טיול לגיאורגיה בסימן חגיגות יום העצמאות המקומי

טיולי תרבות וטבע

כולל חבל סוואנטי ואיזור היין קאחתי | 11 יום

טיול לגיאורגיה - המסע אל הקווקז, הוא טיול מקיף שמשלב מפגש עם נופים פראיים ואנשים מרתקים. חשיפה לתרבות עתיקה והיסטוריה עשירה, בחבל הארץ הממוקם בין אסיה לאירופה. אזור שהיווה לאורך המאות צומת דרכים חשוב לצבאות, סוחרים ותרבויות. תושבי גיאורגיה טוענים שהם חיים במקום היפה ביותר בעולם ומאמינים שמדינתם היא חלקת אלוהים קטנה.

טיול לגיאורגיה הוא טיול טבע ותרבות חווייתי ומרתק, בתנאי לינה ותחבורה טובים. הטיול כולל נסיעות באוטובוס וברכבי 44X, משלב הליכות קצרות בטבע ירוק ובין כפרים ציוריים, והכל על רקע הרי הקווקז ונופי הטבע הפראיים של גיאורגיה.

שיא הטיול לגיאורגיה הוא המסע לחבל סוואנטי הנחשב לחבל היפה ביותר במדינה. זהו חבל ארץ של נופים פראיים, ההרים הגבוהים ביותר על גבול רוסיה (הר שחארה המתנשא לגובה 5068 מ'), עמקים הרריים ומסתוריים המוקפים מגדלי אבן נישאים שנבנו בימי הביניים, ותושבים השומרים על המסורת בלבוש, בשפה ובאמונות. מסענו יעבור בנוף של פסגות נישאות עטויות בשלג, כרי דשא אלפיניים, נחלים, מפלים שוצפים וכפרים ציוריים.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - טביליסי (Tbilisi)

נצא בטיסת צהרים ישירה לטביליסי, בירת גיאורגיה. לאחר הנחיתה וקבלת הפנים בשדה התעופה נצא לסיור הכרות קצר ולארוחת ערב ראשונה בטביליסי. לינה בטביליסי.

יום 2

חבל היין קאחתי (Kakheti)

בגיאורגיה, מדינה של יינות משובחים ותושבים חובבי יין, קיימת הסכמה כי היינות הטובים ביותר באים מהחלק המזרחי הפורה ביותר במדינה. מעט מאוד השתנה כאן במרוצת השנים, עגלות רתומות לסוסים הן מראה נפוץ בדרכים הכפריות, השדות מנוקדים בעדרים, הנהרות מתפתלים דרך שדות מרעה ירקרקים, והענבים המתוקים נבצרים בעבודת יד. אבל יין הוא לא ההיצע היחידי של חבל קאחתי – נמצא כאן גם היסטוריה עשירה, אדריכלות מרשימה של כנסיות, ותושבים ידידותיים הידועים בתרבות האירוח שלהם. נקדיש את יומנו לביקור בחבל ארץ זה, ונבקר ביקב מקומי שמייצר את היין בכדי חרס, בדרך המסורתית. שיטה ייחודית זו הוכרה על ידי אונסק”ו כערך לשימור.

נסיים את יומנו בטלאבי (Telavi) בירת המחוז. ארוחת ערב ולינה בטלאבי.

יום 3

הדרך הצבאית המובילה אל הקווקז הגבוה

נתחיל את יומנו בביקור בשוק איכרים מקומי. נעזוב את חבל קאחתי דרך מעבר ההרים גומבורי (Gombori), הידוע בנוף הציורי שלו. הנקודה הגבוהה ביותר ברכס גומבורי היא הר ציווי (שפירושו ‘קר’), שגובהו 1991 מטר. חורבות של טירות ומגדלים, ומבנים שמורים היטב של כנסיות ומנזרים, מעידים כי גם בעבר, עוד לפני שיפוץ הכביש, היה זה מעבר הרים ראשי ודרך חשובה בין אזורים שונים בגיאורגיה. נמשיך בנסיעה בדרך הצבאית, המחברת את גיאורגיה ורוסיה, בנוף מרהיב של הרי הקווקז הגבוהים, לעיירת הסקי גודאורי. ארוחת ערב ולינה באתר הסקי בגודאורי (2200 מטר).

