טיול לאתיופיה בחגיגות המסקל צילום: הדס זהבי

טיול לאתיופיה מקיף כולל חגיגות המסקל

טיולי תרבות וטבע

מהקיסרות הנוצרית בצפון ועד שבטי נהר האומו כולל חגיגות המסקל נהר האומו בדרום כולל | 16 יום

הדפיסו שלחו שתפו
טיול לאתיופיה בעת חגיגות המסקל, חגיגות מציאת הצלב עליו ניצלב ישו, הנו טיול לאחת הארצות המרתקות בעולם בזמן מיוחד במינו, בו ניתן לחוות מקרוב מסורת בת יותר מ – 1600 שנים מלאה בצבע ואש. אתיופיה, ארץ בעלת אחת התרבויות העתיקות באפריקה והיסטוריה כתובה של כאלפיים שנה. באתיופיה אתרי תרבות ומורשת מפוארים מחד ושבטים נידחים ונוודים למחצה מאידך. כל זאת על רקע של נופים מהמגוונים באפריקה - רמות גבוהות חרוצות בנתיבי נחלים עמוקים, בקעת השבר הסורי-אפריקאי בה נקווים אגמי מים, והרים נישאים לצידי הבקע.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – אדיס אבבה – בהר דאר – חגיגות המסקל

נצא בשעת לילה בטיסה לאדיס אבבה באתיופיה, אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות ונמשיך בטיסה אל בהאר דאר (Bahar Dar), בירת מחוז אמהרה (Amhara Region), אשר בצפון מערב אתיופיה. בהר דאר שוכנת על גדות אגם טאנה (Lake Tana) – מקור הנילוס הכחול (Blue Nile) הנובע מן האגם – ומפליו ידועים בשם מפלי הנילוס הכחול. נערוך שייט קסום באגם טאנה שבסיומו נגיע אל כנסיית אורא קידנא מיהרט (Ura Kidane Miheret), בעלת ציורי הקיר הייחודיים ויוצאי הדופן ביופיים. אחר הצהריים יחד עם אלפי מאמינים נשתתף בחגיגות המסקל, שמציינות את מציאת הצלב על פי האמונה הנוצרית האתיופית – חוויה מרגשת ובהחלט אחד משיאי טיולינו לאתיופיה. לינה בבהר דאר.

יום 2

בהר דאר – גונדר – המשך חגיגות המסקל

הבוקר מוקדם נצא לביקור במפלי הנילוס הכחול המדהימים ביופיים. משם נשים פעמנו אל עבר גונדר (Gondar) שהייתה בירת אתיופיה במשך 250 שנה, עד אמצע המאה ה-19. עם ההגעה נחווה את חגיגות המסקל בגונדר. נמשיך ונבקר בכנסיית "אור השילוש", הנחשבת לאחת היפות באתיופיה בשל ציורי הקיר שעל תקרתה. לינה בגונדר.

יום 3

גונדר - אל הרי הסימיאן

הבוקר נבקר בגונדר במתחם המבצרים של קריית השלטון ובבריכת המלך פאסיל. נצא בנסיעה צפונה ונעצור בנקודות יפות בדרך לכיוון הפארק הלאומי סימיאן. לינה בלודג' יפייפה ממנו נשקפים נופיו הנפלאים של רכס הרי הסימיאן.

יום 4

שמורת הרי הסימיאן והמשך לגונדר

היום יוקדש לסיורים בפארק הלאומי סימיאן (Simien National Park). נצא לטיולים רגליים בפארק, נסייר בשבילי ההרים ובין הצוקים, נכיר את צמחי הענק האופייניים לשמורת הסימיאן ואם יתמזל מזלנו נפגוש חיות בר האופייניות לאזור: בבוני  הג'לדה, יעלים, שועל סימיאן ושפע ציפורים. בשעות הצהריים המאוחרות נשוב אל גונדר כשבדרכנו נעבור דרך כפרי הפלשמורה שב- Wolleka ונשמע אודות ההיסטוריה וחייהם של תושבי המקום. לינה בגונדר.

