טיול לאלבניה קוסובו ומקדוניה

טיולי תרבות וטבע

"מסע במנהרת הזמן" | 11 יום

הדפיסו שלחו שתפו
לא צריך להרחיק עד קצה העולם בשביל לגלות יעדים חדשים ומיוחדים שנשארו סגורים במשך שנים מאחורי חומות של בידוד והסתגרות ושעדיין לא נכבשו על ידי המוני תיירים. אזור הבלקן הוא אזור שבו מיתוס ומציאות מתערבבים זה בזה ומעצבים מהלך עז של החיים והיסטוריה סוערת ומרתקת שאינה מפסיקה לייצר אירועים מכוננים בדברי הימים של דרום מזרחה של אירופה ומזרח אגן הים התיכון.

במסענו נתוודע לטבע ונופים מרהיבים, ערים ועיירות עתיקות ומבוצרות, מבנים היסטוריים מתקופות שונות בעלי השפעות של כובשים ושולטים. נשמע את סיפורם של המקומיים הכולל היסטוריה רצופת מאבקים לכיבוש ושליטה בחלק זה של הבלקן, נחזה במופע פולקלור ונבקר במסעדות מקומיות מסורתיות.

טיול מיוחד שאין שני לו!

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לטירנה, בירת אלבניה – קרויה

נצא בטיסה סדירה דרך יעד ביניים אל טירנה (Tirana), בירת אלבניה. לאחר הנחיתה, ניסע אל קרויה (Kruja); העיר החשובה בתרבות ובהיסטוריה של אלבניה ואף נחשבת לאחת הערים היפות ביותר במדינה. ארוחת ערב ולינה בקרויה.

 

יום 2

קרויה – שקודרה, בירתה של "עם האילירים"

נפתח את היום עם ביקור בבזאר התורכי והססגוני ומשם נצא לסיור קצר בעיר; נעלה אל מצודת קרויה העומדת בסימן מלחמותיו של סקנדרבג (Skanderbeg), במתחם המצודה נבקר בשני מוזיאונים: מוזיאון סקנדרבג והמוזיאון האתנוגרפי בהם נלמד על התקופות השונות בהיסטוריה של אלבניה וכן על אורחות חייהם של האלבנים בתקופות הקדומות. בשעות הצהריים נמשיך צפונה ובדרכנו נעצור בעיירה לז'ה (Lezha), נבקר במוזולאום של סקנדרבג ונשלים את המידע על הגיבור הלאומי הניבט אלינו כמעט מכל פינה. לסיום היום, נסע לשקודרה (Shkodra); אחת הערים העתיקות באלבניה, נבקר במצודת רוזפה (Rozafa), השולטת על העיר ומבואותיה ונטייל בעיר ככל שהזמן יאפשר. ארוחת הערב תוגש במסעדה מקומית.לינה בשקודרה.

יום 3

צפון אלבניה: טיול ג'יפים באלפים האלבנים בעמק ת'ט'י

הבוקר נצא לסיור מרתק באלפים האלבנים שמצפון מזרח לשקודרה ובמרכזו ביקור בכפר הנידח ת'ט'י (Thethi). נעלה על ג'יפים ונצא לסיור רכוב באזור הפארק הלאומי ת'ט'י ונשלב הליכה קצרה באזור, נגיע למפל . ארוחת הצהריים תהיה על בסיס אירוח מקומי באחד מבתי הכפר. לקראת ערב נשוב למלוננו בשק ודרה.

יום 4

שייט באגם קומאן וטיול בעמק וולבונה – חציית הגבול לקוסובו

בשעות הבוקר המוקדמות נעזוב את שקודרה וניסע במיניוואנים לעיירה קומאן ((Koman. נגיע לרציף ונעלה על מעבורת החוצה את אגם קומאני המרהיב. נשוט בקניון נהר הדרין ((Drin העובר דרך ערוצים עמוקים ואגמים מחוברים כאשר לצדי האגם הרים ירוקים וגבוהים והתיישבות דלילה בלבד. נסיים את השייט בשעות הצהריים בעיירה פירזה (Fierza), נמשיך בנסיעה בדרך הררית לעיירת המחוז ביירם צורי (Bajram Curri) שם נעצור לארוחת צהריים.  נמשיך בנסיעה בדרך נופית מרשימה אל תוככי עמק נהר הוולבונה (Valbona) השוכן בלב נופים אלפינים. במידה ומזג האוויר יאפשר, ננסה לשלב הליכה קלה בטבע. לקראת ערב נחצה את הגבול למדינה הקטנה קוסובו. ארוחת ערב ולינה בקוסובו.

