טיול לגיאורגיה מקיף בתקופת הבציר

טיולי תרבות וטבע

כולל הקווקז הגבוה, חבל ראצ'ה הקסום, עיירות יהודיות עתיקות ושמורות הטבע של המערב, בהדרכת יוחאי פרימק | 11 יום

הדפיסו שלחו שתפו
טיול לגיאורגיה - המסע אל הקווקז, הוא טיול מקיף שמשלב מפגש עם נופים פראיים ואנשים מרתקים. חשיפה לתרבות עתיקה והיסטוריה עשירה בחבל הארץ הממוקם בין אסיה לאירופה, שהיווה לאורך המאות צומת דרכים חשוב לצבאות, סוחרים ותרבויות. תושבי גיאורגיה טוענים שהם חיים במקום היפה ביותר בעולם והם מאמינים שמדינתם היא חלקת אלוהים קטנה. טיול לגיאורגיה הוא טיול טבע ותרבות חווייתי ומרתק, בתנאי לינה ותחבורה טובים. הטיול כולל נסיעות באוטובוס וברכבי 44X, ומשלב הליכות קצרות בטבע ירוק, כפרים ציוריים על רקע נופי הרי הקווקז ונופי הטבע הפראיים של גיאורגיה. שיא הטיול לגאורגיה הוא המסע לחבל סוואנטי הנחשב לחבל היפה ביותר במדינה. זהו חבל ארץ של נופים פראיים, ההרים הגבוהים ביותר על גבול רוסיה (הר שחארה המתנשא לגובה 5068 מ'), עמקים הרריים ומסתוריים המוקפים מגדלי אבן נישאים שנבנו בימי הביניים, ותושבים השומרים על המסורת בלבוש, בשפה ובאמונות קדומות. מסענו בחבל יעבור בנוף של פסגות נישאות עטויות בשלג, כרי דשא אלפיניים, נחלים, מפלים שוצפים וכפרים ציוריים הנמצאים במקום הגבוה ביותר. 

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - טביליסי (Tbilisi)

נצא בטיסת בוקר ישירה לטביליסי, בירת גאורגיה. לאחר הנחיתה וקבלת הפנים בשדה התעופה נצא לסיור בעיר העתיקה של הבירה הגיאורגית- טביליסי. נעלה לתצפית יפה ונרד בסמטאות העיר העתיקה על רובעיה היהודי, האזרי והארמני. נסייר בכיכר המעיינות החמים, מקום הולדתה של העיר במאה הרביעית לספירה, נבקר ב-'כנסיית ציון' הגיאורגית המרכזית ובבית הכנסת הגדול ונתרשם מהאדריכלות העתיקה והמודרנית. ארוחת ערב ולינה בטביליסי.

יום 2

רמות צאלקה, 'גשר היהלום' והפרסקו הנדיר של המלכה תמר

הבוקר נצא בנסיעה ברכבים קטנים דרומה ומערבה לרמות הגעשיות של צאלקה. אזור געשי הררי זה כולל אגמים רבים, יערות מוריקים וקניונים אדירים אשר על אחד מהם בנו גשר מיתרים באורך של 240 מטרים ובגובה של כ-280 מטרים מעל לקרקע הקניון (Dashbashi Canyon). במרכזו נקודת תצפית בצורת יהלום, שמאפשרת תצפית פנורמית לנוף הפראי. מי שירצו יוכלו להצטרף למסלול הליכה למפל יפיפה בפינת הקניון. נמשיך משם לאחד האתרים הרוחניים החשובים שנשתמרו מתקופת הזוהר של גיאורגיה בימי הביניים, כנסיית בתניה (Betania). הכנסייה העתיקה והחבויה כוללת פרסקו נדיר ביותר, הנושא את אחד מארבעת הציורים היחידים של המלכה האגדית תמר, בימי חייה. בתקופתה גאורגיה הייתה בשיא תור הזהב שלה, הכי חזקה מבחינה טריטוריאלית ותרבותית אי פעם. נשוב לטביליסי דרך ההר הקדוש (Mtatsminda), שממנו התצפית הגבוהה והמרשימה ביותר על העיר היפיפייה. ארוחת ערב ולינה בטביליסי. 

