טיול לארמניה ונגורנו קראבך

מסע להרי הקווקז הפראיים והמסתוריים | 11 יום

ארמניה שוכנת בין אסיה לאירופה והיוותה בעבר צומת דרכים לצבאות, סוחרים ומפגש של תרבויות שונות.
הטיול לארמניה הוא טיול מקיף למדינה השוכנת בחלק הדרומי של הרי קווקז ומשופעת בטבע עוצר נשימה.
זהו ביקור ייחודי ומרגש במדינה אשר טרם נחשפה למערב בשל תמורות היסטוריות והמטייל בה חווה מסע מרתק בזמן.
הארמנים יותירו בכם רושם עז, הם צנועים ונעימי הליכות ואין כמו לסעוד עמם סביב שולחן עמוס בבשר וירקות, ולהרים שוב ושוב כוסות יין (או וודקה).
בטיול מיוחד זה, אנו משלבים לראשונה גם ביקור בנגורונו קראבך - מדינה עצמאית זעירה השוכנת בהרי הקווקז וגובלת בארמניה, אזרבייג'אן ואיראן.
נגורנו קראבך מציע למבקרים בה (ולמעשה מגלים אותה) מדינה הררית יפהפייה ונסתרת אשר מאכלסת כמאה וחמישים אלף תושבים ושטחה הוא כחצי מגודלה של מדינת ישראל.
מוזמנים להצטרף אלינו לטיול לארמניה ולנגורנו קרבאך ולחוות טיול מקיף שמשלב מפגש עם נופים פראיים ואנשים מרתקים.
זהו מסע לתרבות עתיקה והיסטוריה עשירה בחבל ארץ הממוקם בין אסיה לאירופה.
הטיול הוא טיול טבע ותרבות חווייתי ומרתק, בתנאי לינה ותחבורה טובים, כולל נסיעות באוטובוס וברכבי 4 X 4 ומשלב הליכות קצרות.


מסלול הטיול

יום 1

מתל-אביב לירוואן (Yerevan)

בשעות הערב ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה אל ירוואן בירת ארמניה, מערי המסחר החשובות באזור הקווקז. ננחת בירוואן בשעות הלילה ונעבור אל מלוננו. לינה בירוואן.

יום 2

קניון גארני (Garni) ו"סימפוניית האבנים", מנזר גרהארד (Geghard)

נעלה על ג'יפים ונצא מירוואן אל עבר גארני. בדרכנו נעצור באנדרטה לזכר המשורר הלאומי של ארמניה ייגישה צ'ארנץ, המהווה נקודת תצפית על הר אררט. נמשיך בנסיעה ונרד אל קניון גארני (Garni) ונתרשם מתופעה גיאולוגית מרשימה, המכונה "סימפוניית האבנים" – דפנות הקניון שמורכבות מצינורות משושים טבעיים מאבני בזלת, שזוויותיהם המדויקות נראות כאילו נחרטו ביד אמן. נמשיך בג'יפים אל הצוק שמעל הקניון, שם כבר כמעט אלפיים שנה עומד ומשקיף על הנוף מקדש גארני, אשר נבנה בשלהי המאה ה-1 לפני הספירה לכבוד אל השמש, ומציע נקודת תצפית אל הקניון העמוק. נמשיך למנזר גרהארד (Geghard), אתר מורשת עולמית של אונס"קו אשר חצוב בחלקו בסלע, נשוב לירוואן ונצא למפעל לאריגת שטיחים ארמנים מסורתיים, בו מוצג אוסף מרשים של שטיחים עתיקים.  נצא לארוחת ערב חווייתית, הכוללות הדגמות של השף ונשוב למלוננו בירוואן.

