המלצות על טיול לקובה פנמה וקוסטה ריקה

לא נגענו, אתם אמרתם

 
המלצה על המדריך יריב עירון / מאת דוד בכור
על אחת כמה וכמה בחרתי לספר בשבחו של מדריך הטיול יריב עירון.
לא מותיר ספקות, הוא ידען
פה טוקאן, שם רחוק בים לויתן.
מזוודות לאן? הניחו כאן...
לא "תעבאן" ולא "כסלאן" (עצלן)
וגם לא "נעסאן" (רדום)
דייקן, נאמן ומהימן
עם יושרה ונתינה.
במעשיו נדבן, ובדרכיו אמן,
נחוש וסקרן להדביק את הזמן.
בנועם וחן, מהלכיו מתכנן,
כל זר וידיד מתבונן ומתפעל.
לא נטעה אם נאמר
מדריכנו יריב יחיד ומיוחד.

יריב יקר,
קבל בהערכה רבה, תודה ענקית
על שהעברת אותנו חוויה תרבותית
אקולוגית, רגשית והיסטורית במסענו
לקובה וקוסטה. שהיה בזכותך מרתק
ומעמיק. תמשיך לעשות חיל
מכל משתתפי הטיול.
המלצה על המדריך עמיר ראש / מאת ורד אנגרט
לאחר התלבטויות רבות, בחרתי לצאת עם חברת "אקו טיולי שטח" לטיול לקובה וקוסטה ריקה. זה היה הטיול המאורגן הראשון שלי והיו לי חששות רבים אבל הרצון העז לחוות את קובה ניצח ונרשמתי לטיול. ההתנסות הייתה מוצלחת מאוד בעיקר בזכות המדריך עמיר ראש. עמיר הוא מקצוען אמיתי, שופע ידע רב וסיפורים על קובה וקוסטה ריקה ולא חוסך בהסברים. כל שאלה זכתה לתשובה מיידית. עמיר גילה סבלנות רבה ואכפתיות לחברי הקבוצה. בעיות שצצו טופלו מיידית ובשקיפות מלאה לחברי הקבוצה, עמיר לא וויתר עד שכל בעיה נפתרה לשביעות רצונה של הקבוצה. עמיר הקפיד מאוד על לוחות זמנים ועל תוכנית הטיול אבל זה לא מנע ממנו להוסיף הפתעות לתוכנית הטיול ולזרום עם חברי הקבוצה - כמו בסיור בהוואנה, שם פתאום מצאנו את עצמנו בבית של אחת התושבות, בתוך בית ספר וכו'. עמיר שולט בחומר, אמין מאוד ומהר מאוד לומדים שאפשר לסמוך עליו. הבן אדם שוחה בחומר ויודע על מה הוא מדבר.
המדריכים המקומיים היו גם מצוינים והיה עצוב להיפרד מהם, הקבוצה הייתה קטנה ומגובשת, האוטובוסים היו ממוזגים ונוחים.

אני רוצה להודות לחברת "אקו טיולי שטח" על ארגון הטיול המהנה הזה שעלה על כל הציפיות. אני אשמח לנסוע עם חברתכם גם בעתיד. כמו כן, אני רוצה להגיד לעמיר תודה רבה על שהכרת לי את קובה וקוסטה ריקה, נהניתי מאוד ללכת אחרייך באוויר, בים וביבשה, לשוטט בערים, לטייל בשמורות ולחפש צמחים וחיות, להקשיב לך ולהחכים.
המלצה על המדריך / מאת אילנה ויצחק ברקוביץ'
עוזי יקר,
לטיול יצאנו, לאחר מעקב אחר הטיולים אותם אתה מוביל. קיבלתי המלצה עליך( לא זוכרת ממי), וחיפשתי את הטיול לקובה וקוסטה ריקה. שמחתי שנמצא טיול כזה, שמתאים לנו גם בזמן, ושאתה מוביל.
לאחר ליל הסדר, השארנו את בני ביתנו ליהנות מימי חול המועד, ושמנו פעמינו לשדה התעופה כדי להיות תחת הנהגתך במרכז אמריקה. היינו 13 איש ואישה ועוד נוסע ידוע בשמו אך שלא טס עימנו. לאחר טיסה א-ר-ו-כ-ה הגענו לקובה השנויה במחלוקת. אתה עוזי מאוהב במקום ובאנשים, אני נהניתי מחום האנשים, הריקודים, והמוסיקה הנשמעת מכל מקום. אישי היקר, חושב שהם סתם עצלנים חסרי מוטיבציה ורצון להתפתח. למדנו ממך המון על ההסטוריה המסובכת של קובה, למדנו לשתות איתך כל משקה עם רום ומוחיטו ( וסליחה שלא היינו שותפים כל כך טובים לשתיה) רקדנו במועדונים וברחוב, ונסענו בקדילקים. ידעת לאורך כל הדרך, להוריד את הציפיות שלנו מרמת השירות ורמת בתי המלון, וכל זאת בצורה אלגנטית מאוד.
בתחילת הדרך, כשסיפרת על ההסטוריה ,היינו בטוחים שאתה קורא מהכתוב. בהמשך הבנו שכל מה שכתוב, כתוב במוחך, ואתה בשפתך העשירה מבטא זאת. התרשמנו מאוד מאוד מאוד, מהידע העשיר שלך, ומניסיונך הרב.
מקובה המשכנו לקוסטה ריקה, שהבהילה אותנו בערב הראשון בסן חוזה.אח"כ התוודענו לארץ שהיא גן עדן חם, עד חם מאוד. וכאן בגן עדן זה, התפעלותך מהטבע הנגלה לפנינו, הדביקה גם אותנו. חווינו את הטבע ביערות הגשם, לא פסקנו להתפעל מקפיצות הקופים, הציפורים המלהיבות, התנינים המגעילים וכמובן גולת ; הכותרת העצלן שעשה עבורנו הצגת יחיד. ריחפנו מעל צמרות העצים בקנופי 7 תחנות, ונדנדנו גשרים תלויים מבלי שתדע מי עשה זאת.(חחחח). למדנו ממך ומהמדריך המקומי על בעלי החיים, וממך למדנו על תופעות גאולוגיות בקוסטה ריקה. התרשמנו מהשקט והרוגע שהפגנת בעת טיפול במצבים בלתי מתוכננים.
תודה מיוחדת מאיתנו הברקוביצ'ים על עזרה ותמיכה בשעת הצורך.
מקווים שניסע לעוד טיולים איתך
אילנה ויצחק ברקוביץ'