צילום: אפרים מלץ

טיול לאתיופיה כולל העיר הקסומה הארר

טיולי תרבות וטבע

מהקיסרות הנוצרית בצפון דרך העיר הארר במזרח ועד שבטי נהר האומו בדרום | 17 יום

הדפיסו שלחו שתפו
אתיופיה; ארץ בעלת אחת התרבויות העתיקות באפריקה והיסטוריה כתובה של כאלפיים שנה. באתיופיה אתרי תרבות ומורשת מפוארים מחד ושבטים נידחים ונוודים למחצה מאידך, כל זאת על רקע של נופים מהמגוונים באפריקה - רמות גבוהות חרוצות בנתיבי נחלים עמוקים, בקעת השבר הסורי -אפריקאי בה נקווים אגמי מים, והרים נישאים לצידי הבקע.

בטיול מקיף זה נבקר גם בעיר הקסומה הארר אשר במזרח אתיופיה - מאות סמטאות, עשרות מקדשים ומסגדים, שווקים צבעוניים וחומות מתפוררות - נותנים להארר את קסמה ולמבקרים בה את התחושה כי חזרו אחורה בזמן.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב - אדיס אבבה - אקסום

נצא בשעת לילה בטיסה לאתיופיה אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות ונמשיך בטיסה אל אקסום  (Axum) אשר במחוז טיגריי בצפון אתיופיה. אקסום הייתה לבירה ההיסטורית של הממלכה האקסומית העתיקה; על פי האמונה הנוצרית וכן לפי פלגים מסוימים ביהדות, באקסום צפון ארון הברית, אליה הועבר לאחר חורבן בית המקדש. נבקר באתריה של אקסום ונלון במקום.

ימים 2-3

אקסום - לליבלה

בשעות הבוקר נצא בטיסה מאקסום לעבר לליבלה (Lalibela), הידועה כ-"ירושלים החדשה" עקב כנסיותיה המופלאות החצובות בסלע. כנסיות אלו נבנו על ידי הקיסר גברה מסקל לליבלה, במאות ה–12 וה–13 כתחליף למען עולי הרגל שלא יכלו להגיע לירושלים ובשנת 1978 זיכו את לליבלה בתואר "אתר מורשת עולמית" מטעם אונסק"ו. נקדיש את היום ומחר לסיורים בין הכנסיות ובין בתי התושבים ונכיר את אורח חייהם ותרבותם של תושבי הכפר. כמו כן, ניסע לבקר בכנסיית ימרהנה כריסטוס – מהכנסיות השמורות ביותר מהתקופה האקסומית המאוחרת – הממוקמת בתוך מערה אליה נגיע לאחר הליכה קצרה ביער של עצי ערער. לינה בשני הלילות בלליבלה.

יום 4

מלליבלה אל גונדר

בשעות הבוקר נשלים את סיורינו בכנסיות החצובות ולאחר מכן נמשיך אל שדה התעופה בלליבלה לטיסתנו אל גונדר. שארית יומנו יוקדש לסיורים בעיר גונדר שהייתה בירת אתיופיה במשך 250 שנה, עד אמצע המאה ה-19. נבקר במתחם המבצרים של קריית השלטון, בבריכת המלך פאסיל ובכנסיית "אור השילוש", הנחשבת לאחת היפות באתיופיה בשל ציורי הקיר שעל תקרתה. לינה בגונדר.

ימים 5-6

מגונדר אל הפארק הלאומי סימיאן

בשעות הבוקר נצא בנסיעה מגונדר אל הפארק הלאומי הרי הסימיאן. יום זה והיום הבא יוקדשו לסיורים בפארק הלאומי סימיאן (Simien National Park). נצא לטיולים רגליים בפארק, נסייר בשבילי ההרים ובין הצוקים, נכיר את צמחי הענק האופייניים לשמורת הסימיאן, ואם יתמזל מזלנו נפגוש חיות בר האופייניות לאזור: בבוני  הג'לדה, יעלים, שועל סימיאן ושפע ציפורים. למחרת בשעות הצהריים המאוחרות נשוב אל גונדר כשבדרכנו נעבור דרך כפרי הפלשמורה שב – Wolleka ונשמע אודות ההיסטוריה וחייהם של תושבי המקום. לינה לילה ראשון בשמורת סימיאן ולילה שני בגונדר.

יום 7

גונדר – בהאר דאר

בשעות הבוקר נמשיך בנסיעה אל בהאר דאר (Bahar Dar), בירת מחוז אמהרה (Amhara Region), אשר בצפון מערב אתיופיה. בהר דאר שוכנת על גדות אגם טאנה (Lake Tana) – מקור הנילוס הכחול (Blue Nile) הנובע מן האגם – ומפליו ידועים בשם מפלי הנילוס הכחול. בשעות אחה"צ נערוך שייט קסום באגם טאנה שבסיומו נגיע אל כנסיית אורא קידנא מיהרט (Ura Kidane Miheret), בעלת ציורי הקיר הייחודיים ויוצאי הדופן ביופיים. לינה בבהאר דאר.

