טיול לגאנה טוגו ובנין צילום: עמיקם שוב

טיול לגאנה טוגו ובנין

טיולי תרבות וטבע

מסע ייחודי למערב אפריקה כולל פסטיבל הוודו | 17 יום

טיול למערב אפריקה  הינו מסע מרתק לעבר מחוז יוצא דופן בנופיו, טעמיו ואנשיו;
גאנה טוגו ובנין, שלוש מדינות השוכנות זו לצד זו במערב אפריקה על שפת האוקיינוס, הן מדינות בעלות עבר עשיר: בגאנה היה מרכזה של ממלכת האשנטי השומרת על מסורתה עד היום, ובבנין היה מרכזה של ממלכת דהומיי שהטילה חיתתה על האזור.
האדם הלבן שהגיע לחופי הזהב של מערב אפריקה בנה מבצרים והחל בסחר העבדים. בטוגו ובבנין שבטים שונים מצאו פתרונות ייחודים כנגד הסוחרים: מבצרי טיט מחד, וכפרים על כלונסאות בלב אגמים מאידך.
המסע יביאנו למפגש מרתק עם נופי יערות גשם ומדבר, עם קבוצות אתניות מגוונות, עם דת הוודו, אמונות מיוחדות וגם אומנויות מסורתיות.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - אדיס אבבה - אקרה

נצא בטיסת לילה מת"א דרך אדיס אבבה אל אקרה (Accra) – בירת גאנה. ננחת בשעות אחר הצהרים ובהתאם לזמן נצא לסיור ראשוני בעיר לספוג את האווירה המקומית התוססת. לינה באקרה.

יום 2

שמורת הטבע קאקום וביקור באלמינה

נשים פעמינו מערבה לאורך החוף אל שמורת טבע  קאקום  (Kakum National Park), שמורת יער  עבות בה נחווה מסלול הליכה מעל צמרות העצים. נרד אל קרקע המציאות בעיירה אלמינה (Elmina). העיירה התפתחה סביב מבצר ענק שהוקם לחוף הים והיה המבנה הקדום ביותר שהקימו אירופאים באפריקה המשוונית. נבקר בנמל הדייגים ובשווקיה ההומים.

יום 3

קייפ-קוסט

העיר קייפ-קוסט (Cape Coast) התפתחה אף היא סביב מבצר שהוקם במאה ה 16.  מבצר זה  היה אחד המוקדים החשובים בחוף למשלוח עבדים מאפריקה לאמריקה. נבקר במבצר ובמוזיאון הקטן הממוקם בו, ונכאב יחדיו את כאב העבדות. בשעות אחה"צ נשתתף בסדנת תיפוף וריקוד אפריקאי.

יום 4

אל קומסי

נצא צפונה אל פנים הארץ, בחגורת היער המערב אפריקאי ובינות מטעי שמן דקלים.  בשעות אחה"צ נגיע אל קומסי (Kumasi) שהייתה בירת ממלכת האשנטי, ובה נמצא ארמון המלך הפעיל גם בימינו.

יום 5

קומאסי

העיר  קומאסי ממוקמת בחגורת היער הטרופי. נבלה את היום בעיר מרתקת זו: ארמון מלך האשנטי, המוזיאון,  ומרכז האומנויות- בו נראה תהליכי יצירת אמנות: ציורי באטיק, גילוף בעץ, יציקת מתכות וכד'.

יום 6

אל טמלה

נסיעה צפונה. נופי היער מתחלפים בנופי הסוואנה האפריקאית הזרועה עצי שיטה. בדרכנו נעצור להתרעננות  במפלי  קִינְטָמפּוֹ  (Kintampo Falls). בשעות אחה"צ נגיע אל העיר טמלה (Tamale) בירת המחוז הצפוני של גאנה.

יום 7

טמלה וסביבותיה

יום סיור בעיר  ובסביבותיה. נבקר בשוק הפטיש המוכר מגוון סוגים של תרופות: עורות פילים, ראשי צבוע, זיקיות וכד'. נבקר במפעל  מקומי לעיבוד עור, בשווקים הססגוניים ובאתרים נוספים.

יום 8

המעבר לטוגו

נסיעה מזרחה בנוף הסאהל תוביל אותנו  לחבלי ארץ נידחים, בין כפרי הבוץ. נבקר ב'כפר מכשפות' לפני שנגיע לחציית הגבול לטוגו (Togo).  נמשיך בנסיעה ונתמקם בעיר קרה (Kara), עיר מרכזית בצפון המדינה.

יום 9

עמק טָמבּרמָה

סוחרי העבדים הגיעו עד לכאן בחיפושם אחר עבדים. בני הקבוצה האתנית  טָמָריבָּה (Tamariba) הידועים גם בשם סומבה (Somba) מצאו פתרון: בתים מבוצרים מבוץ המאפשרים הגנה מפני פולשים. נבלה את היום בסיור בין הכפרים ונלמד על אורח חייהם במקום זה שהוא אתר מורשת עולם.
בשעות אחר הצהרים נחצה את הגבול אל בנין.

