שייט נהרות ברוסיה

טיולי תרבות וטבע

ביקור בקזאן ושייט ממוסקבה לסנט פטרסבורג, לחוות את רוסיה במסע שייט - בהדרכת רוני ינובסקי | 11 יום

בואו לחוות את רוסיה במסע שייט לעולם אחר, רובו נסתר מעינינו. האימפריה הרוסית המשתרעת על שתי יבשות, משלבת בדרך מרתקת כ- 120 קבוצות אתניות ומגוון אדיר של נופים, ומציגה אתגר לתרבות המערב.

פטר הגדול עשה את מסלול השייט הזה לפני כ- 300 שנה על פני הוולגה, הנהר הגדול והארוך ביותר באירופה. המסלול יוביל אותנו אל כמה מעריה היפות ביותר של רוסיה, וגם אל כפרי נהר ציוריים בעלי מסורות עתיקות של אמנות ואומנות. לאורך השייט, על פני נהרות ואגמים רחבי ידיים, נכיר את האתרים ההיסטוריים המפורסמים של מוסקבה, את שכיות החמדה של סנט פטרסבורג, את כנסיות האבן והמנזרים המרשימים של אוגליץ' וגוריצי, ואת אדריכלות העץ המרהיבה במוזיאון הפתוח באי קיז'י. "בית המלון הצף" יפליג בנהרות העצומים וולגה Volga, ניבה Neva, בתעלת מוסקבה המפורסמת, באגמים לדוגה Ladoga ואונגה Onega ויעגון בערים היסטוריות ובעיירות וכפרים קדומים. הערים הרוסיות שנבנו לפני מאות שנים על גדות הנהרות והאגמים מציעות כיום תערובת מיוחדת של אטרקציות וזיכרונות לשנים רבות.

נתחיל את טיולנו בביקור בקזאן, בירתם האגדתית של הטטארים, המהווה דוגמא נהדרת לתרבות מסתורית וקסומה החבוקה בין זרועותיה של אמא רוסיה. כאן, על גדות "ברך הוולגה" שגשגה העיר המסתורית קזאן, בירת חאנת קזאן, במרחב שהיה בעבר ליבה של נסיכות אורדת הזהב. כיום קזאן בירתם של כל בני הטטארים, כאן ובתפוצותיהם בעולם, הופכת לאבן שואבת לתיירים מכל העולם. עיר רבת לאומים, בית לנציגים בני למעלה ממאה וחמישה עשר קבוצות אתניות שונות. מגוון מעניין של תלבושות, מבני תפילה ומאכלים, ליד מבנים מודרנים ושדרות רחבות. גם מכאן מובילות כל הדרכים אל הכיכר האדומה וסודותיה המסתוריים במוסקבה.

נסייר במוסקבה- עם הפאר המסתורי של הקרמלין, אולמות הבלט, ארמונות פאר והכיכרות התוססות.

ממוסקבה נצא לשייט בספינת נהרות לאורך נהר הוולגה ונבקר בעריה היפות ביותר של רוסיה, ובכפרי נהר ציוריים עד שנגיע לסנט פטרסבורג, הבירה החדשה שבצפון סנט פטרסבורג, היהלום שבכתר הרוסי, הבוקה בזרועות נהר הנייבה, ויש המכנים אותה ונציה של הצפון. סנט פטרסבורג התברכה באוסף מבנים נהדרים ובאוצרות הצארים המדהימים המוצגים במוזיאון ההרמיטאג'. את כל אלה ועוד נפגוש, נכיר, נתרשם וננסה להבין את הנשמה הגדולה של אמא רוסיה.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחיריםאהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קרואטיה – דוברובניק ופסטיבל סנט בלאסיוס

רובינו מכירים את פסטיבל המסכות של ונציה שמתקיים כל שנה בחודש פברואר. לא רבים יודעים שלא הרחק […]

יהודי המזרח – סין

“הסינים הם היהודים של המזרח”, אומר לי הפרופסור הסיני, עם טון מיתולוגי שלא משאיר ספק שאמת זו […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

שייט נהרות ברוסיה

טיולי תרבות וטבע

ביקור בקזאן ושייט ממוסקבה לסנט פטרסבורג, לחוות את רוסיה במסע שייט - בהדרכת רוני ינובסקי | 11 יום