יום 8

בהאר דאר – אדיס אבבה – דיר דווה

בשעות הבוקר נבקר במפלים ונגלה את מוצא הנילוס ולאחר מכן ניסע אל שדה"ת של בהאר דאר משם נמשיך בטיסה לאדיס אבבה – עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר באתיופיה אשר הוקמה בשנת 1887 ע"י הקיסר מנליק ה-II ושמה שמשמעותו "פרח חדש" ניתן לה ע"י אישתו – הקיסרית טייטו. טיסת המשך מאדיס אל דיר דווה (Dire Dawa) וממנה בנסיעה קצרה אל יעדנו הבא – העיר הארר. בשעות הערב נחזה בתופעה מעניינת ומיוחדת – "איש הצבועים" של הרר אשר בכל ערב מאכיל את הצבועים המקומיים שמתגודדים סביבו ללא כל פחד, בטקס קבוע שמתקיים כבר שנים רבות. לינה בהארר.

יום 9

הארר – אדיס אבבה

העיר הראר (Harar) הוקמה בשנת 1520 ע"י הסולטן מוחמד אבו-בקר ונחשבת לעיר הרביעית הקדושה ביותר לאסלאם אחרי מכה, מדינה וירושלים. נסייר באתריה המסקרנים של הארר – במוזיאונים המקומיים, בשוק הצבעוני, בבית ילדותו של השליט היילה סלאסי ועוד. כמו כן נסייר ברובע העתיק ג'וגול (Jugol) בין בתים "הארריים" בעלי ארכיטקטורה מקומית ייחודית במינה. במהלך סיורינו נראה את החומה העתיקה אשר מקיפה את הרר והיא אחד מסמלי הארכיטקטורה המוסלמית אשר מייחדים את העיר. בשעות אחר הצהריים נשוב אל שדה"ת בדיר דווה ומשם בטיסה אל אדיס אבבה. ארוחת ערב במסעדה מקומית בליווי מוסיקה ולאחר מכן נמשיך אל בית המלון. לינה באדיס.

יום 10

אדיס – ארבע מינץ'

בשעות הבוקר נצא בנסיעה אל שדה"ת של אדיס ממנו נטוס אל אל ארבע מינץ' ("ארבעים מעיינות" – באמהרית  Arbaminch) בה יתחיל טיולנו בחלקה הדרומי של אתיופיה. בשעות אחה"צ נבקר את בני שבט הדורזה (Dorze) בכפריהם ובשוק השבועי. זהו שבט קטן ומיוחד במינו, מפורסם בזכות יכולתו ותרבותו להתקיים כמעט ורק מגידולו של צמח אחד, הוא ה"בננה המזויפת" (enset), ממנה הם מפיקים את לחמם, לבושם ובתיהם. לינה בארבע מינץ'.

יום 11

ארבע מינץ' – קונסו

בשעות הבוקר נצא לשייט על אגם צ'אמו (Lake Chamo), אחד מאגמי הבקע הסורי האפריקאי. כאן נוכל לצפות על תנינים, היפופוטמים ומגוון מינים מרשים של ציפורים.  נמשיך בנסיעה דרומה אל קונסו (Konso) כשבדרכנו נבקר בכפריהם של בני הקונסו. קונסו נכנסה לרשימת אתרי המורשת של אונסקו בשנת 1997 ובני הקונסו הם קבוצה אתנית השייכת למשפחת השבטים הכושיתיים השוכנים בדרום ובמרכז אתיופיה. פרנסת השבט, המונה כ-250 אלף איש, מגיעה מחקלאות, בין היתר גידוליהם כוללים תירס, כותנה וקפה. לינה בקונסו.

ימים 12-13

קונסו - טורמי

בשעות הבוקר נמשיך בנסיעה דרומה אל טורמי (Turmi) ונבקר בכפר של בני שבט ארבורה (Arbore). בהמשך היום נפגוש את בני שבט ההאמר(Hamer)  הידועים במריחת שיערם באוקרה ובחמאה ובקישוט גופם בנוצות ובחרוזים. ביום המחרת ניסע לאזור מורולה (Murule) שם נבקר את שבט הקארו ובדרכנו חזרה נבקר בשוק השבועי של בני שבט דימקה (Dimeka). בשעות אחה"צ נבקר עוד כפרים של שבט ההאמר. לינה שני לילות בטורמי.

ימים 14-15

טורמי – אומוראט – ג'ינקה

ניסע לאזור אומורט (Omorate) שם נבקר את שבט הדסנצ'ה (Dassanetch), הוא השבט הדרומי ביותר באתיופיה, המצלק (scarifications) את גופו הן ליופי (אצל הנשים) והן אצל הגברים כסימן המזהה כמה אויבים ובעלי חיים הצליח הגבר להרוג. לאחר מכן נמשיך אל העיירה ג'ינקה (Jinka). למחרת בבוקר נמשיך לטייל באזור ג'ינקה; נפגוש את בני שבט המורסי (Mursi), שבט של רועים – חקלאים, המתגוררים בבקתות מעוגלות מקש ואשר נשותיו ידועות בצלחות העגולות שהן נוהגות לשים בשפתן התחתונה עם תחילת גיל ההתבגרות;  בשעות אחה"צ נבקר בשוק השבועי של Key Afer. לינה שני לילות בג'ינקה.