יום 3

הר אראגץ (Aragats) – הגבוה בהרי ארמניה

נבקר בציצרנקברד (Tsitsernakaberd), מוזיאון השואה הארמנית ונכיר פרקים בהיסטוריה הארמנית. נצא מהעיר בנסיעה צפונה אל ההר הגבוה בארמניה – אראגץ (Aragats) (4090 מטר). נמשיך למבצר אמברד (Amberd) – מבצר מתקופת ימי הביניים מהמאה ה-10 לספירה, השוכן במורדותיו של הר הארגץ. בימים בהירים נפתחת מכאן תצפית מצויינת על עמק האררט וההר המתנשא מעליו. נעצור בכפר ביורקן (Byurakan) ונלמד על מנהגיהם של הארמנים החיים באזור. נשתתף באירוע פולקלור עם שירים וריקודים ונהנה מארוחת צהריים מקומית. נמשיך בנסיעה צפונה לג'יומרי (Gyumri) – העיר השנייה בגודלה במדינה. ארוחת ערב ולינה בגיומרי.

יום 4

ג'יומרי (Gyumri)

ג'יומרי ספגה בשנת 1988 רעידת אדמה קשה ביותר שעד היום היא מתאוששת ממנה. נסייר בעיר העתיקה, אשר רחובותיה מרוצפים אבן ובנייניה בנויים אבני טוף. נבקר במוזיאון המציג את יצירותיהן של האחיות אסלמזיאן (ציירות ארמניות חשובות) ונבקר בסטודיו ליצירת קרמיקה ארמנית קלאסית נמשי וניסע לוונאדזור (Vanadzor) לביקור בשוק המקומי. בשעות הערב נגיע אל העיירה דיליג'אן Dilijan)), עיירת נופש השוכנת בהרים בלבו של אזור ירוק עשיר ביערות. ארוחת ערב ולינה בדיליג'אן.

יום 5

"שוויצריה הארמנית" ואגם סוואן (Sevan)

הפארק הלאומי דיליג'אן משתרע על 240 קמ"ר של יערות מעורבים עם סוגי עצים רבים, חלקם אנדמיים. שמורת הטבע נמצאת ברום של 1500-1800מטר מעל פני הים ובמרכזה העיר דיליג'אן. עיירת נופש הממוקמת באזור שמכונה "שווציריה הארמנית" ומשתלבת בצורה אורגנית עם היערות וההרים. נצא לסיור בעיר דיליג'אן ונבקר בגושוואנק (Goshavank) – מנזר ומרכז תרבותי מהמאה ה-12, שנמצא בקרבתה. נמשיך בנסיעה לאגם סוואן (Sevan) – אגם המים המתוקים הגדול ביותר באזור הקווקז ואחד האגמים הגבוהים הגדולים בעולם, ונמצא ברום של 1900 מטר מעל פני הים. נעלה על גבעה בחצי האי סוואן, השוכנת על שלשונית יבשה בתוך האגם ונצפה הנשקף ממנה. נבקר במנזר סוואנבאנק (Sevanavank). מהמאה ה-9 לספירה ונתמקם במלון על שפת האגם לארוחת ערב ולינה.

יום 6

מעבר ההרים סוטק (Sotak), הדרך לנגורנו קראבך (Nagorno Karabkh)

הבוקר נפרד מאגם סוואן, המכונה "העין הכחולה של ארמניה", ונצא לכיוון מעבר ההרים סוטק (Sotak), ממנו נחצה את הגבול לחבל הארץ והרפובליקה האוטונומית נגורנו קראבך Nagorno) Karabkh). נסע לכיוון הכפר קרבצ'ר (Karvachar) ונבקר במנזר מהמאה ה-9 דדיוואנק (Dadivank) הנמצא על הר בקרבתו, ומוקף בנופים ירוקים, פסגות הרים ועמקים ציוריים. בתקופת המלך הארמני האגדי טיגראן הגדול (המאה ה-1 לפני הספירה) אזור זה היה חלק מארמניה הגדולה, ובתקופת ימי ביניים התקיימה כאן הנסיכות הארמנית חאצ'ין (Khachen). לעת ערב נמשיך לסטפנקרט ,(Stepanakert) בירת נגורנו קראבך. ארוחת ערב ולינה בסטפנקרט.

