טיול באיסלנד

טיול לאיסלנד בסתיו

טיולי תרבות וטבע

בסימן הזוהר הצפוני | 9 ימים

איסלנד מכונה "ארץ בראשית", שוכנת בצפון האוקיאנוס האטלנטי וממוקמת בין גרינלנד, נורבגיה וסקוטלנד.
איסלנד הוא אי מסתורי הטומן בחובו נופים ייחודיים של טבע במלוא הדרו: הירוק השולט בקיץ מתחלף לנוף לבן ופראי; מעטפת השלג הלבנה המכסה את האי יוצרת גוונים שונים במעבר שבין הקיץ לחורף והדבר מעורר התפעלות רבה עם מראות מרהיבים ומשכרי חושים.

בטיול נטבול בבריכות גיאותרמיות, נבקר במערות קרח, נשמע את סיפורי הסאגות האיסלנדיות והיסטוריית המתיישבים הוויקינגים. כל זה ועוד יוסיפו נופך כמעט אגדי לתחושה של טיול בתוך ציור.
אתם מוזמנים להצטרף למסע  באי שכולו אדמת בראשית! אנו מבטיחים לכם חוויה יוצאת דופן שלא תשכחו לעולם....

מסלול הטיול

יום 1

סיור ברייקיאוויק, בירת איסלנד

נמריא הבוקר בטיסה ישירה אל עיר הבירה של איסלנד; ריקיאוויק (Reykjavík). לאחר הנחיתה, ניסע לריקאוויק ונסייר להנאתנו ברחובות העיר הציורית, נבקר בכנסיית הדלגרים הגדולה ביותר ברייקיאוויק, נבקר באגם טיורנין במידה והזמן יאפשר, נערוך תצפית על העיר מגבעת פרלאן המפורסמת ובאתרים נוספים. נסייר גם היכל התרבות החדש "הארפה" שהינה התוספת המשמעותית ביותר לנוף של העיר. נסיים את היום עם ארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בריקאוויק.

יום 2

חבל סקגפיורדור – אקוריירי

מריקיאוויק ניסע הבוקר אל צפון האי דרך מנהרת Hvalfjörður המפורסמת המכונה "פיורד הלוויתנים", אורכה של המנהרה כ- 5.7 ק"מ והיא עוברת בעומק של 165 מטר מתחת לפני הים. ניסע בדרך יפיפייה דרך אזורים חקלאיים, הרים גבוהים, חופים ומפרצים מרהיבים, נעצור בכמה מקומות מעניינים בדרך, נראה מפלים מרשימים ונבקר בחוות סוסים מקומית. בהמשך נגיע אל חבל סקגפיורדור (Skagafjordur) הממוקם בצפונה של איסלנד שם נוכל לראות את הסוסים האיסלנדים הגדלים בחוות הפזורות באזור. עם ההגעה לאקוריירי, נסייר באתרי העיר ככל שיותיר הזמן. לקראת ערב נגיע למלוננו.

יום 3

צפון איסלנד: אגם מיוואטן – גודפוס – רחצה ב"לגונה הכחולה של הצפון"

היום יוקדש לאזור אגם מיוואטן (Mývatn) המכונה "אגם היבחושים". זהו האגם הרביעי בגודלו באיסלנד הממוקם באזור של פעילות געשית בצפון איסלנד ונחשב לאחד הפעילים בעולם. נבקר תחילה במפל גודפוס (Goðafoss) העוצמתי, המהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המרתקת של העם האיסלנדי. נבקר בדימובורגיר (Dimmuborgir) ובנמסקארד (Námaskarð), נראה מעיינות חמים, בוץ מבעבע ורותח וסדקי לבה המעלים עשן. נגיע להר הגעש קרפלה שבלועו שוכן אגם קטן ותכול ומסביבו שדה לבה עצום שהתפרץ זה לא מכבר ומשמש כיום כבסיס למפעל גאותרמי ענק. נסיים את היום ב"לגונה הכחולה של הצפון" (Mývatn Nature Baths) שם נרחץ בבריכות גיאותרמיות טבעיות ונצפה אל נוף מרהיב. לינה באזור האגם.

