טרק בפרובאנס

טרקים

האלפים של פרובאנס הגבוהה וקניוני הורדון | 7 ימים

פרובאנס היא ארץ של ניגודים. ברובה היא שפלה אינסופית שמשרה הרבה שקט על הלב, אך בקצותיה ישנם הרים, קניונים ואגמים שמבתרים את המרחב ללא הרף. מצד אחד אזור פרובאנס הוא המסורת הצרפתית האירופאית, אך מצד שני הוא החלק הכי ים תיכוני בצרפת. חמאה ושמן זית, שדות לוונדר ומטעי זיתים, מישורים אדירים ופסגות מושלגות.

בדרך כלל, שמדמיינים את פרובאנס, רואים הליכה חסרת דאגות בכפרים ובעיירות השונות. אבל בטיול זה נראה את הצד הפרוע יותר של מחוז זה, שגובל באלפים, באזורי הטבע היפים ביותר שיש למחוז זה להציע. המסלולים נבחרו בקפידה, בנסיון לגוון ולראות כמה שיותר צדדים מהטבע שבאזור זה. יחד עם זאת, נישן ונבקר בכפרים קטנטנים, נשתה יין טוב ונהנה מהשקט שהאזור מציע.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לאזור, ושביל 3 הכנסיות

נצא בטיסת בוקר מוקדמת למרסי , ונסיעה בכביש יפה לאזור הטיול, לעיירה digne les bains. למעוניינים, נוכל לעלות לטיול אחה״צ נחמד, בשביל נופי בסביבת העיירה. לינה במלון נעים, מעל העיירה.

עליה וירידה של כ-300 מ׳, כ-7 ק״מ.

יום 2

הפארק הגיאולוגי

האזור של דין לה בה הינו גן עדן גיאולוגי אליו עולים לרגל גיאולוגים מכל העולם. השילוב של הקימוט האלפיני החריף, והמון המים שיורדים דרך אזור זה אל השפלה וחושפים את המסלע שבליבו, יוצרים מגוון מעניין ביותר. נתחיל את היום בנסיעה קצרה אל המוזיאון הגיאולוגי, בכדי לקבל תמונה רחבה יותר על הסביבה. לאחר מכן נבקר בקיר אמוניטים (שונה וגדול מזה שאנו מכירים מהמכתש), ולאחר מכן ניסע עוד מעט לתחילת המסלול הרגלי של היום. במסלול נעלה ולתצפית מעניינת, על קימוט אדיר שיצר מעיין צורת ״וולודרום״ (מסלול מירוץ אולימפי לאופני מירוץ, מעין מעגל סגור). מהתצפית מנוכל גם להביט על כל רכסי הסביבה. לאחר מכן נרד באותה הדרך, ונבקר במוזיאון הגיאולוגי המושקע למדי. למעוניינים, נוכל גם לעלות לטיול אחה״צ נחמד, בשביל נופי בסביבת העיירה.

עליה וירידה של כ-450 מ׳, כ-9 ק״מ.
לינה באותו מלון מליל אמש.

יום 3

פסגת ה״שוסון״

יום הררי מאתגר לפנינו. נצא בנסיעה קצרה אל הכפר ״אטרנגס״, וממנו נעלה לאחת מהפסגות היפות בסביבה. העליה אינה מאתגרת במיוחד, אבל ארוכה ותהווה כמעט יום שלם עבורנו. בדרך נביט בנופים נפלאים של המישורים של פרובאנס, וגם של האלפים הימיים.

עלה וירידה של כ-770 מ׳, כ-13 ק״מ של הליכה.
לינה באותו מלון מליל אמש

 

יום 4

קניון הטרוונס

נצא מדין בנסיעה של כ-45 דקות, לקניון שוצף מים, שיורד מהאזור הגבוה לכיוון השפלה. ההליכה היא סביב הקניון, בנופים הררים וגם ביער אירופאי סבוך. לאחר ההליכה, נמשיך בנסיעה יפה במיוחד לכיוון הכפר המרכזי באזור הורדון, בו נישן הלילה במלון משפחתי מודרני.

עליה וירידה של כ-350 מ׳, כ-12 ק״מ.
לינה בבית מלון משפחתי בכפר לה-פלו סור ורדון.

יום 5

קניון הורדון העליון

הורדון הוא אחד מהקניונים המרשימים ביותר באירופה, ואנו נקדיש לו שני ימי הליכה. נתחיל ביום יחסית מאתגר, במצוק בתלול והמאיים של הקניון, ביתם של הנשרים ומטפסי ההרים. מחר (יום 6) יהיה יום בחלק הרגוע של הקניון, שבו נלך בחלק של הורדון שהוא הרחב ביותר. חלק זה מתאפיין בבריכות רבות בצבע כחול עמוק, ובחורש ים תיכוני טיפוסי. ביום זה גם נוכל להתרחץ במימיו במידה ומזג האויר יעודד זאת, וגם להביט על איזורי השפלה במרחב.

