טיול לאיסלנד

טיולים לאיסלנד

איסלנד, מדינת אי בצפון האוקיינוס האטלנטי, מציעה נופים שלא תראו בשום מקום אחר בעולם, תופעות טבע ייחודיות ומרחבי בראשית פראיים. טיול לאיסלנד יחשוף בפניכם ארץ של ניגודים, של קרח ואש. מצד אחד, קרחונים עצומים ומנגד – הרי געש פעילים, שדות לבה, גייזרים מתפרצים ומעיינות חמים. הוסיפו למשווה של קר וחם אינספור מפלים מרהיבים, אגמי טורקיז, מצוקים דרמטיים, מושבות ענק של תוכי ים מלבבים, סוסים איסלנדיים ארוכי רעמה רועים בכרי עשב, לווייתנים ודולפינים שוחים סמוך לחופים. נשמע מדהים? זהו רק קצה קצהו של הקרחון...
14 יום

אין תאריכים כעת

כולל ביקור בהר הגעש הפעיל ברייקנס

טיול שייט לאיסלנד- בהדרכת גיל יניב

טיולי תרבות וטבע

שייט ייחודי לאיסלנד בשילוב סיורים לאתרי טבע רחוקים ומופלאים, מסלולים רגליים בשמורות טבע מרשימות

איסלנד, "ארץ בראשית", ארץ הקרח והאש, עשירה באתרי טבע ובהם פסגות קפואות מעוטרות קרחונים, ותחתיהן מדבריות לבה […]

12 יום

אין תאריכים כעת

טיול לאיסלנד

על רקע התפאורה הטבעית המופלאה הזאת, טיול לאיסלנד מאפשר לא רק ליהנות מהטבע והנוף, אלא גם להתרגש משלל פעילויות מלהיבות: רכיבה על אופנועי שלג, שייט ברכב אמפיבי, רחצה במעיינות חמים המוקפים בנוף מהפנט, שייט לצפייה בלווייתנים ועוד. אז אם אתם חובבי טבע ורוצים להתנסות בחוויות חדשות ומרגשות בנוף שלא מהעולם הזה – איסלנד היא המקום בשבילכם, ארץ שתשאיר אתכם פעורי פה ונפעמים.

רבים מהאתרים המוכרים והמתוירים נמצאים בדרום האי וכמובן שהטיול שלנו יעבור גם בהם, אבל אנחנו באקו טיולי שטח מאמינים שכדי להכיר את איסלנד לעומק צריך לנסוע צפונה, לאזורים שמרבית המטיילים לא מגיעים אליהם והם מאפשרים לספוג את היופי הגולמי של איסלנד בכמויות אינסופיות. הטיול שלנו חוצה את האי מדרום לצפון, דרך הרמה ההררית והגעשית, בדרך קיולור המרהיבה, המוזכרת בסאגות האיסלנדיות ואשר שימשה לאורך ההיסטוריה כציר התנועה העיקרי בין הדרום לצפון.

טיול באיסלנד עם "אקו טיולי שטח"

טיול לאיסלנד עם אקו טיולי שטח כולל סיור בשלל שמורות טבע, בהן שמורת עמק ת'ורסמורק, "ארץ הצבעים", שמורת לנדמנלאוגר והמעיינות החמים, שמורת הר הגעש לאקאגיגאר, שמורת קלדרת אסקייה ושמורת סקאפטאפל. מטיילים אל שלל המפלים המרהיבים של איסלנד, רואים את נופי האי זווית אחרת בשייט לאיי ווסטמן הכולל הקפה של מצוקי האי האיימי, שייט ברכב אמפיבי בלגונת הקרחונים ושייט לווייתנים בצפון.