יום 4

טיול 4X4 בהרי הקווקז הגבוה – הר קזבגי (Kazbegi)

יום של טבע ונוף דרמטי בהרי הקווקז הלבן. נסע בדרך מדהימה ביופייה לאורך נהר טרגי (Tergi) אל סטפנצמידה (Stepantsminda), משם נצא ברכבי 4X4 דרך עמקים ויערות לכנסיית השילוש הקדוש שנבנתה בראש הר המתנשא לגובה של 2,170 מטר. אם הראות תהיה טובה נוכל לצפות על הר קזבגי (Kazbegi) שפסגתו מתנשאת לגובה 5,047 מטר. לאחר מכן נמשיך בנסיעה בערוץ דריאלי (Dariali) ונשוב לגודאורי. ארוחת ערב ולינה בגודאורי.

יום 5

מצחטה (Mtskheta), חזרה לבירה טביליסי

הבוקר ניסע דרך נופים ירוקים חזרה אל טביליסי הבירה. בדרכנו נבקר באנאנורי (Ananuri), מכלול אדריכלי מהמאה ה -17 שבו שתי כנסיות ומבצר עם נוף למאגר המים זינוואלי (Zhinvali). הגילופים על קירות הכנסיות הם דוגמה מהיפות ביותר לאמנות הגיאורגית. נעצור במצחטה, בירתה העתיקה (בת 3000 שנה) ומרכזה הדתי של גיאורגיה, היושבת על מפגש נהרות מטקוורי וארגוי. נבקר בכנסיית הצלב (ג’ווארי) מן המאה ה-6, לשם הביאה נינה הקדושה את הצלב הקדום מקפדוקיה, ונסייר בקתדרלת סווטיצחובלי  (Svetitskhoveli) מהמאה ה-11 שבה קבורה גלימתו של ישו. שני האתרים הוכרזו כאתרי מורשת עולמית ע”י אונסק”ו. ארוחת ערב ולינה בטביליסי.

יום 6

יום העצמאות של גיאורגיה בטביליסי (Tbilisi) הבירה

בירתם של הגיאורגים יושבת על גדות נהר הקורה ומציעה מגוון רחב של מראות ואתרים מרהיבים. נטייל בעיר העתיקה, ברחובותיה הקטנים המשובצים בבתים צבעוניים עם מרפסות קטנות ובארכיטקטורה מודרנית,  נבקר בכנסיית מטקי (Metkhi) וניסע למונומנט “אמא גיאורגיה” שהפך לסמלה של העיר. הפסל הוקם על ראש גבעה בשנת 1958, השנה בה חגגה טביליסי את יום הולדתה ה-1500. נבקר בטירה העתיקה נאריקלה (Narikala) ונהנה מתצפית על טביליסי. נמשיך לאזור מרחצאות הגופרית ונסיים את יומנו בארוחת ערב גיאורגית . כל זאת על רקע חגיגות יום העצמאות המתרחשות באותו זמן. תוכניותינו ליום זה עשויות להשתנות בהתאם לארועי יום העצמאות הגיאורגי. לינה בטביליסי.

יום 7

גורי (Gori) – עיר הולדתו של סטאלין, עיר המערות אופליציחה (Uplitsikhe)

הבוקר נצא אל עבר גורי, עיר עתיקה שידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי המפורסמת, והיא גם עיר הולדתו של סטאלין. נמשיך ונבקר בעיר המערות אופליציחה מהמאה הראשונה לפנה”ס. אופליציחה חצובה כולה בסלעי ההרים ובה ממצאים ארכיאולוגים מרתקים – מאפיות, בתי יין, בתי תפילה, מעברים סודיים ועוד. נמשיך מערבה למחוז אימרטי (Imereti) עם המעיינות הצוננים שבו, שדותיו המוריקים וגניו היפים. נגיע לקוטאיסי (Kutaisi), עיר עתיקה בת יותר מ-3000 שנה. נבקר בקתדרלת גלאטי (Gelati) מהמאה ה-12, אחת האקדמיות הראשונות באירופה ואתר שימור של אונסק”ו. ארוחת ערב ולינה בצחלטובו.

יום 8

חבל סוואנטי (Svaneti) המסתורי

הבוקר נצא בנסיעה לאחד מהאזורים היפים בגיאורגיה – חבל הסוואנטי, השוכן בין הרים וקרחונים מן הגבוהים באירופה, שתושביו משמרים מסורות עתיקות. בדרכנו נעצור בזוגדידי (Zugdidi), בירתה העתיקה של סמרגלו ונבקר בארמון דאדיאני (Dadiani). לעת ערב נגיע אל מסטיה (Mestia) השוכנת במעלה חבל הסוונטי. לינה וארוחת ערב במסטיה.

