המלצה על המדריכה ד"ר תמר שק


המלצה על המדריכה ד"ר תמר שק

מאת

 

תמר – או כמו שנהגו כאן לקרוא לך "תמרי"…

בכל מקרה ענית ועשית כל מה שיכולת שיהיה לנו טוב!

רק משוגעים כמונו – ("כנראה") היו מוכנים להיות חלוצים ו"פורצי דרך" כדי להמר ולעלות על מטוס RAWANDAIR  באמצע חודש יולי, ולנחות במדינה שיש בה

"הכל מכל", וצריך להיות בה כדי לחוות ולגלות מה באמת יש לרואנדה להציע.

אמנם תמונות שנשלחות להדס עוזרות, אך לא מספקות כדי להמחיש את האווירה והסביבה והעוצמות של חוויות מצטברות ובלתי נשכחות מהתשעה ימים האחרונים.

נסענו בדרכים שלעיתים היו מאתגרים, מתישים וארוכים  – לא רק לנו אלא גם לנהגים ולג'יפים שעמדו בגבורה במשימה….!

הפלגנו לאיים מבודדים מרוחקים וגילנו פרות וכבסים שוחים. חזרה ללא תאורה הייתה כלל לא פשוטה בלשון ההמעטה, אבל תמיד נשארה אחוות יחידה וחוויה – כמובן בזכות הפנס מהום סנטר של שולי.

טיול עם ג'נוסייד ברקע, היסטוריה מעמיקה, קשה ועצובה – לתקופה של תקומה ותקווה חדשה; במדינה עם אנשים אדיבים, פשוטים, צנועים ועניינים, שמאד חזקים ובעובדה שורדים. חשנו עוצמות מבלבלות של רגשות שעוד נתמודד ו"נתיידד" עמם יש להניח עוד ימים ושבועות עתידיים – כל אחד בדרכו ובעתו. טעמנו מאכלים מוזרים ומשונים – מקסבה מרה, בירה פריומוס שלא דומה לשחורה, ואפילו עגבנייה שגדלה על עץ…בלי להתלוצץ.

נוצרה קבוצה נחמדה ואינטימית של אנשים מכל הגילאים, היישובים והערים בארץ.

מה שללא ספק עשה את הטיול לחוויה בלתי נשכחת זו את תמר – ורק אתאולי משוגעת כמונו שיכולה להיות המנהיגה והמדריכה שפורצת ופרצה דרכים ברואנדה ובכלל. בזכותך ביקרנו במקום בו "מתייבשות הדמעות" ….למרות שירדו לחלקנו לא מעט בשבוע העוצמתי הזה. למדנו והשכלנו – ועזרת לפקוח את עינינו לראות רבדים נוספים וצבעים אחרים של החיים בארץ "האביב הנצחי".

אנחנו נחזור לקיץ החם בארץ הקודש הלילה, ואתנו זיכרונות וחוויות מרואנדה ארץ הגבעות – בלי תמונות של גורליות, – אבל תמונות רבות רבות של נופים, בעלי חיים ואנשים בצבעים מרהיבים ומדהימים!

הולכת אותנו "פורצי דרך רואנדה יולי 2019" בהרים, ערים, כפרים ודרכים ואנחנו מבקשים להודות לך על יצירה והפיכת חלום למציאות – בביקור זה. כפי שאת כל כך אלופה באמונה ועשייה, אנחנו מאחלים לאנשים רבים ונוספים לזכות להדרכה וליווי כה מקצועי ואנושי שלך!

יש לכל אחד ואחת מאתנו מזכרת אישית ממך וספרך הולך אתנו ואת בליבנו!

באהבה והערכה רבה:

דני, אדי, קלרה, שולי, נגה, עתליה, אילה, אסתריקה ובלינדה.


טיולים נוספים שיכולים לעניין אתכם