טרק בדולומיטים

טרקים

הילדים הפרועים של האלפים. בהדרכת יזהר דמטר | 8 ימים

בסוף המאה ה-18, הגדיר גיאולוג צרפתי – דאודה דה דולומייה – את המינרל שבונה את המסלע הדולומיטי ברכס הרים בדרום טירול. לימים, אותו מינרל יקרא על שמו של הגיאולוג, והרכס בו הוגדר יקרא על שם המינרל – הדולומיטים.

דה דולומייה הבין במבט פשוט, שמדובר במסלע אחר ממה שהכיר. אלו לא נופים אלפיניים או אירופאים קלאסיים. אלו לא עוד פסגות הרים משולשות ומחודדות, אלא גושי סלע קשים וגדולים, תלולים מאוד, שבליבם מישורים בעלי נוף ירחי חריג. אלו הם הדולומיטים, עמקים ירוקים ושדות מרעה, ובליבם גושי סלע אדירים שבהם למעשה נטייל.

זהו טיול למי שכבר טיילו באלפים הגבוהים, ולא חוששים מעליות ארוכות ותלולות, בהן יש להיעזר בכבלי תמיכה או מעקות. זהו טיול למי שכבר ישנו בבקתות דרכים בחייהם, ונהנים מהבידוד והשקט שיש בבקתות ההרים הקטנטנות, זהו טיול למי שאהבת ההרים זורמת בדמו.

בטרק נטייל באזורים ה-דולומיטיים ביותר ברכס זה. ילווה אותנו לאורך הדרך שביל האלטה ויה 2, (AV2) אחת מששת דרכי האורך הגבוהות שחוצות את הדולומיטים. לאורך הדרך נעזר ברכבלים מקומיים, נעלה לאותם גושי דולומיט מדוברים, נביט על קרחון המרמולדה הידוע, ונהנה מאירוח דרום טירולי חמים ונעים.

זהו עוד טיול של "קבוצת המעיין", שיטה חדשה שקוראת תיגר על הסטנדרט הקיים לטרקים בחו"ל. נסתפק במנהלות פשוטות, מקומות לינה צנועים (בעיקר לינת מעונות), ונפגוש פחות את הציוד הגדול. ככה נהנה ממחיר נוח ואוירה פשוטה של טיול כמו פעם.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה לאיטליה

נטוס לורונה דרך יעד ביניים אירופאי. ממנה ניסע צפונה לעיר ברסנונה/בריקסן. להרבה מהמקומות בהם נבקר, יהיה שם אוסטרי ושם איטלקי. דרום טירול, הדולומיטים, היה אזור קרב במלחמת העולם הראשונה בין האימפריה האוסטרו-הונגרית לאיטליה. המלחמה הותירה ממצאים רבים בשטח, ואחד מהם – הוא השמות הכפולים – האוסטרי והאיטלקי. נצא לטיול אחה"צ קצר, שבסופו נגיע לבקתה בה נישן הלילה.

לינה בבקתת מטיילים מעל בריקסן/ברסנונה, בחדרי מעונות, חמישה מטיילים בחדר, ללא הציוד הגדול.

יום 2

גושי puez-odle

נעלה ברכבל לאתר הסקי "פלוז". ממרומי הרכבל נוכל להבין לראשונה – מדוע הדולומיטים שונים כל כך. מהאתר נרד יער מחטני לכיוון העמק בין הגושים. לאחר הירידה – נעלה לגוש "פואז" בעלייה מתונה ונוחה יחסית. בסוף העלייה נגיע לפאס פוטיה, ממנו נראה יערות, רכסי דולומיט ובונקרים. מהפאס נרד לכיוון בקתת "ג'נובה/שולטרהוטה".

הליכה: כ-14 ק"מ, עלייה של כ-760 מ', ירידה של כ-610 מ'.

לינה בבקתה בתנאי מעונות, ללא הציוד הגדול. שירותים/מקלחת במסדרון.

יום 3

על הפלאטו של puez

האור הנשבר בין עמודי הסלע בולט ביופיו בשקיעות ובזריחות. אלו שעות מיוחדות ששווה להשכים עבורן. אחרי תצפית לזריחה (אופציה…) וארוחת בוקר, נצא לחצייה של גוש "פואז", נעלה ונרד בו, עד שנגיע למישור שבלב הגוש. זו בקעה מיוחדת, כלואה בין פסגות משוננות.