ימים 16-17

ג'ינקה – אדיס – תל אביב

בשעות הבוקר נבקר בשוק הפתוח בג'ינקה וכן בכפריהם של בני  הארי (Ari) ובמוזיאון האתנוגראפי בו נלמד על אורחות חייהם של שבטי האזור. לאחר מכן נמשיך אל שדה"ת המקומי בזמן לטיסתנו לאדיס אבבה. נצא לסיור באתריה המרכזיים של אדיס ולאחר ארוחת ערב חגיגית נשוב אל שדה"ת בזמן לטיסתנו ארצה. נחיתה ביום 17 לפנות בוקר.

  • טיול מקיף הכולל את הצפון, המזרח והדרום
  • ביקור בהארר, העיר המפתיעה ביותר במזרח אפריקה הידועה גם בשם "עיר הקדושים" בגלל מבניה הדתיים והאווירה הרוחנית המיוחדת השוררת בה
  • ביקור מקיף בדרום ומפגש עם שבטי נהר האומו בהם הדסנצ'ה, ארבורה, האמר, מורסי ועוד
  • ביקור בפארק הלאומי הרי הסימיאן ולינה בתוך השמורה
  • שייט על אגם צ’אמו מאגמי הבקע הסורי האפריקאי
  • פנסיון מלא לאורך כל הטיול
  • קבוצה קטנה, מקסימום 20 מטיילים

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 575 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסה בינלאומית במסלול ת"א – אדיס אבבה - ת"א, וטיסות פנים כמפורט במסלול הטיול.
לינה: בצפון במלונות פשוטים, בדרום לינה בדרגת תיירות נמוכה (אך היחידה הקיימת בדרום אתיופיה)
תחבורה: אוטובוסים מקומיים בצפון, באזור אגמי השבר רכבי 4 x4, וטיסות פנים בחברת אתיופיאן איירלינס.
כלכלה: כלכלה מלאה לאורך כל הטיול (כל הארוחות), כולל מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום).
קבוצה וצוות: 12- 20 מטיילים. נהגים מקומיים ומדריך ישראלי מצוות אקו.
דמי כניסה ולינה בשמורות הטבע ובאתרים.
אשרה לאתיופיה.
מיסי נמל.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי רישום וטיפול.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען.
הוצאות אישיות.

לתשומת ליבכם

חיסונים – איננו מוסמכים לתת מידע לגבי חיסונים. לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור מגוריכם - אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופ' שוורץ בבית חולים תל השומר.
לתשומת לבכם – ידוע לנו כי דרוש חיסון כנגד קדחת צהובה (!) עם זאת, ישנם רופאים שממליצים למטיילים מעל גיל 60 להימנע מקבלת החיסון. אנא התייעצו עם רופא טרם הרשמתכם לטיול ובמקרה של פטור מקבלת החיסון מפאת גילכם או מסיבה רפואית אחרת חובה להציג מכתב באנגלית ממשרד הבריאות אשר מאשר זאת.
חברת אתיופיאן איירליינס אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). חברת "אקו טיולי שטח" לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם.
יש לקחת בחשבון שלוח הזמנים בטיסות פנים לאתיופיה יכול להשתנות.
בטיסות הפנים באתיופיה לא ניתן לקחת יותר מ- 20 ק"ג מטען בטיסות.
אקו אינה יכולה להתחייב למזג האוויר. בנקודות התצפית ייתכנו ערפילים המסתירים את הנוף.
על המטיילים לקחת בחשבון שהתשתית התיירותית של בתי המלון באתיופיה היא פשוטה, ובחלק מהמקרים בסיסית ביותר.
לצורך ויזה לאתיופיה יש צורך בדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות + שתי תמונות פספורט + טופס בקשת אשרה לאתיופיה; יש להעביר את הנ"ל אל משרדי אקו בהתאם לתאריך שיימסר לאחר ההרשמה לטיול (שימו לב כי נותרו לפחות 3 דפים ריקים בדרכון שלכם).
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

אתיופיה – על לועו של הר הגעש

בכל המסעות שלי אני מחפשת הר געש. לרוע המזל אני מגיעה תמיד אחרי שהאל וולקן כבר סיים […]

אתיופיה – אנשי העץ והאבן

משאית הספארי הענקית עשתה את דרכה בשביל המתפתל על צלע ההר בינות למטעים וחלקות הדגנים המוריקים. הנוף […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאתיופיה כולל העיר הקסומה הארר

טיולי תרבות וטבע

מהקיסרות הנוצרית בצפון דרך העיר הארר במזרח ועד שבטי נהר האומו בדרום | 17 יום

הדפיסו שלחו שתפו