fbpx

הטיול המקיף להודו כולל פסטיבל הדיוו דיוואולי

טיולי תרבות וטבע

אל ראג'סטאן, מישורי הגנגס וצפון הודו בהדרכת סיגל גבע | 15 יום

הודו מתקשרת, אצל מי שטרם היה בה, עם פסיפס מגוון של קטעי תמונות ואסוציאציות: מראות של אלפי אנשים רעבים ללחם וקבצנים מבקשי נדבה, שרועים ברחובות הערים, ומנגד - ארמונות מרהיבים מרשימים באוצרותיהם האגדיים. טיול זה לוקח אותנו אל הודו במיטבה. נבקר בטירות מוגוליות ובארמונות מהאראג'ות המבטאים את פאר העבר של הודו בכלל, ושל ראג'סטאן בפרט, ובכפרים נידחים המשמרים אורח חיים מסורתי ומלאכות עתיקות. נטייל בעיר הטאג' מאהאל אגרה, ובמקדשים האירוטים של קהג'וראהו, בעיר הקדושה ורנאסי, רישיקש ועוד... נעלה לרגל אל מקדשים הינדואים, סיקהים ובודהיסטים ונוכל לעמוד על שפע האמונות שצמחו בתת היבשת. נלמד על ערכים דתיים ופילוסופיים, על דרכי פולחן שונות, ועל אמונות שיראו לנו תמוהות, וננסה להבין את אורחות החיים המקומיים. אחד משיאי המסע יהיה ביקור והשתתפות בפסטיבל ה"דוו דיוואולי" בוראנסי.

 פסטיבל ה"דוו דיוואולי" בוראנסי הוא פסטיבל יחסית חדש ומקומי המהווה המשך של פסטיבל ה"דיוואולי" אשר נחגג בכל עולם ההינדו. בעוד שאת הדיוואלי, שהוא חג ביתי, חוגגים ההודים עם המשפחה הקרובה, ה"דוו דיוואולי" הוא חג האור של האלים, הנחגג בליל הירח המלא של חודש קרטיק ההינדו. במהלכו מודלקות אין ספור מנורות שמן המאירות את הגהטות שלאורך נהר הגנגס בברכה וקבלת פנים לאלים השונים. העיר כולה מוארת באופן מרהיב ומאות אלפי עולים לרגל מגיעים לטבול בנהר הגנגס הקדוש.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה להודו: מתל אביב לדלהי

בשעות הצהריים ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה דרך יעד ביניים אל בירתה של הודו, דלהי.

יום 2

דלהי - ישן מול חדש

לאחר הנחיתה בשעות הבוקר המוקדמות, נפתח את הטיול להודו בדלהי, עיר הבירה של הודו – כרך עצום ושוקק חיים. נכיר את העיר על שני חלקיה – הישן והחדש, ונסקור את ההיסטוריה המורכבת שלה דרך ביקור באתרים בני תקופות שונות, וסיור שיכלול גם רכיבה על גבי ריקשות. בין האתרים אליהם נגיע: מסגד הג’אמע, הנחשב לגדול בהודו, מיצירות הפאר של הארכיטקטורה המוגולית, ראג’ גהאט, מקום שרפת גופתו של מהאטמה גנדהי על גדות נהר היאמונה, המקדש הסיקהי בנגלה סאהיב, קריית השלטון מימי הראג’ הבריטי, קוטאב מינאר ועוד. ככל שיספיק לנו הזמן נבקר באתרים נוספים. ארוחת ערב ולינה בדלהי.

יום 3

רכבת אל פושקר

נשכים קום ונצא ברכבת מהירה אל אג’מר. לאורך הנסיעה נפגוש עיירות וכפרים קטנים ונוכל להתרשם מנופי פרא, מאזורים חקלאיים המושקים עד היום בשיטות השקיה מסורתיות קדומות, ועוד. בשעות הצהריים המאוחרות נגיע אל פושקר. על פי האגדה האל ברהמה עף בשמיים וכאשר ראה את האנשים במדבר מתפללים לגשם, השליך לעברם פרח שהפך לאגם, סביבו נבנתה עיירה ציורית, אחת העיירות הקדושות ביותר של הודו. עולי רגל רבים פוקדים את המקום ובאים לבקר במקדשים הרבים. נצפה במבקרים הלבושים בשלל צבעים ובמאמינים הטובלים במימי האגם הקדוש. ארוחת ערב ולינה בפושקר.

