טרק בדולומיטים

טרקים

הילדים הפרועים של האלפים באיטליה | 8 ימים

בסוף המאה ה-18, יגדיר גיאולוג צרפתי – דאודה דה דולומייה – את המינרל שבונה את המסלע הדולומיטים, ברכס הרים בדרום טירול. לימים, אותו מינרל יקרא על שמו של הגיאולוג, והרכס בו הוגדר יקרא על שם המינרל – הדולומיטים.

דה דולומייה יבין במבט פשוט, שמדובר במסלע אחר ממה שהכיר. אלו לא נופים אלפיניים או אירופאים קלאסיים. אחלו לא עוד פסגות הרים משולשות ומחודדות, אלא גושי סלע קשים וגדולים, תלולים מאד, שבליבם מישורים בעלי נוף ירחי חריג. אלו הם הדולומיטים, עמקים ירוקים ושדות מרעה, ובליבם גושי סלע אדירים שלמעשה בהם נטייל.

זהו טיול למי שכבר טיילו באלפים הגבוהים, ולא מפחדים מעליות ארוכות ותלולות, בהן יש להיעזר לכבלי תמיכה או מעקות. זהו טיול למי שכבר ישנו בבקתות בחייהם, ונהנים מהבידוד והשקט שיש בבקתות ההרים הקטנטנות, זהו טיול למי שאהבת ההרים זורמת בדמו.

זהו טיול קצר יחסית, ויעיל, בו נטייל באזורים ה-"דולומיטיים" ביותר ברכס זה. ילווה אותנו לאורך הדרך שביל האלטה ויה 2, אחת מששת דרכי האורך הגבוהות שחוצות את הדולומיטים. לאורך הדרך נעזר ברכבלים מקומיים, נעלה לאותם גושים מדוברים, נביט על קרחון המרמולדה הידוע, וגם נטייל ב-"ויה פרטה" קלה ופשוטה שקיימת לצידו.

אופי הטיול: טרק נודד בדולומיטים בין בקתות או מלונות כפריים. לא נעלה מעל גובה של 2500 מ׳ (לא יהיו בעיות נשימה או חמצן), אבל בכל יום הפרשי הגבהים יהיו גדולים, והממוצע ליום הוא כ-800 מ׳ בעליה מצטברת. כמו כן, גם הירידות עשויות להיות מאתגרות, שכן השבילים לעיתים תלולים מאד או בוציים. בכל יום נלך בין 12-15 ק״מ בממוצע.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה לאיטליה

נצא בטיסת בוקר דרך יעד ביניים ומשם נטוס לורונה. ממנה ניסע צפונה לעיר ברסנונה/בריקסן. להרבה מהמקומות בהם נבקר, יהיה שם אוסטרי ושם איטלקי. דרום טירול, הדולומיטים, היה אזור קרב במלחה”ע ה-1 בין האימפריה האוסטרו-הונגרית לאיטליה. המלחמה הותירה ממצאים רבים בשטח, ואחד מהם – הוא השמות הכפולים – האוסטרי והאיטלקי. אחרי הצהריים, ניקח את הרכבלים הפזורים על הרכס, ונעלה לבקתת “פלוז”. הלילה הראשון שלנו בדולומיטים יהיה כבר בלב ההרים, עם הנופים של גוש “אודלה-פואז” ממולנו.

יום 2

גושי puez-odle

עם בוקר נצא מהבקתה לטייל בהרים. נרד ליער מחטני, לכיוון העמק בין הגושים. לאחר הירידה – נעלה לגוש “פואז”, בעליה מתונה ונוחה יחסית. בסוף העליה נגיע לפאס “פוטיה”, ממנו נראה יערות, רכסי דולומיט, ובונקרים…
מהפאס נרד לכיוון בקתת “ג’נובה/שולטרהוטה”.

 

לינה בבקתה בחדרים זוגיים/שלשות, ללא הציוד הגדול.
כ-14 ק”מ, עליה של כ-760 מ’, ירידה של כ-610 מ’.

