טיול מאורגן ליפן

טיולים ליפן

יפן, מדינת איים בצפון- מערב האוקיינוס השקט, היא ארץ של ניגודים מרתקים אשר הופכים אותה לאחד מיעדי הטיול  המרתקים בעולם. מצד אחד, זוהי מעצמה כלכלית מהמובילות בעולם, עם תעשיות מתקדמות, רכבות מסחררות במהירותן, סדר מופתי מהסוג שגורם לנו הישראלים להיאנח בקנאה. מדינה רבת אוכלוסין שמתגברת על המחסור בשטחים על ידי בניית לגובה, בגושים של גורדי שחקים ענקיים. מצד שני, היפנים מקפידים לשמור גם היום על המסורות והתרבות הייחודית שלהם, לא דבר מובן מאליו בעולם מתועש ומתקדם טכנולוגית. את המסורת והתרבות היפנית לפגוש במהלך טיול מאורגן ליפן, לא רק באזורים הכפריים ובמקומות נידחים, אלא אפילו בלבה של טוקיו הסואנת. יפן מציעה למטיילים בה אפשרות לפגוש בצדדים השונים כל כך שלה – בטיול אחד אפשר לשלב טבע יפהפה, נופים געשיים, כפרים קטנים וערים מרגשות, מעיינות חמים, מקדשי זן וגנים מסורתיים, טירות בנות מאות שנים ומפעלים סופר מודרניים. רגע אחד אתם "טסים" במהירות של מאות קמ"ש ברכבת חדשנית ומיד לאחר מכן מתארחים בבית הארחה מסורתי, עם קירות מנייר וטקסי תה. כל אוהב טבע וחובב תרבויות יימצא את מבוקשו בטיול ביפן, וכמובן שגם המתעניינים בקולינריה יגלו עולם שלם ומפתיע של טעמים, צורות בישול יצירתיות ודרכי הצגה ואריזה של האוכל שישאירו אתכם פעורי פה. טיול מאורגן ליפן - רק עם אקו טיולי שטח!

טיול עומק ליפן

טיולי תרבות וטבע

בתקופת השלכת כולל ביקור בתערוכה של האומנית הנודעת יאיואי קוסאמה, בהדרכת אצויו אינואואה

טיול ליפן, ארץ השמש העולה הוא תערובת מרתקת של מפגש עם מסורת הנשענת על היסטוריה עתיקת יומין, […]

15 יום

מועדי יציאה: 29.10.24

טיול עומק ליפן

טיולי תרבות וטבע

בתקופת השלכת כולל שמורת הקופים ויער הבמבוק, בהדרכת ליאור מורג

הטיול ליפן עם ליאור מורג ליפן אינו קפיצה בין אתרי חובה צפופים. זהו טיול מלא אויר וטבע […]

15 יום

מועדי יציאה: 31.10.24

טיול עומק ליפן בפריחת הדובדבן

טיולי תרבות וטבע

בהדרכת אצויו אינואואה, כולל ביקור בתערוכה של האומנית הנודעת יאיואי קוסאמה

טיול ליפן, ארץ השמש העולה, הוא תערובת מרתקת של מפגש עם מסורת הנשענת על היסטוריה עתיקת יומין, […]

15 יום

אין תאריכים כעת

טיול שייט מקיף ביפן

טיולי תרבות וטבע

בהדרכת רוני ינובסקי- מתמחה בתרבות יפן ובטיולי שייט לאיי יפן

יפן, ארץ של ניגודים מרתקים אשר הופכים אותה לאחד מיעדי הטיול המרתקים בעולם. מצד אחד, זוהי מעצמה […]