יום 4

ג'איפור "העיר הוורודה"

נצא בנסיעה אל ג’איפור, בירת חבל ראג’סטאן. נצא לסיור רגלי בין הבתים והחומות של העיר העתיקה והארמונות הצבועים בוורוד, נלך דרך הרחובות והשווקים המלאים בתנועת אדם, כלי רכב מגוונים, גמלים רתומים, ריקשות אופניים ושווקים פעילים. בערב נשתתף בטקס הפוג’ה במקדש קרישנה. ארוחת ערב ולינה בג’איפור.

יום 5

ג'איפור ומבצר אמבר

בבוקר נעלה על גבי פילים (או ברכב) למבצר אמבר החולש על דרכי המדבר. זהו הארמון בו ישבו המהרג’ות לפני שעברו לעיר, והוא מהווה דוגמא לאומנות הראג’סטנית המדהימה, המשלבת אלמנטים מוסלמיים והינדיים. לאחר הביקור נחזור ונחוש את שווקי העיר וסמטאותיה התוססות: שוק הצורפים, הבדים והסארי, שוק התבלינים, ועוד. נבקר בגן האסטרונומי, בארמון המלך ובארמון הרוחות. בערב נצא אל הקולנוע המפואר ראג’ מאנדיר – בעיקר לצפות בקהל ההודי הופך לחלק מן העלילה. ארוחת ערב ולינה בג’איפור.

יום 6

פאטפור סיקרי ושמורת הציפורים בבהארטפור

נצא אל בהארטפור, עוד אחת מערי הממלכה העתיקות של ראג’סטאן. בסמוך לעיר שוכנת אחוזת ציד של המהאראג’ה המקומי שהפכה במרוצת הזמן לפארק הלאומי קאולדאו גאנה (Keoladeo Gana), אחת משמורות הציפורים העשירות ביותר בעולם מבחינת מספר מינים וכמות פרטים. הפארק הוכר כאתר מורשת עולמי. נטייל בשבילי הגן ונצפה במאות הציפורים המגיעות לשמורה ממקומות רחוקים כמו סיביר וסין, ובחיות בר אחרות כמו צבאים, תנים ועוד. נמשיך בנסיעה לכיוון אגרה ונבקר בפאטפור סיקרי, עיר שנבנתה כדי לשמש כבירה בממלכתו של הקיסר המוגולי אכבר, וננטשה כעבור זמן קצר ביותר. העיר משמשת דוגמא מדהימה לארכיטקטורה המוגולית. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה קצרה לאגרה.
ארוחת ערב ולינה באגרה.

יום 7

אגרה, העיר של הטאג' מאהאל

יום זה יוקדש  לאגרה, העיר שמוכרת בזכות הטאג’ מאהאל. נבקר במבנה הקבר המפואר שנבנה בשם האהבה, וגם במבצר האדום השוכן על עיקול הנהר ונשקיף גם משם אל הטאג’ מאהאל. באם ירשה לנו הזמן נצא מהעיר ונבקר בסיקהנדרה, שם נמצא המאוזוליאום של השליט המוגולי אכבר. ארוחת ערב ולינה באגרה.

יום 8

מאגרה אל אורצ'ה

נצא מאגרה ברכבת מהירה אל העיירה ג’האנסי, ממנה נמשיך בנסיעה ונבקר בעיירה העתיקה אורצ’ה, שהייתה בעבר בירת שושלת בונדלה במאות ה-16-17, והיום היא כפר הממוקם בתוך מכלול של ארמונות ומקדשים שהשתמרו להפליא. נבקר בארמונות שהותירו אחריהם מלכי העבר ובהם ציורי תקרה מרהיבים המספרים את עלילותיהם של האלים השונים, נשמע את סיפור הראמאיינה – אחד האפוסים החשובים של התרבות ההודית, ונחזה בטקס הארטי (מנחת האש) המתקיים מדי ערב במקדש המרכזי. ארוחת ערב ולינה באורצ’ה.

