טיול לדרום אפריקה

טיול עצמאי לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה

טבע, תרבויות ונופים קסומים בדרוא"פ, סוואזילנד, מפלי ויקטוריה ושמורת צ'ובה בבוצוואנה | 19 יום

הדפיסו שלחו שתפו
טיול זה הינו טיול עומק לדרום אפריקה, אשר מכונה "ארץ הקשת בענן", לא רק בגלל השמש הזורחת אלא בגלל המגוון והשילוב המרתק של אנשים, נופים ותרבויות אפריקאיות ואירופאיות.
לדרום אפריקה נוסעים על מנת לחוש את רחש הנשמה של הטבע האפריקאי, להכיר את המקום שעיצב את אחד האנשים החשובים בעולם – נלסון מנדלה, לחוות טבע פראי ולהשתאות מול נופים מרהיבים.
בטיול מקיף וייחודי זה, נבקר גם בממלכת סוואזילנד הקסומה, במפלי ויקטוריה שממדיהם ויופיים משרים יראת כבוד ובשמורת צ'ובה בבוצוואנה אותה נגלה דרך ספארי שייט חוויתי.
הטיול שלפניכם הנו טיול גיאוגרפי מעמיק, אחד המקיפים והמרהיבים ביותר בדרום אפריקה!

מסלול הטיול

יום 1

יוהנסבורג - מ'פומאלאנגה (Mpumalanga) – נלספרויט (Nelspruit)

נצא לפנות בוקר בטיסה ישירה ליוהנסבורג, אליה נגיע למחרת בשעות הצהריים. עם הגעתנו נצא בנסיעה לכוון מ'פומאלאנגה ללינה בעיירה נלספרויט.

יום 2

נלספרויט - דרך הפאנורמה – שמורה פרטית

יציאה לכיוון דרך הפנוראמה (Panorama Route) המפורסמת, המציעה אחדים מהנופים היפים ביותר באזור. נעצור בחלון האלוהים  (God's Window) אשר קיבל את שמו בזכות הנופים הדרמתיים, הנשקפים מנקודות תצפית שונות, הצופות אל ירידה תלולה של 300 מטר לתוך גיא עטור יער טבעי וסבוך. לאחר מכן נבקר בבורות המזל של בורקה (Bourke's potholes) אשר נחצבו על ידי מים שזרמו לתוך נהר בלייד ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של 6 מטרים) בעלי שוליים חלקים וצבעוניים. מבנה טבעי זה מסמן את תחילת קניון נהר בלייד, שהוא הקניון השלישי בגודלו בעולם, המפורסם ביופיו הטבעי ובמגוון הצומח והחי שבו. קרוב לשם נמצאת נקודת שיא נוספת של מסלולנו מרהיב-העין: שלושת הרונדאבלים (Three Rondavels) – שלוש תצורות סלע דמויות בקתות. בשעות הצהריים נמשיך לשמורה הפרטית בזמן לתה אחה"צ ולאחר מכן נצא לספארי אחר צהריים/ערב. לינה בשמורה.

יום 3

שמורה פרטית והשלמת הביקורים בדרך הפאנורמה

בשעות הבוקר המוקדמות נהנה מנסיעת ספארי נוספת בשמורה המיוחדת ובשעות הצהריים נמשיך בנסיעה אל העיירה ווייט ריבר (White River) ובדרכנו נעצור באתרים נוספים בדרך הפאנורמה בהם לא הספקנו לבקר עד כה. לינה בהייזיוויו.

יום 4

שמורת קרוגר

נקדיש את היום כולו לספארי בשמורת קרוגר – אחת משמורות הטבע הגדולות והמוכרות ביותר באפריקה. הפארק, המכסה שטח השווה בגודלו למדינת ישראל (20 מיליון דונם), מהווה בית גידול למספר מרשים של מינים (כ-150 סוגים של יונקים, יותר מ-500 סוגים של ציפורים ו-100 סוגים של זוחלים) אשר ביניהם נמצאים "חמשת הגדולים": אריה, נמר, קרנף, פיל, ותאו (בופאלו). מספר מיני בעלי החיים הנמצאים בשמורת הקרוגר עולה על מספרם בכל שמורה אחרת בעולם. כמו כן יש בפארק יותר מ-300 מיני עצים שונים.

