צילום: יזהר דמטר

טרק בדרום ספרד – להרי הסיירה נוודה

טרקים

| 9 ימים

הדפיסו שלחו שתפו
Alpujarra  הוא חבל ארץ הפרוס על המדרונות הדרומיים של הרי ה-Sierra Nevada בדרום ספרד, רכס סלעי יסוד המתרומם מגובה פני הים עד לגובה של 3482 מ' בפחות מ-30 ק"מ (!), וצופה מעל מחוז אנדלוסיה.

האזור ידוע בזכות הכפרים ההרריים הלבנים המשובצים בו, רובם בבנייה ברברית-מרוקאית אופיינית שמציגה את המתיישבים הראשונים באזור. הכפרים לא השתנו מאות שנים, הקירות מסוידים בלבן בוהק, ומרפסותיהם עטורות פרחים. רוב העיסוק בכפרים הוא חקלאות, מלאכות מקומיות, וכמובן אירוח מטיילים.  

מקור השם Alpujarra הוא מהתקופה בה שלטו בו השבטים הערביים מצפון אפריקה, המורים (moors), שקראו למקום בשפתם Al-Bushara שמשמעותו שטח מרעה בהרים. במרכז הרכס, המורים פיתחו בעבודת פרך מערכת של טרסות ותעלות השקיה, בהן משתמשים הכפריים עד היום, ואותם המים שמקורם בשלגים הנמסים בראשי ההרים, הפכו את האזור לירוק ופורה. הרכס אינו מזכיר את האלפים או את הרי נפאל בצורתו. הוא עגול יותר והשיפועים בו נוחים להליכה.

לאחר נסיעה מהעיר מלגה נתמקם בכפר קטן - Capileira, וממנו נצא מדי יום לטייל, בהסעה או ברגל. בכל יום נסיים בבר המקומי, נתעדכן ברכילות ונחיה לרגע את חיי הכפר האיטיים.

שיא הטיול יהיה בהעפלה לפסגת המולסן (Mulhacen) ההר הגבוה ביותר ברכס (3478 מ׳), אליו נעלה מבקתת הרים צנועה.

את הטיול נסיים בביקור בארמונות אלהמברה הידועים (אתר מורשת עולמי של UNESCO)  ובעיר גרנדה.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה למלגה, והגעה לכפר Capileira

לפנות בוקר ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה למלגה (כולל עצירת ביניים), עיר נמל מרכזית בדרומו של חצי האי האיברי. לאחר הנחיתה בשעת צהריים ניסע במיניבוס כשעתיים אל הכפר הציורי Capiliera, ממש בלב חבל Alpujarras. כבר בתצפית מהכפר נוכל להבחין ברכס עליו נבלה את רוב הטיול הקרוב.
לינה: בבית מלון כפרי בקפיליירה.

יום 2

הליכה בין הכפרים הלבנים

היום נתחמם במסלול מעגלי שיוצא מהכפר שלנו לכיוון הקניון העמוק של נהר ה-Poqueira. על המדרונות ישנם מספר כפרים אופייניים לאזור, ומעט חקלאות – שקדים, שדות מגוונים ומעגלי דיש עתיקים. לקראת סוף היום נעבור גם בכפרים Bubion  ו-Pampaneira. זאת הזדמנות ראשונה לחוות את הנועם והשלווה בכפרים. את יום ההליכה נסיים ב-כפר הלבן הגדול קפיליירה, בו נלון גם הלילה.

הליכה: 11 ק"מ, עלייה של  500 מ',  ירידה של 500 מ'.
לינה: באותו מלון כפרי מליל אמש בקפיליירה.

יום 3

תעלות המים והמקדשים הבודהיסטים

היום נצא אל ההרים הגבוהים ונעלה בשביל הסחלבים (כשמו כן הוא, בתקווה שהקיץ לא יכה במדרונות מוקדם השנה) אל תעלת מים מורית, שהובילה מי השקיה מראש הרכס אל החוות תחתיה. התעלה משובצת עצי אלון עתיקים ומהווה אטרקציה בפני עצמה. מהתעלה נרד אל הרכס שמעל הכפר בו אנו ישנים, ונצפה מלמעלה על כל האזור והכפרים שמתחתיו. השבילים מגוונים במיוחד, נצעד בין ראשי השלוחות, תעלות המים, שדות מרעה, יער אלונים עתיק, ונקנח כרגיל בבר המקומי.