ימים 5-6

לליבלה "ירושלים החדשה"

בשעות הבוקר נצא בטיסה מגונדר לעבר לליבלה (Lalibela), הידועה כ-"ירושלים החדשה" עקב כנסיותיה המופלאות החצובות בסלע. אתר מרשים זה זיכה את לליבלה בתואר "אתר מורשת עולמית" מטעם אונסק"ו בשנת 1978. כנסיות אלו נבנו על ידי הקיסר גברה מסקל לליבלה, במאות ה-12 וה-13 כתחליף למען עולי הרגל שלא יכלו להגיע לירושלים. ביומיים הקרובים נבקר בכנסיות החצובות, נסייר בין בתי התושבים ונכיר את אורח חייהם ותרבותם של תושבי הכפר. כמו כן, ניסע לבקר בכנסיית ימרהנה כריסטוס – מהכנסיות השמורות ביותר מהתקופה האקסומית המאוחרת – הממוקמת בתוך מערה אליה נגיע לאחר הליכה קצרה ביער של עצי ערער. לינה בשני הלילות בלליבלה.

יום 7

לליבלה – אדיס אבבה ("פרח חדש" באמהארית)

הבוקר נפרד מאזור הצפון ונצא בטיסה מלליבלה אל אדיס אבבה. עם ההגעה נבקר במוזיאון הלאומי. נמשיך לתצפית הר אנטוטו (Mt Entoto), הנקודה הגבוהה יותר באדיס אבבה (גובהה 3100 מ') ובראשו ניצבה כנסיית (St. Mary’s Church) אשר נבנתה בשנת 1885. נמשיך לביקור בשוק. לינה באדיס אבבה.

יום 8

אדיס אבבה – ג'ינקה

נצא בטיסת בוקר דרומה לג'ינקה. עם ההגעה נפגוש את הנהגים, נתארגן ברכבי ה-4X4 ונצא לביקור בשוק הפתוח בג'ינקה וכן במוזיאון האתנוגראפי בו נלמד על אורחות חייהם של שבטי האזור. לינה בעיירה ג'ינקה ((Jinka.

יום 9

ג'ינקה

היום נמשיך לטייל באזור ג'ינקה: נפגוש את בני שבט המורסי (Mursi), שבט של רועים – חקלאים, המתגוררים בבקתות מעוגלות מקש ואשר נשותיו ידועות בצלחות העגולות שהן נוהגות לשים בשפתן התחתונה עם תחילת גיל ההתבגרות; לאחר מכן נבקר בשוק השבועי של Key Afer ונשוב אל ג'ינקה ללינה.

יום 10

ג'ינקה – טורמי

הבוקר נצא בנסיעה אל האזור הדרומי ביותר שבו נשהה בטיול. בשעות אחר הצהריים נפגוש את בני שבט ההאמר(Hamer)  המרשימים הידועים במריחת שיערם באוקרה ובחמאה ובקישוט גופם בנוצות ובחרוזים. לינה בטורמי.

יום 11

שבטי נהר האומו

הבוקר ניסע אל מורולה (Murulle) שם נבקר את בני שבט הקארו (Karo) הידועים במומחיותם בציורי גוף ובשיערם של גברי השבט. נמשיך לסיור בשוק השבועי ב-Dimeka ובשעות אחר הצהריים נחזור ונעמיק את המפגש עם בני שבט ההאמר(Hamer) . חזרה ללינה בטורמי.

