טיול לגיאורגיה: בין אירופה לאסיה

טיולי תרבות וטבע

כולל חבל סוואנטי ואזור הים השחור | 11 יום

טיול לגיאורגיה - המסע אל הקווקז, הוא טיול מקיף שמשלב מפגש עם נופים פראיים ואנשים מרתקים. חשיפה לתרבות עתיקה והיסטוריה עשירה בחבל הארץ הממוקם בין אסיה לאירופה, שהיווה לאורך המאות צומת דרכים חשוב לצבאות, סוחרים ותרבויות. תושבי גיאורגיה טוענים שהם חיים במקום היפה ביותר בעולם והם מאמינים שמדינתם היא חלקת אלוהים קטנה.

טיול לגיאורגיה הוא טיול טבע ותרבות חווייתי ומרתק, בתנאי לינה ותחבורה טובים. הטיול כולל נסיעות באוטובוס וברכבי 44X, ומשלב הליכות קצרות בטבע ירוק, כפרים ציוריים על רקע נופי הרי הקווקז ונופי הטבע הפראיים של גיאורגיה.

שיא הטיול לגאורגיה הוא המסע לחבל סוואנטי הנחשב לחבל היפה ביותר במדינה. זהו חבל ארץ של נופים פראיים, ההרים הגבוהים ביותר על גבול רוסיה (הר שחארה המתנשא לגובה 5068 מ'), עמקים הרריים ומסתוריים המוקפים מגדלי אבן נישאים שנבנו בימי הביניים, ותושבים השומרים על המסורת בלבוש, בשפה ובאמונות קדומות. מסענו בחבל יעבור בנוף של פסגות נישאות עטויות בשלג, כרי דשא אלפיניים, נחלים, מפלים שוצפים וכפרים ציוריים הנמצאים במקום הגבוה ביותר.

 

קצת על המדריך ד"ר זאב לוין
מומחה לקהילות יהודיות, אסלאם וקבוצות מיעוטים במרכז אסיה והקווקז. עמית מחקר במכון טרומן, האוניברסיטה העברית. דובר רוסית, אוזבקית וערבית. מדריך טיולים לחו"ל מזה 20 שנים, מתמחה באזור הגיאוגרפי של ברית המועצות לשעבר. סיים את לימודי הד"ר באוניברסיטת תל-אביב בחוג ללימודי המזרח התיכון, עם התמחות ברפובליקות המוסלמיות של ברית המועצות. בעברו היה שליח מטעם המחלקה לחינוך של הסוכנות היהודית במדינות מרכז אסיה והקווקז וחי מספר שנים ברפובליקות אלו. האני מאמין של זאב: לא מדריך בארצות שאני לא דובר את שפתן. מחוייב לחוויית המטיילים ורואה עצמי כמקשר הישיר בין הנופים, התרבויות, וההיסטוריה המקומית. וכמובן, איך לא, האוכל המקומי, בלעדיו החוויה אף-פעם לא שלמה.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - טביליסי (Tbilisi) בירת גיאורגיה

נצא בטיסת בוקר ישירה לטביליסי, בירת גאורגיה. לאחר הנחיתה וקבלת הפנים בשדה התעופה ניסע אל טביליסי, בירתם של הגיאורגים, היושבת על גדות נהר הקורה ומציעה מגוון רחב של מראות ואתרים מרהיבים. נטייל בעיר העתיקה, ברחובותיה הקטנים המשובצים בבתים צבעוניים עם מרפסות קטנות ובארכיטקטורה מודרנית,  נבקר בכנסיית מטקי (Metkhi) ומשם ניסע למונומנט “אמא גיאורגיה” אשר הפך לסמלה של העיר. הפסל הוקם על ראש גבעה בשנת 1958, בשנה בה חגגה טביליסי את יום הולדתה ה-1500. משם נשקף נוף פנורמי של העיר. בערב נצא לאכול במסעדה מקומית . לינה בטביליסי.

יום 2

מצחטה (Mtskheta), קוטאיסי (Kutaisi), צחלטובו (Tskaltubo)

הבוקר נצא אל עבר מצחטה, בירתה העתיקה (בת 3000 שנה) ומרכזה הדתי של גיאורגיה היושבת על מפגש נהרות מטקוורי וארגוי. נבקר בכנסיית הצלב (ג’ווארי) מן המאה ה-6 לשם הביאה נינה הקדושה את הצלב הקדום מקפדוקיה, קתדרלת סווטיצחובלי  (Svetitskhoveli) מהמאה ה-11 שבה קבורה גלימתו של ישו. אתרים אלו כלולים ברשימת המורשת העולמית של אונסק”ו. נמשיך וניסע מערבה למחוז אימרטי (Imereti) עם המעיינות הצוננים שבו, שדותיו המוריקים וגניו היפים. נגיע לקוטאיסי (Kutaisi) היפה, עיר עתיקה בת יותר מ-3000 שנה. נבקר בקתדרלת גלאטי (Gelati) מהמאה ה-12, אחת האקדמיות הראשונות באירופה ואתר שימור של אונסק”ו. ארוחת ערב ולינה בצחלטובו.

