבה - ת"א

סיום הטיול לסיביר ואגם בייקל. בשעות הבוקר העברה לשדה התעופה. נעלה לטיסה למוסקבה, בה ננחת בשעת צהריים. נצא לסיור במוסקבה. בשעות הערב המשך בטיסה לתל אביב, בה ננחת לקראת חצות.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

 

 

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

תחבורה: מיניבוסים לנסיעות ארוכות, רכבת סיבירית, ג'יפים מקומיים.
לינה: במלונות 4* ו- 3* באירקוצק ובאולאן-אודה, בתי הארחה באי אולחון וחוף בייקל. באנייה (סאונה סיבירית) היכן שיש.
כלכלה: כלכלה מלאה לארוך כל הטיול החל מבוקר היום השלישי.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול תרבות וטבע אל אחד המקומות הנידחים בעולם, לב סיביר ואגם בייקל. הטיול סוקר את מראות הטבע המיוחדים של סיביר ואת הסיפור האתנוגרפי המרתק של הרוסים תושבי סיביר והבוריאטים הבודהיסטים.
תנאי הלינה בסיביר נמוכים מהמקובל בעולם המערבי. הלינה מחוץ לשתי הערים הגדולות, היא בתנאים בסיסיים ובחלקם עם שירותים משותפים.
קבוצה וצוות: 12-26 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סיביר ואגם בייקל

“ספסיבה, דז’דושקה בייקל” (תודה, סבא בייקל), קרא נהג הסירה ששייטה לידינו ופרש זרועות ארוכות לצדדים. הסירות קיפצו […]

טיול לטנזניה – יותר מרק ספארי

בשנים האחרונות עולה קרנה של טנזניה כמדינה המפתחת תיירות איכותית ומיוחדת. הסיבות לכך הן רבות: בעיות בשכנה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לסיביר ואגם בייקל

טיולי תרבות וטבע

כולל חציית האגם | 11 יום