גלעד פלש

מדריך

מדריך טיולים גלעד פלש

קצת על גלעד פלש

ביולוג ,זואולוג, אנתרופולוג ו… בקיצור ולעניין – אפריקנולוג. בוגר/ מתמחה ביולוגיה,זואולוגיה, אוקיאנוגרפיה ואנתרופולוגיה. מדריך ומטייל באפריקה לאורכה ולרוחבה ובאיים שמסביב לה כבר למעלה מ-30 שנה. אוהב ללא פשרה את מה שעושה ומשיג את מבוקשו. מגלה עולם ניסתר, טיולי "פיילוט" עולמיים, טרקטורונים, פרדות, גמלים ורגליים נחושות!!! אוהב חיות, חיים ובני-אדם.

 

אדם וחבר , נחוש וגדוש ברצון לחלוק ולתת כי בשבילי "אפריקה, אדם וחיה והם יחד בקו המגע"

הטיולים הבאים בהדרכתו/תה

המלצות

חוות דעת על המדריך גלעד פלש / מאת אורית ודני שפירא.

או אפריקה אהובתי,


יפים רבים וחסונים ממני היו צריכים לשיר לך שיר אהבה זה...
אך הם מעט "מאותגרים" תסלחי להם, הם רק ציידים.
לא אכפת לי שאני שרה לך כאישה אל אישה באתי לדבר אתך על רגשות על אהבה
ובעיקר על תשוקה כי זה מה שיש בכל היופי הזה.
זה מה שאני יודעת לעשות...לתת מילים לכל המראות האלה.
לפעמים המילים מתקשות לבטא את כל מה שהעיניים רואות והאף מריח,
האוזניים שומעות והלב מרגיש...הידיים רק רוצות לגעת עוד ועוד.


בא לצעוק לכולם עד כמה את יפה ומרגשת,
עד כמה את מעוררת את היצרים עד כמה את חמה ומחבקת, עד כמה את אישה!!!
את יודעת שליבי נמצא שם בהרי גלעד(תרתי משמע) רחוק מעבר לים אך את היא -אהבתי השנייה והלא פחותה...
אנשי הקבוצה שכבר ראו הרבה בחייהם חוו חוויה מעוררת הרבה שאלות,
מחשבות ורגשות אך אין בעולם בעיני,
כמו אהבה לאימא אדמה, לחיות לטבע ולאנשים. כל היתר בא והולך...


תודה לכולכם שהייתם שותפים ,אתם קבוצה מקסימה,
ותודה לך גלעד, שבמילים,
בהסברים ובכל רמ"ח האברים הבאת את הטיול הזה לסל שלם של רגשות,
שהכנסת אותנו לתוך התמונה המהפנטת הזאת...
שהיינו שותפים לאומנות האהבה כמו גבר לאישה, כמו אישה לאישה, כמו לביאה לכפיר.


באתי לומר לך מילות פרידה וכבר אני מתגעגעת....
אורית ודני שפירא.