יום 5

ביקור בשתי ערים; פריזן (קוסבו) וסקופיה (מקדוניה)

הבוקר נבקר במנזר נוצרי אורתודוקסי בעל חשיבות לאומית רבה לסרבים "ויסוקי דצ'אני". לאורך ההיסטוריה, שימש המנזר כמרכז רוחני ואמנותי פעיל ובשנת 2004 הוכר כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו וזאת משום שהוא מכוסה בתמשיחי קיר צבעוניים (פרסקאות) מקוריים מאז המאה ה- 14. בתום הביקור נמשיך לפריזרן (Prizern); עיר היסטורית חשובה והשנייה בגודלה בקוסובו, המשמרת להפליא את אווירתה העת'מאנית והמוסלמית רבת שנים. בהמשך נחצה את הגבול למקדוניה (Macedonia) וניסע לסקופיה (Skopje); בירת מקדוניה שהינה מרכז פוליטי, תרבותי, כלכלי ואקדמי של מקדוניה. לקראת ערב נגיע למלוננו.

יום 6

שמורת הטבע מברובו – פסגת הטבע של מקדוניה

את הבוקר נקדיש לסקופיה (Skopje); שהתפתחה במהירות לאחר מלחמת העולם השנייה, אך התקדמות זאת נעצרה לאחר רעידת אדמה שפגעה בה ב-1963. נבקר באתריה המרכזיים כגון; הרובע האלבני העתיק ובו סמטאות ציוריות המהוות את ה"בזאר" העות'מאני, גשר האבן העתיק מעל הנהר ועוד. נבקר במוזיאון השואה (במידה ויהיה פתוח), המספר על הכחדת יהודי מקדוניה וגם על החיים של קהילות יהדות ספרד בבלקן, בבית המרחץ המשוחזר, במצודת סקופיה ועוד ככל שיותיר הזמן. לאחר מכן, ניסע לקניון מטקה (Matka Canyon); אחד מאתרי הטבע היפים במקדוניה שם נערוך שיט קצר (של כשעה) ובסיומו נדרים אל הפארק הלאומי מברובו (Mavrovo National Park) שהינו אחד מפלאי הטבע של מקדוניה, לקראת ערב, נגיע למלוננו שבאזור מברובו

יום 7

ביטולה- סיור בשמורת הטבע גליצ'יצה – אגם פרספה

הבוקר נצא בנסיעה נופית אל ביטולה (Bitola), השוכנת למרגלותיה של שמורת הר פליסטר ("ציפור"); העיר השנייה בגודלה במדינה לאחר הבירה סקופיה. נצא לסיור קצר בעיר בין אתריה השונים, נבקר בהמשך גם באתר הארכיאולוגי ובבית הקברות היהודי, כאשר במהלך סיורנו ניוודע לסיפור הקהילה היהודית שחיו במקום עוד מהתקופה הרומית, רצף שהגיע לקיצו עם מלחמת העולם השנייה. לאחר הפסקת הצהריים, נמשיך ונסע דרך שמורת הטבע גליצ`יצה (National Park Galichica), שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאחד מאתרי הטבע החשובים בעולם. בהמשך נגיע לתצפית  מרשימה אל עבר אגם פְּרסְפָּה (Prespa) השוכן על הגבול עם מקדוניה ואלבניה והוא הגבוה מבין אגמי הבלקן (כ- 850 מ` מעל פני הים). לקראת ערב נגיע למלוננו באזור אגם אוכריד

יום 8

אוכריד – ירושליים של הבלקן

הבוקר נבקר עיר אוכריד (Ohrid) המכונה "ירושלים של הבלקן". נצעד בחלקה העתיק של העיר בעלת מנזרים חשובים, כנסיות מרשימות ועתיקות. נבקר בכנסייה העתיקה והמיוחדת של סנטה סופיה, נראה שרידים ארכיאולוגיים ופנינים ארכיטקטוניות. נעלה אל מצודת העיר מימי המלך סמואל הראשון כשאוכריד הייתה בירת האימפריה הבולגרית הראשונה, מן המבצר נשקף נוף מרשים ועדות לעוצמת ביצורי העיר. נלמד במהלך הסיור על חשיבותה של העיר בהתנצרותם של השבטים הסלאבים בימי הביניים. אחר הצהרים נצא לעבר מנזר סנט נחום, שם נכיר את חשיבות המנזר לאזור כולו. נערוך שייט עם סירות משוטים אל מקורות הנביעה של המים המזינים את אגם אוכריד. ארוחת הערב תוגש במסעדה מקומית ולקראת ערב נשוב למלוננו באזור אגם אוכריד

יום 9

חציית הגבול לדרום אלבניה – בראט

נצא מהמלון בשעות הבוקר המוקדמות, נחצה את הגבול חזרה לאלבניה. נעצור לביקור בבונקרים דמויי הפטריות שבנה הדיקטטור אנוואר חוג'ה לכל אורך קו הגבול. נמשיך בנסיעה ארוכה דרך מרכז אלבניה ואחה"צ נגיע אל בראט (Berat), הידועה בכינוייה "עיר 1,000 החלונות", זוהי אחת הערים העתיקות והיפות באלבניה, כאשר מעל העיר מתנשאת מצודה מרשימה ועתיקה. בעיר התקיימה קהילה יהודית ויש הגורסים ששבתאי צבי נקבר בה. ע"פ שעת ההגענ נחל בסיור באתרי העיר השונים. לינה בבראט.