הליכה: כ-14 ק"מ, עלייה של כ-1100 מ', ירידה של כ-800 מ'.

לינה בבקתה פשוטה במיוחד, בחדרי מעונות, ללא הציוד הגדול.

יום 4

עליה לגוש sella

עם בוקר נרד בירידה תלולה לכיוון הפאס "גרדנה" (כן כן, זה מהוופלים). נפגוש את הציוד הגדול להצטיידות, ומהעמק הירוק והרגוע, נעלה לגוש הדרמטי ביותר ברכס. נעלה כ-600 מ', בסיוע כבלים ומעקות, בשביל תלול במיוחד, לבקתה קטנטנה ליד אגם כחול.

הליכה: כ-9 ק"מ, עלייה של כ-600 מ', ירידה של כ-400 מ'.

לינה בבקתה מבודדת, בתנאי מעונות ללא הציוד הגדול.

יום 5

על הגוש

נמשיך לעלות, ונגיע לפלטו של גוש "סלה". הנוף למעלה, נראה כלקוח מנחיתת הגשושית של נאסא על המאדים. נטייל בחלק המערבי של הגוש, ונעלה לצהריים בבקתה ייחודית בראש הרכס, בגובה של יותר מ-3000 מ'. מהפסגה נרד ללינה בבקתה אופיינית במערב הגוש.

הליכה: כ-8 ק"מ, עלייה של 850 מ', ירידה של 450 מ'.

לינה בבקתה מבודדת, בתנאי מעונות ללא הציוד הגדול.

יום 6

מול המרמולדה

הלינה בבקתה תאפשר לנו גם לחמוק מהמוני המטיילים, שמגיעים לגוש סלה בעזרת רכבל מקומי, ומטיילים בעיקר בחלקו הדרומי (הקרוב לרכבל). אנחנו נחצה את האזור בבוקר, לפני בוא המטיילים, ונרד ברכבל בבוקר המוקדם. נבקר במוזיאון של מלחמת העולם הראשונה הממוקם במוצב אוסטרי לשעבר, ונעלה לכיוון שביל הלחם ששימש מבריחים עוד בימי המעצמה הוונציאנית. מהשביל נביט לכיוון רכס המרמולדה, שבליבו קרחון, והוא האזור הגבוה ביותר בדולומיטים.

מהשביל נרד לכיוון רפוחיו קסטיליוני, מעין מלון מטיילים הקרוי על שמו של אטורו קסטליוני, אלפיניסט ידוע מימי מלחה"ע השנייה (כל מי שטייל איתי בעבר באלפים בוודאי שמע את סיפור מילוט הפרטיזנים שלו).

הליכה: כ-14 ק"מ, עלייה של 250 מ', ירידה של 450 מ'.

לינה באכסניית מטיילים כפרית, בחדרי מעונות עם שירותים ומקלחת במסדרון. עם הציוד הגדול.

יום 7

על דרכי הפרדות

נצא הבוקר בנסיעה קצרה לכיוון הכפר "מלגה קפיליירה". מהכפר נעלה בדרך בנויה לפרדות שהובילו ציוד במלחמת העולם הראשונה. עם הדרך נעלה כ-1000 מ' לתצפית על הגושים בהם טיילנו בשבוע האחרון. מהאוכף נרד בדרכים דומות, באחו ירוק, ללילה אחרון באזור.

הליכה: כ-17 ק"מ, עלייה של כ-1000 מ', ירידה של כ-700 מ'.

לינה באכסניית מטיילים כפרית, חדרים זוגיים עם שירותים/מקלחת בחדר, מול נוף מהמם. נתפנק מעט.

יום 8

טיסה הביתה

ארוחת בוקר ונסיעה חזרה לורונה. אחרי הצהריים כבר נהיה במטוס בדרך חזרה. לדולומיטים ברכסי הנגב…נחיתה בבוקר יום 9 .