יום 3

הדרך הצבאית המובילה אל הקווקז הגבוה

נתחיל את יומנו בביקור במוזיאון אתנוגרפי מקסים על צלע ההר המיוער מעל העיר. המוזיאון כולל בתי מגורים מסורתיים מעץ, שהעתיקו למוזיאון מכל מחוזותיה השונים של גאורגיה. לכל מחוז אדריכלות עממית ייחודית משלו ומאפיינים שונים, והביקור מהווה הצצה למציאות של גיאורגיה בראשית המאה ה-19, שבה רוסיה הצארית סיפחה אותה. נצא מהעיר ונעצור במצחטה, בירתה העתיקה (בת 3000 שנה) ומרכזה הדתי של גיאורגיה, היושבת על מפגש נהרות מטקוורי וארגוי. נבקר בכנסיית הצלב (ג'ווארי) מן המאה ה-6, שם התקינה נינו הקדושה מקפדוקיה את הצלב הקדום וניצרה את הממלכה. נסייר בקתדרלת סווטיצחובלי  (Svetitskhoveli) מהמאה ה-11 שבה על פי המסורת קבורה גלימתו של ישו. שני האתרים הוכרזו כאתרי מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. נמשיך בנסיעה ב-'דרך הצבאית', המחברת את גיאורגיה ורוסיה, בנוף מרהיב של הרי הקווקז הגבוהים, לעיירת הסקי גודאורי. ארוחת ערב ולינה בגודאורי (2200 מטר).

יום 4

טיול ברכס הקווקז הגבוה – הר קזבגי (Kazbegi)

יום של טבע ונוף דרמטי ברכס הקווקז הגבוה. נסע בדרך מדהימה ביופייה לאורך נהר טרגי (Tergi) אל סטפנצמידה  ,(Stepantsminda) משם נצא דרך עמקים ויערות  לכנסיית השילוש הקדוש שנבנתה בראש הר המתנשא לגובה של 2,170 מטר. אם הראות תהיה טובה נוכל לצפות על הר קזבגי (Kazbegi) שפסגתו מתנשאת לגובה 5,047 מטר. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לנקודות נוף נוספות ונשוב לגודאורי. ארוחת ערב ולינה בגודאורי.

יום 5

גורי (Gori) – עיר הולדתו של סטאלין, עמוד הסלע של קאצחי, לינה בייקב

הבוקר נשוב לדרך הצבאית ונבקר באנאנורי (Ananuri), מכלול אדריכלי מהמאה ה -17 שבו שתי כנסיות ומבצר עם נוף למאגר המים זינוואלי (Zhinvali). הגילופים על קירות הכנסיות הם דוגמה מהיפות ביותר לאמנות הגיאורגית. נמשיך אל עבר גורי (Gori), עיר עתיקה שידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי המפורסמת, והיא גם עיר הולדתו של הצורר הגדול יוסיף סטאלין. נבקר במוזיאון הזיכרון המרתק לסטאלין, אשר נפתח בשנת 1957 בבית שבו נולד. נמשיך בנסיעה מערבה לאחד האתרים הייחודיים שבלב המדינה, עמוד הסלע של קאצחי (Katskhi Pillar). מדובר בעמוד סלע טבעי המתנשא לגובע של כ-40 מטרים ועליו כנסייה ומבדד נזירים. הכנסייה נבנתה במאה ה-9 לספירה והייתה פעילה עד סוף ימי הביניים. אגדות רבות נקשרו במקום והעמוד הפך לסמל של עמוד החיים ועמוד הצלב לפי המקומיים. לאחר נפילת ברית המועצות הגיאורגים גילו עניין מחודש באתר ונזיר מקומי שיחזר את המקומים ואת הפעילות במקום. נמשיך בנסיעה לאחד היקבים באזור לארוחת ערב כולל מיטב יינות המחוז ולינה. 

יום 6

חבל ראצ'ה החבוי ובית הכנסת המפואר של אוני

היום נצא בנסיעה במעלה הקווקז לעבר חבל הארץ ראצ'ה (Rach’a). חבל ארץ זה הררי ומיוער, מפורסם בגיאורגיה במטבח העשיר שלו. נבקר בדרך בכנסיית ניקורצמינדה מתקופת תור הזהב שבמאה ה-12, ובה עיטורי האבן מהיפים במדינה (Nikortsminda). מיקומו הגיאוגרפי החבוי של המחוז הביא לכך שיהודים רבים מצאו בו מקלט וקהילותיהם שיגשגו בו עד העליות הגדולות של יהודי בריה"מ לארץ. נגיע לעיר המחוז אוני (Oni) ונבקר בבית הכנסת המפואר שבנתה הקהילה באשית המאה ה-20. בית הכנסת עומד על תילו ומעיד על עברה היהודי המפואר של העיר. ארוחת ערב מקומית ולינה באוני.