הליכה: 16 ק"מ, עלייה של כ-400 מ׳, ירידה של כ-800 מ׳.
לינה: באותו מלון כפרי בקפיליירה.

יום 4

Pitres La Taha

האזור בו נטייל היום מתאפיין בנוף דרמטי המבותר בנחל אדיר ובדרכים חקלאיות נוחות במיוחד המקשרות בין הכפרים. נצא בנסיעה קצרה ואחריה נתחיל בטיול בין הכפרים. לאורך היום נעבור בלא פחות מארבעה כפרים לבנים מלאים בפרחים ובעלי אופי מיוחד. באמצע היום נרד לנחל הגועש, וממנו נעלה לתצפית על הנחל ועל הרכס הגבוה אליו נטפס מחר. נשוב לכפר דרך אותו הנחל שהפעם נחצה אותו על גשר רומאי, שהיום משמש בעיקר עיזים תועות…

הליכה: 14.5 ק"מ, עלייה של 450 מ׳, ירידה של כ-500 מ׳.
לינה: באותו מלון כפרי בקפיליירה.

יום 5

אל האגמים המתחפשים ובקתת Poqueira

היום נתחיל להעפיל אל פסגת הרכס. נצא באוטובוס ציבורי המוביל מטיילים לאזורי המרעה הגבוהים שברכס. כשנגיע למישורים הגבוהים (רום של כ-2000 מ'), נצפה ונתפעל עד כמה האזור בו אנחנו מטיילים מגוון. נטייל לאזור בו נקווים מי הפשרת השלגים והופכים לאגמים עונתיים. בכל שנה האגמים משנים את מופעם בהתאם לכמות השלג, ההמסה, מזג האוויר ביום, ועוד. לא בכדי הם זכו לכינוי "האגמים המתחפשים". מהאגמים נחזור באותו השביל בו הגענו, רק שהפעם נפנה אל הבקתה הגבוהה.

בקתות הרים הן דרך נוחה ויעילה להגיע אל ההרים הגבוהים. בבקתה זו יש מקלחת חמה, נקבל ארוחת ערב מבושלת, ונישן בתנאי מעונות. יש לזכור שבקתה אינה מלון, והיא לא מנסה להיות כזאת. אין באפשרותנו להביא את הציוד הגדול שלנו (צ'ימידנים) אל הבקתה, לכן ניקח עימנו את המעט לו נזדקק בשני הלילות הקרובים. הכיף שבבקתה הוא האווירה המיוחדת, והנוף הנשקף מכל עבר. עוד מידע על בקתות הרים ניתן למצוא בכתבה הבאה (הבקתה המצולמת בסרטון היא בקתת פוקיירה שבה נישן).

הליכה: 8 ק"מ, עלייה וירידה של כ-550 מ׳.

לינה: בבקתת פוקיירה בתנאי מעונות, ללא הציוד הגדול שלנו.

יום 6

הר ה-Mulhacen

זהו יום השיא בטיולנו. עם בוקר נטפס (בהליכה…) את הקילומטרים האחרונים לכיוון הפסגה של הר Mulhacen, ההר הגבוה ביותר בחצי האי האיברי – 3478 מ'. נעלה עד פסגתו לתצפיות עוצרות נשימה. זהו אכן גובה שהנשימה בו לא פשוטה כבר…). נעלה בערוץ נחל בו נוכל לראות את השתנות הנוף עם העלייה בגובה. את המשטחים הירוקים יחליפו פרחים בודדים, הנחלים יהפכו לשלוליות שקופות, וגם כל אלו ייעלמו ב-400 המטרים האחרונים לטיפוס. אחרי העלייה התלולה יחסית, נרד בדרך מתונה חזרה לבקתה בה ישנו אתמול, ללילה אחרון מול הנופים ההרריים.

הליכה: 12 ק"מ, עלייה וירידה של כ-1000 מ'.
לינה: בבקתת פוקיירה בתנאי מעונות, ללא הציוד הגדול שלנו.

יום 7

מהבקתה חזרה אל הכפר

ניפרד מהבקתה הציורית, ונרד בתעלות המים העתיקות אליהן כבר התוודענו בטיול, כל הדרך עד לכפר בו ישנו עד כה. הירידה אינה קשה, ותאפשר לנו יום נינוח יחסית, אותו נסיים אחר הצהריים בנסיעה של כשעה וחצי לעיר גרנדה. שינוי דרמטי מגיע!

הליכה: כ-12 ק״מ, ירידה של כ-1200 מ׳.
לינה: במלון עירוני בגרנדה.

