טיול מקיף לגיאורגיה

טיולי תרבות וטבע

כולל סוואנטי וקזבגי וחבל היין קאחטי | 11 יום

טיול לגיאורגיה - המסע אל הקווקז, הוא טיול מקיף שמשלב מפגש עם נופים פראיים ואנשים מרתקים. חשיפה לתרבות עתיקה והיסטוריה עשירה בחבל הארץ הממוקם בין אסיה לאירופה, שהיווה לאורך המאות צומת דרכים חשוב לצבאות, סוחרים ותרבויות. תושבי גיאורגיה טוענים שהם חיים במקום היפה ביותר בעולם והם מאמינים שמדינתם היא חלקת אלוהים קטנה. טיול לגיאורגיה הוא טיול טבע ותרבות חווייתי ומרתק, בתנאי לינה ותחבורה טובים. הטיול כולל נסיעות באוטובוס וברכבי 44X, ומשלב הליכות קצרות בטבע ירוק, כפרים ציוריים על רקע נופי הרי הקווקז ונופי הטבע הפראיים של גיאורגיה. שיא הטיול לגאורגיה הוא המסע לחבל סוואנטי הנחשב לחבל היפה ביותר במדינה. זהו חבל ארץ של נופים פראיים, ההרים הגבוהים ביותר על גבול רוסיה (הר שחארה המתנשא לגובה 5068 מ'), עמקים הרריים ומסתוריים המוקפים מגדלי אבן נישאים שנבנו בימי הביניים, ותושבים השומרים על המסורת בלבוש, בשפה ובאמונות קדומות. מסענו בחבל יעבור בנוף של פסגות נישאות עטויות בשלג, כרי דשא אלפיניים, נחלים, מפלים שוצפים וכפרים ציוריים הנמצאים במקום הגבוה ביותר.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - טביליסי (Tbilisi)

נצא בטיסת ערב ישירה לטביליסי, בירת גאורגיה. לאחר הנחיתה וקבלת הפנים בשדה התעופה מעבר לבית המלון בטביליסי ללינה.

יום 2

חבל היין קאחטי (Kakheti)

בגיאורגיה, מדינה של יינות משובחים ותושבים חובבי יין, קיימת הסכמה כי היינות הטובים ביותר באים מהחלק המזרחי הפורה ביותר במדינה. מעט מאוד השתנה כאן במרוצת השנים, עגלות רתומות לסוסים הן מראה נפוץ בדרכים הכפריות, השדות מנוקדים בעדרים, הנהרות מתפתלים דרך שדות מרעה ירקרקים, והענבים המתוקים נבצרים בעבודת יד. אבל יין הוא לא ההיצע היחידי של חבל קאחטי – נמצא כאן גם היסטוריה עשירה, אדריכלות מרשימה של כנסיות, ותושבים ידידותיים הידועים בתרבות האירוח שלהם. נקדיש את יומנו לביקור בחבל ארץ זה, ונבקר ביקב מקומי שמייצר את היין בכדי חרס, בדרך המסורתית. שיטה ייחודית זו הוכרה על ידי אונסק"ו כערך לשימור. נסיים את יומנו בטלאבי ((Telavi בירת המחוז. ארוחת ערב ולינה בטלאבי.

יום 3

הדרך הצבאית המובילה אל הקווקז הגבוה

נתחיל את יומנו בביקור בשוק איכרים מקומי. נעזוב את חבל קאחטי דרך מעבר ההרים גומבורי ((Gombori, הידוע בנוף הציורי שלו. הנקודה הגבוהה ביותר ברכס גומבורי היא הר ציווי (שפירושו 'קר'), שגובהו 1991 מטר. חורבות של טירות ומגדלים, ומבנים שמורים היטב של כנסיות ומנזרים, מעידים כי גם בעבר, עוד לפני שיפוץ הכביש, היה זה מעבר הרים ראשי ודרך חשובה בין אזורים שונים בגיאורגיה. נעצור במצחטה, בירתה העתיקה (בת 3000 שנה) ומרכזה הדתי של גיאורגיה, היושבת על מפגש נהרות מטקוורי וארגוי. נבקר בכנסיית הצלב (ג'ווארי) מן המאה ה-6, לשם הביאה נינה הקדושה את הצלב הקדום מקפדוקיה, ונסייר בקתדרלת סווטיצחובלי  (Svetitskhoveli) מהמאה ה-11 שבה קבורה גלימתו של ישו. שני האתרים הוכרזו כאתרי מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. נמשיך בנסיעה בדרך הצבאית, המחברת את גיאורגיה ורוסיה, בנוף מרהיב של הרי הקווקז הגבוהים, לעיירת הסקי גודאורי.  ארוחת ערב ולינה בגודאורי (2200 מטר).