יום 7

הכפר המיסתורי לילאשי וכותאיסי

הבוקר נצא בנסיעה לכפר מסתורי בשם לילאשי. זהו כפר הררי שע שנות ה-70 של המאה שעברה התקיימה בו קהילה יהודית אדוקה, אשר שמרה בבית הכנסת על אחד משלושת הספרי התורה העתיקים ביותר בעולם. מדובר ב-'חומש מלילאשי', אשר נכתב במאה ה-11 בבבל או במצרים, והתגלגל לידיה של קהילת לילאשי למשמרת החומש נחשב לשלם יותר מכתר ארם צובא! ומאז שנות השלושים של המאה שעברה מוחזק בארכיון הלאומי הגיאורגי בטביליסי. הכפר הקסום הזה הוא דוגמא יפה לחיים בהרמוניה עם הטבע המרהיב של הקווקז. יושביו ידועים כדבוראים מצטיינים ובאהבתם לעם היהודי. נבקר גם בעץ העתיק העצום שבחצר הכנסייה ובבית הקברות היהודי העתיק. לאחר הביקור נצא בנסיעת נוף מרהיבה לעיר כותאיסי, הבירתה ההיסטורית של מערב גאורגיה. לינה וארוחת ערב בכותאיסי.

יום 8

העיר כותאיסי

בהוקר נצא לסיורים באתריה השונים של העיר כותאיסי. נבקר במערת הנטיפים פרומטאוס (Prometeus Cave) שמחוץ לעיר. מערת הנטיפים היפיפיה כוללת הליכה בהיכלות אדירים תת-קרקעיים בשילוב תאורה צבעונית מיוחדת שנעשתה על ידי מעצב איטלקי. נמשיך לשוק האוכל האותנטי הגדול, חצר בתי הכנסת של הקהילה אשר ממנה יצאו מנהיגי הציונות הגיאורגית, ומנזר גלאטי המרהיב- שנבנה על ידי המלך דויד הבנאי מי שהחל את תור הזהב הגיאורגיה במימי הביניים -אתר מורשת עולמי של אונס"קו (Gelati Monastery). ארוחת ערב ולינה בכותאיסי.

יום 9

שמורת קניון אוקצה ושמורת מרטווילי

הבוקר נצא בנסיעה מערבה לשני אתרי טבע מרהיבים. נתחיל במסלול ההליכה התלוי שמעל קניון אוקצה (Okatse Canyon). מדובר במסלול מעגלי מיוער, מעל קניון של אבן דולומיט קווקזי,כאשר חציו מרחף באויר בשבילים תלויים! נמשיך לקניון מרטווילי למסלול הליכה לאורך הנחל היפה ביותר בגיאורגיה! מים צלולים שחצבו וחוצבים את דרכם דרך סלעי הדולומיט הקווקזי ברעש מפלים, מתחת לחופת יער אגדות, מלא אזוב המשתלשל מהענפים. אחר הצהריים נשוב מלאי יופי לכותאיסי לארוחת ערב ולינה. 

יום 10

טעימה אחרונה מטביליסי (Tbilisi) הבירה

הבוקר נעזוב את כותאיסי ונצא בנסיעה מזרחה חזרה לטביליסי הבירה. בצהריים נפנה להרים לייקב פרטי קטן לארוחת צהריים כולל טעימות יין מקומי. נמשיך לטבילסי אליה נגיע אחר הצהריים. נבקר בשוק הפישפשים של 'הגשר היבש' ונמשיך לארוחת ערב של סיום הטיול לגיאורגיה. לינה בטביליסי. 

יום 11

טביליסי, חזרה לארץ

הבוקר נצא לשדה התעופה ונעלה על טיסה לתל אביב. ננחת בתל אביב לקראת הצהרים.

