טרק בפרובאנס

טרקים

האלפים של פרובאנס הגבוהה וקניוני הורדון | 8 ימים

פרובאנס היא ארץ של ניגודים. ברובה היא שפלה אינסופית שמשרה הרבה שקט על הלב, אך בקצותיה ישנם הרים, קניונים ואגמים שמבתרים את המרחב ללא הרף. מצד אחד אזור פרובאנס הוא המסורת הצרפתית האירופאית, אך מצד שני הוא החלק הכי ים תיכוני בצרפת. חמאה ושמן זית, שדות לוונדר ומטעי זיתים, מישורים אדירים ופסגות מושלגות.

בדרך כלל, שמדמיינים את פרובאנס, רואים הליכה חסרת דאגות בכפרים ובעיירות השונות. אבל בטיול זה נראה את הצד הפרוע יותר של מחוז זה, שגובל באלפים, באזורי הטבע היפים ביותר שיש למחוז זה להציע. המסלולים נבחרו בקפידה, בנסיון לגוון ולראות כמה שיותר צדדים מהטבע שבאזור זה. יחד עם זאת, נישן ונבקר בכפרים קטנטנים, נשתה יין טוב ונהנה מהשקט שהאזור מציע.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - ניס - פרובאנס

בשעת בוקר מוקדמת נטוס לניס. לאחר הפגישה בשדה התעופה ניסע לעיירה digne les bains. נירגע במלון הייחודי, ונצא לטיול אחה”צ מעל העיירה. להכיר את נופי האזור.

עליה וירידה של כ-300 מ׳, כ-7 ק״מ.

לינה בבית מלון ייחודי מחוץ לעיירה.

יום 2

הפארק הגיאולוגי

האזור של דין לה בה הינו גן עדן גיאולוגי אליו עולים לרגל גיאולוגים מכל העולם. השילוב של הקימוט האלפיני החריף, והמון המים שיורדים דרך אזור זה אל השפלה וחושפים את המסלע שבליבו, יוצרים מגוון מעניין ביותר. נתחיל את היום בנסיעה קצרה אל המוזיאון הגיאולוגי, בכדי לקבל תמונה רחבה יותר על הסביבה. לאחר מכן נבקר בקיר אמוניטים (שונה וגדול מזה שאנו מכירים מהמכתש), ולאחר מכן ניסע עוד מעט לתחילת המסלול הרגלי של היום. במסלול נעלה ולתצפית מעניינת, על קימוט אדיר שיצר מעיין צורת ״וולודרום״ (מסלול מירוץ אולימפי לאופני מירוץ, מעין מעגל סגור). מהתצפית מנוכל גם להביט על כל רכסי הסביבה. לאחר מכן נרד באותה הדרך, ונבקר במוזיאון הגיאולוגי המושקע למדי. לאחר מכן ניסע לעיירה, לבילוי אחה”צ בברים המקומיים.

עליה וירידה של כ-450 מ׳, כ-10 ק״מ.

לינה באותו בית מלון ייחודי מאתמול

יום 3

קניון הטרוונס

נצא מדין בנסיעה של כ-45 דקות, לקניון שוצף מים, שיורד מהאזור הגבוה לכיוון השפלה. ההליכה היא סביב הקניון, בנופים הררים וגם ביער אירופאי סבוך. לאחר ההליכה,  נחזור אל דין ואל בין המלון הייחודי.

בכל ערב נאכל ארוחת ערב חמה משפע המנות שמציע המטבח הפרובנסאלי המקומי. יהיה שפע של שמן זית, ירקות טובים, וטעמים חדשים לחיך הישראלי.

עליה וירידה של כ-350 מ׳, כ-13 ק״מ.

לינה באותו בית מלון ייחודי מאתמול

יום 4

פסגת ה"שוסון"

יום הררי מאתגר לפנינו. נצא בנסיעה קצרה אל הכפר ״אטרנגס״, וממנו נעלה לאחת מהפסגות היפות בסביבה. העלייה אינה מאתגרת במיוחד, אבל ארוכה ותהווה כמעט יום שלם עבורנו. בדרך נביט בנופים נפלאים של המישורים של פרובאנס, וגם של האלפים הימיים. באחד הימים שיתאפשר לנו נבקר בשוק המקומי. השוק הוא הלב הפועם של האזור, וחוץ מתוצרת מקומית טרייה מלאה בשמש וגאווה אפשר גם להתעדכן ברכילות החמה, ועוד…

עליה וירידה של כ-770 מ׳, כ-13 ק״מ.