יום 8

גרנדה ואלהמברה

אלהמברה – העיר האדומה, היא ככל הנראה נכס התרבות המורי השמור והחשוב ביותר על אדמת אירופה. נבקר ברובע Albaicin ובמוזיאון Sefardi, שיעניקו לנו את הזווית היהודית של העיר, וממנו נעלה אל ארמון אלהמברה לביקור מודרך של כשלוש שעות. בערב נלך למסעדה מקומית טובה, לארוחת ערב אחרונה בספרד.

לינה: במלון עירוני בגרנדה.

יום 9

נסיעה וביקור במלגה, טיסה הביתה

בהתאם לשעת הטיסה ארצה, נבלה (לאחר כשעתיים נסיעה) בעיר מלגה. זוהי עיר נמל ששימשה מרכז לכל עם ששלט באזור, וכל עם גם השאיר בה את חותמו, כך שמרכז העיר הוא ממש מוזיאון פתוח. נוכל לבקר בעיר העתיקה, בכנסיה הגותית המרשימה, או סתם להסתובב להנאתנו, לעשות  קניות בחנויות הפזורות. נצא בטיסת אחר הצהריים ארצה. נחיתה בבוקר יום 10 .

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר 295 € (ל- 6 לילות בלבד)דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ומיסי נמל
לינה: ארבעה לילות בכפר קפיליירה במלון בכפר, שני לילות בבקתת ההרים בתנאי מעונות (מיטות קומותיים, חדרים של כשמונה מטיילים) ללא הציוד הגדול, ושני לילות במלון בעיר גרנדה.
כלכלה: את כל ארוחות הבוקר וארוחות הערב נאכל במלונות השונים, את ארוחות הצוהריים נאכל כפיקניקים במהלך הטרק בשטח ממצרכים שנישא כולנו על הגב. בבקתה גם כן נקבל ארוחות בוקר וערב, אך הן יהיו פשוטות מאוד ביחס לשאר הארוחות בטיול. בגרנדה נאכל ארוחות ערב במסעדות מקומיות.
תחבורה: מיניבוס ממוזג ומרווח יסיע אותנו משדה התעופה אל הכפר, יסיע אותנו במידת הצורך במהלך הטרק, וימשיך איתנו אל הטיול העירוני וחזרה אל שדה התעופה.
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריכים מקומיים על פי הצורך
כניסה לאתרים ושמורות טבע בהתאם למסלול הטיול
דמי רישום וטיפול
תשר לנותני שירות מקומיים

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות בעלות אופי אישי
שתייה וארוחות שאינן כלולות

לתשומת לבכם

אופי הטיול: טרק בפסגת רכס הסיירה נוודה ובאזור אלפוחרה החקלאי והמיושב יותר. הטרק הוא בסגנון כוכב, כלומר – בסיס יציאה אחד ממנו נצא בהליכה/נסיעה למסלולים השונים. בסיס היציאה הוא הכפר קפיליירה, והמלון בו נשהה נעים ופשוט. שני לילות מהטרק נלון בבקתת ההרים הקרובה לפסגה. אחרי הטרק נעבור לפרק תרבותי יותר של ביקור בגרנדה וארמון אלהמברה הידוע.
גודל הקבוצה - 12- 20 מטיילים
הערה חשובה: מזג האוויר בהרים נתון לשינויים מהירים (גשם, סופות ואפילו שלג). אנו מזמינים מקומות בבקתות ובבתי המלון לאורך הטיול, ומתכננים את מסלולי ההליכה – אך חשוב לדעת ולהבין כי מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר ולהחלטת המדריך בשטח.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח. בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף
הבקתות במהלך הטרק הן צנועות
למזמינים חדר ליחיד: לא ניתן לקבל חדר ליחיד בבקתת ההרים (בשני לילות מתוך הטיול – לילות 6-5).
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מדגסקר אי האגדות

המסע בעקבות הגברת פוסה ואדון אי-אי להיט הקיץ, הסרט "מדגסקר", בו הפוסה הטורפת נלחמת בלמורים הטובים, החזיר […]

עשרת החופים היפים ביותר בטאיוואן

אחרי שמיליוני מטיילים אסייתיים כבר גילו את נפלאות טאיוואן, מדינת האיים מתחילה לעלות בשנים האחרונות גם על […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בדרום ספרד – להרי הסיירה נוודה

טרקים

| 9 ימים

הדפיסו שלחו שתפו