יום 12

שבט הדסנצ'ה

בשעות הבוקר ניסע לאזור אומורט (Omorate) שם נבקר את שבט הדסנצ'ה (Dassanetch), הוא השבט הדרומי ביותר באתיופיה, המצלק (scarifications) את גופו הן ליופי (אצל הנשים) והן אצל הגברים כסימן המזהה כמה אויבים ובעלי חיים הצליח הגבר להרוג. בסיום הסיור נצא בנסיעה צפונית מזרחית אל עבר קונסו  (Konso). בדרך נעצור בכפר של שבט תסאמי (Tsemai). לינה באזור קונסו.

יום 13

בני הקונסו – ארבע מינץ'

הבוקר נבקר בכפר ובשוק של בני הקונסו. בני הקונסו הם קבוצה אתנית השייכת למשפחת השבטים הכושיתיים ושוכנים בדרום ובמרכז אתיופיה. פרנסת השבט, המונה כ – 250 אלף איש, מגיעה מחקלאות, בין היתר גידוליהם כוללים תירס, כותנה וקפה. נשים פעמנו צפונה אל עבר ארבע מינץ' ("ארבעים מעיינות" – באמהרית  Arbaminch). בדרך נעצור לביקור מעניין בכפר גאמו Gamo)). לינה בעיירה ארבע מינץ'.

יום 14

שייט באגם צ'אמו – הוואסה

בשעות הבוקר נצא לשייט על אגם צ'אמו (Lake Chamo), אחד מאגמי הבקע הסורי האפריקאי. כאן נוכל לצפות על תנינים, היפופוטמים ומגוון מינים מרשים של ציפורים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה צפונה אל עבר הוואסה (Hawassa). בדרך נבקר את בני שבט הדורזה (Dorze) בכפריהם ובשוק השבועי. זהו שבט קטן ומיוחד במינו, מפורסם בזכות יכולתו ותרבותו להתקיים כמעט ורק מגידולו של צמח אחד, הוא ה"בננה המזויפת" (enset), ממנה הם מפיקים את לחמם, לבושם ובתיהם. לינה בהוואסה.

ימים 15-16

הוואסה – אדיס אבבה – חזרה הביתה

הבוקר נבקר בשוק הדגים התוסס בהוואסה – דגים, דייגים, ציפורי מים וקופים מזדמנים. לאחר מכן נצא בנסיעה אל עבר הבירה – אדיס אבבה. נעצור בדרך לביקור בשמורת אביאטה-שאלה (Abijata-Shalla snactuary) אשר נוצרה במיוחד לשם שימור (מקלט) ציפורים עם יותר מ–350 מיני ציפורים אשר מקננות בשטחה. השמורה כוללת שניים מאגמי השבר –  אגם שלה (Shalla) המצוי במרכזו של מכתש וולקני ועומקו כ-260 מ' המהווה מושבת גידול מרכזית לשקנאים ופלמינגו ביבשת ואגם אביג'טה (Abijata) הרדוד שעומקו כ–14 מ' בלבד, וכמו כן מעיינות חמים. בשמורה מספרים מרשימים של שקנאים ועופות הפלמנגו בין שאר בעלי החיים שניתן לראות בפארק. נמשיך ונבקר בראשון מבין אגמי השבר – אגם זיוואי (Lake Ziway). עם ההגעה לאדיס, העברה להתרעננות בחדרים במלון, ארוחת ערב חגיגית והעברה אל שדה התעופה בזמן לטיסתנו ארצה. נחיתה בארץ לפנות בוקר של יום 16 של הטיול.