יום 9

המקדשים הארוטיים בקאג'וראהו

נמשיך לקאג’וראהו, העיירה הנידחת שהפכה למוקד תיירות עולמי בזכות המקדשים בהם תגליפי אבן מהעשירים והמורכבים ביותר של הודו. עבודות האומנות הללו התפרסמו בעיקר, אך לא רק, בשל התיאורים הארוטיים הבאים כאן לידי ביטוי מפורט. נצא לסייר במקדשים הארוטיים המדהימים מתקופת שושלת הצ’נדלה המפוארת, בהם התקיימו פולחני טנטרה מיניים. נראה את מאות הפסלים הארוטיים החקוקים על הקירות, נכיר את פולחן ה”לינגאם” החשוב של הודו ואת סיפורי המיתולוגיה סביב המקדשים.
ארוחת ערב ולינה בקאג’וראהו. 

יום 10

מקאג'וראהו אל וראנסי

נשלים את ביקורינו בקומפלקס המקדשים של קאג’וראהו, ובשעות הצהריים נצא בטיסה אל העיר וראנסי. ורנאסי היושבת על גדות נהר הגנגס היא מוקד לעלייה לרגל של בני דת ההינדו, תמצית ההוויה של הודו, מרכז של אמונה, פולחן, ריחות וצלילים. אחר הצהריים נצא ברכבים דרך רחובות העיר הסואנת לביקור באזור הגאטות ונהר הגנגס הקדוש. נערוך שייט לעת ערב על הנהר, נראה את טקס הערב המרשים ונחוש את פעימות ליבה של העיר הקדושה בהודו. ארוחת ערב ולינה בוראנסי.

יום 11

וראנסי, עירו של שיווה

השכם בבוקר נצא לשייט על הגנגס לצפות בעולי רגל הרבים הבאים לבקר במקדשי העיר, להיטבל במימי נהר הגנגס הקדוש, ולעת מותם גם להישרף על גדת הנהר כדי שאפרם יפוזר על פני המים. כל אלו יקדמו אותם לחיים טובים יותר בגלגול הבא. נצפה בפולחן השחר ובפעילות המקומית המרתקת לאורך הנהר. לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לסיור באתרי העיר. האמונה מספרת שהאל שיווה משוטט בין עולי הרגל לאורך גדות נהר הגנגס. נשוטט על הגאטות לאורך הנהר ובשוק על סמטאותיו הרבות, בין המאמינים היושבים במדיטציה ומטוויות המשי הרבות, ונתוודע לריחות ולצבעים של העיר ללא הפסקה. ארוחת ערב ולינה בוראנסי.

יום 12

מוראנסי אל רישיקש

זהו יום של מעברים בין אזור מישורי הגנגס המזרחיים בו נמצאת וראנסי אל אזור ההימלאיה הנמוכה ורישיקש, בו עובר זרם הגנגס מההרים אל המישורים. בשעות הבוקר נטוס מוראנסי אל דלהי ולאחר מכן נמשיך בטיסה אל העיר דרה דון שבמדינת אוטרקהנד אליה נגיע בשעות אחר הצהריים. לאחר הנחיתה, נסיעה קצרה אל רישיקש. לינה ברישיקש.

יום 13

רישיקש, "עיר החכמים"

היום נבקר ברישיקש, הלא היא “עיר החכמים”. העיירה הקדושה והנעימה שוכנת על גדות נהר הגנגס, באזור בו יוצא הנהר הקדוש מהרי ההימלאיה אל מישורי צפון הודו. מרכזים רוחניים (אשראמים) רבים קמו על גדות הנהר ומחפשי דרך מכל רחבי תת היבשת והעולם מגיעים אליהם ללמוד הינדואיזם, יוגה ומדיטציה. לעת ערב נצפה בטקס ה”ארטי” המיוחד למקום, טקס המוקדש לנהר הגנגס הקדוש, ונערך על ידי הכוהנים בזמן השקיעה. לינה ברישיקש.

יום 14

טבע במרגלות הרי ההימאליה והמשך להארידוואר

זהו יום מיוחד של טבע ונוף: נסע צפונה במעלה הרי ההימלאיה דרך נופי עמקים, קניונים ורכסים, ונתוודע לכפרים ולתושבי המקום. זהו אזור ציורי ולא מתוייר, המושך אליו עולי רגל הודים בדרכם למקורות הנהר הקדוש. בצהריים נעצור לארוחה במחנה פסטורלי סמוך לנהר הגנגס, שם גם נערוך שיעור יוגה.  לאחר מכן נמשיך אל העיר הארידוואר, אחת הערים הקדושות בהודו, ונערוך ביקור לאורך הגאטות, בשוק הססגוני שבמקום, ונתכונן לצפייה בטקסי הערב. לינה בהארידוואר.