  • הטיול היחיד באזור המעניין ביותר בדולומיטים, ללא פשרות על המסלול
  • לינה בבקתת "פיז בואה", שניצבת בפסגת האזור, מבודדת מכל
  • ארוחות טובות, רכבלים שבמסלול, וכל הכלול בטיול הינו חלק מהמחיר – אין הפתעות

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ומיסי נמל
לינה: חמישה לילות בבקתות הרים דורמיטורים אליהן הציוד הגדול לא יוכל להגיע. ושני לילות באכסניות דורמיטוריות עם הציוד הגדול.
כלכלה: מלאה מצהריים ביום הראשון ועד צהריים ביום האחרון. את ארוחות הבוקר נאכל בבקתות/במלונות. אלו יהיו ארוחות בוקר צנועות יחסית לסטנדרט הישראלי, ויכללו לחם, דייסה, קפה ומיץ, גבינה/ממרחים וכו'. את ארוחות הצהריים נאכל כפיקניק בשטח או בבקתה, ולעיתים גם במסעדות קטנות לאורך המסלול. את ארוחות הערב נאכל בבקתות/מלונות. המזון באזור הוא יותר בווארי/גרמני מאשר איטלקי. יהיו שפצלה (מעיין בצקניות), נקניקיות טובות, גולש, פולנטה, וכמובן – שטרודל תפוחים.
תחבורה: במהלך הטיול ניעזר במיניבוס להגעה מורונה, וגם נעשה שימוש ברכבלים הפזורים על הרכס, שמשמשים לסקי בחורף, או לקיצור עליות/ירידות בקיץ
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח – יזהר דמטר
כניסה לאתרים ושמורות טבע בהתאם למסלול הטיול
תשר לנותני שירותים מקומיים
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות ושתייה
הוצאות בעלות אופי אישי

לתשומת לבכם

אופי הטיול: טרק נודד בדולומיטים בין בקתות או מלונות כפריים. לא נעלה מעל גובה של 3100 מ׳ (לא צפויות בעיות נשימה או חמצן ייחודיות), אבל בכל יום הפרשי הגבהים יהיו גדולים, והממוצע ליום הוא כ-800 מ׳ בעלייה מצטברת. כמו כן, גם הירידות עשויות להיות מאתגרות, שכן השבילים לעיתים תלולים מאוד או בוציים. בכל יום נלך בין 15-12 ק״מ בממוצע.
הבקתות במהלך הטרק הן צנועות. בחלקן ישנם גם חדרים זוגיים שאינם מעונות, אך בהתאם לגישה של קבוצת המעיין – אנחנו נבצע את ההזמנות לחדרי המעונות. זה כמובן מוזיל את הטיול.
לא ניתן להזמין חדר ליחיד בטרק.
את הציוד האישי פוגשים במהלך הטרק רק פעם אחת באמצע המסלול, ובשני הלילות האחרונים.
הטיול מיועד למיטיבי לכת בלבד או לאנשים בעלי כושר גופני ברמה טובה, ללא פחד גבהים.
גודל הקבוצה - 10 - 16 מטיילים
ציוד: את הציוד יעביר רכב מנהלה שבכל יום נשאיר לו את הציוד שלא ניקח אתנו. בשתי בקתות, לא תהיה אפשרות להביא את הציוד, מפאת הדרך או המרחק.
הדולומיטים הינם הרים, וכמו בכל רכס הרים, עשויים להתחולל שינויים מהירים במזג האוויר (גשם, סופות ואפילו שלג). אנו מזמינים מקומות בבקתות ובבתי המלון לאורך הטיול, ומתכננים את מסלולי ההליכה – אך חשוב לדעת ולהבין כי מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר ולהחלטת המדריך בשטח.
בשל אופי השטח, לעיתים ההליכה תהיה בשבילים תלולים מאוד, בסיוע כבלי מתכת. כל השבילים בהם נלך טובים ובטוחים, אך אינם מתאימים למי שסובל מפחד גבהים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח. בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פפואה ניו גיני

קובכה מאלי הוא שמו של פסל האל המקומי בכפר גוואמאס, השוכן ליד אגם "המים השחורים" שבפפואה ניו […]

גיאורגיה הדרך הצבאית

אל הכביש המכונה 'הדרך הצבאית' הגעתי בפעם הראשונה ב-1999. היה זה במהלך מסע בן שלושה חודשים שערכתי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בדולומיטים

טרקים

הילדים הפרועים של האלפים. בהדרכת יזהר דמטר | 8 ימים