יום 3

חבל סוואנטי (Svaneti) המסתורי

הבוקר נבקר במערת הנטיפים פרומתאוס ((Prometheus. נמשיך בדרכנו לאחד מהאזורים היפים בגיאורגיה – חבל הסוואנטי, השוכן בין הרים וקרחונים מן הגבוהים באירופה, שתושביו משמרים מסורות עתיקות. נעצור בזיוגדידי (Zugdidi), בירתה העתיקה של סמרגלו ונבקר בארמון דאדיאני (Dadiani). אחר הצהרים נגיע אל מסטיה ((Mestia השוכנת במעלה חבל הסוונטי. לינה וארוחת ערב במסטיה.

יום 4

נפלאות חבל סוואנטי

נצא בנסיעה של כשלוש שעות ברכבי שטח אל עבר הכפר הגבוה ביותר באירופה אושגולי
(Ushguli) הכפר ממוקם בגובה של 2,200 מטר בלבו של חבל הסוואנטי העליון ונכלל בין אתרי המורשת העולמית של אונסק”ו. אושגולי ידוע בריבוי של מגדלי שמירה וממנו נגלית התצוגה המדהימה ביותר של ההר הגבוה ביותר בגיאורגיה – שחארה (5,068 מטר). נסייר בכפר, נבקר בכנסיית למריה Lamaria (המאה ה -12) ונתענג מנוף רכס הרי הקווקז הקובעים את הגבול בין אירופה לאסיה. בשובינו למסטיה נהנה ממופע פולקלור מקומי. ארוחת ערב ולינה במסטיה.

יום 5

מהקווקז הגבוה אל הים השחור

הבוקר נבקר בבית ובמגדל מסורתיים טיפוסיים לחבל הסוואנטי. נמשיך ונעלה ברכבל המוביל להר זורולדי ((Zuruldi (מותנה בתנאי מזג האוויר) ונתרשם ממראה פסגות הסוונטי הנשקפות ממנו. נמשיך ונצא בנסיעה  דרומה דרך הנופים המרהיבים והירוקים של  הרי הקווקז אל עבר בירת הקיץ של גיאורגיה, באטומי ((Batumi, השוכנת לחופו של הים השחור. בדרכנו נעצור בגן הבוטני, אשר נחשב לאחד הגדולים והמגוונים ביותר בעולם מבחינת הצמחייה הגדלה בו. אלפי זנים של עצים ביער רחב ידיים המשקיף על הים השחור. ארוחת ערב ולינה בבאטומי.

יום 6

באטומי (Batumi)

באטומי, המכונה “פנינת הים השחור” – היא בירתה של הרפובליקה האוטונומית אדג’רה (Adjara), השוכנת בדרום מערב גיאורגיה על קו החוף של הים השחור. העיר באטומי כיום היא מרכז לחדשנות אדריכלית, וממוקמת באחד מאזורי הטבע היפים ביותר בגיאורגיה, המושך אליו גם תיירות אקולוגית. נתחיל את יומנו בסיור בעיר, ואחריו נצא ממנה אל עבר המבצר העתיק ביותר של ג’ורג’יה – מבצר גוניו (Gonio), המשתרע על שטח של 4,5 דונם ולו היסטוריה בת כמה אלפי שנים. שכבות ארכיאולוגיות עתיקות, שנחפרו בשטח המבצר שייכות למאות 15-17 לפני הספירה. מהטירה נמשיך בנסיעה לצחלטובו. ארוחת ערב ולינה בצחלטובו.

יום 7

בורג'ומי (Borjomi), בקוריאני (Bakuriani)

הבוקר ניסע  לקוטאיסי ((Kutaisi ונבקר בשוק החקלאים המקומי ובבית הכנסת. נמשיך וניסע אל עבר עיירת הנופש בורג’ומי. נטעם ממי מעיינות הנחשבים למים הטבעיים והמשובחים ביותר בגיאורגיה, ונצא להליכות בנופים היפים של הפארק תוך שילוב עלייה ברכבל (מותנה במזג האויר). נמשיך בנסיעה לאחלציחה (.(Akhaltsikhe לינה ורוחת ערב באחלציחה.

יום 8

עיר המערות וורדזיה (Vardzia)

היום נצא בנסיעה דרומה לעבר הגבול עם תורכיה, לאחד האתרים החשובים בגיאורגיה – וורדזיה, עיירת מערות עוצרת נשימה מן המאה ה-12. בוורדזיה היו למעלה מ-3000 מערות שנחצבו בסלע בתקופת המלכה תמרה ששימשו למחבוא ומסתור. נבקר בחלק מן המערות, בבורות המים, ובכנסייה המכוסה בפרסקאות בצבעים נהדרים בניהם פרסקו של המלכה תמרה ואביה, המלך גאורגי השלישי. לאחר הביקור נשוב לאחלציחה ונבקר בבית הכנסת הישן ובמבצר רבתי .(Rabath) ארוחת ערב ולינה באחלציחה.

