צילום: Aerial view over Las Teresitas beach and Santa Cruz cityscape in summer holiday, in Tenerife - Canary island of Spain

טיול לאיים הקנריים

טיולי תרבות וטבע

בסימן חגיגות קורפוס כריסטי "חג הלחם והיין" | 12 ימים יום

טיול חגיגות קורפוס קריסטי לאיים הקנריים לוקח אותנו לבתוליות געשית: נופים ייחודיים של הרי געש ומכתשים וולקנים, תופעות גיאולוגיות ונוף בראשיתי, מרחבים צחיחים וקווי חוף מרתקים. נחשף למסורת ספרדית של  צאצאי הילידים הברברים: לבקתות אופיניות, חקלאות ודייג, היררכיה דתית, והשטן שהיה אחראי על ההתפרצויות הגעשיות. עם קבלת הנצרות, הם יצרו נצרות מיוחדת להם. כזו שנחווה בטיולנו בחגיגות הקורפוס כריסטי "חגיגות הלחם והיין" - חג נוצרי חשוב מאין כמוהו, המציין את הפיכת היין לדמו של ישו ואת הלחם לבשרו. לצד תהלוכות ואירועים רשמיים וידועים מראש ברחובות ובכנסיות, נהנה בטיול מיופיו של החג ומהרבה אירועים עממיים, אקראיים ומזדמנים.

13 איים יש בארכיפלג הקנרי, 7 מהם מיושבים, וב-4 נבקר בטיולנו!! הם מכונים בספרי ההיסטוריה "גן עדן באוקיינוס האטלנטי" ו"איי המזל", ואכן הם כאלו – יפיפיים, צבעוניים וציוריים ומעניינים!! בואו לחוות אתנו טיול שמשלב הליכות בשמורות טבע ובמעבדות גאולוגיות עם חוויות תרבותיות של חג.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב, מדריד האי גראן קנריה

נצא בטיסה ישירה למדריד, שלאחריה טיסת המשך אל האי גראן קנריה (Gran Canaria); האי המאוכלס בארכיפלג האיים הקנריים שליד ספרד. עם הנחיתה בשעות הצהריים, נצא לטייל ראשוני ככל שיאפשר הזמן,  ארוקאס (Arucas), המשמשת כמרכז לגידול בננות של האיים. נמשיך את טיולנו בקתדרלה הייחודית, אותה תכנן אחד מתלמידיו של הארכיטקט הקטלוני הידוע אנטוניו גאודי, נשוטט ברחובות בהם מכינים את השטיחים הצבעוניים לקראת הקורפוס כריסטי. ארוחת ערב ולינה בגראן קנריה.

ימים 2-3

האי גראן קנריה – קלדרת הר הגעש בנדמה – נוף וולקני פראי, לאס פאלמאס

נבקר בעיר הבירה לאס פאלמאס (Las Palmas), נעצור לתצפית פנורמית מרהיבה מגבעת אלטה וויסטה, נחלוף על פני המלון העתיק ביותר באי ונראה את הפסל המודרני הניצב בו המייצג את הכיבוש הספרדי. נצא לסיור ברובע העתיק וגאטה (Vegueta) שנוסד ב-1478 שנים ספורות לפני גילוי אמריקה. נבקר בקתדרלה ובכיכר סנטה אנה, בבית קולומבוס המייצג את הסגנון האדריכלי הקולוניאלי באיים, נראה את אוסף המפות הימיות המציינות את הקשר הגלובלי שנרקם בתקופה זאת בין אירופה, אמריקה ואפריקה.  ניסע אל העיירה טרור (Teror), שלמרות שמה המרתיע, היא לדעת רבים העיירה היפה באי. נראה את מרבדי הפרחים הפרושים ברחובות לקראת חגיגות הקורפוס קריסטי. נמשיך אל  הנקודה הגבוהה ביותר באי – מצפור פיקו דה לאס נייוֵוס המשקיף לעבר הפסגות הציוריות של רוקה נובלו (Roque Nublo) – סלע וולקני אדיר ואחד מהמקומות המקודשים ביותר לילידים, שחולש על הנוף הפראי מגובה של 80 מטר. נצא לטייל ברגל בתוך הנוף הנפלא הזה וביערות האורן הקנרי.  נצא בנסיעה דרומה אל סן ברתולומה (San Bartolome), הכפר המרכזי של דרום האי. נמשיך בנסיעה דרומה עד דיונות החול המוזהבות והמרשימות במספלומאס  (Maspalomas). בתום הסיור ניסע בדרך נופית מרהיבה לאורך החוף המזרחי של האי. בתום היום ה3 נצא לשדה התעופה לטיסת פנים קצרה אל האי לה פלמה (La Palma הידוע כהאי הירוק ואחד מהפעילים ביותר געשית. ארוחת ערב ולינה בלה פלמה.