יום 4

טיול 4X4 בהרי הקווקז הגבוה – הר קזבגי (Kazbegi)

יום של טבע ונוף דרמטי בהרי הקווקז הלבן. נסע בדרך מדהימה ביופייה לאורך נהר טרגי (Tergi) אל סטפנצמידה (Stepantsminda), משם נצא ברכבי 4X4 דרך עמקים ויערות  לכנסיית השילוש הקדוש שנבנתה בראש הר המתנשא לגובה של 2,170 מטר. אם הראות תהיה טובה נוכל לצפות על הר קזבגי (Kazbegi) שפסגתו מתנשאת לגובה 5,047 מטר. לאחר מכן נמשיך בנסיעה בערוץ דריאלי (Dariali) ונשוב לגודאורי. ארוחת ערב ולינה בגודאורי.

יום 5

גורי (Gori) – עיר הולדתו של סטאלין, אופליציחה (Uplitsikhe), אחלציחה

הבוקר נשוב לדרך הצבאית ונבקר באנאנורי (Ananuri), מכלול אדריכלי מהמאה ה -17 שבו שתי כנסיות ומבצר עם נוף למאגר המים זינוואלי (Zhinvali). הגילופים על קירות הכנסיות הם דוגמה מהיפות ביותר לאמנות הגיאורגית. נמשיך אל עבר גורי, עיר עתיקה שידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי המפורסמת, והיא גם עיר הולדתו של סטאלין. נבקר במוזיאון סטאלין, אשר נפתח בשנת 1957 בבית שבו נולד. נמשיך ונבקר בעיר המערות אופליציחה מהמאה הראשונה לפנה"ס. אופליציחה חצובה כולה בסלעי ההרים ובה ממצאים ארכיאולוגים מרתקים כגון מאפיות, בתי יין, בתי תפילה, מעברים סודיים ועוד. נמשיך בנסיעה אל אחלציחה. ארוחת ערב ולינה באחלציחה.

יום 6

עיר המערות וורדזיה (Vardzia)

היום נצא בנסיעה דרומה לעבר הגבול עם תורכיה, לאחד האתרים החשובים בגיאורגיה – וורדזיה, עיירת מערות עוצרת נשימה מן המאה ה-12. בוורדזיה היו למעלה מ-3000 מערות שנחצבו בסלע בתקופת המלכה תמרה ששימשו למחבוא ומסתור. נבקר בחלק מן המערות, בבורות המים, ובכנסייה המכוסה בפרסקאות בצבעים נהדרים בניהם פרסקו של המלכה תמרה ואביה, המלך גאורגי השלישי. לאחר הביקור ניסע צחלטובו ((Tskaltubo. ארוחת ערב ולינה צחלטובו.

יום 7

אל חבל סוואנטי (Svaneti) המסתורי

הבוקר נצא בנסיעה ארוכה לאחד מהאזורים היפים בגיאורגיה – חבל הסוואנטי, השוכן בין הרים וקרחונים מן הגבוהים באירופה, שתושביו משמרים מסורות עתיקות. בדרכנו נעצור בזוגדידי (Zugdidi), בירתה העתיקה של סמרגלו ונבקר בארמון דאדיאני (Dadiani). לעת ערב נגיע אל מסטיה (Mestia) השוכנת במעלה חבל הסוונטי. לינה וארוחת ערב במסטיה.

יום 8

נפלאות חבל סוואנטי (Svaneti)

נצא בנסיעה של כשלוש שעות ברכבי שטח אל עבר הכפר הגבוה ביותר באירופה אושגולי (Ushguli). הכפר ממוקם בגובה של 2,200 מטר בלבו של חבל הסוואנטי העליון ונכלל בין אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. אושגולי ידוע בריבוי של מגדלי שמירה וממנו נגלית תצוגה מרהיבה של ההר הגבוה ביותר בגיאורגיה – שחארה (5,068 מטר). נסייר בכפר, נבקר בכנסיית למריה Lamaria (מהמאה ה -12) ונתענג מנוף הרי הקווקז הקובעים את הגבול בין אירופה לאסיה. בשובנו למסטיה נהנה ממופע פולקלור מקומי. ארוחת ערב ולינה במסטיה.

יום 9

הדרך חזרה מחבל סוואנטי

נשלים את ביקורנו בחבל סוואנטי ונצא דרומה דרך נופים מרהיבים וירוקים בחזרה אל צחלטובו. בדרך נעצור בקוטאיסי (Kutaisi) היפה, עיר עתיקה בת יותר מ-3000 שנה. נבקר בקתדרלת גלאטי (Gelati) מהמאה ה-12, אחת האקדמיות הראשונות באירופה ואתר שימור של אונסק"ו. ארוחת ערב ולינה בצחלטובו.

