טיול לבולגריה

טיולי תרבות וטבע

8 ימים בהדרכת איציק בשור, יליד בולגריה, חי ואוהב את התרבות, דובר השפה, מכיר את מנהגי המקום. מזמינים אתכם לטייל עם בן המקום. | 8 ימים

 

בולגריה הינה מדינה מגוונת עם שילוב מרתק של טבע פראי, המשובץ ברכסי הרים מיוערים, באגמים כחולים ובנחלים שוצפים, במערות קרסטיות ובמעיינות חמים המשובבים את הגוף והנפש. 

בעמקים הירוקים נחבאים כפרים הרריים מסורתיים וציוריים, עם שרידים של ממלכות מן ההיסטוריה הקדומה שתושביהם משתמשים בשיטות עיבוד ובמלאכות שנעלמו זה מכבר מעולמנו. עליהם מתווספות ערים מימי-הביניים, שבמרכזיהן העתיקים נראה כאילו הזמן עצר מלכת. 

 

ומעל כולם מרחפת הרוח הבולגרית, אותה נפגוש בכל מקום אליו נפנה; גם ללא ידיעת השפה, ניווכח שהעם הבולגרי הינו עם חם ונדיב ואוהב חיים וזאת למרות התלאות שהיו מנת חלקו במהלך ההיסטוריה, נתוודע במסענו גם לסיפורם המרגש של יהודי בולגריה ולחובבי האוכל שבינינו מזומנת חוויה קולינארית שאין דומה לה עם הרבה יין משובח בשילוב של מוזיקה מקומית וייחודית האופיינית למקום. 

קסם הבלקן מתחיל כאן....

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – סופיה – קופריבשטיצה – פלובדיב

נצא בטיסת בוקר ישירה של חברת התעופה "אל-על" לסופיה (Sofia), בירת בולגריה. לאחר הנחיתה נצא בנסיעה מזרחה. נעצור לביקור בעיירה קופריבשטיצה. בתיה העתיקים של העיירה שופצו ושוחזרו וניתן להתרשם מאורח החיים במאה ה-19 נבקר בבית אוסלקוב אשר נבנה בשנת 1856 עבור הסוחר העשיר מקופריבשטיצה ננצ'ו אוסלקוב. ציורי הקיר המגוונים וארגון חפצי הבית מעוררים עניין ומספקים הצצה לחיי היום יום של משפחה עשירה מקופריבשטיצה .נמשיך לפלובדיב. במידה והזמן יאפשר נחל בסיור בעיר היפה. לינה בפלובדיב.

יום 2

פלובדיב – מנזר בצ'קובו – דווין

בבוקר נטייל בפלובדיב (Plovdiv), שהנה העיר השנייה בגודלה בבולגריה ונמצאת על שתי גדותיו של נהר המריצה. זוהי אחת הערים העתיקות באירופה. נסייר ברובע העתיק והיפה של העיר ובתיאטרון הרומאי. נמשיך לביקור במנזר באצ'קובו, הוא המנזר השני בגדולו בבולגריה. המנזר מוקף בהרי רכס הרודופי המשווים לו אווירה קסומה. המנזר הוקם בשנת 1083 ע"י שני אחים. ציורי הקיר בקבר השניים נחשבים לאחת מיצירות האמנות האורתודוכסיות החשובות ביותר מהמאות ה 11-12. בסיום הביקור נמשיך למלוננו בעיירת הספא דווין (Devin).

יום 3

טיול ג'יפים וביקור במערת יגודינה והכפר המסורתי שירוקה לוקה

בבוקר נעלה על ג'יפים מקומיים וניסע למערת יגודינה ומערת לוע השטן. נעלה לראש ההר במקום בו ישנה תצפית גבוהה וייחודית הצופה אל עבר הרי הרודופי. נמשיך לכפר שירוקה לוקה, כפר שהוא מוזיאון עם אופי אַרְכִיטֶקְטוֹנִי בו תרבות פולקלורית. המקום מפורסם בזכות הבתים האותנטיים שבו היושבים לצד שתי גדות הנהר, והוא המחשה יפה לארכיטקטורה המקומית והייחודית לטיול בבולגריה. נסייר בכפר המסורתי, נחקור את הבנייה המיוחדת ונלמד אודות התרבות במקום. לקראת ערב, נגיע למלוננו בעיירת הספא דווין (Devin).