יום 9

גורי (Gori) – עיר הולדתו של סטאלין, אופליציחה (Uplitsikhe), אתר הסקי של גודאורי (Gudauri)

הבוקר נצא אל עבר גורי, עיר עתיקה שידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי המפורסמת, והיא גם עיר הולדתו של סטאלין. נמשיך ונבקר בעיר המערות אופליציחה מהמאה הראשונה לפנה”ס. אופליציחה חצובה כולה בסלעי ההרים ובה ממצאים ארכיאולוגים מרתקים כגון מאפיות, בתי יין, בתי תפילה, מעברים סודיים ועוד. נמשיך וניסע אל עבר גודאורי בדרך הצבאית, המחברת את גיאורגיה ורוסיה. בדרכינו נבקר באנאורי (Ananuri), מכלול אדריכלי מהמאה ה -17 שבו שתי כנסיות ומבצר עם נוף למאגר המים זינוואלי (Zhinvali). הגילופים על הכנסיות הם אחת הדוגמאות הטובות ביותר של האמנות הגאורגית. נמשיך לעיירת הסקי גודאורי בדרך נופית מרהיבה של הרי הקווקז הגבוהים. ארוחת ערב ולינה באתר הסקי בגודאורי (2200 מטר).

יום 10

טיול 4 4Xבהרי הקווקז הגבוה – הר קזבגי (Kazbegi)

יום של טבע ונוף דרמטיים בהרי הקווקז הלבן. נסע בדרך מדהימה ביופייה לאורך נהר טרגי (Tergi) אל סטפנצמידה  ,(Stepantsminda)משם נצא ברכבי 4X4 דרך עמקים ויערות ההרים עד כנסיית השילוש הקדוש שנבנתה בראש הר נהדר המתנשא לגובה של 2,170 מטר. אם הראות תהיה טובה נוכל לצפות על הר קזבגי (Kazbegi) שפסגתו מתנשאת לגובה 5,047 מטר. לאחר מכן נמשיך אל הכפר ג’וטה (Juta), נשתה תה ונטעם דבש מקומי ולאחר מכן נשוב לגודאורי. ארוחת ערב ולינה בגודאורי.

יום 11

הבירה טביליסי, חזרה לארץ

הבוקר נשוב בנסיעה חזרה לטביליסי, נהנה מארוחת צהרים מסכמת לטיול לגיאורגיה ונצא אל שדה תעופה. נעלה על טיסה חזרה  לתל אביב, אליה נגיע בשעות הערב.

                  

  • טיול מקיף לגיאורגיה, הכולל ביקור בכפר הגבוה באירופה (Ushguli) אשר נמצא בחבל סוואנטי ((Svaneti, ואת העיר באטומי ((Batumi השוכנת לחופי הים השחור.
  • ביקור באתרי מורשת עולמית של אונסק"ו.
  • ביקור בכפר ג'וטה בהרים וטעימות דבש מקומי ותה.
  • מופע פולקלור מקומי ובסיס חצי פנסיון לאורך כל הטיול.
  • טיול בקבוצות קטנות 12-26 משתתפים.
  • ד"ר זאב לוין - מדריך מקצועי, עתיר ניסיון וידע ליעד זה.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 450$על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות (בחברת גאורגיאן איירלינס) על פי מסלול הטיול.
לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה ברמת 4 כוכבים או הטובים בנמצא.
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון.
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה טובה לסיורים והעברות, רכבי 4X4 באזור קזבגי ומסטיה, ומיניוואנים מקומיים למעבר בהרים.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
מיסי נמל וביטחון .
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום.
מפגש הכנה לטיול.
בקבוק מים 1 לאדם ליום.

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת ליבכם:

טיול לגיאורגיה - אופי הטיול: טיול טבע ותרבות חוויתי ומרתק, הכולל נסיעות אוטובוס, ברכבי 4X4 ומשלב הליכות קצרות בטבע ירוק, כפרים ציוריים ואת נופי הרי הקווקז ונופיה הפראיים של גיאורגיה, בתנאים טובים של לינה ונסיעה.
קבוצה קטנה של 15- 26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו" – זאב לוין, נהג ומדריך מקומי דובר אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
טיול לגיאורגיה הוא טיול אל מדינה מתפתחת מבחינת שירותי התיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהדרגה הראשונה, לעתים ייתכנו בעיות שלא נוכל לצפותן מראש. יש לקבל זאת בהבנה כחלק מאופיו של טיול במדינה זו.
השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור .
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גיאורגיה – כמו מסע בזמן

לא אמרתי לא כשהוצע לי להצטרף לטיול בגיאורגיה, וכששמעתי מה הטיול כולל – הליכה בטבע בראשיתי, טעימות […]

גיאורגיה – בין מזרח ומערב

עושר של תרבויות, טבע פראי ואנשים חמים – נדמה שהכול כבר נאמר על הארץ הזו ותושביה מכניסי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לגיאורגיה: בין אירופה לאסיה

טיולי תרבות וטבע

כולל חבל סוואנטי ואזור הים השחור | 11 יום