דאגסטן – ״ארץ ההרים״ | טיול לרוסיה הלא מוכרת

טיולי תרבות וטבע

משלחת מיוחדת בת 8 ימים בהדרכת אניה קוזלובה | 8 ימים

דמיינו לכם קניונים עמוקים יותר מהגרנד קניון האמריקני, דיונות גבוהות יותר מהדיונות של סהרה, ערים עתיקות יותר מרומא, תרבויות ששמרו על צביונן לאורך השנים, מסורת עתיקת יומין שעברה מדור לדור ועמים הרריים ששמרו בקנאות על עצמאותם בסיוע פסגות הרים מושלגות... האם פיסת גן העדן הזאת באמת קיימת?

אנו מזמינים אתכם לגלות את המדינה המסתורית והיפה ביותר בשטחה של רוסיה - דאגסטן ("ארץ ההרים") המשתרעת על פני החלק הצפוני של הרי קווקז. זוהי רפובליקה בדרום רוסיה הנהנית מאוטונומיה נרחבת.

לדאגסטן מגוון צבעים ונופים: נופים הרריים רבי עוצמה, נהרות ומפלים זורמים, אגמי טורקיז, כפרים אותנטיים, עמקים מוריקים עם פרחים ועדרי צאן, ערים ומבצרים עתיקים. כל אלה, לצד חום אנושי רב המתבטא במסורת הכנסת אורחים, בפשטות ממגנטת, מבטיחים לכם להיכבש בקסמיה של הארץ המיוחדת הזאת. קל מאוד למצוא את דאגסטן על המפה. היא ממוקמת בדיוק בין מזרח למערב, בין ההרים לערבה, בין אירופה לאסיה, בין חופי הים הכספי לגאורגיה ואזרביידג'ן העמוסות בתיירים ומוכרות היטב לתייר הישראלי. 

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - מחצ׳קאלה - קספייסק – דרבנט

אחרי חצות נמריא דרך יעד ביניים למחצ׳קאלה, בירת דאגסטן. לאחר הנחיתה וקבלת הפנים בשדה התעופה ניסע אל קספייסק, עיירה קטנה הנמצאת בחופי הים הכפסי. בתקופה הסובייטית הייתה קספייסק עיירת נופש ידועה של בתי הבראה, שאליה שאפו להגיע אזרחים סובייטים, המותשים מעונת החורף ומתקופת הצנע, וזאת כדי לקבל את המנה השנתית של אוויר צח, שמיים כחולים, שמש מלטפת, פרות וירקות טריים ונופים פתוחים. נעצור לארוחת צהריים במסעדה בעלת נוף מרהיב אל הים הכספי. הארוחה כוללת מופע פולקלור מקומי. נמשיך לעיר דרבנט. לינה בדרבנט.

יום 2

דרבנט - קובצ'י

בבוקר נצא לטיול בעיר דרבנט, בעלת ההיסטוריה העתיקה ביותר ברוסיה ואחת העתיקות בעולם. דרבנט, שפירוש שמה בפרסית הוא ״שער נעול״, מתגאה בעבר ארכיאולוגי בן 5000 שנה. במשך שנים רבות היוותה העיר מוקד חשוב של סחר בין יבשתי על דרך המשי. המקום ראה הן שגשוג וצמיחה והן תקופות קשות ומלחמות עקובות מדם. שליטים ואימפריות ניסו לכבוש את המקום האסטרטגי החשוב, ״שער השערים״ לקווקז. נעשה סיור במבצר עתיק נרין-קאלה – מבצר השמש, אשר נבנה עוד במאה השישית בהוראת שליט פרסי משושלת הססנידים. נטייל ברחובותיה המפותלים של העיר העתיקה. המצודה, העיר העתיקה וביצורי דרבנט נכללים ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק״ו. לאחר ארוחת צהריים נמשיך לבית הכנסת הגדול של דרבנט, המרכז של הקהילה יהודית בקווקז. נכיר את רב הקהילה, את ההיסטוריה של היהודים ההרריים ונבקר בבית קברות יהודי עתיק ושמור למופת. בערב נצא לקובצ׳י, כפר אותנטי עתיק. ארוחת ערב ולינה בקובצ׳י בבתים של מקומיים.