  • טיסות ישירות לטביליסי ונתיב טיסה בטוח: המראה וחזרה לארץ בטיסות אלעל/סאן-דור.
  • טיול מקיף וייחודי לגיאורגיה בתקופת הבציר, הכולל ביקור ביקבים וטעימות יין עם ארוחה ולינה ביקב.
  • הגעה לקווקז הגבוה עם נופיו המרהיבים, לצד ביקור במקומות מיוחדים כמו חבל ראצ'ה הקסום, עיירות יהודיות עתיקות ושמורות הטבע של המערב וכן עמוד קצחי ((Katsachi Pillar – מונוליט בגובה 40 מ' ובראשו כנסיה.
  • ביקור באתרי מורשת עולמית של אונסק"ו.
  • מופעים של פולקלור ומיטב האוכל המקומי על בסיס חצי פנסיון לאורך הטיול.
  • הטיול תוכנן לתקופה היפה של בציר הענבים, בזמן הנוח ביותר עם חזרה לפני תקופת החגים בארץ, בקבוצה קטנה של 12-26 משתתפים.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
17/09/2024 27/09/2024 יוחאי פרימק $2,145 $68 $2,213 $100 הנחה לנרשמים עד 17/06/2024

תוספת ליחיד בחדר: 495$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות ישירות על פי מסלול הטיול.
לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה או הטובים בנמצא.
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון.
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה טובה לסיורים והעברות, רכבי 4X4 באזור קניון דשבשי, ומיניוואנים מקומיים למעבר בהרים.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
מיסי נמל וביטחון .
תשר לנותני השירותים המקומיים.
בקבוק מים אחד לאדם בכל יום.

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
בדיקות קורונה.

לתשומת ליבכם:

אופי הטיול לגיאורגיה: טיול טבע ותרבות חוויתי ומרתק, הכולל נסיעות באוטובוס וברכבי שטח, משלב הליכות קצרות בטבע ירוק ובין כפרים ציוריים, וחוויה ייחודית בהרי הקווקז ובנופיה הפראיים של גיאורגיה. הטיול בתנאים טובים של לינה ונסיעה.
קבוצה קטנה של 12- 26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו" – יוחאי פרימק, נהג ומדריך מקומי דובר אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. אם יחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
טיול לגיאורגיה הוא טיול אל מדינה מתפתחת מבחינת שירותי התיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהדרגה הראשונה, לעתים ייתכנו בעיות שלא נוכל לצפותן מראש. יש לקבל זאת בהבנה כחלק מאופיו של הטיול במדינה זו.
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו ואף ישפיעו במקצת על לו"ז הטיול, עדכונים נוספים בסמוך למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. אם לא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת הנוסעים ולרווחתם.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים במשך הטיול. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".

קצת על המדריך יוחאי פרימק:

מדריך טיולים מאז 2006. היסטוריון חברתי מוסמך בהכשרתו, נמשך לתרבויות עם עומקים אסתטיים, החולשים על פני תחומי חיים מגוונים. אוהב אהבה גדולה את המפגש בין תרבות אחת לתרבות אחרת, שונה, ואת מתנות התבונה שהמפגש הזה מעניק למטיילים החווים אותו. בעל תואר ראשון ושני בהיסטוריה של המזרח התיכון ותרבות האסלאם. בתואר השני התמחה בהיסטוריה של יהודי אסיה המרכזית. עבד במכון בן צבי לחקר קהילות ישראל במזרח בירושלים וערך מחקרים שונים כגון עולם הקולינריה של אסיה המרכזית, שירת הנשים של יהודי בוכרה וההיסטוריה של יהודי ארצות הקווקז. בעקבות זאת שם דגש מיוחד בסיוריו על התחומים הללו. מדריך טיולים לארצות אסיה המרכזית, לרבות אוזבקיסטן וקירגיזסטן, לארצות הקווקז, הבלקן; ובמזרח אסיה הפיליפינים בדגש על אוכל וסביבת האדם. מדריך באינטנסיביות ביפן מאז 2015 ומתמחה בהכנת מסלולים ייחודיים בה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גיאורגיה – כמו מסע בזמן

לא אמרתי לא כשהוצע לי להצטרף לטיול בגיאורגיה, וכששמעתי מה הטיול כולל – הליכה בטבע בראשיתי, טעימות […]

גיאורגיה – בין מזרח ומערב

עושר של תרבויות, טבע פראי ואנשים חמים – נדמה שהכול כבר נאמר על הארץ הזו ותושביה מכניסי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לגיאורגיה מקיף בתקופת הבציר

טיולי תרבות וטבע

כולל הקווקז הגבוה, חבל ראצ'ה הקסום, עיירות יהודיות עתיקות ושמורות הטבע של המערב, בהדרכת יוחאי פרימק | 11 יום

הדפיסו שלחו שתפו