ימים 5-6

ממלכת סוואזילנד – קוואזולו נטאל

בשעות הבוקר נצא בנסיעה לכיוון סוואזילנד – ממלכה קטנה ועצמאית עם מורשת ייחודית וטבע יפיפייה הגובלת בדרוא"פ ומוזמביק. בהגיענו לסוואזילנד נבקר בשוק מקומי תוסס וכן במפעל מסורתי לנפחות זכוכית, ומשם נמשיך לביקור בכפר סוואזי מסורתי בו נוכל לספוג מעט מההוויה המקומית. שעות הבוקר למחרת יוקדשו לטיולי טבע בשמורת הטבע מילוואנה (Milwane Nature Reserve) – אזור שימור יפיפייה ומבודד הממוקם בעמק אזולוויני (Ezulwini Valley) בין עיר הבירה מבאבנה (Mbabane) ומנזיני (Manzini). נמשיך בנסיעה אל הגבול הדרומי של סוואזילנד ונחצה בחזרה לדרוא"פ אל חבל קוואזולו-נטאל (Kwazulu-Natal) ואל שמורת הטבע פונגולה (Pongola) בה נצא לשייט אחר צהריים רגוע לאור שקיעה.

יום 7

דרבן – קייפטאון

בשעות הבוקר נצא בנסיעה אל העיר דרבן, עיר הנמל הגדולה והריביירה של דרום אפריקה, בזמן לטיסתנו לקייפטאון אליה נגיע בשעות אחה"צ. נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית באווירה ייחודית ולאחריה נשוב למלון ללינה.

יום 8

קייפטאון – נתיב היין

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעבר נתיב היין הידוע. נבקר בבירת ארץ היין סטלנבוש  (Stelenbbosch)העיר השנייה שנוסדה בדרום אפריקה ובה נמצאת אוניברסיטה גדולה בעלת מוניטין. נערוך טעימות יין בחוות היין העתיקות השוכנות במרכזו של עמק נפלא זה ונשוב לארוחת ערב ולינה בקייפטאון.

יום 9

קייפטאון – רובן איילנד והר השולחן

בשעות הבוקר נשוט במעבורת אל Robben Island –  האי הידוע, אשר בבית הכלא שבשטחו היה כלוא נלסון מנדלה 18 שנה (מתוך 27 השנים בהן היה אסיר) והיום נחשב לאתר מורשת עולמית ולסמל לניצחון הדמוקרטיה והרוח האנושית על פני הגזענות והדיכוי. לאחר שובנו מהאי נסייר בטיילת היפה ובמידה ויתאפשר לנו מבחינת מזג האוויר נעלה להר השולחן לתצפית על העיר. ההר עשוי אבן חול מעל בסיס של סלע גרניט והוא נישא לגובה של 1,067 מטר מעל המפרץ. אורכה של פסגתו השטוחה הוא כמעט 3 ק"מ מקצה אל קצה. ההר מהווה בית לכ-1,500 מיני צמחים, אשר רבים מהם מקומיים ואינם נמצאים בכל מקום אחר בעולם. בשעות הערב מעט זמן חופשי בו ניתן ליהנות במתחם הווטר פרונט – (Waterfront)  מרכז הקניות, הבידור והאוכל המהווה את אחד היעדים הפופולאריים ביותר על התיירים. כאן ניתן למצוא שחקני רחוב, בדרנים, פסטיבלי רחוב, מוסיקה חיה באמפיתיאטרון הפתוח, בתי קולנוע, בניינים היסטוריים, מסעדות רבות ועוד הרבה. ארוחת ערב משותפת באחת מהמסעדות הנהדרות בנמל ולאחר מכן חזרה לבית המלון ללינה.