 

יום 3

על הפלאטו של puez

האור הנשבר בין עמודי הסלע בולט ביופיו בשקיעות, ובזריחות. אלו שעות מיוחדות ששווה להשכים עבורן. אחרי תצפית לזריחה (אופציה…) וארוחת בוקר, נצא לחצייה של גוש “פואז”, נעלה ונרד בו, עד שנגיע למישור שבלב הגוש. זו בקעה מיוחדת, כלואה בין פסגות משוננות. מהגוש נרד בירידה תלולה לכיוון הפאס “גרדנה” (כן כן, זה מהוופלים).

לינה באכסניה כפרית מטיילים בחדרים זוגיים (אין אפשרות לסינגל), עם הציוד הגדול.
כ-17 ק”מ, עליה של כ-1100 מ’, ירידה של כ-1200 מ’.

יום 4

עליה לגוש sella

מהעמק הירוק והרגוע, נעלה לגוש הדרמטי ביותר ברכס. נעלה כ-900 מ’, בסיוע כבלים ומעקות, בשביל תלול במיוחד. הנוף למעלה, נראה כלקוח מנחיתת הגשושית של נאסא על המאדים. נטייל בחלק המערבי של הגוש, ונעלה לישון בבקתה ייחודית שממוקמת בראש ההר שבלב הרכס. לילה מעניין צפוי לנו.

לינה בבקתה מבודדת, בחדרים של -7-8 מטיילים. ללא הציוד הגדול.
כ-9 ק”מ, עליה של כ-1000 מ’.

 

יום 5

מול המרמולדה

הלינה בבקתה, תאפשר לנו גם לחמוק מהמוני המטיילים, שמגיעים לגוש סלה בעזרת רכבל מקומי, ומטיילים בעיקר בחלקו הדרומי (הקרוב לרכבל). אנחנו נחצה את האזור בבוקר, לפני המטיילים, ונרד ברכבל בבוקר המוקדם. נבקר במוזיאון למלחה”ע ה-1 שממוקם במוצב אוסטרי לשעבר, ונעלה לכיוון “שביל הלחם” ששימש מבריחים עוד בימי המעצמה הונציאנית. מהשביל נביט לכיוון רכס המרמולדה, שבליבו קרחון, והוא האזור הגבוה ביותר בדולומיטים.

מהשביל נרד לכיוון רפוחיו קסטיליוני, מעין מלון מטיילים הקרוי על שמו של אטורו קסטליוני, אלפיניסט ידוע מימי מלחה”ע ה-2 (כל מי שטייל איתי בעבר באלפים בוודאי שמע את סיפור מילוט הפרטיזנים שלו).

לינה באכסניות מטיילים כפריות , בחדרים זוגיים/רביעיות עם שירותים ומקלחת בחדר. עם הציוד הגדול.
כ-14 ק”מ, עליה של 250 מ’, ירידה של 450 מ’.

יום 6

ויה פרטה במרמולדה

מהמלון, נצא לכיוון הרכבל העולה לקרחון. מראש הרכבל,  נלבש ציוד בטיחות, נכיר את מדריכינו, ונרד ב-“ויה פרטה” (מעיין דרך רצופה בכבלי מתכת, אליהן מתחברים מרתמה אישית שלובשים לפני כן). ההליכה בדרך כזו היא חוויתית מאד, ודרכים כאלה מכסות את כל הדולומיטים (גם הן – מימי המלחמה), והטיול בהן הוא חלק בלתי נפרד מכל טרק בדולומיטים.
לינה באותו מלון מליל אמש.

יום 7

על דרכי הפרדות

נצא הבוקר בנסיעה קצרה, לכיוון הכפר “מלגה קפיליירה”. מהכפר נעלה בדרך בנויה, לפרדות שהובילו ציוד במלהח”ע ה-1. עם הדרך נעלה כ-1000 מ’, לתצפית על הגושים בהם טיילנו בשבוע האחרון. מהאוכף נרד בדרכים דומות, באחו ירוק, ללילה אחרון באזור.

לינה בבית מלון כפרי, עם הציוד הגדול.
כ-17 ק”מ, עליה של כ-1000 מ’, ירידה של כ-700 מ’.