יום 3

קובצ׳י – בלחר – גוניב

בבוקר נצא לסיבוב היכרות בקובצ׳י, הכפר המפורסם בקווקז (ובעולם כולו) בשל מסורת צורפות בת אלפי שנים. לפי האגדה, כאשר בפרס שמעו על מיומנויות של אומני קובצ'י, נשלח לשם שליח עם חוט מתכת דקיק. הצורפים מקובצ'י קדחו בחוט מספר חורים והחזירו אותו לשליח המופתע. נשתתף בסדנת צורפות ונצטלם בבגדים המסורתיים. לאחר ארוחת צהרים נצא לכפר בלחר. כפר אחר, עם אחר, שפה אחרת, בגדים אחרים ומסורת אחרת של ייצור קרמיקה המפורסם בכל דאגסטן. המוטיבים הקדמוניים בקרמיקה הבלחרית מעידים על עתיקות. בעלי המקצוע משמרים בקפדנות את כל שלבי הייצור, כפי שהיו נהוגים בעבר. נשתתף בסדנת קרמיקה ונצא עם מזכרת שניצור במו ידינו. בערב נצא לכיוון עיירת גוניב. ארוחת ערב ולינה בבית הארחה בגוניב.

יום 4

מפלי סלטה – צ׳וח – גמסוטל

אומרים ש״מי שלא היה בגוניב לא היה בדאגסטן״. ישוב ציורי זה הממוקם בהרים נחשב לאחד המקומות היפים בדאגסטן. טבע מרהיב, אקלים מיוחד ואוויר הרים צלול כיין הקנו למקום שם של שוויץ דגסטאני. נעשה סיור היכרות במקום ונעלה לאנדרטה ״העגורים הלבנים״ לזכר חיילים שנפלו במלחמת העולם השנייה. לאחר מכן נמשיך למפל התת-קרקעי סלטה. דרך הערוץ הצר והמערות הציוריות נתקרב למפל ונתרשם ממשחקי האור והצל במים הזורמים מלמעלה. נעבור לרכבי שטח ונסע לכפר צ׳וח הסמוך, שם נאכל ארוחת צהריים ונתרשם מארכיטקטורה מסורתית של הכפר והבית האוורי. ביקור בכפר המסתורי גמסוטל הוא גולת הכותרת של היום. כפר עתיק ונטוש, החצוב בסלעים על פסגת ההר בגובה של 1500 מטר, הר הגמסטל המכונה ״מאצ'ו פיצ'ו הרוסי״, מרתק, מקסים ונחרט בזיכרון לעד. הוא נראה כהמשכם הטבעי של הסלעים – כאילו יצא מאבן והפך לאבן שוב. הבתים הישנים והנטושים, שמזמן כבר התמזגו עם הנוף, דומים יותר לקנים עזובים של ציפורים. ניפול בקסמיו של הכפר, נשתה את מי מעיינותיו הצלולים ושם, על ההר, נראה את השקיעה. לינה בבית הארחה בגוניב.

יום 5

ערוץ קרדה – כפר קרדה – רמת גוניב

בבוקר נצא לטיול בערוץ קרדה, יצירת מופת של טבע הנקראת ״שער הניסים״. ערוץ צר באורך של 400 מטר וברוחב של כ-4-2 מטרים, המתפתל בין סלעים בגובה של 170 מטר, מזכיר שער קסום לעולם אבוד. אין כאן שמש, השמים אינם נראים מעל הראש ואפילו בשעות הצהריים יש דמדומים. זוכרים את הכניסה לממלכת הגמדים מ״שר הטבעות״? נמשיך לכפר קרדה העתיק השוכן במקום ציורי שבו מתמזגים נחלים הרריים. כאן גרה סבתא פטימאט. הכפר כבר מזמן ננטש על ידי תושביו, בתיו התרוקנו, ורק ביתה של האישה המבוגרת הזאת עדיין מלא חום ואור. היא לא רוצה לעזוב את כפר הולדתה… בערב נעלה ברכבי שטח אל הנקודה הגבוהה ביותר של רמת גוניב – הר מאיאק ("מגדלור") המתנשא לגובה של 2352 מטר מעל פני הים. שם נצפה בשקיעה, עם נוף אל פסגות ההרים כאשר מתחתינו רק עננים ותהום של אלפי מטרים. לינה בבית הארחה בגוניב.

יום 6

חונזאח – גוטצל – גוור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לאזור חונזאח, אחד האזורים היפים בדאגסטן. נתרשם ממפל טובוט המתנשא לגובה של 70 מטר. בשל יופיו הפראי נכלל מפל טובוט ברשימת אוצרות הטבע של דאגסטן. משם נמשיך לכפר גוטצל, כפר עתיק על ההר, שם שומרים באדיקות על מסורת של ייצור קרני שתיה מעוטרים בכסף. נבקר בבתי מלאכה ונוכל ארוחת צהריים מסורתית. לעת ערב נגיע ל״ארץ המגדלים״ אזור מסתורי של גוור וקחיב. שם, על פסגת ההר, מתחת למגדלי השמירה העתיקים, שעל לבניהם ניתן למצוא פטרוגליפים בני אלפי שנה, נצפה בשקיעה. לינה בבית הארחה בגוניב.