יום 10

כף התקווה הטובה - קייפטאון

יום סיור בשמורת כף התקווה הטובה. הכף הנישא לגובה 256 מטר מעל פני הים, מסמן את נקודת המעבר לכלי שייט העושים את דרכם בין דרום האוקיינוס האטלנטי והאוקיינוס ההודי, ומכונה גם מפגש זרמי האוקיינוסים. באופן מוטעה נחשב הכף לנקודה הדרומית ביותר של היבשת; קייפ אגולס (Cape Agulhas) הנמצא כ- 200 ק"מ דרומית-מזרחית לכאן, היא הנקודה הדרומית ביותר באפריקה. האירופאי הראשון שהקיף את כף התקווה הטובה היה הנווט הפורטוגזי ברתולומיאו דיאז בשנת 1488. הוא קרא למקום "כף הסערות" בגלל הסערות החזקות שכמעט מנעו ממנו את המעבר מזרחה. כאשר חזר והים שקט- שינה את שמו לכף התקווה הטובה (זו אחת הגרסאות למקור השם). נפתח בנסיעה לאורך החוף המערבי דרך פרברי גרין פוינט ,(Green Point) סי פוינט .(Sea Point) קאמפס ביי ,(Camps Bay) קליפטון (Clifton) ועוד, עד להגעתנו לעיירה הוט ביי .(Hout Bay) נמשיך בנסיעה דרך פסגת צ'פמן Chapman's) Peak ) רצועה של 10 קילומטר שנחצבה אל תוך הסלע האנכי בחלקו – הנחשבת לאחת הדרכים המרהיבות ביותר בדרום אפריקה (דרך זו לא תמיד פתוחה למעבר). היא מתחילה במפרץ האוט ומתפתלת מעלה עד לצ'פמנ'ס פיק ומגלה נופים עוצרי נשימה של מפרצי החול מתחת, עד שחוזרת שוב לגובה הים בנורדהוק .(Noordhoek)  נמשיך לשמורת כף התקווה הטובה על נופיה המרהיבים, חופיה, מגוון החי והצומח שבה, שלדי האוניות הטרופות וההרים הדרמתיים. בעלי החיים בשמורה כוללים בבונים ואנטילופות מסוגים שונים. בפארק יש גם מגוון רחב של עופות, וביניהם יענים. השמורה מהווה למרות שטחה הקטן את אחת מבין שש ממלכות הצמחים בעולם ויש בה אחד הריכוזים הגבוהים ביותר של זני צמחים שונים, שאת רובם לא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם. הצמחייה המיוחדת לאזור כוללת את הפרוטאה (למעלה מ-300 זנים) שהוא הפרח הלאומי של דרום אפריקה. נעלה ברכבל אל בית המגדלור ההיסטורי שנבנה בקייפ פוינט (Cape Point) זהו מקום מרהיב להביט ממנו אל הצוקים, הסלעים והים האינסופי, עם ניחוח ומראות הגלים הענקיים המתנפצים אל תוך הסלעים. נבקר גם בכף התקווה הטובה שהוא הנקודה הדרומית מערבית ביותר באפריקה. אחר הצהרים נחזור לקייפטאון לאורך החוף המזרחי ובדרכנו נעצור לביקור בגן הבוטני .Kirstenbosch לינה בקייפטאון.

יום 11

קייפטאון - אודסהורן "ירושלים הקטנה"

לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את קייפטאון ונצא מזרחה לכיוון סוולנדאם (Swellendam) מקום הישוב השלישי בדרום אפריקה. נמשיך דרך שדות החיטה הענקיים אל עבר אזור חצי מדברי המכונה הקארו הקטן אל העיר אודסהורן הידועה כ"ירושלים הקטנה" בגלל הקהילה היהודית הגדולה אשר חיה שם בתחילת המאה ה-20. בשעות אחה"צ נבקר במערות קנגו Cango Caves)) – מערות נטיפים הנמצאות במתחם הרי סווארטברג (Swartberg) בתוך חגורת אבן גיר אשר רוחבה כ-1.5 ק"מ ואורכה כמעט 16 ק"מ. במערות המשתרעות על קילומטרים רבים צורות נטיפים וזקיפים מרהיבות. הטמפרטורה במערות היא קבועה- 18 מעלות צלזיוס. משם נשוב לאודסהורן דרך מעבר ההרים סווארטברג המרהיב.