יום 4

לה פלמה האי הירוק - לוע הר געש טבוריינטה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתצפית לעבר נקודת נוף נהדרת, על גב ההר, בתוככי יער האורן הקנרי, נגיע למעבר הרים לה קומבסיטה (la comberecita) היושבת על המצלעות הנמוכות של לוע הטבוריינטה. נטייל בתוככי היער ולאורך הלוע הפעור.משם נרד בנסיעה לטזקורטה (Tazacorte), עיירת דייגים עם חוף שחור, היושבת על פתחו של הטבוריינטה – הנקודה בה זרמה הלבה (great gorge Las Angustias). נמשיך משם לעבר יצירת אמנות מקומית מיוחדת בגלוריאנטה, פלזה לאס מנצ'ס (Plaza Glorieta in Las Manchas). נסיים את יומנו במפעל המלח ובמגדלור שבפקוליינטה  (Fuencaliente) – הנקודה הדרומית ביותר באי. ארוחת ערב ולינה בלה פלמה.

יום 5

לה פלמה - שיאים וואדיות עמוקים

לאחר ארוחת הבוקר נעלה בנסיעה אל אחת מנקודות הנוף היפות של האי, המשקיפה מגובה רב על הלוע הענק של הר הגעש טבוריינטה ועל מדרונותיו הצפוניים והמערביים, אשר עיצב את הנוף של האי. זוהי הנקודה הגבוהה ביותר של הר הגעש טבוריינטה המכונה "הצוק של הבחורים" (Roque De Los Muchachos). נטייל עד סדרה של דייקים, המאפשרת להיכנס פנימה לנקודת תצפית יפיפיה וקצת על מצלעותיו. נרד בנסיעה מרהיבה צפונה, לאורך חופי הצפוני-מערבי המתאפיין במצוקים היורדים אל האוקיינוס. ניכנס לאחד הוואדיות העמוקים לוס טילוס (Los Tilos), בו נטייל. נבקר בסמטאותיה הציוריות של עיר הבירה סנטה קרוז (Santa Cruz De La Palma). לינה וארוחת ערב בלה פלמה.

יום 6

טיסה לטנריף, חגיגות הקורפוס קריסטי

הבוקר נצא לשדה התעופה המקומי, ונמשיך בטיסה לאי טנריף (Tenerife); האי הגדול והמאוכלס ביותר בארכיפלג הקנרי. לאחר הנחיתה נצא אל אתר הפרמידות של גוימאר בו נלמד על תרבות הגואנצ'ים- תושבייה המקוריים של האיים אשר הוטבלו לנצרות על ידי הספרדים. נמשיך אל העיירה קנדלרייה שם נמצאת הכנסייה החשובה ביותר באיים הקנריים. בכיכר בסמוך לכנסייה נחזה בפסל המדונה מחד ובפסלי הגואנצ'ים לצידה. נמשיך אל העיירה היפה והקולוניאלית לה אורטבה (La Orotava), שהיוותה בעבר בית עבור רוב משפחות האצולה העשירות ביותר באי, נראה את בתי האחוזות המפוארים, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים, כנסיות מרהיבות. היום נחגג חג הלחם הקדוש הקורפוס קריסטי. את תנועת הרכבים בעיירה מחליפים מרבדים מרהיבים של פרחים וחול צבעוני עליהם עמלים משך זמן רב. חלק מהתושבים לבושים בתלבושות מסורתיות והחגיגות המסורתיות של האוכלוסיה הדתית מלוות בשירה וריקודים.
Photo by rh2010

יום 7

טיול ברכס הרי אנגה ופסגות הרי לאס מרסדס והחגיגות בלה אורטבה.

