טרק בפרובאנס

טרקים

האלפים של פרובאנס הגבוהה וקניוני הורדון | 8 ימים

פרובאנס היא ארץ של ניגודים. ברובה היא שפלה אינסופית שמשרה הרבה שקט על הלב, אך בקצותיה ישנם הרים, קניונים ואגמים שמבתרים את המרחב ללא הרף. מצד אחד אזור פרובאנס הוא המסורת הצרפתית האירופאית, אך מצד שני הוא החלק הכי ים תיכוני בצרפת. חמאה ושמן זית, שדות לוונדר ומטעי זיתים, מישורים אדירים ופסגות מושלגות. 

בדרך כלל, שמדמיינים את פרובאנס, רואים הליכה חסרת דאגות בכפרים ובעיירות השונות. אבל בטיול זה נראה את הצד הפרוע יותר של מחוז זה, שגובל באלפים, באזורי הטבע היפים ביותר שיש למחוז זה להציע. המסלולים נבחרו בקפידה, בנסיון לגוון ולראות כמה שיותר צדדים מהטבע שבאזור זה. יחד עם זאת, נישן ונבקר בכפרים קטנטנים, נשתה יין טוב ונהנה מהשקט שהאזור מציע.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - מרסיי

נטוס לצרפת  ונחיתה במרסאי, הבירה הדרומית של פרובאנס, ומהעיר נצא לנסיעה של כשעתיים לבית המלון .

לינה בבית מלון בעיירה דין לה בן.

יום 2

הפארק הגיאולוגי

האזור של דין לה בה הינו גן עדן גיאולוגי אליו עולים לרגל גיאולוגים מכל העולם. השילוב של הקימוט האלפיני החריף, והמון המים שיורדים דרך אזור זה אל השפלה וחושפים את המסלע שבליבו, יוצרים מגוון מעניין ביותר. נתחיל את היום בנסיעה קצרה אל המוזיאון הגיאולוגי, בכדי לקבל תמונה רחבה יותר על הסביבה. לאחר מכן נבקר בקיר אמוניטים (שונה וגדול מזה שאנו מכירים מהמכתש), ולאחר מכן ניסע עוד מעט לתחילת המסלול הרגלי של היום. במסלול נעלה ולתצפית מעניינת, על קימוט אדיר שיצר מעיין צורת ״וולודרום״ (מסלול מירוץ אולימפי לאופני מירוץ, מעין מעגל סגור). מהתצפית מנוכל גם להביט על כל רכסי הסביבה. לאחר מכן נרד באותה הדרך, ונבקר במוזיאון הגיאולוגי המושקע למדי. לאחר מכן נחזור לעיירה, ל-”אפרושל אחה"צ בברים המקומיים

עליה וירידה של כ-450 מ׳ לכל כיוון, כ-10 ק״מ.

לינה באותו מלון מאמש.

יום 3

פסגת ה"שוסון"

יום הררי מאתגר לפנינו. נצא בנסיעה קצרה אל הכפר ״אטרנגס״, וממנו נעלה לאחת מהפסגות היפות בסביבה. העליה אינה מאתגרת במיוחד, אבל ארוכה ותהווה כמעט יום שלם עבורנו. בדרך נביט בנופים נפלאים של המישורים של פרובאנס, וגם של האלפים הימיים. באחד הימים שיתאפשר לנו נבקר בשוק המקומי. השוק הוא הלב הפועם של האזור, וחוץ מתוצרת מקומית טרייה מלאה בשמש וגאווה אפשר גם להתעדכן ברכילות החמה, ועוד
באחד הימים שיתאפשר לנו נבקר בשוק המקומי. השוק הוא הלב הפועם של האזור, וחוץ מתוצרת מקומית טרייה מלאה בשמש וגאווה אפשר גם להתעדכן ברכילות החמה, ועוד…

עליה וירידה של כ-770 מ׳ לכל כיוון, כ-13 ק״מ.

לינה באותו בית מלון מהיומיים האחרונים.

 

יום 4

קניון הטרוונס

נצא מדין בנסיעה של כ-45 דקות, לקניון שוצף מים, שיורד מהאזור הגבוה לכיוון השפלה. ההליכה היא סביב הקניון, בנופים הררים וגם ביער אירופאי סבוך. לאחר ההליכה, נצא בנסיעה ארוכה יותר, לכיוון תא השטח החדש שלנו בטיול הורדון

בכל ערב נאכל ארוחת ערב חמה משפע המנות שמציע המטבח הפרובנסאלי המקומי. יהיה שפע של שמן זית, ירקות טובים, וטעמים חדשים לחיך הישראלי

עליה וירידה של כ-350 מ׳ לכל כיוון, כ-13 ק״מ.

לינה בבית מלון בכפר ”לה פלוד סור ורדון“.

יום 5

מעל קניון הורדון

אחד מפלאי הטבע בצרפת הוא הורדון. קניון אדיר המכונה גם "הגראנד קניון של אירופה". אנו נקדיש לו שלושה ימים. יום אחד מעליו (יום 4), ויומיים בתוכו (ימים 5-6) היום נצא בנסיעה אל הכפר ״מוסטייה״, שבמערות סביבו הוגדרה התרבות המוסטרית העתיקה. ליד הכפר נעצור ונעלה לרכס מרשים מעל הורדון. העליה אינה מאתגרת במיוחד, אבל היא ארוכה ותהווה כמעט חצי יום עבורנו. בדרך נביט באגמים שנוצרים על הורדון, ובורדון עצמו. שיא היום יהיה בפסגה עם השם המבטיח –  "פסגת הנוף היפה"…

עליה וירידה של כ-700 מ׳ לכל כיוון, כ-10 ק״מ.