יום 12

אודסהורן - נייזנה ושמורת פת'רבד

לאחר ארוחת הבוקר נצא חזרה לכיוון קו החוף ונמשיך אל נייזנה השוכנת ליד לגונה יפה כאשר בדרכנו נעבור בעיירות נופש יפות כמו העיר המרכזית של נתיב הגנים ג'ורג'  (George) והעיירה ווילדרנס(Wilderness) . בשעות אחה"צ נגיע לנייזנה, נעלה על ספינה ונשוט אל שמורת פת'רבד  (Featherbed) – שמורה פרטית ייחודית הנחשבת לאתר טבע לשימור וניתן להגיע אליה בשייט בלבד. בהגיענו לשמורה, נצא לסיור הליכה מהיפים בדרום אפריקה ואולי אם יתמזל מזלנו נאתר את הציפור היפיפייה Knysna Loerie או את אנטילופת הדוויקר (Blue Duiker) הקטנה והנדירה אשר השמורה מהווה חלק מתכנית שימור של בעל חיים זה.

יום 13

יערות ציציקמה ושפך נהר הסערות

לאחר ארוחת הבוקר נצא מזרחה אל עבר מפרץ פלטנברג, עיירת נופש יוקרתית ונצפה במפרץ הענק. נמשיך מזרחה אל שמורת החוף של יער הציציקמה (Tsitsikama = "המקום של המים השופעים") ושפך נהר הסערות (Storms River Mouth). זהו חלק יפהפה בנתיב הגנים(Garden Route)  המפורסם בהריו המלכותיים והיערות הנפלאים העבותים אשר מוגנים על ידי המדינה ומהווים בית לעצים בני מאות שנים, מהם ענקיים אמיתיים בני קרוב ל-1000 שנים. בשעות הבוקר נצא לסיור צמרות (Canopy Tour) ביער ציציקמה המדהים – חוויה ייחודית בליווי מדריך אשר מאפשרת היכרות קרובה עם החי והצומח ביער ממרומי צמרות העצים. במחצית השנייה של היום נצא לטיולי הליכה ביערות ציציקמה העתיקים. לינה בציציקמה.

יום 14

פורט אליזבת' – יוהנסבורג

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בנסיעה אל שדה התעופה בפורט אליזבת' בזמן לטיסתנו ליוהנסבורג. בהגיענו נצא אל מוזיאון האפרטהייד המרתק אשר מתאר וממחיש את שלטון האפרטהייד שהונהג בדרום אפריקה עד 1994 . לינה ביוהנסבורג.

יום 15

יוהנסבורג – מפלי ויקטוריה ושייט על הזמבזי

הבוקר העברה לנמל התעופה לטיסה למפלי ויקטוריה, אחד שבעת פלאי עולם ומחזות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים, שהוכרזו כאתר מורשת עולמית עוד ב-1989, והעיירה בעלת אותו השם, מהווים חלק מפארק לאומי גדול. אחה"צ נערוך שייט על נהר הזמבזי עד זמן השקיעה. ארוחת ערב ולינה במפלי ויקטוריה.

יום 16

מפלי ויקטוריה – שמורת צ'ובה (Chobe)

היום נערוך ספארי מרתק ברחבי שמורת צ'ובה שבבוצוואנה, המשתרעת על פני 11,000 קמ"ר. זוהי שמורה מגוונת ביותר: יש בה נופי סוואנה, יער, ביצות, וחופי נהר ונופים יובשניים תת מדבריים. בשטח העצום הזה מצויים שפע של בעלי חיים ומאות היפופוטמים הרובצים בשעות הקרירות על גדותיו ו"משתזפים" בחום. ביניהם מסתובבים עופות מים רבים כגון אנפות, כפנים וברווזים, והענקים הרובצים אינם מתייחסים אליהם כלל. עדרי פילים יורדים לרחוץ במים ולשתות מהם, ואנטילופות שונות רועות בעשב שלחוף הנהר. נערוך גם שייט בשמורה בטרם נחזור חזרה למפלי ויקטוריה.