יום 7

קניון סולאק – דובקי – מחצ׳קאלה

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את בית ההארחה ונצא לכיוון קניון סולאק, אחד הקניונים היפים והעמוקים ביותר בעולם (עומקו 1920 מטר, מה שהופך את קניון סולאק לעמוק מהגרנד קניון בארצות הברית). דאגסטן עשירה בנופים ובמראות מרהיבים, אבל קניון סולאק בהחלט נחשב לדובדבן שבקצפת. יופיו הבלתי נתפס של המקום עוצר נשימה, מהפנט ומסחרר. "הרעד מהתרגשות שאחז בי כאילו שילב את פעימות לבה של האדמה החיה, הזזה, המפעפעת מתחתיי. בפועל, היה זה ליבי שדימם״, כך תיעד את התרשמויותיו מהביקור בקניון הסופר הצרפתי הנודע אלכסנדר דיומא אשר טייל בקווקז במשך שלושה חדשים באמצע המאה ה-19.

נבקר בכפר דובקי שממנו נפתחת תצפית מרהיבה אל עבר הקניון, נעשה הפלגה במי הנהר סולאק שצבעו טורקיז, נוכל ארוחת צהריים בחיק הטבע ונצא לכיוון מחצ׳קאלה.

ארוחת ערב מסכמת ולינה במלון במחצ׳קאלה.

יום 8

מחצ׳קאלה

מוקדם בבוקר נצא לסיור קצר בשוק המקומי הססגוני במחצ׳קאלה. נקנה ריבות, גבינות, יין הבית וכל הדברים הטובים שליבנו ירצה ומטעננו יאפשר. נמשיך לשדה התעופה וניפרד מדאגסטן הקסומה מלאי הוקרה על החוויות הבלתי נשכחות שהיא העניקה לנו. נעלה על טיסה לתל אביב דרך יעד מקשר. בשעות הערב המאוחרות ננחת בתל אביב.

  • הטיול תוכנן ונבנה על ידי המדריכה אניה קוזלובה, בעלת ידע וניסיון רב בהרכבת מסלולים ייחודיים ברחבי רוסיה
  • הטיול כולל הופעות פולקלור מקומי
  • טיול לאזור נידח, מרתק וייחודי, אשר תוכנן לתקופה המיטבית של תחילת הסתיו
  • ארוחות במסעדות מקומיות וחשיפה לתרבות ולהוואי המקומי

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר:  450 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות (בחברת איירופלוט) על פי מסלול הטיול.
לינה: מלונות ובתי הארחה ברמת תיירות הטובה בנמצא באזור זה. לילה אחד אירוח בבית משפחה מקומית.
כלכלה: כלכלה מלאה על בסיס 3 ארוחות ביום
תחבורה: אוטובוס תיירים לאורך כל המסלול ורכבי שטח בחלק מהמסלול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
המחיר מבוסס על מחירי טיסות ומסי נמל הנכונים ליום פרסום הטיול (דצמבר 2019). במידה ויחול שינוי המחיר יעודכן בהתאם.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
מפגש הכנה לטיול
דמי טיפול ורישום

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות בעלות אופי אישי
שתייה שאינה מים מחוץ לארוחות
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת לבכם

אופי הטיול: הטיול לדאגסטן הוא טיול טבע ותרבות חווייתי ומרתק במיוחד (יש לציין שהמקום הוא גן עדן לחובבי צילום). הטיול כולל נסיעות באוטובוס תיירים וברכבי שטח, ומשלב הליכות מהנות בטבע ירוק ובכפרים ציוריים על רקע נופי הרי הקווקז ונופי טבע פראיים. המסלול הייחודי מתאים לכל הגילאים ולכל רמות כושר.
קבוצה קטנה עד 16 מטיילים. מדריכה ישראלית מצוות אקו – אניה קוזלובה ומדריכים מקומיים איכותיים
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
דאגסטן הוא אזור בעל מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא נוכל לחזות את קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות יעד אלו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.
ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
ביטול נסיעה לפני תחילתה: אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

האם הנפט מאיים על תרבותם העתיקה של איי לופוטן?

על איי לופוטן המבודדים של נורווגיה, שתושביהם מוקפים בים סוער, מרחפת סערה חדשה- הנפט. הוא חבוי בעומק […]

טיול לטנזניה – יותר מרק ספארי

בשנים האחרונות עולה קרנה של טנזניה כמדינה המפתחת תיירות איכותית ומיוחדת. הסיבות לכך הן רבות: בעיות בשכנה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

דאגסטן – ״ארץ ההרים״ | טיול לרוסיה הלא מוכרת

טיולי תרבות וטבע

משלחת מיוחדת בת 8 ימים בהדרכת אניה קוזלובה | 8 ימים