יום 9

נפלאות חבל סוואנטי

נצא בנסיעה של כשלוש שעות ברכבי שטח אל עבר הכפר הגבוה ביותר באירופה אושגולי (Ushguli). הכפר ממוקם בגובה של 2,200 מטר בלבו של חבל הסוואנטי העליון ונכלל בין אתרי המורשת העולמית של אונסק”ו. אושגולי ידוע בריבוי של מגדלי שמירה וממנו נגלית תצוגה מרהיבה של ההר הגבוה ביותר בגיאורגיה – שחארה (5,068 מטר). נסייר בכפר, נבקר בכנסיית למריה Lamaria (מהמאה ה -12) ונתענג מנוף הרי הקווקז הקובעים את הגבול בין אירופה לאסיה. בשובנו למסטיה נהנה ממופע פולקלור מקומי. ארוחת ערב ולינה במסטיה.

יום 10

מהקווקז הגבוה דרך נופים ירוקים אל הבירה טביליסי

נצא בנסיעה דרומה דרך הנופים המרהיבים והירוקים של  הרי הקווקז, חזרה אל הבירה טביליסי. בדרכנו נעצור במספר נקודות יופי ועניין, ונהנה ממופע פולקלור ומארוחת ערב מסכמת לטיול לגיאורגיה. לינה בטביליסי.

יום 11

טביליסי, חזרה לארץ

הבוקר נסיים את טיולנו לגיאורגיה ונצא לשדה התעופה. בשעות הצהרים ננחת בתל אביב.

  • טיול מקיף לגיאורגיה, כולל ביקור בכפר הגבוה באירופה (Ushguli) השוכן בלב חבל הסוואנטי ((Svaneti, ואת אזור היין קאחתי ((Kakheti, ובו ביקור ביקב מסורתי וטעימת יין מקומי שיוצר בכדי חרס
  • ביקור באתרי מורשת עולמית של אונסק"ו
  • ביקור בטביליסי הבירה בזמן חגיגות יום העצמאות של גיאורגיה
  • מופעים של פולקלור מקומי ומיטב האוכל המקומי על בסיס חצי פנסיון לאורך כל הטיול
  • טיול בקבוצות קטנות 15-26 משתתפים
  • הטיול תוכנן לתקופה היפה ביותר לטיול בגיאורגיה, במועד נוח הכולל גם את חופשת חג השבועות

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
01/10/2020 11/10/2020 נעמה דור $2,145 $50 $2,195

תוספת ליחיד בחדר: 450 $על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות ישירות (בחברת My Way) על פי מסלול הטיול
לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה ברמת 4 כוכבים או הטובים בנמצא
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון.
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה טובה לסיורים והעברות, רכבי 4X4 באזור קזבגי ומסטיה, ומיניוואנים מקומיים למעבר בהרים.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
מיסי נמל וביטחון
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לטיול
בקבוק מים אחד לאדם בכל יום

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
שתייה וארוחות שאינן כלולות
הוצאות בעלות אופי אישי
טיפ למדריכה הישראלית

לתשומת ליבכם:

אופי הטיול לגיאורגיה: טיול טבע ותרבות חוויתי ומרתק, הכולל נסיעות באוטובוס וברכבי שטח, משלב הליכות קצרות בטבע ירוק ובין כפרים ציוריים, וחוויה ייחודית בהרי הקווקז ובנופיה הפראיים של גיאורגיה. הטיול בתנאים טובים של לינה ונסיעה.
קבוצה קטנה של 15- 26 מטיילים. מדריכה ישראלית מצוות "אקו" – סיגל גבע, נהג ומדריך מקומי דובר אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. אם יחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
טיול לגיאורגיה הוא טיול אל מדינה מתפתחת מבחינת שירותי התיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהדרגה הראשונה, לעתים ייתכנו בעיות שלא נוכל לצפותן מראש. יש לקבל זאת בהבנה כחלק מאופיו של הטיול במדינה זו.
השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור.
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בסמוך למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. אם לא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת הנוסעים ולרווחתם.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים במשך הטיול. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גיאורגיה – כמו מסע בזמן

לא אמרתי לא כשהוצע לי להצטרף לטיול בגיאורגיה, וכששמעתי מה הטיול כולל – הליכה בטבע בראשיתי, טעימות […]

גיאורגיה – בין מזרח ומערב

עושר של תרבויות, טבע פראי ואנשים חמים – נדמה שהכול כבר נאמר על הארץ הזו ותושביה מכניסי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לגיאורגיה בסימן חגיגות יום העצמאות המקומי

טיולי תרבות וטבע

כולל חבל סוואנטי ואיזור היין קאחתי | 11 יום