יום 17

מפלי ויקטוריה – יוהנסבורג

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לביקור במפלים. נצפה במפלי ויקטוריה – שם המזכיר אגדות וזיכרונות ילדות ששימשו רקע למאות ספרים וסרטים על מקום קסום זה. אנשי המקום קראו למפלים המשתרעים לרוחב של 1.6 ק"מ – מוסי-אואה-טוניה-"העשן הרועם", המים הנופלים מגבהים שונים המגיעים עד 108 מ', יוצרים ענן נתזים הנראה כעשן ומסתיר לעיתים את המפלים. האנרגיה הרועמת של המפלים עומדת בניגוד בולט לרוגע של סביבת הבר המקיפה אותם. צעידה
בשבילי יער גשם, הצומח תחת קשת נתז המפלים, אל נקודות התצפית הרבות – כל אחת טובה יותר מקודמתה-תספק לנו הזדמנויות נפלאות לצילום תמונות מרהיבות. בתום סיורנו נשוב אל שדה התעופה המקומי לקראת טיסתנו חזרה ליוהנסבורג. לינה ביוהנסבורג.

ימים 18-19

יוהנסבורג והסביבה וחזרה ארצה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר יוהנסבורג ואתריה. אחד האזורים החשובים בהם נבקר הוא סווטו (Soweto) – ראשי תיבות ל"טריטוריה הדרום מערבית" (South Western Townships). בסווטו חיים 2 מיליון איש אשר בעקבות מדיניות האפרטהייד שהייתה נהוגה במדינה עד לשנת 1994, לא הייתה להם אפשרות להתגורר ביוהנסבורג וכך הם נדחקו לשולי העיר, לחיים בצפיפות ובתנאים קשים. סווטו הייתה מרכז ההתקוממות נגד השלטון הלבן ב-1976 וממנה יצאו מנהיגים שחורים רבים בהם גם נלסון מנדלה והיום ניתן לראות בה סמל לדרום אפריקה החדשה כאשר במקביל לשכונות העוני שעדיין לא התאוששו מתקופת האפרטהייד קיימות גם שכונות חדשות ותוססות. נמשיך לפרטוריה, הבירה האדמיניסטרטיבית של דרום אפריקה, ששמה שונה ל-צוואנה (Tshwane )  נבקר באנדרטת החלוצים (Voortrekkers Monument) ונמשיך בסיור במרכז העיר פרטוריה. נבקר בכיכר הכנסייה (Church Square) שבמרכזה ניצב פסלו של אבי מדינת הטרנסוול, פול קרוגר המוקפת בניינים בעלי ערך היסטורי כבנין העירייה הישן, היכל המשפט, הבנק הראשון ובית הדואר. נעבור בנסיעה ליד בניין העירייה ובית מלרוז. נבקר באתר בנייני האיחוד- מושב ממשלת דרום אפריקה, הממוקם על ראש גבעה ומוקף בגנים יפים ובנוף פנוראמי של פרטוריה. בשעות הערב נמשיך אל שדה התעופה בזמן לטיסתנו ארצה. נחיתה בשעות הבוקר של יום 19.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

אפריקה – פילים בחייהם ובמותם

הפילים נולדים מחוסרי אינסטינקטים וחסרי אונים, בדומה לתינוקות בני אדם. הם מגיעים לעולם לאחר 20 חודשי הריון, […]

טיולי ספארי באפריקה

יבשת שהיא גן העדן לגדולים ולקטנים, חובבי טבע וחובבי הטבע האנושי מזרח אפריקה מציע שפע הזדמנויות לספארי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול עצמאי לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה

טבע, תרבויות ונופים קסומים בדרוא"פ, סוואזילנד, מפלי ויקטוריה ושמורת צ'ובה בבוצוואנה | 19 יום

הדפיסו שלחו שתפו