טיול לדרום קוריאה

טיולי תרבות וטבע

טיול בתקופת פריחת הדובדבן כולל אי האהבה הוולקני ג'ג'ו | 13 יום

טיול לדרום קוריאה, המכונה "הנס על נהר האן", הינו טיול במדינה שהיא תמהיל של קידמה, תרבות ומסורת עתיקת יומין. יש בה טבע הררי יפהפה, נהרות רחבי ידיים, נחלים ואגמים צלולים לצד חופים נקיים ואינספור איים. בדרום קוריאה חיים בהרמוניה בני הדתות בודהיזם, קונפוציוניזם, טאואיזם, שאמאניזם והנצרות. קוריאה הדרומית היא גם מדינה דינמית שצמחה במהירות מפתיעה ב-40 השנים האחרונות, ועתה היא אחת המדינות המפותחות בעולם; למרות זאת, לא איבדו תושביה את הקשר עם תרבותם העשירה ואת ערכיהם ומנהגיהם הייחודיים.
טיול לדרום קוריאה מעניק למטייל חוויה טוטאלית. במהלך טיול בדרום קוריאה ניסע באוטובוס פרטי ממוזג ונטוס בטיסות פנימיות. נלון במלונות מודרניים ובבתי אירוח קוריאניים מסורתיים, ונכיר את המקומיים כדי ללמוד על מנהגי המקום השונים ועל חיי היומיום.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מישראל לדרום קוריאה

בשעות הערב נצא בטיסה ישירה מישראל לקוריאה הדרומית. נחיתה למחרת בשעות אחר הצהריים בנמל התעופה אינצ’ון שבסמוך לבירה סיאול. ארוחת ערב ולינה בסיאול.

יום 3

האזור המפורז (DMZ)

הבוקר ניקח טיסה לסיאול ונסע לסיור באזור המפורז על קו הגבול בין קוריאה הדרומית לצפונית. בסיור מרתק נחדור לנבכי מלחמת קוריאה והסיבות לתחילתה. נצפה מקו הגבול על העיר גאסאנג בצפון קוריאה, בה קיים אזור התעשייה המשותף לשתי המדינות, נעלה למצפה של דוראסאן Dorasan)) ובתחנת הרכבת המחכה לרגע האיחוד בכדי להתחיל לתפקד ולהעביר נוסעים מצד אחד לרעהו, נכנס למנהרה שנחפרה בשנות ה-70 על ידי צפון קוריאה כדי לחדור ולפלוש לדרום קוריאה ולתקוף את סיאול עיר בירתה. אחר הצהריים נסע מזרחה אל העיירה סוקצ’ו ( (Sokchoהנמצאת בסמוך לשמורת הר סאורק ונבקר בנמל המקומי המשופע במסעדות ודוכני דגים. לינה בסוקצ’ו.

יום 4

שמורת הר סאורק (Seoraksan)

הבוקר נצא בנסיעה אל עבר האזור המרהיב של הר סאוראק. בהגיענו נעלה ברכבל לפסגת הר גואהן גום סהונג (Gwongeumseong) לנקודת תצפית מרהיבה ונסייר במנזר סינאונג סה (Sinheungsa), אשר שוכן למרגלות ההר. נצא לסיור בסוקצ’ו בשוק הדגים המקומי והאותנטי, ובו נקבל נקודת השקפה נוספת על התרבות וההוויה המקומית. נמשיך ונבקר במקדש נקסנסה (Naksansa temple), קומפלקס מקדשים בודהיסטים קוראנים העומדים על מורדותיו של הר נקסן (Naksan). נסיים את היום בהתרגעות בספא מקומי. לינה בסוקצ’ו.

יום 5

במערת וואנסונגול (Wansangol), הכפר ההואה (Hahoe), אנדונג (Andong)

נמשיך דרומה לכיוון העיר אנדונג – מרכזו של הקונפוציוניזם בדרום קוריאה. במהלך הנסיעה דרומה נבקר במערת וואנסונגול (Wansangol) , מערת הסיד הגדולה והארוכה ביותר בקוריאה הדרומית. אורכה מגיע ל- 8 ק”מ, אך רק קילומטר וחצי פתוח לציבור הרחב. במערה כ- 10 אגמים, מפלים תת קרקעיים, נטיפים ומראות יפיפיים בפינות החבויות בה. במקומות מסויימים מגיעה התקרה  לגובה של כ-100 מטרים. ההליכה במערה לוקחת כשעה והיא מתאימה לכל נפש וגיל למרות המדרגות הרבות בה שבנויות מתשתיות נירוסטה נוחות מאד. נמשיך ונסע לאנדונג בה לומדו מנהגים, הלכות ואורחות חיים מתקופת שושלת ג’וסון. נצא אל הכפר הסמוך המפורסם במדינה, ההואה, אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית ע”י ארגון אונסק”ו. תושביו חיים אך ורק בבתי עץ וחמר, ממש כפי שחיו משפחותיהם הנכבדות בתקופת שושלת ג’וסון לפני כ-600 שנה. נסייר בכפר, נתבונן מקרוב בסגנון חייהם הייחודי, נלמד על תרבות המקום ומנהגיו ונבקר במוזיאון המסכות שבכניסה לכפר. נסיים את היום בשוק הלילה הצבעוני של אנדונג. לינה באנדונג.