יום 10

ביקור בטביליסי (Tbilisi) הבירה וטיסת ערב הביתה

נצא בנסיעה אל עבר טביליסי. בדרכנו נעבור בעמוד קצחי ((Katsachi Pillar מונוליט מרשים בגובה 40 מטר מאבן גיר הממוקם בכפר המקסים קצחי. באופן ייחודי, בפסגת המונוליט ניצבת כנסייה אורתודוקסית קטנה, שאליה ניתן להגיע רק על ידי טיפוס בסולם רעוע. בשעות הצהרים נגיע אל העיר טביליסי, בירתם של הגיאורגים יושבת על גדות נהר הקורה ומציעה מגוון רחב של מראות ואתרים מרהיבים. נטייל בעיר העתיקה, ברחובותיה הקטנים המשובצים בבתים צבעוניים עם מרפסות קטנות ובארכיטקטורה מודרנית,  נבקר בכנסיית מטקי (Metkhi) וניסע למונומנט "אמא גיאורגיה" שהפך לסמלה של העיר. הפסל הוקם על ראש גבעה בשנת 1958, השנה בה חגגה טביליסי את יום הולדתה ה-1500. נבקר בטירה העתיקה נאריקלה (Narikala) ונהנה מתצפית על טביליסי. נסיים את יומנו בארוחת ערב גיאורגית. בערב נהנה מארוחת ערב מסכמת לטיול לגיאורגיה. נמשיך לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה לארץ.

יום 11

טביליסי, חזרה לארץ

לפנות בוקר ננחת בתל אביב.

  • טיול מקיף לגיאורגיה, הכולל ביקור בכפר הגבוה באירופה (Ushguli), חבל היין ((Kakheti וכן את עמוד קצחי ((Katsachi Pillar – מונוליט בגובה 40 מ' ובראשו כנסיה.
  • טיסות ישירות לטביליסי.
  • ביקור באתרי מורשת עולמית של אונסק"ו.
  • מופעים של פולקלור ומיטב האוכל המקומי על בסיס חצי פנסיון לאורך הטיול.
  • הטיול תוכנן לתקופה היפה ביותר לטיול בגיאורגיה, במועד נוח לפני תקופת החגים.
  • טיול בקבוצה קטנה 12-26 משתתפים.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
05/09/2022 15/09/2022 סיגל גבע $2,145 $50 $2,195
הטיול מובטח, 4 מקומות אחרונים.

תוספת ליחיד בחדר: 450 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות ישירות על פי מסלול הטיול
לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה או הטובים בנמצא.
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון.
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה טובה לסיורים והעברות, רכבי 4X4 באזור קזבגי וסוואנטי, ומיניוואנים מקומיים למעבר בהרים.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
מיסי נמל וביטחון
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום
בקבוק מים אחד לאדם בכל יום

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
שתייה וארוחות שאינן כלולות
הוצאות בעלות אופי אישי
בדיקות קורונה

לתשומת ליבכם

אופי הטיול לגיאורגיה: טיול טבע ותרבות חוויתי ומרתק, הכולל נסיעות באוטובוס וברכבי שטח, משלב הליכות קצרות בטבע ירוק ובין כפרים ציוריים, וחוויה ייחודית בהרי הקווקז ובנופיה הפראיים של גיאורגיה. הטיול בתנאים טובים של לינה ונסיעה.
קבוצה קטנה של 12- 26 מטיילים. מדריכה ישראלית מצוות "אקו" – סיגל גבע, נהג ומדריך מקומי דובר אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. אם יחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
טיול לגיאורגיה הוא טיול אל מדינה מתפתחת מבחינת שירותי התיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהדרגה הראשונה, לעתים ייתכנו בעיות שלא נוכל לצפותן מראש. יש לקבל זאת בהבנה כחלק מאופיו של הטיול במדינה זו.
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו ואף ישפיעו במקצת על לו"ז הטיול, עדכונים נוספים בסמוך למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. אם לא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת הנוסעים ולרווחתם.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים במשך הטיול. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גיאורגיה – כמו מסע בזמן

לא אמרתי לא כשהוצע לי להצטרף לטיול בגיאורגיה, וכששמעתי מה הטיול כולל – הליכה בטבע בראשיתי, טעימות […]

גיאורגיה – בין מזרח ומערב

עושר של תרבויות, טבע פראי ואנשים חמים – נדמה שהכול כבר נאמר על הארץ הזו ותושביה מכניסי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול מקיף לגיאורגיה

טיולי תרבות וטבע

כולל סוואנטי וקזבגי וחבל היין קאחטי | 11 יום