המלצות על טיול מאורגן לסין הקלאסית והפראית

לא נגענו, אתם אמרתם

 
המלצה על המדריך יובל דותן / מאת ענתי ועמוסי רביב
ליובל שלום,
רציתי להודות בשם ענת ובשמי על הטיול המדהים שערכת לנו בסין. היה זה הטיול המאורגן הראשון שעשינו בחיינו, לאחר שכל השנים הפלגנו מסביב לעולם במפרשים. הארגון, התכנית וההדרכה היו מצויינים. לך היה חלק גדול באפיון בתמרון ובריצוי כל סוגי האנשים ועשית זאת נפלא.
יש לך ידע עצום בתחומים רבים ומתפילת הבוקר, לה חיכינו ועד לעומקי האמנות והתרבות הסינית בהשוואתה לתרבות המאיה, ידעת לתבל זאת בהומור ובתבונה רבה. גם זכורה לך לזכות היכולת בה טיפלת באופן מקצועי ומהיר באחת המטיילות שנפגעה והחזרת אותה בצורה נעימה ויפה לחבורה ולהמשך הטיול. מכל אלו לקחנו הרבה חוויות חיוביות מסין מהקבוצה וממך באופן אישי.
וכאשר תתכנן טיול לדרום אמריקה אנחנו מראש מעוניינים.
המלצה על המדריך / מאת חוה ויוחנן טל, קיבוץ חצור
טיילנו עם רחל בטיול מקיף של שלושה שבועות בסין ונהנינו מכל רגע! רחל בעלת ידע רחב מאד, שנובע משנים של מגורים בסין וידע בשפה הסינית. השליטה שלה בשפה תרמה רבות ליחסים הטובים עם המדריכים המקומיים ולאפשרות שלה לתקשר עם מקומיים. בנוסף לנושאים היסטוריים ותרבותיים הצפויים, היא תמיד ידעה לספר על מנהגים מקומיים, על החיים העכשוויים של האנשים ועל נושאים רבים אחרים. רחל מדברת בשקט, שומרת על שלווה ורוגע, ויודעת "לנהל" קבוצת מטיילים. בקיצור, אנחנו מחכים להזדמנות לטייל שוב עם רחל - וכמה שיותר מהר.
המלצה על המדריך זאב פוקס / מאת נורית וזהר אמפר
אלי שלום,
לפני מס' ימים שבנו מהטיול לסין (27 מרץ -12אפריל 2013) בהדרכתו של זאב פוקס. היה לנו טיול נהדר שהשאיר אצלנו רשמים רבים וזכרונות נעימים. המסלול היה מגוון ומעניין. ניכר שהושקעו בו מחשבה ותכנון. מעל הכל - המדריך זאב, דובר השפה הסינית, עתיר ידע בכל תחום שעלה במהלך הטיול, הדריך וניהל את  הטיול על מי מנוחות, בנועם וללא תקלות. לזאב חלק ניכר בהצלחת הטיול.
נשמח להמליץ לחברינו.
המלצה על המדריך גילי שיינר / מאת גילה נוימן
חברת "אקו" שלום,
השתתפתי בטיול שלכם לסין בהדרכת גילי שיינר. גילי, מדריך יוצא דופן, שהפך את הטיול בסין לחווייה של ממש. הוא נטוע בתרבות הסינית, אוהב אותה, מכיר אותה ודובר סינית. בדרכו המיוחדת שיתף אותנו לאורך כל הטיול, במנות קטנות, בידע הנרחב שלו. גילי גרם לנו להרגיש במשך שלושה שבועות חלק מסין. הכול נעשה בסבלנות רבה, בהתחשבות, בדרך אינטליגנטית וביחס אנושי. ממליצה בחום להצטרף לטיול בהדרכתו.
המלצה על המדריך גילי מרון / מאת ורדה שטרן
היי בורה,
צדקת בכל מה שאמרת. הקבוצה הייתה מיוחדת ונהדרת וגילי הפכה את הטיול לחוויה.
מאוד נהנינו! תודה!
המלצה על המדריך גילי מרון / מאת שרה וארנון כהן
ברצוני לברך את חברת "אקו" על שיש לה מדריכת טיולים כמו גילי. הנסיעה לסין איתה היתה חוויה נהדרת. גם מתמצאת בחומר ומסבירה לפרטי פרטים. גם קשובה לרצונות האנשים. כל אחד מרגיש כאילו מטפלת בו אישית. פשוט מופלאה. עושה זאת כאילו אינה עובדת אלא היא חלק מן הקבוצה. רגועה, אמפטית, שלוה ובוטחת. אנא העבירו לה את תודתנו. אנו נמליץ עליה בחום. גילי תודה מקרב לב.
