יובל דותן

מדריך

מדריך טיולים יובל דותן

קצת על יובל דותן

יליד קריית חיים, 1965. מדריך ובוגר השומר הצעיר, שירות צבאי כמש"ק וכקצין חינוך וידיעת הארץ.
טייל במשך תקופות ארוכות, המסתכמות בשנתיים וחצי, עם תרמיל, באמריקה הלטינית, אירופה ובמזרח הרחוק.
בעל BA באנתרופולוגיה, MA בפסיכולוגיה פיזיולוגית, ו- MBA במנהל עסקים. עם 10 שנות ניסיון בהוראה אקדמית באוניברסיטת ת"א, באוניברסיטה הפתוחה, ובמכללות שונות, במגוון קורסים במדעי החברה. מורה דרך מוסמך, ופעיל בארץ בכל סוגי ההדרכה.
מזה 17 שנה, מדריך טיולי עומק גיאוגרפיים ב 4 יבשות מרגיש חיבה מיוחדת ואזוטרית לאמריקה הלטינית, דובר ספרדית ופורטוגזית.
אוטודידקט בגיאוגרפיה כללית והיסטוריה של העולם העתיק, בעל ידע רחב ואינטגרטיבי, מתמחה בדתות ותרבויות, ובקשר ביניהן. מנוסה בטיפול ובהדרכת קבוצות סגורות רבות ומגוונות. מדריך באקו משנת 2000.

מתרגש כל פעם מחדש, למראה דרך הנמתחת עד האופק, ללא כל תכסית נראית לעין!

הטיולים הבאים בהדרכתו/תה

המלצות

המלצה על המדריך יובל דותן / מאת ניצה ואלי זיו
גזרנו על עצמנו שבוע שתיקה מיום חזרתנו ארצה ועד לכתיבת מכתב זה. ביקשנו שישקעו הדברים קמעה ויקבלו אולי את הפרופורציות הנכונות. צריכים אנו להתוודות בפניך, מטיילים ותיקים מאוד אנחנו, וטיולים גיאוגרפיים הם לחם חוקנו מזה שנים רבות. התנסינו מטבע הדברים במדריכים רבים ושונים. מהם טובים מאוד, מהם טובים וקצת, ולפעמים... הרבה פחות. הפעם הזו זימנתם לנו חוויה מיוחדת בהחלט. אין ספק כי בחירתכם ביובל דותן כמדריך הטיול עשתה עבורנו את כל ההבדל.

עלם צעיר הוא יובל דותן (בוודאי יחסית לגיל הממוצע של קבוצתנו...), ובכל זאת הפתיע אותנו האיש שלכם בעומק וברוחב של ידיעותיו ובהגשה המרתקת שלהן. יובל הינו "תלמיד חכם" שידיעותיו מתפרשות על כל התחומים, ויכולתו לקשר ולגשר בקלילות בין תחומים אלה הפכה את הרצאותיו המתמשכות לחוויה מרתקת עבורנו. רוחב יריעה זה אפשר לו להתחקות אחרי מנהגים בתרבות אחת ולאתר במפתיע את שורשיהם בתרבויות שונות ורחוקות. מאמצים רבים השקיע יובל גם במטרה להטמיע את עיקרי הדברים במוחותינו, שהתאים האפורים מתמעטים בהם במהירות. התפעלנו מהתלהבותו, שליטתו והתמצאותו בארצות הטיול. כושר ההנהגה שלו הופגן בנועם, ברוגע, באכפתיות ובאמפתיות. יחסיו לאורך כל הטיול הארוך והקשה הזה, עם המטיילים, ולא פחות מכך עם מדריכים ונותני שרות מקומיים, היו לא פחות מאשר מעוררי השראה. הוא ידע לנטרל בקלות טענות שעלו פה ושם בין חברי הקבוצה, והלויאליות שלו לחברה התקבלה בטבעיות ובפשטות.
לסיכום, ביקשנו כאן להודות לכם על טיול מהנה במיוחד ועל שיבוצו של מדריך מיוחד שדומה ועשה עבורכם, כמו גם עבורנו את עיקרה של ההצלחה.
אין ספק כי בטיולינו הבאים, נחפש את יובל ונברר היטב את היעדים אליהם יוביל.
המלצה על המדריך יובל דותן / מאת ענתי ועמוסי רביב
ליובל שלום,
רציתי להודות בשם ענת ובשמי על הטיול המדהים שערכת לנו בסין. היה זה הטיול המאורגן הראשון שעשינו בחיינו, לאחר שכל השנים הפלגנו מסביב לעולם במפרשים. הארגון, התכנית וההדרכה היו מצויינים. לך היה חלק גדול באפיון בתמרון ובריצוי כל סוגי האנשים ועשית זאת נפלא.
יש לך ידע עצום בתחומים רבים ומתפילת הבוקר, לה חיכינו ועד לעומקי האמנות והתרבות הסינית בהשוואתה לתרבות המאיה, ידעת לתבל זאת בהומור ובתבונה רבה. גם זכורה לך לזכות היכולת בה טיפלת באופן מקצועי ומהיר באחת המטיילות שנפגעה והחזרת אותה בצורה נעימה ויפה לחבורה ולהמשך הטיול. מכל אלו לקחנו הרבה חוויות חיוביות מסין מהקבוצה וממך באופן אישי.
וכאשר תתכנן טיול לדרום אמריקה אנחנו מראש מעוניינים.