יום 4

מפל דטיפוס – אגילסטדיר

נפתח את היום עם ביקור במפל דטיפוס (Dettifoss) הפראי והעוצמתי הנחשב למפל בעל כוח הזרימה החזק ביותר בכל אירופה, מכונה "מפל האלים" ומהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המרתקת של העם האיסלנדי. המפל מיוחד גם בשל צבעו השחור של מימיו אשר צבועים בסחף הנוצר מזרימת מי הפשרת הקרחונים לאורך רמות הלבה הגבוהות. נסיים את היום עם נסיעה בדרך הררית יפה אל אגילסטדיר (Egilsstaðir), בכביש הישן העובר דרך רמות מד'רוטאלור (Möðrudalur) בהן שוכנת החווה הגבוהה ביותר (מבחינה טופוגרפית) באיסלנד, האזור מתגאה בנופים המשתרעים "מאופק ועד סוף" ובדממה מדהימה. בדרכנו, יבצבץ אלינו הר הרד'וברייד' (Herðubreið) המלכותי מקרוב אשר זכה לכינוי "המלכה של הרי איסלנד. לקראת ערב נגיע למלוננו באגילסטדיר.

יום 5

מפל דטיפוס – אגילסטדיר

את הבוקר נפתח עם תצפית לאגם לאגארפליוט (Lagarfljót Lake) ונשמע את האגדה הקשורה למקום. בהמשך נגיע למפל הנגיפוס (Hengifoss) המכונה "המפל הנטוי"; השני בגובהו על האי ומתנשא לגובה של כ- 120 מטרים. שכבות הלבה השלישוניות שמעטרות את הקירות שמשני צדדי המפל מעניקות לנוף מראה אדמדם ומיוחד. נלך במסלול הליכה שמוביל אל המפל ועובר גם דרך מפל נוסף וקטן יותר, הנקרא ליטליינספוס (Lítlanesfoss). המסלול הינו בדרגת קושי בינונית וייקח כשעתיים להגיע אל המפל וחזרה (לא חובה למתקשים). נמשיך דרומה בכביש המתפתל לאורך חופי הפיורדים המזרחיים המתחתרים בין הרים בעלי מדרונות תלולים ומהעתיקים באיסלנד. נעצור בכפרי דייגים קטנים הפזורים לאורך החוף כדוגמת כפר הדייגים היפה דג'ופיווגור (Djupivugur), שם נבקר במוזיאון האבנים והמינרליים של פטרה המציג את אוסף ביצי האבן הייחודי שבו. לקראת ערב נגיע למלוננו שבאזור הופן (Höfn).

יום 6

יום של קרחונים: רכיבה על אופנועי שלג ושייט בלגונה הקרחונית –סקאפטפל

הבוקר, ניסע אל הקרחון הענק ואטנאיוקול (Vatnajokull) אליו נגיע באמצעות רכב מיוחד. במרכז ההצטיידות שבמרום הקרחון, נקבל ציוד לרכיבה (קסדה, כפפות, סרבל ומגפי גומי) ולאחר התארגנות קצרה נצא רכובים על גבי אופנועי השלג להרפתקה של כשעה בין מרחבי השלג האינסופיים. בהמשך היום נטייל בשמורת הטבע המיוחדת סקאפטפל (Skafteffel) המציעה נופים מרהיבים של הרים, דיונות בצבעי אפור שחור שנוצרו מסחף של קרחונים ואפר געשי, מפלי מים, תצפיות נוף וקניונים עמוקים. במידת האפשר, נגיע גם אל הלגונה הקרחונית יוקולסורלון (Jökulsárlón) הנמצאת בחלקו הדרומי של קרחון ואטנאיוקול וכדי להכיר מקרוב את הלגונה המדהימה נשוט ברכב אמפיבי מיוחד בין הקרחונים הצפים, נהנה מהשקט והיופי הנדיר שנשקף לנגד העיניים, נחזה בנציבי קרח המתנתקים מן הקרחון הגדול ומוסעים לאיטם לעבר הים הפתוח. לקראת ערב נגיע למלוננו שבאזור קירקיובאיארקלאוסטור (Kirkjubæjarklaustur).

