טיול מאורגן לאוזבקיסטן

טיולים לאוזבקיסטן

אוזבקיסטן, הקרויה גם "הארץ שמעבר לנהר", היא חלק ממה שהיה בעבר דרך המשי. כל שיירה שעברה בדרך זו, הותירה שריד שנטמע בתרבות האוזבקית: מוסיקה, טכניקה אומנותית וארכיטקטורה פרסית, מוסלמית, סינית ומזרח תיכונית. טיול לאוזבקיסטן יגלה לכם מדינה מרתקת שלעיתים נדמה שהזמן עצר בה מלכת. מאז התמוטטות ברית המועצות, גבולותיה של אוזבקיסטן הם הנהרות אמו דריה וסיר דריה, שביניהם משתרעות ערבות מדבריות עם ערים מיוחדות, שווקים צבעוניים, והכי חשוב- המסגדים המפורסמים, המדרסות והחנקות בעלי הארכיטקטורה המרשימה, שכדאי לכל אוהב אומנות וארכיטקטורה לחזות בהם. מאז סוף המאה ה-20, אוזבקיסטן מנתבת בין הקומוניזם הרוסי, לנרטיב הישן אך המתחדש של האסלאם הסוני בגרסתו המקומית.

טיול לאוזבקיסטן

טיולי תרבות וטבע

העבר המפואר פוגש הווה עם תקווה כולל לינה חווייתית בכפר אקולוגי פסטורלי

טיול לאוזבקיסטן הוא טיול לארץ מרהיבה שבה העבר מרגש וההווה מבטיח. הארץ שמעבר לנהר – "מווארה אל-נהר" […]

11 יום

מועדי יציאה: 10.10.24, 14.10.24

טיול לאוזבקיסטן – מסע אל לב דרך המשי

טיולי תרבות וטבע

כולל ביקור באתר בית הכנסת האשכנזי שנחשף לאחרונה בסביבות בוכרה. בהדרכת סיגל גבע

טיול לאוזבקיסטן הוא טיול לארץ מרהיבה שבה העבר מפואר ומרגש וההווה מבטיח. הארץ שמעבר לנהר – "מווארה […]

12 יום

אין תאריכים כעת

טיול לאוזבקיסטן עם אקו טיולי שטח

הטיול לאוזבקיסטן יתחיל בבירה המודרנית טשקנט, וימשיך לסמרקנד, העיר הנחשבת ליפה שבערי דרך המשי. סמרקנד טובלת בעצי תות וצפצפה, ומלאה באתרי המשפחה הטימורית: המסגד הענק ביבי חאנום שנבנה לכבוד אשתו האהובה של טימור לנג, עיר הקברים שאחי זינדה ועוד. נבקר בכיכר רג'יסטן המוקפת בשתי מדרסות מרשימות ובמסגד הזהב, שם הוקרן כל ערב עד שנות ה-90 חזיון אורקולי "סוציאליסטי" סובייטי.

ניסע לעיר שאחרישבז, הנמצאת מעבר להרים הגרניטיים שבדרום מזרח המדינה, בתוך עמק נהר הקשקר דריה. משם אלכסנדר מוקדון יצא למסע הצבאי כנגד המשפחה הבקטארית האריסטוקרטית. בעיר זו נולד חוג'ה אילגר, הידוע כטימור לנג (טימור הצולע). נטייל בארמונו אדיר הממדים, שעל גגו הוא בנה בריכת שחיה לאשתו.

נסייר בבוכרה, עיר של קודש וחול, עם למעלה ממאה מבנים עתיקים, חלקם בני 2000 שנה ומעלה. נסייר ברובע היהודי הקיים מהמאה ה-13. קהילה זו התנתקה משאר הקהילות היהודיות עוד במאה ה-16, ופיתחה עולם עשיר משלה. נראה את החומות והמבצרים, ונלמד על הדמויות ההיסטוריות החשובות שצמחו כאן, כגון הרופא והאסטרונום אבן סינא, והפילוסוף חוג'ה נסראדין.

נחצה את המדבר האדום בדרכנו לחיווה, עיר מבצר בנאת המדבר השחור. נטייל בעמק פרגנה, הכלוא בקצה רכס הטיאן שאן, וניוודע לתעשיית המשי העתיקה של העיירה מרגילן. נצא לטיול בהרי הצ'ימגאן, הבולטים על רקע ארץ צחיחה זו עם עציהם הירוקים ואגמיהם התכולים, ונבקר באתר הסקי בלדרסיי, שם נעלה לפסגה ברכבל.

טיול לאוזבקיסטן ברכבת פרטית

באקו, ניתן לצאת גם לטיול מיוחד ברכבת פרטית, שיחשוף אותנו לחלקים נוספים של דרך המשי המערבית, וגם לשמאניזם המקומי, מסורת עתיקה שכמעט ונכחדה. טיול לאוזבקיסטן – רק עם אקו טיולי שטח.

טיולים מאורגנים לאסיה והפסיפיק