יום 10

מקדש ההבטחות

לאחר נסיעה ממושכת דרומה ניכנס אל ארץ הוודו (Voodoo).  דת הוודו מקורה בבנין ועד היום מרבית תושביה מאמינה בדת זו. נעצור לביקור ב'מקדש ההבטחות'  דָנקוֹלי (Dankoli) אליו מגיעים מאמיני הוודו לנדור נדרים- ולקיימם,  לפני שנגיע אל אבומיי בה נלון.

יום 11

אבומיי

אבומיי הייתה שנים רבות בירת ממלכת דהומיי, שמלכיה יצרו אימפריה חזקה. האימפריה התמוטטה סופית בשלהי המאה-19 לאחר קרבות עזים עם הצרפתים. היום נבקר בשרידי ארמונם (אתר מורשת עולם) שהפך מוזיאון, ונבקר במקדש וודו ייחודי.

ימים 12-13

אבומיי

נצא מאבומיי דרך אלאדה (Alada) שם נשתתף בפסטיבל הוודו השנתי – זהו מחזה תוסס מאוד עם כוהני וודו וטקסים. פסטיבל הוודו באלאדה הוא מהדורה קטנה יותר של הפסטיבל בוואידה, ולכן פחות רשמי. נמשיך בנסיעה אל וואידה (Ouidah), המכונה גם "בירת הוודו של בנין". העיר וואידה הייתה מרכז גדול לייצוא עבדים לעבר ברזיל ובמהלך היומיים הבאים נשלב בין עבר להווה: נצעד בנתיב העבדים המוביל אל הים ובדרך ש'אין ממנה חזרה', נבקר במקדש הפיתון, וביער המקודש וכמובן נשתתף בפסטיבל הוודו הגדול ובקהילות הוודו השונות המתכנסות לחוף הים. לינה בוואידה.

יום 14

גנווייה

נסיעה אל גנוויה (Ganvie), כפר הבנוי מכלונסאות בליבה של לגונת נוקואה (Nokoue). הכפר הוקם לפני מאות שנים, על ידי בני שבט הטוֹפינוּ (Tofinu) שברחו אל הלגונה מאימת סוחרי העבדים. הם בנו בתי כלונסאות ומאז חייהם מתנהלים על המים, מהמים פרנסתם, ועל המים נמצאים השווקים, בתי הספר וכמובן בתיהם. נמשיך ללינה בכפר פוסוטום (Possotome).

יום 15

פסטיבל הוודו בפוסוטום

היום נשתתף בפסטיבל הוודו בפוסוטום – פסטיבל ציורי ומיוחד אשר מתמקד בזנגבטו (Zangebeto) – אלו הם שומרי הוודו המסורתיים של הלילה בדת היורובה של בנין וטוגו. נחווה כיצד המקומיים סוגדים לאלים המסורתיים שלהם ונכיר את התפקיד של תרבות הוודו בחיי היומיום. נמשיך ללינה בקוטונו (Cotonou).

ימים 16-17

הדרך הביתה

בשעות הבוקר המאוחרות נצא לשדה התעופה הבינלאומי של בנין לקראת הטיסה אל אדיס-אבבה באתיופיה וממנה לישראל – בה ננחת בשעות הקטנות של היום ה-17…

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 750$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות במסלול ת"א-אדיס אבבה-אקרה, ו-קוטונו - אדיס אבבה - ת"א.
כניסה לאתרים כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה: מיניבוס ממוזג. הטיול כולל מספר ימי נסיעה ממושכים.
לינה בתנאים בסיסיים בחדרים עם שירותים צמודים. במחצית מימי הטיול מקלחות קרות בלבד.
כלכלה מלאה לאורך כל הטיול וכן מים ברכב.
כל הפעילויות במהלך הטיול כמפורט במסלול הטיול.
מיסי נמל.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
אשרות כניסה לגאנה טוגו ובנין.
דמי רישום וטיפול.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות אישיות.
שתייה.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: הטיול לגאנה טוגו ובנין מביא את המטייל למפגש מרתק עם נופי יערות גשם ומדבר, עם קבוצות אתניות מגוונות, עם אמונות מרתקות: נצרות ייחודית, אסלאם ודת הוודו, וכן אומנויות מסורתיות.
הטיול מתקיים במזג אוויר חם מאוד, ובחוף גם לח מאוד. מותאם למטיילים צעירים ברוחם הנכונים לתנאים לא קלים.
קבוצה וצוות: עד 10-16 מטיילים, מדריך ישראלי – בן קציר ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול (24/04/19). במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה אתיופיאן איירליינס תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ההיסטוריה הקדומה של מערב אפריקה – גאנה ומאלי

השרידים הקדומים ביותר של בני אנוש במערב אפריקה, כלי אבן וחפצים, מתוארכים לכ-200 אלף שנים, ומיוחסים ל'הומו […]

ההיסטוריה הקדומה של מערב אפריקה – גאנה ומאלי

השרידים הקדומים ביותר של בני אנוש במערב אפריקה, כלי אבן וחפצים, מתוארכים לכ-200 אלף שנים, ומיוחסים ל'הומו […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לגאנה טוגו ובנין

טיולי תרבות וטבע

מסע ייחודי למערב אפריקה כולל פסטיבל הוודו | 17 יום