אין מילים לתאר את ההנאות והריגושים שזימן לנו גלעד – מדריך מעולה, נלהב, מלא חן ואהבה, שופע ידע, סקרנות, עניין מלא תושיה ויצירתיות. נפלא!
המלצה על המדריך גלעד פלש / מאת אלימלך אלגרה
גלעד היה מעל המצופה, וענה על כל בקשותינו וציפיותינו. דיבר לכולם ב"גובה העיניים" ודאג לכל. אם עוד פעם יצא לנו לטייל באפריקה נדאג שזה יהיה עם גלעד.
המלצה על המדריך גלעד פלש / מאת לאה עוז ארי
לטייל עם גלעד היה חוויה יוצאת דופן, הידע הרחב והעמוק שלו בכל עניין ודבר והרצון שלו להסביר באופן יסודי, אהבתו למקום ולטבע + האנושיות שבו והאישיות רבת הקסם שלו – כל אלו יצרו עוצמות, חוויות וריגושים. הידד!
המלצה על המדריך גלעד פלש / מאת קבוצת רחל ברזילי
לגלעד היקר שלנו,
במפגש הראשון הבטחת חוויה מיוחדת במינה. חוויה המשלבת את כל החושים, אבל לא ידענו עד כמה ראשך מלא בכל טוב... מידע בצמחים, בבעלי חיים, באנשים, בחיי קבוצה ועוד ועוד. התרשמנו מאוד מהידע, הניסיון שלך, ההיכרות עם השטח והאנשים החיים בו.
היום אנחנו רוצים להודות לך על כך שבזכותך טעמנו מאפריקה בכל החושים: הריחות בבתים ובצייד, הגלישה בדיונה השחורה, יערות הגשם והסוואנות, והאין סוף סיפורים (עם יד על הלב הכל באמת קרה?...). הכל נעשה בהמון אהבת אדם, כבוד ורגישות לגדולים ולקטנים. תודה עצומה על כל החוויות. מחכים לדיסק ולטיול הבא.
המלצה על המדריך גלעד פלש / מאת דינה ויובל שטרן
מסלול הטיול מרתק ומגוון. מאפשר גם התבוננות על אורח החיים של קבוצות באוכלוסיה ולא רק התרשמות מהטבע ובעלי החיים כרגיל בטנזניה. המסלול תוכנן ביעילות ובמקצועיות, ואפשר התרשמות אינטנסיבית ומרוכזת וניצול זמן יעיל. תנאי הטיול מעולים. הלינה בלודג'ים היתה איכותית ובמאהלים נשמרה איכות החיים הגבוהה. מדריך הטיול מקצועי, משקיע, נלהב, מאד מחויב ואיכפתי, מצטיין גם בארגון ובתיאום בחבל ארץ שבו הנושא הזה בעייתי. הצוות המקומי מקצועי ביותר, מיומן, בעל נוכחות נעימה. השלמה מעולה למדריך הישראלי.
חוויה מהנה מאד. בנוסף לכל היתרונות גם הקבוצה הייתה מאד כיפית, והסך ייזכר כטיול מהנה ומרשים. אנחנו מטיילים שנים רבות, לכל איזורי העולם, והטיול הזה מתברג גבוה בצמרת שלנו.
המלצה על המדריך גלעד פלש / מאת מאיר ונחמה בוכנר
הערות על מסלול הטיול: המסלול עשה את הטיול, עברנו מספר שמורות, חלקן כמעט בלתי מתויירות, קיבלנו רושם מזוויות שונות ובאותנטיות רבה.
תנאי הטיול: התנאים היו נאותים, גם הלינה באוהלים בלודג'ים של המסאי היתה במקום. הג'יפים היו במצב טוב ונוחים למדי.
מדריך הטיול: המדריך גלעד פלש עשה את הטיול! בזכותו חווינו את טנזניה מתוך התלהבות עניין והבנה של הנסיבות השונות. גלעד גם ניווט נכון את הקבוצה (מבחינה חברתית) וגם ניווט נכון את התכניות בשטח (קבלת החלטות מעולה), תוך גמישות ויכולת לחרוג באופן סביר מהתכנית המקורית, לטובת הרחבת המסלול. כמו כן הוא הוכיח יכולת אירגון גבוהה, שליטה בנסיבות והכל דפק כמו שעון !!! גלעד נתן ביטחון, השרה תחושת אחריות ומוגנות. לגלעד ידע אדיר, יכולת הוראה טובה ורמת מנהיגות ברורה.
הצוות המקומי: הנהגים היו נבחרת משומנת וטובה לעילא, הפגינו ידע רב ויכולת טכנית טובה ביחד עם מזג נוח וחביב.
המלצה על המדריך גלעד פלש / מאת מלי פינטוב
גלעד הוא אנציקלופדיה מהלכת. בעל ידע אין קץ, לכל דבר ולכל עניין. יודע ומסביר בצורה נלהבת על כל חיה או צמח או שבט. ממש היה תענוג לשמוע ולספוג את עושר הידע שלו שהלהיב אותנו!!!

מלי פינטוב
גלעד ידע להעביר את שפע המידע שברשותו בדרך ברורה ובהירה. התרשמנו מהידע הרב בתחומים השונים והדרך בה קשר בין מעגלי החיים שבאפריקה - חי, צומח ואדם. הכול בנועם, בסבלנות ובפירוט. כאדם - פגשנו אדם רגיש, בן אדם!

אבירם נדב