יום 7

החוף הדרומי: מפלים יפייפיים, מצוקי ים בדירהוליי – פלודיר

נפתח את יומנו בנסיעה לאורך החוף הדרומי לסיור במצוקי דירהוליי (Dyrhólaey) ובויק (Vik); הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ומקום קינון של מושבות ציפורים רבות. בהמשך ניסע ונבקר בשני מפלים יפיפיים הניזונים ממימי הפשרת הקרחונים; מפל סקוגפוס (Skogafoss) ומפל סליילנדפוס (Seljalandfoss). נסיים את יומנו במלוננו שבפלודיר (Flúðir).

יום 8

"מעגל הזהב": גולפוס – ביקור בחווה אקולוגית – שמורת ת'ינגוואליר

נקדיש את היום לאזור "מעגל הזהב" (Golden Circle). נבקר במפלי גולפוס (Gullfoss), המכונים "מפלי הזהב", שם צונח נהר Hvita הגועש מגובה של 32 מטרים, לקניון מרשים. נסע לחממות Friðheimar; חווה לגידול עגבניות ומלפפונים, שם נלמד כיצד האיסלנדים מצליחים לגדל ירקות במזג האוויר הארקטי ובהמשך נגיע אל הגייזר (Geysir) המפורסם שמימיו המתפרצים לגובה כל כמה דקות, הקנו את השם העולמי לתופעה זו. נסייר בפארק הלאומי ת'ינגוואליר (Pingvellir); אתר מורשת עולמית והאתר ההיסטורי המשמעותי ביותר באיסלנד, בו נוסד בשנת 930 לספירה האלתינג (Althing), הפרלמנט הראשון בעולם. בהמשך היום נגיע לחצי האי רייקאנס (Reykjanes), שם נסייר ככל שיותיר הזמן. נסיים את היום ברחצה באתר הספא הגיאותרמי "הלגונה הכחולה", הנחשב לאחד מעשרת הספא הגדולים בעולם. ארוחת הערב תוגש במסעדה מקומית. לינה באזור שדה התעופה.

יום 9

טיסה חזרה ארצה

נצא בשעות הבוקר המוקדמות אל שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. נחיתה ביום 9.

 • טיסות ישירות לאיסלנד כולל ארוחה קלה בטיסות
 • ארוחת ערב במסעדה מקומית ביום ההגעה וביום העזיבה
 • סיור בחבל סקגפיורדור וביקור בחוות סוסים איסלנדית
 • ביקור בחממות לגידול ירקות, כולל ארוחת צהריים קלה
 • רחצה במרחצאות הגאותרמיים, הלגונה הכחולה של "הצפון" ובאתר הספא "הלגונה הכחולה" של חצי האי רייקאנס
 • ביקור במפלים המרהיבים של איסלנד
 • סיכוי גבוה לצפייה בזוהר הצפוני; תופעת טבע מיוחדת ומרגשת שאינה נראית במהלך היום הארוך של הקיץ (מותנה בתנאי מזג האוויר)

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת יחיד בחדר: €1035

 

 • נחיתה ביום 9 ולכן יש לעשות ביטוח ל- 9 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכן הביטוח שלנו שמציע פוליסות ביטוח ללקוחותינו – 4 חודשים (120 ימים) טרם היציאה
 • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
 • יש לשים לב לתנאי הביטול המיוחדים
 • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)

 