יום 7

חבל הארץ והרפובליקה האוטנומית נגורנו קראבך

נצא לכיוון טיגרנקרט (Tigranakert), אחד הישובים העתיקים ביותר של בנגורנו קראבך, שנבנה על ידי המלך האגדי של ארמניה טיגראן הגדול במאה ה-1 לפני הספירה. באזור זה נמצאו שרידים רבים של העיר העתיקה והחפירות עדיין נמשכות. נמשיך בנסיעה דרומה בדרך נופית לכיוון אמארס ,(Amaras) אחד מאתרי המורשת הארמנית החשובים ביותר. בדרכנו נעצור לראות עץ שגילו מוערך ב-2000 שנה. בערב נשוב לסטפנקרט הבירה. ארוחת ערב ולינה בסטפנקרט.

יום 8

בחזרה לארמניה, עיר המערות חנזורסק (Hndzoresk)

הבוקר נצא לסיור קצר בסטפנקרט ולאחריו ניסע לשושי (Shushi) ולאזור בו ניתן לראות שרידים מן המלחמה העקובה מדם שהתנהלה בשנות ה-90 של המאה ה-20 מול אזרבייג'ן. נפרד מנגורנו קראבך ונצא בנסיעה חזרה לארמניה. נבקר בחרדזונסק, עיר מערות מרשימה החצובה בצלע הר, אשר אליה מוביל גשר "תלוי" מרהיב מעל הקניון. כיום משמשות חלק מהמערות כאורוות ומחסנים ובעברן שימשו כבתי מגורים עד שנות החמישים של המאה הקודמת. נסיים את היום בעיירה גוריס. ארוחת ערב ולינה בגוריס.

יום 9

חבל סיוניק (Syunik) והרכבל הארוך בעולם

היום נצא ליום טיול בחבל סיוניק השוכן בהרים הגבוהים של דרום ארמניה. נעלה על הרכבל הארוך בעולם "כנפי טאטב", אשר עובר מעל קניון נהר וורוטאן  (Vorotan)אל עבר מנזר טאטב, הנמצא במעלה ההר.  נמשיך לביקור בקרהונג' ((Karahunj, מעגל אבנים פרהיסטורי בעל משמעויות מסתוריות. אתר דומה נמצא ברמת הגולן ובעוד מקומות בעולם, כאשר הידוע ביותר הוא סטואנהנג' שבסקוטלנד המתוארך לאלף ה-2 לפני הספירה. נמשיך לעיירת המרפא ג'רמוק (Jermuk), אשר גובהה מעל 2000 מטר מעל פני הים והיא ידועה במעיינות מים מינרליים עשירים במיוחד. בתקופת ברה"מ מקום זה שימש כ"בית הבראה" לפועלים אשר נשלחו לשם לחופשתם השנתית. ארוחת ערב ולינה בג'רמוק.

יום 10

ארץ היין של ארמניה

נפתח את הבוקר בסיור קצר בג'רמוק השלווה ונצא בנסיעה אל הכפר ירגיס (Yeghegis). נבקר בבית הקברות היהודי מן המאה ה- 14 אשר התגלה רק לפני שנים ספורות, ונצא אל מחוז ואיוצדזור (Vayotsdzor) , המפורסם בתעשיית היין העתיקה שלו. נעצור במערת "ארני 1" (Areni 1) המכונה גם "מערת הציפורים", ובה התגלתה נעל העור העתיקה בעולם (גילה המשוער 5500 שנה). מלבד זאת נמצאו במערה שרידים של תעשיית היין העתיקה בעולם מלפני 6000 שנה, עם שרידי ענבים זהים לאלו הגדלים רק באזור זה. נמשיך אל מנזר נורוואנק (Noravank) התלוי על מצוק נהר ארפה ((Arpa ובו תבליטי צלבים מיוחדים. המנזר חולש על קניון יפיפה עם סלעים ורודים.  נמשיך ונבקר ביקב בוטיק מקומי, נטעם סוגים שונים של יין משובח ונהנה מארוחת צהריים מקומית מסורתית. נצא  בנסיעה אל הבירה ירוואן דרך עמק אררט עם תצפית מרשימה על הר האררט, השוכן מעבר לגבול עם תורכיה. בערב נצא לארוחת ערב הכוללת מופע פולקלור בטברנה מקומית. לינה בירוואן.