  • חגיגות המסקל בבהאר דאר – חוויה אותנטית וייחודית
  • הביקור המקיף והמעמיק ביותר בדרום אתיופיה - שבוע הכולל הכרות עם שבטים רבים בהם: האמר, מורסי, דימקה, דסנצ'ה, קארו, צמאי, קונסו ודורזה.
  • טיולי טבע בהרי סימיאן, אחד האזורים היפים ביותר באתיופיה.
  • מופע פולקלור משולב בארוחת ערב מסורתית.
  • ביקור בשמורת אביג'טה - שאלה, המהווה בית למאות ציפורים.
  • ביקור בכנסיית Yemrehane Kristos, החצובה במערה.
  • קבוצה קטנה ואיכותית, 12-20 מטיילים.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 680$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסה בינלאומית במסלול ת"א –אדיס אבבה-ת"א, ו-4 טיסות פנים כמפורט במסלול הטיול.
לינה: בצפון במלונות פשוטים, בדרום לינה בדרגת תיירות בסיסית (אך היחידה הקיימת בדרום אתיופיה).
תחבורה: אוטובוסים מקומיים בצפון, רכבי 4x4 באזור אגמי השבר ובדרום, ו-4 טיסות פנים.
כלכלה: כלכלה מלאה לאורך כל הטיול (כל הארוחות), שתייה קלה בארוחות, מים מינרלים ברכבים (1 ליטר לאדם ליום).
קבוצה וצוות: 12- 20 מטיילים. נהגים מקומיים ומדריך ישראלי מצוות אקו.
דמי כניסה ולינה בשמורות הטבע ובאתרים.
אשרה לאתיופיה
מיסי נמל
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען.
הוצאות אישיות

טיול לאתיופיה – הערות חשובות:

לצורך ויזה לאתיופיה יש צורך בדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות + לפחות 3 דפים ריקים בדרכון. בהמשך תצא הודעה לנרשמים לגבי הליך הוצאת האשרה.
חיסונים – איננו מוסמכים לתת מידע לגבי חיסונים. לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור מגוריכם - אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופ' שוורץ בבית חולים תל השומר.
לתשומת לבכם – ידוע לנו כי דרוש חיסון כנגד קדחת צהובה (!) עם זאת, ישנם רופאים שממליצים למטיילים מעל גיל 60 להימנע מקבלת החיסון. אנא התייעצו עם רופא טרם הרשמתכם לטיול ובמקרה של פטור מקבלת החיסון מפאת גילכם או מסיבה רפואית אחרת חובה להציג מכתב באנגלית ממשרד הבריאות אשר מאשר זאת.
חברת אתיופיאן איירליינס אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). חברת "אקו טיולי שטח" לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים לבצע צ'ק אין דרך אתר החברה 36 שעות לפני המראה או להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם.
יש לקחת בחשבון שלוח הזמנים בטיסות פנים לאתיופיה יכול להשתנות.
בטיסות הפנים באתיופיה לא ניתן לקחת יותר מ- 20 ק"ג מטען בטיסות.
אקו אינה יכולה להתחייב למזג האוויר. בנקודות התצפית ייתכנו ערפילים המסתירים את הנוף.
על המטיילים לקחת בחשבון שהתשתית התיירותית של בתי המלון באתיופיה היא פשוטה, ובחלק מהמקרים בסיסית ביותר.
מדריך הטיול: אליק שחף. מדריך טיולים וסדנאות צילום, מרצה בנושאי תרבויות העולם. בשנים האחרונות עוסק רבות בנושאי גיאולוגיה, אבולוציה של האדם ובקשר ההדדי בין תרבות ללאומיות. מדריך מנוסה ומקצועי לאתיופיה. מתמחה בהיסטוריה ובתרבות של מפגש הדתות (נצרות, יהדות ואסלאם).
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

אתיופיה – אנשי העץ והאבן

משאית הספארי הענקית עשתה את דרכה בשביל המתפתל על צלע ההר בינות למטעים וחלקות הדגנים המוריקים. הנוף […]

אתיופיה – על לועו של הר הגעש

בכל המסעות שלי אני מחפשת הר געש. לרוע המזל אני מגיעה תמיד אחרי שהאל וולקן כבר סיים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאתיופיה מקיף כולל חגיגות המסקל

טיולי תרבות וטבע

מהקיסרות הנוצרית בצפון ועד שבטי נהר האומו כולל חגיגות המסקל נהר האומו בדרום כולל | 16 יום

הדפיסו שלחו שתפו