יום 6

גיונגז'ו (Gyeongju) וסביבתה על רקע פריחת הדובדבן

הבוקר נצא אל העיר גיונגז’ו (Gyeongju), המכונה גם “מוזיאון ללא קירות”. נחווה את אירועי פריחת הדובדבן המקומיים ונצא לפסגת הר טוהאם, הנחשב לאחד ההרים הקדושים מסביב לגיונגז’ו, כדי לצפות באחד מפלאי האמנות, המדע, הדת והאסטטיקה- סאקוראם גרוטו. זוהי מנהרה מעשה ידי אדם שפוסל בתוכה מאבן גרניט פסל מיוחד במינו של הבודהא ברגע ההארה שחווה, מוקף ב-40 מתלמידיו. הפסל, שפוסל לפני 1,200 שנה, הוא מקור השראה אדיר לעם הקוריאני ולעולם כולו. נבקר גם במנזר בולגוקסה המפורסם, שהינו מהיפים ביותר במדינה. משם נצא לביקור במצפה הכוכבים העתיק ביותר באסיה – צ’אמסאנגדה (Cheomsangdae).  נשוב אל העיר ונסייר בשוק המקומי המרשים סאונגדונג ((Seongdong. לינה בגיונגז’ו.

יום 7

בוסאן

נצא אל עיר הנמל בוסאן, הידועה במזג האוויר הסוב-טרופי שלה ובשווקיה היפים.
נבקר במקדש הדונג יונגונגסה Haedong Yonggungsa)), אחד המקדשים היחידים הממוקמים על קו החוף. נמשיך לכיכר פיף ( – (BIFF squareרובע הסרטים המודרני של בוסאן. נמשיך ונסע אל כפר האומנים האופנתי והתוסס גמצ’און (,(Gamcheo הממוקם על גבעה מעל חוף הים, וזכה לכינוי “מאצ’ו פיצ’ו של בוסאן”. נחצה בנסיעה את גשר בוסאן  (Gwangandaegyo)הנמתח על פני 7.4 ק”מ. זהו הגשר הדו-כיווני הארוך ביותר העובר מעל האוקיינוס בקוריאה, ומציע נופים עוצרי נשימה ונבקר בחוף האונדה(Haeundae) המפורסם באירועי תרבות שונים ופסטיבלים הנערכים בו לאורך כל השנה. לינה וארוחת ערב בבוסאן.

יום 8

בוסאן (Busan), פסטיבל פריחת הדובדבן של גי'נהאה (Jinhae)

נצא בנסיעה אל מקום משכנו של פסטיבל הדובדבן הגדול ביותר בדרום קוריאה – עיר הנמל היפה ג’נהאה, בה נערך מדי שנה פסטיבל פריחת הדובדבן ברמה עולמית, ומציע שפע של אירועים ופעילויות, שווקים שונים, אמנות, תרבות, הופעות, ועוד. נשוב לבוסאן ונבקר בשוק הדגים (Jagalchi), אחד השווקים הגדולים והמרתקים של קוריאה. נצא אל עבר טאג’ונגדאה Taejongdae)), שטח סלעי בגובה 250 מטר מעל פני האוקיאנוס עם פנורמה מרהיבה. לינה בבוסאן.

ימים 9-10

גן העדן של האי ג'ג'ו

האי ג’ג’ו הצטרף ב-2011 לרשימת פלאי העולם החדשים. נתחיל בביקור במנערת הלבה מנג’נגול שהיא הארוכה מסוגה בעולם ומוגדרת כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. נזכה לראות את פריחת הקנולה המרהיבה בתקופת פסטיבל הפריחה המפורסם של האי, המסמל את תחילת תקופת האביב, עם שדות הפרוסים כמרבדים של פרחים צהובים בהירים, ויוצרים מחזה מרומם נפש. נמשיך אל ההר בעל צורת המכתש העגולה, שמופיע ברבות מן התמונות של ג’ג’ו, ונטפס אל פסגת הזריחה (Seongsan ilchulbong). מהפסגה נשקף נוף מהפנט של האי והאוקיינוס.  ונסייר גם בכפר הפולקלור סהונג אפ ובמנערת הלבה מנג’נגול שהיא הארוכה מסוגה בעולם. אם יאיר מזלינו נזכה לצפות בנשים הצוללות שכינוין “האניו”, השולות צדפים ופירות ים ממעמקי הים ללא שימוש בבלוני חמצן (וזאת בהתאם למזג האוויר, מכיוון שהנשים אינן צוללות אם קר מדי באותו יום או אם הגאות גבוהה מדי). נבקר במפל צ’אנצ’ייאן שעל פי האגדה מתרחצות תחתיו פיות מגן העדן, במצוקי ג’וסנגג’אולי (Jusangjeolli) הנראים כעמודי סלע בצורת משושים בגדלים שונים המזדקרים בדרמטיות מתוך הים.  נצא להליכה קצרה באחד מהשבילים הרבים המקיפים את האי ונהנה מהאווירה והנופים המרשימים. נבקר במוזיאון התה או’סלוק (O’Selloc) אשר מהווה מרחב תרבותי שבו המערב והמזרח, והמודרניות והמסורת מתקיימות בהרמוניה. המוזיאון כולל גלריית תה, אזור מנוחה ידידותי לסביבה, ובית קפה שבו האורחים יכולים ליהנות ממגוון של קינוחים טעימים המבוססים על תה. לינה בג’ג’ו.