לינה באותו בית מלון ייחודי מאתמול

יום 5

קניון הורדון העליון

הוורדון הוא אחד מהקניונים המרשימים ביותר באירופה ואנו נקדיש לו שני ימי הליכה. נתחיל ביום יחסית מאתגר במצוק בתלול והמאיים של הקניון, ביתם של הנשרים ומטפסי ההרים. מחרתיים (יום 7) יהיה יום בחלק הרגוע של הקניון, שבו נלך בחלק של הורדון שהוא הרחב ביותר. חלק זה מתאפיין בבריכות רבות בצבע כחול עמוק, ובחורש ים תיכוני טיפוסי. ביום זה גם נוכל להתרחץ במימיו במידה ומזג האויר יעודד זאת, וגם להביט על איזורי השפלה במרחב.

נצא מוקדם בנסיעה של כשעה לכיוון החלק התלול והעמוק ביותר בוורדון. נתחיל ללכת ממצוק תלול בגדת הקניון. נרד פנימה אל הקניון, ולאורך כל היום נעלה ונרד לצד הקניון, מביטים בפיתוליו הגדולים ובמימיו הכחולים. נסיים בעליה מהקניון חזרה אל מעל המצוק שמהווה את הגדה שלו.

עליה וירידה של כ-950 מ׳, כ-19 ק״מ

לינה באותו בית מלון ייחודי מאתמול

יום 6

הר הקרמון

כשאנשי האזור רוצים לחגוג, הם פותחים בקבוק מפואר של “קרמון”.

זהו יין רוזה מבעבע (כן כן, זאת השמפניה הורודה) שאופייני לאזור. את השם הזה הם העניקו לאחת הפסגות הנהדרות, שממנה ניתן להביט לכל המרחב שבין האלפים לבין פרובאנס. מקניון הורדון בו בילינו ועד שדות הלוונדר (שאינם בפריחה כעת) והחיטה. יום שכל מטרתו היא הטיפוס אל ההר, בשביל נוח ודרוך. את היום נתחיל בבדיקת PCR בעיירה דין, על מנת שנוכל לחזור ארצה, ורק אחרי שנסיים אותה נמשיך בטיול (הבדיקה תיערך כ50 שעות לפני מועד ההמראה המתוכנן, פחות מ-72 ש’ לפי הנחיות משרד הבריאות). את היום נסיים במלון מיוחד נוסף, שבעברו היה פונדק דרכים לסוחרי החיטה. מסעדת המלון היא האורווה בה היו מלינים את הסוסים.

עליה וירידה של כ-750 מ׳, כ-10 ק״מ.

לינה במלון בכפר קוינסון.

יום 7

קניון הורדון התחתון

בלי נסיעה ומיד לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל בחלק הכחול ונמוך של הורדון. נסיים בפיקניק ליד האגם ועם המעוניינים נוכל לבקר במוזיאון האדם הקדמון שנמצא בכפר. הסיבה שישנו מוזיאון מרשים שכזה בכפר כל כך קטן היא שכל סביבת הורדון הנמוך, עשירה באופן בלתי רגיל בממצאים ארכיאולוגיים מראשית היות האדם באירופה.

עליה וירידה של כ-200 מ׳, כ-11 ק״מ.

לינה במלון בכפר קוינסון.

יום 8

החזרה הביתה

אחרי ארוחת בוקר אחרונה ביחד, נצא בנסיעה אל שדה התעופה. נארוז היטב את בקבוקי היין והגבינות, ונתענג עליהם בסוף השבוע יחד עם החברים בבית. שלא ירגישו מקופחים שרק אנחנו נהנינו מכל הטוב הזה. נבלה מעט זמן פנוי בעיר ניס, נארוז מאפה קטן לטיסה, ונחזור הביתה.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר:  350 יורודגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