יום 4

דווין - גוצה דלצ'ב – בנסקו

הבוקר נצא לסיור בעיירה העתיקה בבולגריה גוצה דלצ'ב (Gotse Delchev), השוכנת בגובה 508 מטר, על המורדות המזרחיים של הרי פירין. העיירה בנויה ברובה מבתים פרטיים עם חצרות לעגלות ולתבן לחיות שהשתמרו ממש כפי שהיו בעבר (הוכרזה כאתר לשימור לאומי מטעם אונסק"ו). נמשיך לבנסקו עיירת הסקי. בדרכנו נעצור לביקורים קצרים יותר וקצרים פחות בכפרים קטנים ויפים. נוכל לשלב הליכות קצרות בטבע היפהפה והמקסים של אזור זה. הגעה לבנסקו ולינה.

יום 5

בנסקו – אגם בזבוג – עליה ברכבל

הבוקר נתעורר בעיירת הסקי, בנסקו (Bansko) הנמצאת בגובה של כ- 925 מטרים, על המורדות הצפוניים של הרי פירין. נסייר במרכז העיר, נבקר בכנסיית "השילוש הקדוש", באנדרטה של הנזיר פאיסיי חילנדרסקי וברובע העתיק. בתום הסיור נמשיך לעיר דוברינישטה (Dobrinishte) הממוקמת בין 3 הרים: רילה, פירין ורודופי. עם ההגעה נערוך סיור טבע רגלי באזור אגם בזבוג הכולל סיור באזור האגם המפורסם Popovo ezero; האגם הגדול ביותר בהרי הפירין והאגם השני בגודלו באזור הבלקן כולו. נעלה ברכבל אל עבר ההר לתצפית יפהפיה. חזרה לבנסקו להמשך סיור. ארוחת ערב במסעדה מקומית עם פולקלור מקומי. לינה בבנסקו.

יום 6

רכס שבעת האגמים המרהיב

אחד הימים היפים והמרשימים בטיול. בבוקר נצא אל עבר רכס שבעת האגמים (כ- 2100 מטר מעל פני הים) המהווים חלק קטן של שבעה מתוך כ- 120 אגמים אלפינים קטנים הפזורים על רכס הרי הרילה שבבולגריה. נסייר רגלית באזור ונלמד להכיר את אזור הטבע המיוחד הזה בין האגמים שבו. האגם הגבוה ביותר ממוקם בגובה של כ- 2500 מטר מעל פני הים כאשר כל אגם נושא שם הקשור לתכונה שאופיינית רק לו. האגמים נמצאים אחד מעל השני ומחוברים על ידי זרמים קטנים שהופכים למפלים. ביום זה מתקיים פסטיבל "האחווה הלבנה" אירוע מיוחד המתרחש בתקופה הזו של השנה, ובו עורכים חברי הכת טקסי ריקוד ומוזיקה יחודיים. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נרד מהרכס ולקראת ערב נגיע למלוננו באזור.

יום 7

מנזר הרילה - סופיה

הבוקר נסע לביקור במנזר הרילה (Rila) הגדול והמפורסם בבולגריה, שנוסד במאה ה- 15 על ידי נזיר מתבודד בשם, איוון רילסקי, שחי במערה לא הרחק מהמקום. המנזר שוכן בעמק סמוך לנהר רילסקה בגובה של כ- 1147 מטר ונחשב לאחד מאתרי התרבות והיעדים התיירותיים המרכזיים במדינה (הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו בשנת 1983), המנזר הוא אתר לאומי דתי ומשתרע על כ- 9 דונם. לאחר סיום הסיור נצא אל עבר סופיה, אחת מהערים העתיקות ביותר באירופה. נחל בסיור רגלי קל במרכז סופיה, שם נתרשם מהמבנים הייחודיים ונסייר באתרי העיר היפים והמרכזיים. נראה בין היתר את קתדראלת אלכסנדר נייבסקי, גן פסלי השואה, ארמון המלך, משכן הנשיא, נסייר גם בין שווקי העיר ובבית הכנסת המרכזי ועוד ככל שיותיר הזמן. באם הזמן יאפשר, אחר הצהריים נסע אל הר ויטושה (Vitosha mountain), רכס הרים בפאתי סופיה ומשמש לה כסמל וכריאה ירוקה, זהו הפארק הלאומי הוותיק ביותר בבלקן. עם ההגעה, נערוך טיול רגלי בנוף מרהיב כשנופה של סופיה נשקף ממנו. לינה בסופיה.

יום 8

סופיה – תל אביב

בבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. נחיתה בשעות הצהריים. 

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
14/08/2024 21/08/2024 יפורסם בהמשך

תוספת לאדם בחדר יחיד: 195€

  • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים.
  • חובה לעשות ביטוח בריאות – ניתן לעשות דרך משרדנו, 3 חודשים טרם היציאה.
  • מחיר הטיסות והמסלול עשויים להשתנות עקב מגיפת הקורונה – המחירים והמסלול יעודכנו בהתאם.