לינה באותו בית מלון מאתמול.

יום 6

קניון הורדון העליון

נצא מוקדם בנסיעה של כשעה וחצי לכיוון החלק התלול והעמוק ביותר בורדון. נתחיל ללכת ממצוק תלול בגדת הקניון. נרד פנימה אל הקניון, ולאורך כל היום נעלה ונרד לצד הקניון, מביטים בפיתוליו הגדולים ובמימיו הכחולים. נסיים בעליה מהקניון חזרה אל מעל המצוק  שמהווה את הגדה שלו. את היום נסיים בנסיעה לכפר הבא, באזור השטוח של פרובאנס (כבר יותר דומה למה שאנו נדמיין שנשמע את השם פרובאנס“).

עליה וירידה של כ-950 מ׳ לכל כיוון, כ-19 ק״מ

לינה במלון בכפר קוינסון.

יום 7

קניון הורדון התחתון

בלי נסיעה ומיד לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל בחלק הכחול ונמוך של הורדון. נסיים בפיקניק ליד האגם ועם המעוניינים נוכל לבקר במוזיאון האדם הקדמון שנמצא בכפר. הסיבה שישנו מוזיאון מרשים שכזה בכפר כל כך קטן היא שכל סביבת הורדון הנמוך, עשירה באופן בלתי רגיל בממצאים ארכיאולוגיים מראשית היות האדם באירופה.

עליה וירידה של כ-200 מ׳ לכל כיוון, כ-11 ק״מ.

לינה במלון בכפר קוינסון.

 

יום 8

החזרה הביתה

אחרי ארוחת בוקר אחרונה ביחד, נצא בנסיעה אל שדה התעופה. נבקר בעוד אתר או שניים בדרך, בהתאם למזג האוויר. נארוז היטב את בקבוקי היין והגבינות, ונתענג עליהם בסוף השבוע יחד עם החברים בבית, שלא ירגישו מקופחים שרק אנחנו נהנינו מכל הטוב הזה. נבלה עד אחרי הצהריים בעיר ניס, נאכל צהריים מאוחרים וחגיגיים, נארוז מאפה קטן לטיסה, ונחזור הביתה.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
29/09/2024 06/10/2024 יזהר דמטר יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר:  390 יורודגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

תחבורה - מיניבוס ממוזג ומרווח ילווה אותנו משדה התעופה ולאורך כל הטרק. במיניבוס נשב עם מסיכות בהתאם לחוקי התיירות בצרפת. חוץ מהנסיעה המצויינת בהערה הקודמת, והנסיעות לשדה התעופה, כל הנסיעות בטרק קצרות יחסית. באנו ללכת, לא לנסוע.
לינה - לאורך הטיול נישן שלושה לילות במרכז העיירה דין לה בן, נהנה מהשוק ומחיי העיירה. לאחר מכן נעבור למלון קטן יותר, בכפר לה פלוד סור ורדון, שכשמו כן הוא - מעל קניון הורדון. נסיים ונישן את שני הלילות האחרונים נישן במלון נהדר גם הוא, בכפר קווינסון. זהו מקום שהיה בעבר פונדק דרכים, והשתדרג עם השנים. במקום יש בריכה קטנה, ואחלה דשא לשתות בו משהו קר אחה“צ.
כלכלה - ארוחות הערב בטיול יהיה ארוחות צרפתיות אופייניות לאזור. ויכללו תמיד מנה בשרית (או צמחונית למעוניינים), וירקות מבושלים כלשהם לצידה. בכל ערב נשתה את היין האופייני לאזור. את ארוחות הבוקר נאכל במלונות, והן יהיו ארוחות צרפתיות פשוטות, ויכילו לחם, חמאה, ריבה, מעט ירקות ופירות, יוגורטים, ומאפים. לארוחות צהריים נערוך לנו פיקניקים, עם גבינות אופייניות, נקניקים, לחם טרי, טחינה, ירקות ופירות. האוכל בטרק הוא חלק משמעותי מהתוכן שבו, וכמו שגיאולוגיה או היסטוריה מספרות לנו סיפור על המקום, בפרובאנס גם האוכל ייקח חלק בהדרכות.
מדריך ישראלי מטעם אקו טיולי שטח – יזהר דמטר
טיסות בינלאומיות ומיסי נמל

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען
הוצאות בעלות גוון אישי (שתייה קלה, מזכרות, קניות בשוק, שתייה אישית במהלך הארוחות, וכו...)

לתשומת לבכם

בפרובאנס, חלק חשוב מהחוויה הוא האירוח והמקומות בהם נישן. בכל ערב סביב 18:00 נשב יחד ונשתה יין קר ("אפרו"), נקשקש, ונתכונן לארוחת הערב.
זהו טרק מעולה עבור אלו שבאים פעם ראשונה ו מהמסלולים המגוונים והאווירה הלטרק בחו"ל. אנו ישנים במלונות, וישנה הסעה צמודה אלינו מדי יום. יחד עם זאת – גם מי שטיילו כבר הרבה בעולם – יהנמיוחדת בטרק.
חובה להיות מחוסן בלפחות 2 חיסונים נגד קורונה

אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ציד קרנפים באפריקה

בתחילת המאה ה-19 חיו באפריקה כ-500,000 קרנפים. כיום, לאחר שנים של השמדה יסודית, נותרו בקושי 7,000, שזה […]

חתונה אדומה

אחרי כמעט עשרה חודשים בסין, סוף-סוף הגיע תורי להשתתף בחתונה סינית אמיתית. לחתונה הסינית הראשונה שלי הוזמנתי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בפרובאנס

טרקים

האלפים של פרובאנס הגבוהה וקניוני הורדון | 8 ימים