יום 15

מהארידוואר חזרה לדלהי

ניסע מהארידוואר בשעת בוקר מוקדמת ברכבת מהירה חזרה לדלהי, אליה נגיע בשעות הצהריים. נמשיך להשלמת סיורים בבירה ההודית, קניות אחרונות למי שיחפוץ בכך וארוחת ערב מסכמת לסיום טיולנו. לינה בדלהי.

יום 16

סיום הטיול בהודו

לפנות בוקר העברה לשדה”ת. טיסה לישראל ונחיתה בת”א בשעות הצהריים.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאהתאריך חזרהמדריךמחיר לאדם בחדר לשנייםהנחת רישום מוקדםהערותהרשמה
טיולמיסי נמלמחיר כולל
02/11/201916/11/2019סיגל גבעיפורסם בהמשך
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

           תוספת חדר ליחיד: 798$

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות בין לאומיות בחברת טורקיש אייליינס.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
כלכלה, תחבורה וצוות כמפורט בהמשך.
פעילויות: רכיבה על גבי פילים, סרט בוליווד, שיעור יוגה ועוד.
דמי טיפול ורישום.
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל - 340$.
טיפים לנותני השירותים המקומיים.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות אישיות.
מסי נמל ביציאה, במידה ויוטלו.
אשרה להודו (ניתן לעשות דרך משרדינו).
חברות התעופה ההודיות שינו את מדיניותן והחליטו להגביל את המשקל של הכבודה הנשלחת לבטן המטוס בטיסות הפנים ל-15 ק"ג לנוסע. עבור כל ק"ג נוסף בטיסה על הנוסעים לשלם תוספת של 250 רופי בדלפקי הצ'ק-אין (בערך 5-6$ לק"ג).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול אל המיטב שיש להודו להציע, המתמקד בראג'סטאן, מישורי הגנגס, וראנסי, ומרגלות ההימאליה. מפגש בלתי אמצעי עם תת היבשת ההודית ותרבותה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי יעודכן המחיר בהתאם.
תחבורה: נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג. בצפון הודו נסיעה בג'יפים (4 נוסעים ברכב). נסיעות רכבת ו-3 טיסות פנים כמפורט בתוכנית.
לינה - לינה בבתי מלון בדרגת תיירות מעולה וראשונה (4* ו-5*), או הטוב שבנמצא במקומות הפחות מפותחים (פושקר).
כלכלה - חצי פנסיון (ארוחות בוקר וארוחות ערב במלונות ובמסעדות), וארוחת צהריים נוספת אחת. מים מינרליים (בקבוק לאדם ליום).
קבוצה וצוות – 15-26 מטיילים. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ומדריך ישראלי מצוות אקו.
באחריות המטייל להוציא אשרת כניסה להודו ניתן לעשות דרך משרדנו. הנחיות לגבי הוצאת האשרה יישלחו כחודש וחצי לפני היציאה לטיול.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים לפחות מיום החזרה לישראל.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. כמו כן, לאור הלוגיסטיקה המורכבת של הטיול הזה לעיתים ישנם שינויים בלתי נמנעים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח. שיקול דעת זה יופעל, בין היתר, בהתאם לתנאי מזג אוויר, להנחיות הרשויות ולנסיבות נוספות ובאם יהיה צורך יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
הודו היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

הודו – על פסטיבל הקומבה מלה

הסאדהו ההודי – “מתרגל רוחני” – מוותר על בית, משפחה, פרנסה, מעמד חברתי, דעות, אמונות ואפילו על […]

הודו – המקדשים הארוטיים בקהג’ורהו

דווקא בהודו, שתושביה ידועים בצניעותם, שוכנת אטרקציה תיירותית ייחודית וסנסציונית – עיירה ובה מתחם מקדשים המעוטר בפסלי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

הטיול המקיף להודו כולל פסטיבל הדיוו דיוואולי

טיולי תרבות וטבע

אל ראג'סטאן, מישורי הגנגס וצפון הודו בהדרכת סיגל גבע | 15 יום