המלצות על טיול לדרך המשי בקירגיזסטן ובמערב סין

לא נגענו, אתם אמרתם

 
המלצה על המדריך זאב פוקס / מאת סמדר ולך

הסיכום שכתבנו לזאב בערב הסיום. על פי לאו דזה "להיות אנושי פרושו לאהוב בני אדם, להיות חכם פרושו להכירם" ואני תוהה האם החכם הסיני מהמאה הששית לפני הספירה הכיר אותך? או שזהו גלגול נשמות שכזה. כי אכן אהבת אנשים היא לדעתי המאפיין העיקרי שלך ומכאן נובע השאר. הידע הרב, הרצון הטוב, הסקרנות, תשומת הלב, הרגישות לכל אחת ואחד כל אלה ויותר הם אשר תרמו להצלחת המסע. ליצירתיות ולתושיה צריך להקדיש פרק נפרד ואציין רק סצנה אחת בה הגענו לאתר הדיונות לרכיבה על הדו דבשתיים והסתבר למדריכה המקומית שהאתר נסגר... נצרבה בזכרוני ריצה מטורפת שלך אל רוכבי הגמלים נפנוף בשטרות הכסף ולנוכח פניה חסרות האונים והאמונה של המדריכה עלינו כולנו על הגמלים ורכבנו לאור זריחת הירח. דרך המשי על אנשיה, נופיה ומראותיה נחוותה כמרשימה ביותר דרך הסברייך. תודה מכל חברי הקבוצה להתראות בסיורים הבאים בהצלחה בהמשך הדרך מטיילי דרך המשי ספטמבר 2018

המלצה על המדריך זאב פוקס / מאת דליה גורדון

מצויין! זאב פוקס בעל ידע רב ורחב בתחומים שונים, גאולוגיה, גאוגרפיה, תרבות, פוליטיקה מקומית וכדומה, ושמח לחלוק עמנו את ידיעותיו. מדריך הקשוב לבקשות המטיילים, דואג כל הזמן לרווחת כולם, עוזר בכל נושא ונעים הליכות בכל מצב. פינק אותנו בכל מקום באוכל המקומי, פירות ומאכלים מיוחדים, ושליטתו בשפה הסינית היתה בעלת חשיבות רבה.

המלצה על המדריך זאב פוקס / מאת משה יעקבי

מעולה בעל ידע רב שהשליטה שלו בשפה הסינית היא ערך מוסף והוא גילה הרבה סבלנות ופתר כל בעיה שהתעוררה.

המלצה על המדריך זאב פוקס / מאת אסתר רויניק

מעולה בכל המובנים. ידיעת הסינית שלו היתה מאד משמעותית.

המלצה על המדריך זאב פוקס / מאת יהודית ודן וילנסקי

מעולה, עשה את עבודתו בדרך הטובה ביותר

המלצה על המדריך זאב פוקס / מאת אדיר אבן

זאב היה ממש מצוין. הפגין ידע עשיר מרשים, הראה המון סבלנות ואכפתיות לאורך כל הדרך, והוביל את המסלול ביד בוטחת.

המלצה על המדריך זאב פוקס / מאת ריבה קרניאלי

 זאב הוא מדריך משכמו ומעלה: בעל ידע רב, מכיר היטב את השטח, רגיש ואיכפתי לאנשים ופותר בעיות בדרכי נועם ובהומור, אך אסרטיבי מאוד כשנדרש. טרם לאוירה טובה בקבוצה. ארצה לצאת גם בהמשך לטיולים בהדרכתו של זאב.

המלצה על המדריך זאב פוקס / מאת ניצה קרניאל לוי

מצויין! בעל ידע נרחב , לא מעמיס ידע, משרה אוירה נהדרת, סבלני ונעים. פותר כל בעייה.

המלצה על המדריך / מאת ישראל פרידמן
שלום ידידי צור שיזף,
ראשי שוב תודה ענקית על המסע המדהים והמיוחד שלנו אתך . למרות החזרה לשגרה המעצבנת, רשמי המסע, ההתרגשויות, המידע העצום שקיבלנו, שראינו וספגנו ממשיכים ללכת איתי ולהעסיק אותי. אין ספק שהייתה לנו חוויה חד פעמית והרבה הרבה נזקף לזכותך, על הדרך הכל כך מיוחדת שלך שהעברת אותנו לאורך המסע, לא רק עובדות תאריכים ושמות, שהרי לא את כולם זוכרים. דווקא תשומת הלב וההבנה של התהליכים והארועים שהשפיעו ועדיין ממשיכים להשפיע על מרכז אסיה, מאז ומעולם, ואולי גם על העולם כולו בוודאי היום. למדנו ממך סקרנות מהי, למדנו ממך לחשוב ולראות פאן אחר ושונה במקומות חדשים, למדנו ממך לחשוב שונה ואחרת. אהבתי את הציניות, את ההומור שלך, אהבתי את השקט ואת הרוגע שלך ואהבתי את הידע הרחב והעצום שלך / את היכולת לראות תהליכים, את השונה והמיוחד שבך, למדתי ועודני לומד המון מהמסע .
אז צור ידידי שוב רוצה להודות לך מכל הלב ומקרב הלב על שלושה שבועות מופלאים של מסע מרגש ומלמד מאין כמוהו.
אני צריך להפסיק פה לפני שאתחיל לבכות.
שמור על קשר בן אדם.
המלצה על המדריך / מאת רון מלר
אלי יקירי,
כאשר נפגשתי איתך לראשונה כדי לעניין אתכם בטיול לדרך המשי בתקופת החגים ידעתי שנפלתי לידיים נאמנות.
ואמנם כן, היה זה מסע מופלא חובק הסטוריה של 2500 שנים, מקיף עמים וקבוצות אתניות במגוון עצום ועשיר, מהלך בנופים מופלאים של ההרים השמימיים מצד אחד ושיפולי הרי ההימליה בצד השני, דרך מדבריות, הרמה הטיבטית ונהרות עצומים המתחילים דרכם בטיבט.
נפגשנו חבורה קסומה (שלא הכרנו האחד את השני לפני כן) ובניצוחו הנפלא של צור שיזף המדריך, עתיר ידע ונסיון, שהצליח לקחת אותנו במנהרת הזמן ולחבר עולמות שצמחו בקצוות שונים של דרך המשי ולהחיות את הדינמיקה המופלאה שהתרחשה לאורך ציר זה במשך הסטוריה רבת שנים כאשר היא נודדת ממקום למקום ומשנה את מרכזי הכח שלה לפי הכוחות השולטים בכל תקופה ותקופה.
ארגון הטיול של חברתכם היה ללא דופי והמדריכים המקומיים בקירגיסטאן ובסין עשו עבודה נפלאה. כל בקשה שלנו נענתה על ידם עם הרבה חום ואכפתיות. בקיצור, היה זה מסע מופלא בו חברו כולם יחד והצליחו להגשים חוויה יחידה במינה.