יום 8

טיסה הביתה

ארוחת בוקר, ונסיעה חזרה לורונה. עד הצהריים נבלה בורונה, ונקנח אתצ הטיול בארוחה איטלקית למופת. בערב כבר נטוס חזרה ארצה, ונפגוש את הדולומיטים ברכסי הנגב…

  • הטיול היחיד באזור המעניין ביותר בדולומיטים, ללא פשרות על המסלול.
  • יום טיול ב-"ויה פרטה" (פרטים בתיאור המסלול) , מודרך ומאובטח.
  • לינה בבקתת "פיז בואה", שניצבת בפסגת האזור, מבודדת מכל.
  • ארוחות טובות, רכבלים שבמסלול, וכל הכלול בטיול הינו חלק מהמחיר – אין הפתעות.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר :  60  יורו (ללילה אחד בלבד – לילה אחרון בלבד )

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסה ת"א – אירופה - ת"א כולל מס נמל
כלכלה: מלאה מצהריים ביום הראשון ועד צהריים ביום האחרון. את ארוחות הבוקר נאכל בבקתות/במלונות. אלו יהיו ארוחות בוקר צנועות יחסית לסטנדרט הישראלי, ויכללו לחם, דייסה, קפה ומיץ, גבינה/ממרחים וכו'. את ארוחות הצהריים נאכל כפיקניק בשטח או בבקתה, ולעיתים גם במסעדות קטנות לאורך המסלול. את ארוחות הערב נאכל בבקתות/מלונות.
המזון באזור הוא יותר בווארי/גרמני מאשר איטלקי. יהיו שפצלה (מעיין בצקניות), נקנקיות טובות, גולש, פולנטה, וכמובן – שטרודל תפוחים.
תחבורה: במהלך הטיול ניעזר במיניבוס להגעה מ-ורונה, וגם נעשה שימוש ברכבלים הפזורים על הרכס, שמשמשים לסקי בחורף, או לקיצור עליות/ירידות בקיץ…
לינה: אכסניות מטיילים כפריות במהלך הטרק ו – 3 לילות בבקתות הרים אליהן הציוד הגדול לא יוכל להגיע. חדרי סינגל ניתן לקבל רק בלילה האחרון. בהתאם לתפוסה בבקתות, ננסה לקבל עוד חדרי סינגל או זוגיים, אך לא ניתן להתחייב על כך מראש.
תשר לצוות מקומי
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען
שתייה והוצאות אישיות
כל פעילות שאינה מופיעה בסעיף כלול

לתשומת לבכם

-מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, יותאם מחיר הטיול לשינוי שהתרחש
-תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף.
-הבקתות במהלך הטרק הן צנועות.
-למזמינים חדר ליחיד – ניתן לעשות זאת ללילה אחד בלבד
-את הציוד האישי פוגשים במהלך הטרק מלבד הלילה הראשון, השני והרביעי.
-הטיול מיועד למטיבי לכת בלבד או לאנשים בעלי כושר גופני ברמה גבוהה, ללא פחד גבהים.
-יש לעשות ביטוח ספורט אתגרי לטרק זה.
הדולומיטים הינם הרים, וכמו בכל רכס הרים, עשויים להיות בהם שינויים מהירים של מזג האוויר (גשם, סופות ואפילו שלג). אנו מזמינים מקומות בבקתות ובבתי המלון לאורך הטיול, ומתכננים את מסלולי ההליכה – אך חשוב לדעת ולהבין כי מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר להחלטת המדריך בשטח.
בשל אופי השטח, לעיתים ההליכה תהיה בשבילים תלולים מאד, בסיוע כבלי מתכת. כל השבילים בהם נלך טובים ובטוחים, אך אינם מתאימים לבעלי פחד גבהים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סין על קצה הצ’ופסטיק

“סין? הרי לכם ענק ישן. הניחוהו לישון. לכשיתעורר, ירעיד את העולם”. כבר לפני כמאתיים שנה ניבא נפוליאון […]

ים לעולם – תרבויות החוף של ברזיל

ברזיל היא החופים, החופים הם ברזיל. טיול בחופי המדינה מדגיש למטייל את תשוקת החיים של הברזילאים. הכדורגל, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בדולומיטים

טרקים

הילדים הפרועים של האלפים באיטליה | 8 ימים