צילום: יזהר דמטר
Alpujarra  זהו חבל ארץ הפרוס על המדרונות הדרומיים של הרי ה-Sierra Nevada בדרום ספרד, רכס סלעי יסוד המתרומם מגובה פני הים עד לגובה של 3482 מ' בפחות מ-30 ק"מ (!).
האזור ידוע ביופיים של הכפרים ההרריים והיפים , רובם בבנייה ברברית אופיינית, שלא השתנתה כבר מאות שנים. בתי הכפרים בדרך כלל לבנים, ומרפסותיהם עמוסות פרחים. בכפרים רוב העיסוק הוא חקלאות, מלאכות מקומיות, וכמובן אירוח מטיילים.
מקור השם Alpujarra הינו מהתקופה בה שלטו בו השבטים הערביים מצפון אפריקה, המורים (moors), שקראו למקום בשפתם Al-Bushara שמשמעותו 'שטח מרעה בהרים'. במרכז הרכס, המורים פיתחו בעבודת פרך מערכת טרסות ותעלות השקיה, בהן משתמשים הכפרים עד היום, ואותם המים שמקורם בשלגים הנמסים בראשי ההרים, הפכו את האזור להיות ירוק ופורה. מורדות הרכס עשויים אבן חול בתצורות מחודדות, ובראש הרכס ישנם מישורים רחבים בהם משוטטים בחופשיות יעלי הבר והנשרים.
לאחר נסיעה מהעיר מלגה, נתמקם בכפר קטן - Capileira, וממנו נצא מדי יום לטייל, בהסעה או ישירות ברגל. שיא הטיול יהיה בהעפלה לפסגת המולכין, ההר הגבוה ביותר ברכס (3478 מ׳).
את הטיול נסיים בביקור באלהמברה המיוחדת (אתר מורשת עולמי של UNESCO , ובערים גרנדה ומלגה).

מסלול הטיול

יום 1

טיסה למלגה, והגעה לכפר Capileira

בשעת צהריים ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה מערבה אל מלאגה, עיר נמל מרכזית בדרומו של חצי האי האיברי. לאחר שנפגוש את מארחינו הספרדים, נעלה על המיניבוס, איתו ניסע כשעתיים אל הכפר הציורי Capiliera, ממש בלב חבל Alpujarras. כבר מהכפר נוכל להבחין ברכס עליו נבלה את רוב הטיול הקרוב.

יום 2

הליכה בין הכפרים הלבנים

היום נתחמם במסלול מעגלי שיוצא מהכפר שלנו לכיוון הקניון העמוק של נהר ה-Poqueira. על המדרונות ישנם מספר כפרים אופייניים לאזור, והרבה חקלאות – פרדסים, שדות מגוונים, ומעגלי דייש עתיקים. לקראת סוף היום נעבור גם בכפרים Bubion  ו- Pampaneira, הזדמנות ראשונה לחוות את הנועם והשלווה בכפרים, ללגום משהו קר וביתי, ולהמשיך בטיול. לאורך הטיול נעבור בכמה כפרים אופייניים שכאלה, ולכל אחד הייחוד שלו.

11km , עליה: 500 מ’,  ירידה : 500 מ’.

יום 3

אל הרי המקדשים הבודהיסטים

היום נצא אל ההרים הגבוהים, ונעלה בכמה עליות תלולות ל-O Sel Ling, מרכז מדיטציה בודהיסטי הממוקם בלב הרכס, בגובה 1600 מ’, וממנו תצפיות נהדרות על כל האזור, והכפרים מתחתינו. השבילים היום מגוונים במיוחד, ונצעד בין ראשי השלוחות, לפרדסים ושדות פרושים. אוירת המקדשים גורמת להרגשה של טיול בהימלאיה…את היום נסיים באותו המלון, אותו הכפר.

16km, עליה של כ-800 מ׳

יום 4

Pitres La Taha

האזור בו נטייל היום מתאפיין בנוף דרמטי המבותר בדרכים חקלאיות נוחות במיוחד. חלקן בנות מאות שנים…
במהלך היום נצעד בעיקר על אותן דרכים, ונעבור בלא פחות מ-7 כפרים לבנים מלאים פרחים ואופי.
נשוב לכפר דרך ואדי ירוק ומספר אגמים פזורים בו.

9.8 km; עליה: 350m

 

יום 5

אל בקתת Poqueira

היום נתחיל להעפיל אל פסגת הרכס. נחצה קניון עמוק וממנו נטפס בנוף הרים מחודד ומושלג, כשבמשך רוב היום נוכל להביט מעלה אל פסגת הר המולכין, הגבוה ביותר ברכס. דרך כמה מעיינות, ודרכים הרריות מפותלות, נגיע לבקתה הקרובה ביותר לפסגת הרכס.

10 km, עליה של כ-1200 מ׳.

 

יום 6

הר ה-Mulhacen

יום השיא בטיולנו.
עם בוקר נטפס (בהליכה…) את הקילומטרים האחרונים לכיוון הפסגה של הר Mulhacen, ההר הגבוה ביותר בחצי האי האיברי – 3478 מ’. נעלה כמעט עד פסגתו, לתצפיות עוצרות נשימה (זהו אכן גובה שהנשימה בו לא פשוטה כבר…)
עם תום הטיפוס נרד כל הדרך עד הכפר בו ישנו עד היום, ללילה אחרון בהרים.