ניסע לצפון האי אל רכס הרי אנגה (Anaga mountains); רכס פראי של פסגות גבוהות טרשיות ויערות המלווים אותם. נראה כפרים התלויים על פי תהום ונצא לטיול רגלי בחיק הטבע. נגיע בהמשך אל פסגות הרי לאס מרסדס (Monte De Las Mercedes) ונבקר במצפור האנגלים (Pico del Ingles). את דרכנו חזרה נעשה בדרך ציורית דרך העיירה סן אנדרס. אחר הצהריים נחגגות ברחבי האי חגיגות עממיות, נבקר באחת החגיגות בלה אורטרבה, או בפורטו דה לה קרוז. ארוחת הערב ולינה בטנריף.

יום 8

טיידה

בשעות הבוקר נבקר בעיירה סן קריסטובל דה לה לגונה (San Cristobal de La Laguna), הבירה ההיסטורית של האי טנריף. נשוטט בסמטאות המשוחזרות של העיר העתיקה שנבנתה בסגנון הניאו-גותי ומהווה אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נמשיך ונעלה במעלה ההרים אל שמורת הטבע, שבשיאה ניצב הר הגעש הפעיל טֵיידֶה (Mt. Teide National Park). פסגתו מתנשאת לגובה של 3,718 מטר, והוא הנקודה הגבוהה ביותר באיים ובספרד. נעלה לאורך ההר, בתוך יער אורנים קנריים, עד מצפור "מעוף הציפור", ונשקיף על עמקים מיושבים הפרושים תחתנו, מכוסים בשמיכת עננים לבנה ומרחוק מציצים איי הארכיפלג האחרים צפים באוקיינוס. נכנס למרכז המבקרים, ונלך ברגל בנוף המיוחד. לינה וארוחת ערב בטנריף.
Photo by Henner Damke

יום 9

לוס ג'יגנטס הפראית

היום נמשיך בנסיעה אל המחוז איקוד דה לוס וינוס (Icod de los vinos) המזוהה בעיקר בגן עם עץ הדרקון הגדול והישיש ביותר בעולם ובעל המראה מיוחד במינו. נעצור בעיירה גארצ'יקו (Garachico) ששימשה נמל מקומי ונקברה תחת זרמי לבה בשנת 1705. נמשיך אל הכפר האבוד מאסקה (Masca), השוכן בלב ההרים במקום ציורי וחבוי. הכפר שימש כמקום מסתור לשודדי הים וסביבו נפערים קניונים מרהיבים בצוקי הסלע "לוס גיגנטס" החותכים את ההרים ונופלים במצוקים אדירים אל האוקיינוס. לאחר הטיול נרד מן ההרים אל מלוננו.

יום 10

האי לנזרוטה; טיול בדרום האי – הפארק הלאומי של הר הגעש טימנפאיה

נצא בטיסה אל האי לנזרוטה (Lanzarote), המיוחד והיפה מכל שאר האיים בו פעילות וולקנית עשירה, היוצרת נופים געשיים פראיים. נעלה דרך עמק אלף הדקלים ונקדיש זמן לביקור באתרי האמן/האדריכל סזאר מנריקה שבין השאר קבע את אופיים של הבתים הלבנים הזהים בכל רחבי האי.  נמשיך לעבר רכס הרי האש; אזור שהתפרץ במשך שש שנים רצופות וגרם לגדילת האי ולהרס כל מה שהיה בדרומו. אל הפארק הלאומי טימנפאיה (Timanfaya) הר געש פעיל. בפארק נראה תופעות גיאולוגיות מגוונות הקשורות לפעילות געשיות באיים הקנריים, נצפה בלוע המעשן של הר הגעש ונהלך בשביל וולקני. נבקר בכפר הדייגים הטיפוסי והצבעוני אל גולפו (El Golfo) ונתפעל מהלגונה שמימיה צבועים בירוק-טורקיז לצד חופי החול השחור. נמשיך אל לה חריה (La Geria); אזור מקסים של כרמים וטרסות, נבקר במרתף יין טיפוסי בו נטעם מן היין המקומי הייחודי לאזור.  נמשיך אל מלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 11