15 יום

אין תאריכים כעת

טיול מאורגן ליפן – בכל עונות השנה

ניתן לצאת לטיול מאורגן ביפן בכל עונות השנה, כל עונה מציעה את הייחוד המאפיין אותה. מזג האוויר ביפן. מאד נוח, דבר המאפשר לעשות טיול רגלי, טיול מאורגן ליפן וטיולים משפחתיים. בסתיו, השלכת צובעת את הנוף בגווני אדום, כתום וצהוב, שיופיים ידהים אתכם ויגרום ללבכם להחסיר פעימה. בסוף החורף, כאשר העצים מלבלבים והטבע מתחדש, אפשר להוסיף לחוויה הויזואלית גם את טורנירי הסומו המסורתיים שמתקיימים בעונה זאת ומוסיפים עוד נדבך של עניין לטיול. באביב, בעת פריחת הדובדבן, תוכלו להצטרף להמוני היפנים היוצאים לגנים הציבוריים ולגינות המקדשים כדי להתענג על הפריחה היפהפייה והעדינה, שמסמלת את יופיים של החיים ועם זאת את היותם בני חלוף.

טיול מאורגן ליפן עם "אקו טיולי שטח"

ליפן מתקיימים בקבוצות קטנות, בין 15 ל-26 מטיילים בקבוצה, והם נבנו במיוחד על ידי המדריכה היפנית אצויו, שעוסקת בתכנון, ארגון והדרכה של טיול מאורגן ליפן. הטיול מתמקד בצדדים המיוחדים והמרתקים של יפן – אמנות, טבע, קולינריה ועוד. המשתתפים לוקחים חלק בסדנאות, צופים במופעי מוזיקה בכלים מסורתיים, מבקרים בשווקים, פוגשים אומנים, מבקרים במבשלת סאקה ועוד. ואת הכל מלווה הטבע המרהיב, שמשתנה בכל עונה של השנה.

אטרקציות מרכזיות ביפן

מהתרבות וההיסטוריה העשירה של יפן, כמה נקודות ציון ואטרקציות זכו לפרסום יותר מהשאר, והפכו לסמליה. אלה ראויים לביקור ושום טיול ליפן אינו שלם בלעדיהם.

הר פוג'י

הר פוג'י הוא ההר הגבוה ביותר ביפן, המתנשא לגובה של כ- 3 וחצי קילומטר מעל פני הים. מדובר בהר געש פעיל, אך התפרצותו האחרונה היתה בתחילת המאה ה-18, ומאז הוא מכוסה בשלג ולא נרשמה התפרצות אחת. ההר, אחד מסמליה של יפן, הוא הר קדוש, שבמשך מאות שנים היה נהוג לטפס לפסגתו במסגרת טקס דתי. על פי האגדה, קיסר יפן ציווה לשרוף בפסגת ההר את סם החיים שקיבל מאהובתו, נסיכה בת הירח. מסיבה זו, ההר הפך לסמל של חיי נצח בתרבות היפנית, אם כי למרגלות ההר שוכן 'יער ההתאבדות' המפורסם. כיום הוא מופיע בציורים רבים, בייחוד ציורי ההדפסים היפניים המפורסמים, וזהו אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביפן, עם כ- 200 אלף איש בשנה העולים לפסגתו.

הירושימה

הירושימה בהחלט אינה אטרקציה במובן הפשוט של המילה, מכיוון שמדובר במקום בו התרחשה אחת מהטרגדיות הגדולות בהיסטוריה, כאשר בשלהי מלחמת העולם השנייה, העיר כולה נמחקה בגלל פצצת אטום. אין כמעט טיול מאורגן ליפן שלא כולל ביקור בהירושימה. מספר אתרים בעיר מציינים את האירוע ונותנים כבוד לזכר הנופלים – כיפת הפצצה האטומית, שרידיו של מפעל שנהרס בהפצצה, פארק ההנצחה של הירושימה, ומוזיאון ההנצחה. למרות זאת, ניתן למצוא באזור את פניני היופי ששרדו – ארמון הירושימה, האי איטסוקושימה הידוע בזכות יערותיו ומקדשיו והשער הצף, ארמון הירושימה, גן שוקיין המטופח ועוד.