יום 10

בראט – טיראנה

הבוקר נסייר בין הבתים העות'מאניים והסמטאות הצרות של בראט, נתרשם מן האדריכלות המיוחדת של העיר, נבקר בטקה (מקום מושבו של מסדר סופי), וברוכעים השונים של העיר מהם ניתן לראות את בתיה הבנויים במדרון. אחה"צ נצא בנסיעה בדרכים החדשות המובילות לטיראנה (Tirana), בירת אלבניה,  ללינה וארוחת ערב חגיגית.

יום 11

טיראנה – תל אביב

את הבוקר נקדיש לטירנה (Tirana), בירת אלבניה, העיר שהינה הגדולה ביותר ברפובליקה האלבנית;  נטייל בכיכר סקנדרברג, נראה את מגדל השעון המפורסם ואת הפסל של סקנדרברג הגיבור הלאומי של אלבניה, נראה את ארמון התרבות שנבנה בסיוע סובייטי, נשוטט במרכז המתחדש והשוקק של טיראנה, במדרחוב ובין בתי הקפה. ע"פ לוח הטיסות נמשיך לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה לתל אביב

יום

 • טיול בעמק וולבונה הנמצא בלב הרים
 • חציית הגבול לקוסובו, סיור במנזר דצ'אני העתיק ובפריזן
 • שמורת הטבע מברובו – פסגת הטבע של מקדוניה
 • ביטולה ושמורת גאליצ'יצה
 • יום טיול באגם אוכריד המכונה "ירושליים של הבלקן"
 • שייט באגם קומאן המרהיב ובאגם אוכריד
 • רב ארוחות הערב במסעדות מקומיות
 • הופעת פולקלור מקומית
 • 10 ימי טיול של טבע, תרבות קסומה, נופים עוצרי נשימה, מאכלים וריחות שייחודיים רק למדינות הבלקן

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
19/10/2024 29/10/2024 גיל יניב €2,547 €123 €2,670 €100 הנחה לנרשמים עד 19/07/2024

תוספת לאדם בחדר יחיד: 460 €

 • נחיתה ביום 12 ולכן יש לעשות ביטוח ל- 12 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכן ביטוח שמציע הטבות ללקוחותינו – 3 חודשים טרם היציאה
 • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים


דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות: סדירות דרך יעד באירופה
לינה: בכפרים ובערים במלונות בדרגת תיירות טובה
מלונות דרגה ראשונה באזורי הטיול הזה אינם תואמים לסטנדרט של מלונות 3/4/5 כוכבים במדינה מערבית והם בעלי אופי פשוט יותר מן המקובל. יש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, מיניוואנים/ג'יפים היכן שנדרש
שייט: כפי שמפורט במסלול הטיול
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (כולל 4 ארוחות נוספות במסעדות מקומיות)
הופעת פולקלור מקומית
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
מדריכים מקומיים דוברי אנגלית היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפרט בתכנית כולל ביקור בבית משפחה אלבנית מסורתית
בקבוק מים מינרליים כל יום, לאדם
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש קבוצה ייערך בזום
באחריות המטיילים להיות מחוסנים

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד')
ארוחות צהריים ושתייה בארוחות
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול שעיקרו תרבות וטבע באירופה שטרם נחשפה למטייל מערבי. נגיע אל אזורים שמעבר למסלול הטיול התיירותי הרגיל, אתרי טבע מרהיבים, עיירות אותנטיות וכפרים בלקניים. נשלב הליכות רגליות קלות ונעימות בשמורות ובאתרי הטבע.
למידע בריאותי על הטיול לארצות הבלקן, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים
ארצות הבלקן אינן מפותחת דיין במתן שירותי התיירות והתנאים הפיסיים של המקום פשוטים יותר, הן בתחבורה (המיזוג חלש יותר) והן בלינות, אשר אינן תואמות את הסטנדרט הישראלי/מערבי. על אף שאנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

בלקן בלגן: האזור התרבות והמדינה

מדינת יוגוסלביה לשעבר הייתה בשנות ה-70 ו-80 של המאה ה-20 יעד תיירות פופולרי בקרב תיירים מכל העולם. […]

לגלות את יוון

מי את ארץ ההרים והים, ארץ רבת פנים, ערש התרבות המערבית? יוון הוא שמה העברי של היחידה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאלבניה קוסובו ומקדוניה

טיולי תרבות וטבע

"מסע במנהרת הזמן" | 11 יום

הדפיסו שלחו שתפו