יום 11

ירוואן הבירה

הבוקר נצא לביקור באצ'מיאדזין (Echmiadzin), מרכז הנצרות הארמנית המכונה  "הוותיקן הארמני" ונבקר בקומפלקס ובכנסיית הקתדרלה המרכזית. נשוב למרכז ירוואן ונסייר באתריה. נגיע לקסקייד (Cascade), אחד מסמליה של ירוואן, גרם מדרגות המעוטר בעבודות אמנות מודרנית,  במזרקות, פסלים וערוגות פרחים.  עוד נבקר במפעל הקוניאק הראשון בארמניה "נוי", אשר מאז המאה ה-19 ועד היום מייצר את הקוניאק הארמני הידוע שהיה אהוב על צ'רצ'יל. נסיים את טיולנו באחת מן המסעדות הטובות ביותר של ירוואן. בהתאם לשעת הטיסה נגיע לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב. בשעות הערב המאוחרות ננחת בתל אביב.

  • טיול הכולל תצפית על אזור הר אררט המפורסם, נסיעה ברכבל הארוך בעולם וביקור בעיר המערות החצובה בצלע הר, אשר אליה מוביל גשר "תלוי"
  • ביקור במחוז האוטונומי של נגורנו קראבך
  • אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו
  • סיור במפעל קוניאק מקומי וביקור ביקב באזור היין של ארמניה.
  • התנסות בארוחות אותנטיות ומקומיות ומופעי פולקלור
  • רמת הדרכה גבוהה ומפגש הכנה לקראת הטיול

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 450 $

  • נחיתה ביום 11 ולכן יש לעשות ביטוח ל- 11 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכן ביטוח שמציע הטבות ללקוחותינו – 3 חודשים טרם היציאה
  • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
  • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 101)

 דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות – במסלול ת"א – ירוואן - ת"א.
לינה: לינה בבתי מלון טובים לאורך כל הטיול.
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון.
üתחבורה: נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג ונוח וג'יפים ביום הנסיעה לקניון גארני.
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים.
מדריכה ישראלית מטעם מצוות "אקו" – סיגל גבע תוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש.
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
בקבוק מים מינרליים לאדם, ליום.
מיסים מקומיים.
תשר לנותני שירות מקומיים.
דמי רישום וטיפול.
מפגש הכנה מפורט בארץ טרם היציאה.
ויזות לארמניה ונגורנו קראבך.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
ארוחות שאינן כלולות במסלול.
שתייה בארוחות .
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד').

לתשומת ליבכם

חשוב לדעת: ארמניה ונגורנו קראבך הן מדינות אשר עדיין לא מפותחת דיו במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש. על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול במדינה זו. כמו כן, באם יהיה צורך מדריכנו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול ולהביא להצלחתו המלאה. על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול במדינה זו.
אופי הטיול: טיול טבע ותרבות חוויתי ומרתק, הכולל נסיעות אוטובוס וברכבים מקומיים (לפי הצורך), המשלב הליכות קצרות בטבע, כפרים ציוריים ואת נופי הקווקז; בתנאים טובים של לינה ונסיעה.
למידע בריאותי על הטיול לארמניה ונגורנו קראבך, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר עשוי להיות בלתי צפוי ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריכת הטיול תדע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים
רמת בתי המלון, הכבישים ושירותי התיירות בארמניה ונגורנו קראבך, אינה בהכרח תואמת את הסטנדרט המערבי. אנו משתדלים לספק את השירותים הטובים בנמצא ויש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גיאורגיה וארמניה – תעודות זהות

גיאורגיה ת"ז: שם: בגיאורגית סכתוולו, ברוסית גרוזיה ובפי ארצות אירופה גיאורגיה. שם רשמי בעבר: הרפובליקה הסובייטית הגרוזית, […]

גיאורגיה – בין מזרח ומערב

עושר של תרבויות, טבע פראי ואנשים חמים – נדמה שהכול כבר נאמר על הארץ הזו ותושביה מכניסי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לארמניה ונגורנו קראבך

מסע להרי הקווקז הפראיים והמסתוריים | 11 יום