קיוטו

קיוטו היתה בעבר בירתה של יפן הקיסרית במשך אלף שנים. היא שרדה רעידות אדמה, מלחמות, שריפות תכופות בגלל בתי העץ שלה ולבסוף את הפצצות מלחמת העולם השנייה, והיתה המרכז התרבותי של יפן. מסיבה זו, מזכיר המלחמה הנרי סטימסון מנע את הפצצתה בפצצת אטום ברגע האחרון. יש בה 2000 מרכזים דתיים, כולל 1600 מקדשים בודהיסטיים ו- 400 מקדשי שינטו, כמו גם ארמונות וגנים.

מקדש הזהב

אחד מהמקדשים הידועים בקיוטו הוא מקדש קינקקו ג'י (מקדש הזהב). מקדש זה נבנה בסוף המאה -14 בתור וילה כדי שאליו יוכל שוגון בשם אשיקגה יושימיצו לפרוש בסוף ימיו. בנו היה זה שהפך את הוילה למקדש זן. כיום הוא משמש גם לאחסון שרידים ומזכרות של הבודהה. המקדש בעל שלוש קומות, כאשר שתי הקומות העליונות מצופות בזהב טהור, המשתקף בצורה מושלמת ב"אגם המראה" שעל גדותיו עומד המקדש. המקדש נשרף מספר פעמים, במלחמת אונין שהתרחשה באמצע המאה ה-15, וב-1950 על ידי נזיר עם הפרעות נפשיות. למרות זאת, המקדש שופץ מספר פעמים וכיום הוא עומד וקיים ומושך מבקרים רבים.

טוקיו

שער הכניסה של כל טיול מאורגן ליפן. טוקיו היא עיר הבירה של יפן, ואחת הערים המתקדמות והמודרניות ביותר בעולם. היא גם המטרופוליטן המאוכלס ביותר בעולם. טיול לטוקיו הוא כמו קפיצה לעתיד, עם גורדי שחקים המעוצבים בצורת מתוחכמת, מערכת דרכים משוכללת ואזורי קניות ובילוי יוקרתיים וחדשניים. לצד אלה נשמרו הממדים המסורתיים של יפן, שמושכים אליה תיירים מכל העולם.

אוסקה

אוסקה היא העיר השנייה בגודלה ביפן, עם היסטורית התיישבות שהחלה עוד מהתקופה הפרהיסטורית. ריבוי גורדי השחקים שבה מזכיר את טוקיו במידה מסוימת, ויש בה כמה אתרים משלה השווים ביקור. טירת אוסקה נמנית בין האתרים הידועים של יפן, בזכות המשמעות ההיסטורית שלה והארכיטקטורה המרשימה. היא צמודה לפארק רחב ידיים עם גנים עצומים, שבתקופת הפריחה עצי הדובדבן שלהם הופכים לחגיגה של צבע. בטירה יש מוזיאון המציג את סיפור חייו של טיוטומי הידיושי, האיש שאיחד את יפן. למשפחות עם ילדים קטנים, מיניון פארק הוא אטרקציה נוספת באוסקה- אפשר לומר שזהו הוולט דיסני של יפן.

אונסן

המעיינות החמים, ה"אונסן", הם גולת הכותרת של כל טיול חורפי ליפן. משפחות יפניות מרחבי המדינה נוסעות לאזורים הכפריים, שם נמצאים המעיינות הללו, לרחצה חמה באוויר הפתוח, גם כאשר בחוץ יורד שלג. אלה המקומות בהם נשבר הקרח וזרים יכולים לדבר זה עם זה. הבריכות הללו ידועות בזכות סגולות המרפא והמינרלים שבהן. בחלק מהאונסנים אפשר למצוא גם את קופי המקוק היפניים, האוהבים להשתכשך במים החמים.

טיול מאורגן ליפן עם הצוות המקצועי והמנוסה של אקו טיולי שטח מבטיח לכם חוויה יחודית ובלתי נשכחת באחד מהיעדים היחודיים והמרתקים בעולם.

טיולים מאורגנים לאסיה והפסיפיק