האי לנזרוטה; טיול בצפון האי – בעקבות האמן סזאר מנריקה

נבקר הבוקר בשני מקטעים של "צינור געשי"; נרד אל בטן האדמה ונסייר בחלקו העליון של הצינור שנבנה תוך שמירה קפדנית של המקור הטבעי. נמשיך אל חלקו הנמוך של הצינור, בנקודה שבה הוא נושק לאוקיינוס ומכונה "חמיאוס דל אקווה"(Jameos del Agua); אתר וולקני שנוצר לאחר שתקרתו של צינור לבה התמוטט ויצר מערה קטנה עם אגם מים מלוחים ונחשב למרשים ביותר. עם הגענו לעיירה הריה (Haria) נבקר בביתו של האדריכל המפורסם סזאר מנריקה, נבקר ב"מיראדור דל ריו"; מבנה מיוחד נוסף שתוכנן על ידי האדריכל המשלב בין אומנות, אדריכלות וטבע. נגיע לתצפית מרשימה על צוקים היורדים בתלילות לים ונתצפת אל האי הסמוך "לה גרסיוסה". נסיים את היום עם ביקור בגן הקקטוסים המרהיב, הנטוע על טרסות בתוך מכתש וולקני שגם אותו עיצב האדריכל והינו אחד מן המקומות היפים באי. נשוב למלוננו לעת ערב.

יום 12

האי לנזרוטה וטיסה חזרה ארצה

נשלים את סיורנו באי ולאחר ארוחת בוקר ניפרד לשלום מהאיים בדרכנו לשדה התעופה לקראת  טיסתנו חזרה ארצה.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת לאדם בחדר יחיד: 545 €

  • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
  • חובה לעשות ביטוח בריאות – ניתן לעשות דרך משרדנו, 3 חודשים טרם היציאה
  • מחיר הטיסות והמסלול עשויים להשתנות עקב מגיפת הקורונה – המחירים והמסלול יעודכנו בהתאם.

תנאי ביטול באיים הקנריים:

במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא:

  1. דמי רישום וטיפול בסך 75$
  2. דמי ביטול על כרטיסי טיסה בטיסות בינלאומיות ופנימיות: על פי תנאי הכרטוס של חברות התעופה.
  3. דמי ביטול עבור שירותי קרקע (לכל נוסע):
  • בין 90 יום ל- 60 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 25% מערך שירותי הקרקע 
  • בין 59 ימים ל- 25 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 50% מערך שירותי הקרקע
  • בין 24 ימים ל- 15 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 70% מערך שירותי הקרקע

14 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד לתאריך יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 100% מערך שירותי הקרקע (דמי ביטול מלאים!)

הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול לנוסע בניכוי הטיסות.

חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי אקו. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס.

החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עסקה בכרטיס אשראי וכד'דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסות: טיסה בינלאומית דרך יעד ביניים באירופה כולל טיסות פנים בין האיים
לינה: מלונות מדרגה תיירות (מקביל ל- 4 כוכבים)
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לאורך המסלול (בהתאם לגודל הקבוצה). מיניבוסים במידת הצורך, הפלגה במעבורת
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול
קבוצה: גודל הקבוצה עד 26 מטיילים
מדריך ישראלי
מדריכים מקומיים: דוברי אנגלית היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש קבוצה

המחיר אינו כולל

שירותי סבלות בטיול
ביטוח בריאות (וביטוח ביטול), חובה לבצע כולל ביטוח למקרה קורונה
ביטוח מטען וציוד צילום
ארוחות צהריים
טיפ למדריך הישראלי
שתייה בארוחות/משקאות אלכוהוליים
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, ארוחות נוספות וכד')
בדיקות קורונה היכן שנדרש

לתשומת ליבכם

אופי הטיול לאיים הקנריים: טיול תרבות וטבע המתמקד באיים המרכזיים.
לא נוכל להבטיח שירותי סבלות בכל בתי המלון. היות ואלו אינם ערוכים לכך ויש לקחת זאת בחשבון – אנו נעשה ככל שביכולתנו על מנת לעזור.
למידע בריאותי על הטיול, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי. אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו טיולי שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו טיולי שטח" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, יעודכן המחיר בהתאם.
בשל האירועים עבור החג "קורפוס קריסטי" ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פטגוניה – המסע לשדה הקרח הדרומי

בכוחות אחרונים העלנו את הקיאק לחוף, והצרות רק מתחילות. אנחנו על רצועת חוף קטנה, בפיורד מוגן מהגלים, […]

נורודום סיהנוק המלך הנערץ ותרומתו הגדולה לקמבודיה של היום

צילומים: ליאור עלמא וקסלר ב-2004 התפטר המלך של קמבודיה נורודום סיהנוק בן ה-82 מתפקידו, ובנו נורודום שיהמוני הוכרז […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאיים הקנריים

טיולי תרבות וטבע

בסימן חגיגות קורפוס כריסטי "חג הלחם והיין" | 12 ימים יום