נצא בנסיעה קצרה לכיוון החלק התלול והעמוק ביותר בורדון. ונתחיל ללכת ממצוק תלול בגדת הקניון. נרד פנימה אל הקניון, ולארוך כל היום נעלה ונרד לצד הקניון, מביטים בפיתוליו הגדולים, ובמימיו הכחולים. נסיים בעליה מהקניון חזרה אל מעל המצוק שמהווה את הגדה שלו.

עליה וירידה של כ-850 מ׳, כ-18 ק״מ.
לינה באותו מלון מליל אמש.

 

יום 6

קניון הורדון התחתון

נסיעה קצרה אל הכפר קווינסון, וטיול בין בחלק הכחול ונמוך של הורדון. פיקניק ליד האגם, וגם בסוף היום נוכל גם לבקר במוזיאון האדם הקדמון בכפר. הסיבה שישנו מוזיאון שכזה באזור, היא שכל סביבת הורדון, השופע מערות ומים, היה עשיר בממצאים ארכיאולוגיים מראשית היות האדם באירופה.

עליה וירידה של כ-200 מ׳, כ-11 ק״מ.
לינה במלון בכפר קווינסון.

יום 7

הנסיעה למרסיי

נקום לטיול בוקר מוקדם (למעוניינים…) לתצפית זריחה וקפה. לאחר מכן נצא בנסיעה לכיוון העיר ניס. בדרך נוכל לבקר בכפרים/עיירות אופייניות, נאכל יחד ארוחת צהריים אחרונה, ונצא בנסיעה לשדה התעופה, לשנה חדשה עם אנרגיות חדשות.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר:  250 יורודגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

אופי הטיול – זהו טרק ייחודי, במקומות קטנטנים ומשפחתיים בפרובאנס. הימים שונים מאד זה מזה בנופים, וברמת הקושי. לאורך הטיול נתנהל ונתנייד במיניבוס קטן, ובאופן עצמאי.
כלכלה מלאה - ארוחות הערב בטיול יהיה ארוחות צרפתיות אופייניות לאזור. ויכללו תמיד מנה בשרית (או צמחונית למעוניינים), וירקות מבושלים כלשהם לצידה. בכל ערב נשתה מהיינות האופיינים לאזור. את ארוחות הבוקר נאכל במלונות, והן יהיו ארוחות צרפתיות פשוטות, ויכילו לחם, חמאה, ריבה, מעט ירקות ופירות, יוגורטים, ומאפים. לארוחות צהריים נערוך לנו פיקניקים, עם גבינות אופייניות, נקניקים, לחם טרי, טחינה, ירקות ופירות.
לינה – הלינה בטיול זה מגוונת מאד, נישן שלושה לילות במלון שהוא מעיין וילת אבן עתיקה וגדולה בפאתי דין לה בה. שני לילות במלון מודרני שנמצא בכפר סמוך לקניון הורדון, ועוד מלון נהדר בכפר קווינסון. בכל המלונות מקלחת חמה, מיטה נוחה, אוכל פשוט וטעים ומרפסת לשבת ולשתות בה יין.
תחבורה – לאורך הטיול ניסע במיניבוס, גדול ומרווח. הנסיעות אינן ארוכות כל כך, ובדרך כלל יהיו כ-30 דקות בממוצע, פרט ליום הראשון והאחרון בהם ניסע כ-3 שעות (נטו) אל או מהעיר ניס.
מדריך ישראלי מטעם אקו טיולי שטח – יזהר דמטר
תשר לנותני שירותים מקומיים
טיסות בינלאומיות מס נמל

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח נסיעות
שתייה
הוצאות אישיות

לתשומת לבכם

גודל הקבוצה - 12- 18 מטיילים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טרק לטג’יקיסטן

את לבי השארתי בהרי הפאן המשורר הרוסי יורי ויזבור כתב בהשראת הנוף המדהים, הבתולי והפראי את שורת […]

רפובליקות הבננה – הונדורס ניקרגואה קוסטה ריקה ופנמה

“רפובליקת בננות” הוא כינוי גנאי למשטר חברתי-מדיני כושל, שמקורו בהונדורס של סוף המאה התשע עשרה ותחילת המאה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בפרובאנס

טרקים

האלפים של פרובאנס הגבוהה וקניוני הורדון | 7 ימים