וזאת רק ההתחלה: במהלך הטיול לאיסלנד טובלים במעיינות חמים בצפון איסלנד – ב"לגונה הכחולה של הצפון", מסיירים בחוות דשא איסלנדית טיפוסית, בחממות ירקות ובחוות סוסים איסלנדיים, מתרגשים בנסיעה עמוסת אדרנלין באופנועי שלג, מטיילים בחצי האי סנייפלסנס שנופיו המהפנטים כובשים את הלב, וכמובן לא פוסחים על משולש הזהב, הכולל את שלושת האתרים המפורסמים של איסלנד: מפלי גולפוס האדירים, אתר הגייזרים המרהיב ושמורת ת'ינגווליר, מקום היווסדות של הפרלמנט האיסלנדי, הפרלמנט הראשון באירופה. הטיול של אקו שטח לאיסלנד נערך בקבוצות קטנות, עם הדרכה מקצועית ואיכותית ובתנאים נוחים. הטיול כולל נסיעה באוטובוס שטח 4X4 שמתאים לדרכי השטח הלא סלולות ולחציית נחלים.

עובדות מעניינות על איסלנד

 

התיישבות חדשה

איסלנד היתה בלתי מיושבת עד המאה ה-9 לספירה, אז התגלתה על ידי מתיישבים ויקינגים, שלא עזבו אותה מאז. למעשה, הסוס האיסלנדי הוא צאצא ישיר של הסוסים שהביאו עימם הויקינגים, ולאורך השנים תושבי האי שמרו עליו לבל יתערבב עם מינים נחותים יותר. כיום, חל איסור מוחלט על החזרת סוס שיצא מגבולות איסלנד, בדיוק מסיבה זו.

הגנטיקה האיסלנדית

גם הגנטיקה של האיסלנדים הומוגנית יחסית לשאר העולם. הגירה כמעט ולא היתה לאורך הדורות, והתושבים היו בעיקר ויקינגים, עם אחוז מסוים של גנים קלטיים בגלל נוהגם של הויקינגים בימים עברו לפשוט על מושבות קלטיות. מסיבה זו, איסלנד הפכה למקום מושלם למחקר גנטי, שבו ניתן לחקור ולבודד גנים בעייתיים. חוקרים שיחרו לפתחם של אזרחי המדינה, המונה רק 300 אלף איש, וביקשו מהם לתרום דוגמיות לבדיקות די אן איי. עד כה, שליש מהאוכלוסייה נענתה לבקשות.

לוחות טקטוניים

איסלנד היא אחת משני המקומות היחידים בעולם בהם ניתן לראות שני לוחות טקטוניים הנפגשים מעל פני האדמה (ומתרחקים זה מזה ב-2 ס"מ כל שנה). המקום בו ניתן לראות זאת הוא ת'ינגווליר, המקום שבו ישב הפרלמנט הראשון באיסלנד.

אין יערות באיסלנד

יערות אינם יכולים לצמוח בקלות בתנאי הטבע של איסלנד, בה יש פעילות וולקנית תכופה וקרחונים, והאדמה קשה. אין זה אומר שמעולם לא היו עצים במדינה. היו, והויקינגים כרתו את כולם, ומאז כמעט ולא צמח עץ נוסף. מחלקת היערנות של המדינה (והיא אכן קיימת) מנסה להחזיר את למדינה את יערותיה.

אחוז פשיעה אפסי

טיול לאיסלנד נחשב לבטוח ביותר, שכן כמעט ואין פשיעה במדינה. מי שיצא לטיול באיסלנד יראה שכמעט ולא רואים שוטרים או תחנות משטרה במדינה, והאווירה הכללית שלווה וחסרת אלימות. השוטרים שקיימים במדינה אינם מחזיקים בנשק, ולמדינה אין צבא. אחוז הפשיעה הרשמי הוא פחות מ-1%.

הרי געש

כידוע, איסלנד מאופיינת בפעילות געשית, עם יותר מ- 125 הרי געש במדינה. ככלל, האי הזה שהוא מדינת איסלנד נוצר מהתפרצות געשית בלב ים. תדירות התפרצויות הרי הגעש במדינה היא אחת ל-4 שנים, אם כי בשנים האחרונות נראתה התפרצות כל שנה. מסיבה זו, חלק גדול מאיסלנד מכוסה בשדות לבה וסלעי לבה שחורים שהתקשו.

טיול לאיסלנד מבטיח לכם חוויה יוצאת דופן, שונה מכל מה שהכרתם עד כה ומיוחדת במינה! טיול לאיסלנד – רק עם אקו טיולי שטח.