>>> לטיולים נוספים לאיסלנד – הקליקו כאן <<<

 דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסות: הצעת המחיר מבוססת על טיסות ישירות עם חברת התעופה WOW, כולל ארוחה קלה על הטיסה
לינה: מלונות ברמת תיירות טובה, בחייק הטבע, באזורים כפריים. חדרים לשניים עם מקלחות ושירותים צמודים.
מלונות בדרגת תיירות הטובה בנמצא, באזורי טיול זה אינם מקבילים לסטנדרט של מלונות 3/4 כוכבים במדינה מערבית והם בעלי אופי פשוט יותר מן המקובל. יש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.
תחבורה: אוטובוס היילנדר בעל עבירות גבוהה בשטח
שייט: בלגונה הקרחונית ושייט ליוותנים (מותנה בזמנים ובמזג האוויר)
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך ישראלי: מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש קבוצה
מזוודה עד 20 ק"ג לאדם ותיק יד לפי המידות 42x35x25 cmלאדם.

המחיר אינו כולל

שירותי סבלות
ביטוח בריאות (וביטוח ביטול), ביטוח מטען וציוד צילום
ארוחות צהריים, שתייה בארוחות/משקאות אלכוהוליים
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, ארוחות נוספות וכד')
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת לבכם

אופי הטיול: הטיול לאיסלנד שעיקרו טבע מיועד לאוהבי לכת, עם דגש על נסיעה בדרכי עפר בשטח, חציית נחלים וסיורים בשמורות הטבע בלב האי. נגיע אל אזורים שמעבר למסלול הטיול התיירותי הרגיל ונטייל באתרי טבע מרהיבים.
הטיול כולל נסיעות רבות בדרכי עפר בלב האי וכן קטעי הליכה בשטח – מסלולי ההליכה יותאמו לאופי הקבוצה (מדרגת קושי קל – קשה).
לגבי הזוהר הצפוני: אנו נעשה את כל המאמצים האפשריים להביא את התוצאות הטובות ביותר מבחינת הטיול, הן מבחינת הנוף, הן מבחינת בעלי החיים והן מבחינת זוהר הקוטב הצפוני, יש להבהיר כי מאחר ואנחנו תלויים בגורמים שאינם בשליטתנו כמו מזג אוויר והטבע, ייתכן וכי לא נצליח לצפות בזוהר הצפוני.
למרות היותה מדינה מערבית, איסלנד היא מדינה בעלת אופי כפרי והמלונות הם בהתאם. לחלקם אין מעליות, האוכל פשוט יותר ולא מקובל להעסיק שם סבלים.
למידע בריאותי על הטיול לאיסלנד, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר באיסלנד, בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי; עם גשמים ורוחות חזקות ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
יתכן ומקומות הלינה ישתנו בהתאם לזמן האישור הסופי של הקבוצה, רשימת בתי מלון סופית תועבר לנוסעים לפני היציאה.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".

שימו לב לתנאי הביטול המיוחדים בטיולנו לאיסלנד:

דמי רישום וטיפול בסך 75$
דמי ביטול על כרטיסי טיסה בטיסות בינלאומיות ופנימיות על פי תנאי הכרטוס של חברות התעופה:
9 שבועות ועד למועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול מלאים מערך מחיר הטיסות
בין 10 ל- 9 שבועות לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 20% מערך שירותי הקרקע
בין 9 ל- 6 שבועות לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 40% מערך שירותי הקרקע
בין 6 ל- 4 שבועות לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 50% מערך שירותי הקרקע
בין 4 ל- 2 שבועות לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 75% מערך שירותי הקרקע
14 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד לתאריך יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול דמי ביטול מלאים מערך שירותי הקרקע.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

משחקי הכס באיסלנד, כשפנטזיה ומציאות נפגשים

הקשר בין תעשיית הסרטים לתיירות הוא לא דבר חדש. סרט על מקום מסוים יכול להקפיץ את התיירות […]

הסוס האיסלנדי

באיסלנד נהוג לומר שכמו איסלנד, גם הסוס האיסלנדי קטן וחזק. הם שריריים, מוצקים ובחורף הם מגדלים פרווה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאיסלנד בסתיו

טיולי תרבות וטבע

בסימן הזוהר הצפוני | 9 ימים