נטוס לאנטליה דרך איסטנבול. נערוך סיור קצר בקלאיצ'י (Kaleici) – הרובע העתיק של העיר ונלון בפנסיון מקומי.
עם בוקר, ניסע כשעה דרומה, לכפר גוינוק (Goynuk), ממנו נתחיל את הטיול הרגלי. נתחיל בקניון המים הזורמים וממנו נטפס לאורך שביל עתיק בתוך יער האורנים אל כפרי הקיץ (yayla) של המקומיים. אחה"צ נגיע לגוינוק יאילה (Goynuk yayla) ומשם יאסוף אותנו הרכב ללינה בפנסיון כפר אובג'יק (Ocacik). כ- 6-7 שעות הליכה.
עם בוקר, יקפיץ אותנו הרכב חזרה לנקודת הסיום של היום הקודם, משם נמשיך את ההליכה אל עבר הכפר אובג'יק (Ovacik) ונבקר במבצר הרומי העתיק שבכפר. מכאן נמשיך ונטפס בדרכי הרועים, אל עבר כפר הקיץ קוזדרה יאילה (Kuzdere Yayla) ונלון בבית משפחה מקומית. 7-8 שעות הליכה.
נצא מבית המשפחה ונתחיל לטפס אל עבר הר טהטלי (Tahtali dagi) הגבוה, המשקיף על מפרצי הים התיכון. הנופים משתנים ואנו נעזוב את היער ונגיע לחלק האלפיני של פסגות הרי הטאורוס, המכוסות בשלג במהלך החורף. לאחר הפסקה קצרה בפסגה, נרד בדרך פרדות מפותלת אל הכפר בייג'יק (Beycik), שם נפגוש את הרכב המקומי שיקפיץ אותנו לפנסיון נחמד לאורך החוף היפה של הכפר צ'יראלי (Cirali). כ- 8-9 שעות הליכה.
היום נפנק את עצמנו בבוקר חופשי בכפר הפסטורלי, עם אפשרויות טיול מקומיות בכפר. אפשר ללכת לשחות בים, להסתובב בין בתי הכפר או סתם לקרוא ספר ולשחרר את השרירים מהימים האחרונים. לקראת הצהריים, ניסע ברכב במעלה ההר ונצא מהכפר אולופינאר (Ulupinar), דרך הנחל הזורם אל כיוון להבות כימרה (Chimera) – מצבורים של גז היוצאים מההר ודולקים תמיד, ששימשו עוד מימי קדם מושא לאגדות ולסיפורי עם. נחכה לשקיעה, כדי ליהנות מיופי הלהבות בלילה החשוך ואז נרד עם פנסים חזרה לכפר. סה"כ הליכה 4-5 שעות.
נתחיל ללכת מהכפר לאורך החוף ונבקר בעתיקות העיר אולימפוס, ממנה נטפס דרך יער האורנים אל הר מוסה (Musa dagi), שם נאכל פיקניק לצד בקתות רועים נטושות. אחר הצהריים, נרד מצדו השני של ההר, אל עבר מפרץ אדראסן (Adrasan) הציורי ונלון בפנסיון נחמד בכפר. סה"כ הליכה 7-8 שעות.
עם בוקר, נצא ברגל דרומה בדרך מקסימה, המחברת את הכפר לקצה הדרומי של חצי האי הליקי – קייפ גלידוניה (Cape Gelidonia). הדרך עוברת לאורך היער ומעל מפרצים וחופים בתוליים באזור בו כמעט לא רואים מטיילים נוספים. לקראת אחה"צ, נגיע למגדלור היפה ממנו נרד בדרך נוחה לנקודת האיסוף עם הרכב, שיחזיר אותנו לכפר אדראסן ללינה נוספת בפנסיון המקומי. סה"כ הליכה 7-8 שעות.
בבוקר נעזוב את הפנסיון המקומי ונחזור לאנטאליה, משם ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.
הפסגות המושלגות של הרי הקצ'קר, אגמי טורקיז, חופי הים-השחור, תושבים מקומיים על תלבושותיהם המסורתיות, תרבות חקלאית, מפלי […]
טרבזון, חוף הים השחור, תורכיה, השעה שמונה בערב. כיכר אתאטורק במרכז העיר שוקקת חיים. בין המון הטורקים […]
רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.