.12km, עליה של כ-400 מ׳, וירידה כל הדרך אל הכפר…

יום 7

גרנדה ואלהמברה

נפתח את הבוקר באריזת המזוודה, ובנסיעה של כשעה וחצי לכיוון העיר גרנדה, שמעליה ממוקמת העיר העתיקה אלהמברה – העיר האדומה, שהיא ככל הנראה נכס התרבות המורי השמור והחשוב ביותר על אדמת אירופה. נבקר גם ברובע Albaicin ובמוזיאון -Sefardi, שיתנו לנו את הזווית היהודית של העיר.
לינה במלון במרכז גרנדה.

יום 8

נסיעה וביקור במלגה, טיסה הביתה.

בהתאם לשעת הטיסה ארצה, נבלה (לאחר כשעתיים נסיעה) בעיר מלגה. עיר נמל, שהייתה מרכז לכל עם ששלט באזור, וכל עם גם השאיר בה את רשמיו, כך שמרכז העיר הינו ממש ״מוזיאון פתוח״. נוכל לבקר בעיר העתיקה, בכנסיה הגותית המרשימה, או לעלות למצודת Gibralfaro העומדת מעל העיר מאז המאה ה-11.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
09/06/2020 16/06/2020 יזהר דמטר יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר 300 יורו ( ל- 6 לילות בלבד )על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

5 לילות במלון בקפילריה
לילה בבקתת הרים
לילה במלון במלגה
כל ההסעות הקשורות בתכנית
כל ארוחות הערב, ארוחת טאפאס במלגה.
ארוחות פיקניק בצהריים, חטיפי אנרגיה, פירות יבשים ומים לכל הימים.
כרטיס כניסה לאלהמברה, מוזיאון ספרדי, מדריכה מקומית.
טיסות בינלאומיות בחברה סדירה.
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט.
דמי כניסה לשמורות הטבע.
דמי רישום וטיפול.
מיסי נמל ובטחון.
תשר לצוות המקומי.

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות אישיות.

לתשומת לבכם

אופי הטיול: טרק ברכס הסיירה נוודה, באזור ״אלפוחרה״. בטרק נעלה גם לפסגת הרכס וגם נבלה בעמקים הנמוכים והמיוערים שלו. הטרק הוא בסגנון ״כוכב״ – כלומר – בסיס יציאה אחד ממנו נצא בהליכה/נסיעה למסלולים השונים. בסיס היציאה הוא הקטן ״קפילריה״, והמלון בו נשהה נעים ומפנק. לילה אחד מהטרק נישן בבקתת ההרים הקרובה לפסגה. אחרי הטרק נעבור לפרק ״תרבותי״ יותר של ביקור בגרנדה וארמון אלהמברה הידוע.
תחבורה: מיניבוס ממוזג ומרווח יסיע אותנו משדה התעופה אל הכפר, יסיע אותנו במידת הצורך במהלך הטרק, וימשיך איתנו אל הטיול העירוני וחזרה אל שדה התעופה.
לינה: 5 לילות בכפר קפילריה בית הארחה מקומי, לילה בודד בבקתת ההרים בתנאי מעונות (מיטות קומותיים, חדשים של 8 מטיילים) ללא הציוד הגדול, ושני לילות מלון במרכז העיר מלגה.
כלכלה: מלאה מארוחת ערב ביום הראשון עד בוקר ביום אחרון את כל ארוחות הבוקר וארוחות הערב נאכל במלונות השונים, את ארוחות הצהריים נאכל כפיקניקים במהלך הטרק בשטח ממצרכים שכל אחד/ת יקחו על גבם/ן. בערב האחרון במלגה נאכל ארוחה בסגנון ״טאפאס״ במסעדה מקומית.
גודל הקבוצה: אנו נטייל בקבוצה קטנה של 12 - 16 מטיילים בלבד , מדריך ישראלי מצוות "אקו", ומדריכים מקומיים ומדריכי הרים דוברי אנגלית לפי הצורך.
הערה חשובה: מזג האויר בהרים נתון לשינויים מהירים של מזג האוויר (גשם, סופות ואפילו שלג). אנו מזמינים מקומות בבקתות ובבתי המלון לאורך הטיול, ומתכננים את מסלולי ההליכה – אך חשוב לדעת ולהבין כי מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר להחלטת המדריך בשטח.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף.
הבקתות במהלך הטרק הן צנועות.
למזמינים חדר ליחיד – לא ניתן לקבל חדר ליחיד בבקתת ההרים (לילה אחד מתוך הטיול – לילה 5).
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

דרום קוריאה – טיול במדינה הכי נחמדה בעולם

במדינה האסייתית, אורחים הם הדבר הכי חשוב, יושר ומוסריות הן תכונות נעלות ואם תוזמנו לחתונה אתם הם […]

קניה בוקר במסאי מרה – אגדה אפריקאית

השכמנו עם שחר למראה זריחה אפריקאית, הרקיע צבוע בגווני אדום כתום עזים אשר הולכים ומתפזרים ככל שחולף […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.