המלצה על המדריך גילי מרון / מאת מיקי שלח, נגבה.
למי תודה למי ברכה,
לגילי שלנו החביבה.
חיוך גדול, שיער שחור,
טון דיבור החלטי ומידע אין סופי,
מקיסר צ'ין - עד הטאנג,
מצ'ושי – עד העיר שיאן.
דואגת לכל,
מעבירה מזון ממקום למקום,
דוברת סינית, ומסבירה בעברית,
מה ההבדל בין מיאו למאו.
מארגנת ערב שירה,
ומשאירה דף שירים ליד המיטה.
אז למי תודה, למי ברכה,
אם לא לך, גילי חביבה.
תודה על הדרכה יסודית, מלמדת ונעימה,
מכולנו: אבות,אמהות, סבים וסבתות,
היה פשוט נפלא מכל הלב ובאהבה,
מאיתנו עשרים ושניים המופלאים,
חברי שבט המיאו אוהב הקניונים.
המלצה על המדריך גילי מרון / מאת נחמה דקל
שלום בורה, אני רוצה לציין בפניך את הנאתי הענקית מהטיול ובעיקר להודות לך שהכרת לי את גילי, המדריכה המופלאה! היא היתה פשוט נ ה ד ר ת. אני מייחסת לה את הצלחת המסע לסין. אם תרצה עוד פרטים, אשמח לתת לך. בכל מקרה, אני מקווה שגם בהמשך אסע עם "אקו" לטיולים, כי הטיול היה מהנה על כל חלקיו. שבוע טוב, נחמה.
המלצה על המדריך זאב פוקס / מאת אהרון ועדה ברנע
שלום, חזרנו מן הטיול בסין ב- 4/10/15. החזרנו אמנם את טופס חוות הדעת שהעברנו באמצעות המדריך שלנו זאב פוקס ובכל זאת חשבנו כי ראוי שנרשום כמה הערות סיכום, במיוחד בשבחו של זאב, גם אם הוא עצמו כלל לא בקש ולו ברמז שנעשה כך. ראשית, מילים ספורות על הטיול. היה זה מבחינתנו אולי הטיול המוצלח ביותר לחו"ל שחווינו, ונסענו לא מעט בחיינו. בשלושת שבועות הטיול זכינו להכיר מקרוב תרבות גדולה, מעצמה אדירה בנקודה היסטורית מרתקת, נופים עוצרי נשימה, פסיפס אנושי מדהים. כל יום בטיול הביא עמו הפתעות חדשות, חוויות מרנינות. למרות המאמצים הפיזיים שלא פעם נדרשו (שנינו עברנו כבר את שנת השבעים) אנו אומרים בפה מלא – היה זה כדאי וראוי לכל שבח. תרמו לכך גורמים שונים: ארגון למופת, אוטובוסים מצוינים, בתי מלון טובים מאד, מדריכים מקומיים מצוינים בדרך כלל, דאגה לספק לנו אוכל ראוי בהחלט וברור לנו כי הדבר הזה הוא לא מובן מאליו. קבוצת מטיילים מאד טובה, גם במימדיה (היינו 17 איש) וגם באיכויות האנושיות, ומעל לכל אישיותו של המדריך שליווה אותנו. זאב פוקס הוא מדריך מזן מיוחד. הוא לא "אפקטיסט", הוא לא מנסה להרשים אותך עם זיקוקי דינור וורבליים. עם זאת הוא הרשים אותנו מאד עם הקיף ההיכרות שלו עם סין, שפתה, תרבותה, התפתחותה ההיסטורית והפוליטית, וכל זאת עם חוש מידה, בלי להתיש את שומעיו. זאב היה אתנו בכל רגע נתון בטיול. שמר בקפידה שאין שנייה לה לקבוצה, גם במצבים שנחשול אנושי אדיר יכול היה לסחוף חברים. לא ראינו אותו מאבד את סבלנותו ורוחו הטובה ולו פעם אחת, גם אם היו פה ושם מצבים, בלתי נמנעים בכל קבוצה, שניתן היה לאבד בנקל את ה"שווי משקל". מבחינתנו הייתה גם תרומה נוספת חשובה מאד להדרכה של זאב. למרות המרחק האסטרונומי ממש בין סין לישראל בכל פרמטר, הביקור הזה נתן לנו פרספקטיבות חשובות מאד להעריך את המציאות שלנו ושל העולם הדמוקרטי שאליו אנו כה שמחים לשייך עצמנו.

ומה יותר טוב מאשר האמירה הזו...? חזרנו מסין שונים. תודה אפוא לזאב ול"אקו" על טיול בלתי נשכח זה.