 

אופי הטיול: הטיול לבולגריה שעיקרו תרבות וטבע באירופה שטרם נחשפה למטייל מערבי. נגיע אל אזורים שמעבר למסלול הטיול התיירותי הרגיל, אתרי טבע מרהיבים, עיירות אותנטיות וכפרים בלקניים. נשלב הליכות רגליות קלות ונעימות בשמורות ובאתרי הטבע. הטיול מיועד לאוהבי לכת וטבע.

 

לינה: לינה בכפרים ובערים במלונות בדרגת תיירות ראשונה (4 כוכבים) או דלקס (5 כוכבים), בחדרים לשניים עם מקלחות ושירותים צמודים.

 

תחבורה: טיסות ישירות לסופיה, אוטובוס תיירים ממוזג עליה ברכבל לפי המפורט בתכנית, ג'יפים מקומיים ביום 6.

 

כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול ושתי ארוחות צהריים (כולל ארוחה מסורתית אחת).

 

קבוצה: גודל הקבוצה לטיול לבולגריה בין 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו" איציק בשור. 

 

טיסות: טיסות ישירות עם חברת התעופה "אל-על": תל אביב – סופיה – תל אביב

 

מדריך הטיול: איציק בשור

מורה דרך ומדריך טיולים בארץ ובחו"ל. מתמחה בעיקר בארצות אגן הים התיכון, רוסיה  מרוקו ומרכז אמריקה. רכז קורס מורי דרך של משרד התיירות. יליד בולגריה ודובר את השפה המקומית ובנוסף דובר השפות ספרדית וערבית.דגשים מיוחדים

המחיר כולל:

טיסה ישירה לסופיה עם חברת התעופה "אל-על".
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול.
כניסות לכל האתרים והסיורים כמפורט במסלול הטיול.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
שירותי סבלות בטיול.
מיסי נמל וביטחון.
דמי טיפול ורישום.
מפגש קבוצה.

המחיר אינו כולל:

ביטוח אישי ומטען
ארוחות שאינן כלולות ושתייה
הוצאות אישיות
טיפים למדריך הישראלי

תנאי ביטול:

במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא:
1. דמי רישום וטיפול בסך 75$
2. דמי ביטול על כרטיסי טיסה בטיסות בינלאומיות ופנימיות: על פי תנאי הכרטוס של חברות התעופה.
3.דמי ביטול עבור שירותי קרקע (לכל נוסע):
בין 90 יום ל- 60 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 10% מערך שירותי הקרקע
בין 59 ימים ל- 25 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 30% מערך שירותי הקרקע
בין 24 ימים ל- 15 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 70% מערך שירותי הקרקע
14 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד לתאריך יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 100% מערך שירותי הקרקע (דמי ביטול מלאים!)
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול לנוסע בניכוי הטיסות.
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי אקו. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס.
החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עסקה בכרטיס אשראי וכד'.

לתשומת לבכם:

יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוה מ -3% בשערי המטבע יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
חיסונים: לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מלונות דרגה ראשונה באזורי הטיול הזה אינם תואמים לסטנדרט של מלונות 4 כוכבים במדינה מערבית והם בעלי אופי כפרי יותר. יש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר.
סדר הביקורים בכל יום עשוי להשתנות וזאת בהתאם ללוח הזמנים ולשיקול דעתו של המדריך. ייתכן ויעברו סיורים מיום אחד למשנהו. כמו כן ייתכן כי מפאת קוצר זמן, או הרחבה של ביקורים באתרים מסוימים, נוותר על ביקור באתרים אחרים. כל זאת אך ורק למען הצלחת הטיול ולרווחת המטיילים.
מסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויהיה שינוי תחול התוספת על הנוסע.
למידע בריאותי על הטיול, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי. אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו טיולי שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו טיולי שטח" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סקוטלנד – מסתורין באדינבורו חלק א'

בדומה לרומא גם אדינבורו, בורת סקוטלנד בנויה על שבע גבעות, אך שלא כרומא אדינבורו קטנה וקומפקטית הרבה […]

טיול לאוסטרליה

המצב היה בכי רע. האופנוע היה שקוע במי הנחל עד למושב וסרב לזוז. ניסיתי לדחוף אותו קדימה, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לבולגריה

טיולי תרבות וטבע

8 ימים בהדרכת איציק בשור, יליד בולגריה, חי ואוהב את התרבות, דובר השפה, מכיר את מנהגי המקום. מזמינים אתכם לטייל עם בן המקום. | 8 ימים