תחבורה - מיניבוס ממוזג ומרווח ילווה אותנו משדה התעופה ולאורך כל הטרק. במיניבוס נשב עם מסיכות בהתאם לחוקי התיירות בצרפת. חוץ מהנסיעה המצויינת בהערה הקודמת, והנסיעות לשדה התעופה, כל הנסיעות בטרק קצרות יחסית. באנו ללכת, לא לנסוע.
לינה - חמישה לילות בבית מלון ייחודי סמוך לעיירה דין. זהו בית מידות שהיה בעבר בית חולים לעיוורים, המקום מנוהל כבר למעלה מ-20 ע"י זוג יקר, שהכיר בלימודי התיירות בשוויץ... את שני הלילות האחרונים נישן במלון נהדר גם הוא, בכפר קווינסון. זהו מקום שהיה בעבר פונדק דרכים, והשתדרג עם השנים. במקום יש בריכה קטנה, ואחלה דשא לשתות בו משהו קר אחה"צ.
כלכלה - ארוחות הערב בטיול יהיה ארוחות צרפתיות אופייניות לאזור. ויכללו תמיד מנה בשרית (או צמחונית למעוניינים), וירקות מבושלים כלשהם לצידה. בכל ערב נשתה את היין האופייני לאזור. את ארוחות הבוקר נאכל במלונות, והן יהיו ארוחות צרפתיות פשוטות, ויכילו לחם, חמאה, ריבה, מעט ירקות ופירות, יוגורטים, ומאפים. לארוחות צהריים נערוך לנו פיקניקים, עם גבינות אופייניות, נקניקים, לחם טרי, טחינה, ירקות ופירות. האוכל בטרק הוא חלק משמעותי מהתוכן שבו, וכמו שגיאולוגיה או היסטוריה מספרות לנו סיפור על המקום, בפרובאנס גם האוכל ייקח חלק בהדרכות.
מדריך ישראלי מטעם אקו טיולי שטח – יזהר דמטר
טיסות בינלאומיות ומיסי נמל

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען
הוצאות בעלות גוון אישי (שתייה קלה, מזכרות, קניות בשוק, שתייה אישית במהלך הארוחות, וכו...)
בדיקת PCR בהתאם להנחיות במועד הטיול (עלות הבדיקה בצרפת עומדת היום על 40 יורו)

לתשומת לבכם

בפרובאנס, חלק חשוב מהחוויה הוא האירוח והמקומות בהם נישן. בכל ערב סביב 18:00 נשב יחד ונשתה יין קר ("אפרו"), נקשקש, ונתכונן לארוחת הערב.
זהו טרק מעולה עבור אלו שבאים פעם ראשונה לטרק בחו"ל. אנו ישנים במלונות, וישנה הסעה צמודה אלינו מדי יום. יחד עם זאת – גם מי שטיילו כבר הרבה בעולם – יהנו מהמסלולים המגוונים והאווירה המיוחדת בטרק.
על מנת לבצע בדיקת PCR, באופן שלא יכביד על תכנית הטיול, אנו נחזור ביום 5 לטיול לעיירה דין ולבית המלון הייחודי. בשל כך ניסע באותו היום כשעתיים וחצי במצטבר, שעה ורבע לתחילת הטרק, וכשעה ורבע בחזרה. בשאר ימי ההליכה הנסיעות קצרות בהרבה.
חובה להיות מחוסן בלפחות 2 חיסונים נגד קורונה
על כל משתתף לעשות בדיקת PCR 72 שעות לפני היציאה לטיול

הקורונה בצרפת

בתחילת המשבר, צרפת הייתה במצב איום ונורא, בכל המחוזות. עם הזמן הצרפתים למדו להקפיד והתנהלו במשמעת מרשימה. בשל התיירות, פריז וערים תיירותיות אחרות נשארו עם אחוז תחלואה גבוה, אבל במחוזות הכפריים התחלואה הייתה נמוכה מאד לארוך כל המשבר. כיום בצרפת הגישה אמביוולנטית כלפי החיסונים, אבל קצב ההתחסנות זהה לשאר אירופה (נכון לאוגוסט 2021, כ-58% כבר התחסנו באופן מלא, דומה לנתונים בישראל) בפרובאנס המצב מאז קיץ 2020 יחסית טוב לשאר צרפת, אחוזי התחלואה היו נמוכים מאד וכל המלונות בהם נלון מקפידים על ההנחיות.
אנו נבצע 3 בדיקות במהלך הטיול : 1. לפני היציאה מהארץ, על מנת להכנס לצרפת. 2. לקראת סוף הטיול נבצע את בדיקת הPCR בבית החולים המקומי בעיירה דין, כ-50 שעות לפני הטיסה ארצה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. את הבדיקה נקבע במרוכז עבור כולם. 3. בדיקה בנתב"ג, לאחר הנחיתה.
אנו נשתדל להתעסק בקורונה כמה שפחות במהלך הטיול, ונקדיש עבורה רק את השעה הראשונה ביום 6.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גשם בוא: “פסטיבל השן” בסרי לנקה

סוף סוף נגמרו, כך נראה, הגשמים האחרונים של האביב. אלו אותם גשמים מפתיעים, שהבריקו בפעם האחרונה להשנה […]

חם בדרום סודן

שיחה עם סוכנת נסיעות בתל־אביב: “לאן נסעתן?” לג’ובה. “זה באיטליה?” לא, זו בירת דרום־סודן. “לא נורא מסוכן […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בפרובאנס

טרקים

האלפים של פרובאנס הגבוהה וקניוני הורדון | 8 ימים