יום 11

פסטיבל פריחת הדובדבן הקוריאני בסיאול

הבוקר נשוב בטיסה לבירתה של דרום קוריאה, סיאול (Seoul). נסייר בארמון המלך  גיונגבוק, הארמון המרהיב ביותר מתקופת שושלת ג’וסון הקונפוציאנית. בבקר במוזיאון הפולקלור וארמון צ’אנגדוק (Changdeokgung). ניטול חלק בפסטיבל יאואידו (Yeouido), המתקיים לקראת אמצע אפריל כאשר פרחי האביב נמצאים בפריחה מלאה, כולל עצי הדובדבן הקוריאני. לעת ערב, הדובדבנים מוארים באורות צבעוניים שונים ומגוון רחב של מופעי רחוב ותערוכות אמנות מתקיימים בחוצות העיר. נסיים את היום במופע NANTA, מופע קוריאני שכבש את העולם. לינה בסיאול.

יום 12

הבירה סיאול

הבוקר נסייר ברחובות הבירה סיאול. משם נמשיך ו נעלה לפסגת הר נאם-סאן ((Namsan ולראש מגדל סיאול, מסמליה של העיר, להשקיף על העיר מנקודת מבטה של ציפור.  למגדל סיאול (N Tower) המתנשא לגובה של כמעט 480 מטר מעל פני הים (כולל את גובה ההר). נמשיך אל תוך מרחב משוחזר ((Hanok Village הנמצא למרגלות ההר וניקח טעימה של החיים המסורתיים תוך בריחה מחיי העיר ההומה של הזמנים המודרניים. הגן המסורתי עם הביתן והבתים המסורתיים יוצרים אווירה שלווה ממש אל מול הר נמסאן (Namsan) המיוער. נסיים את היום בסיור ברחוב הקניות המפורסם מיודונג-דונג (Myeong-dong) מקומיים. לינה בסיאול.

יום 13

סיאול וחזרה הביתה

בשעות הבוקר נשלים את סיורנו בקוריאה ובעיר סיאול. לאחר ארוחת הבוקר נבקר במוזיאון המלחמה, בו ניתן ללמוד על התמורות השונות בקוריאה לאורך אלפיים השנים האחרונות, החל מתקופת שלושת הממלכות ועד העת המודרנית, ומלחמת קוריאה. מחוץ למבנה המודרני ניתן למצוא תצוגה של כלי רכב צבאיים, החל ממטוס B52, דרך טנקים וטילים, ועד ספינת מלחמה. אחר הצהריים נצא בטיסה מנמל התעופה אינצ’ון חזרה הביתה. נחיתה בתל אביב בשעות הערב.

  • טיול פסח מקיף לדרום קוריאה בדגש פריחת הדובדבן ופסטיבלי האביב (יציאה לאחר ליל הסדר)
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול.
  • ביקור באתרי מורשת עולמית של אונסק"ו
  • נהנה מהמופע הקוריאני שכבש את העולם - Nanta
  • התנסות בארוחות אותנטיות ומקומיות, ובפסטיבלי פריחה מקומיים.
  • טיול בקבוצות קטנות 15-26 משתתפים
  • טיול היסטורי ואנתרופולוגי מרתק המשלב נופי טבע מרהיבים בתנאים מקומיים מעולים. מסע בו ישנה אפשרות לחוות תרבות שונה ומרתקת
  • מדריך ישראלי שהתגורר מספר שנים בדרום קוריאה ומכיר את המקום על בוריו

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

חודש משוער לצאת הטיול הבא:
אפריל 2019

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינ"ל בחברת "קוריאן אייר" במסלול ת"א- סיאול, סיאול- ת"א. טיסת פנים: בוסאן – ג'ג'ו, ג'ג'ו – סיאול.
לינה: בטיול לדרום קוריאה אנו לנים במלונות מעולים לאורך כל הטיול (בקוריאה אין דירוג כוכבים).
כלכלה: בטיול לקוריאה הכלכלה מבוססת על בסיס חצי פנסיון, ארוחות בוקר במלון, וארוחות צהרים/ערב לרוב במסעדות מקומיות או בשווקים עם מבחר האוכל הקוריאני המסורתי והמגוון.
תחבורה: אוטובוס ממוזג לסיורים, והעברות לשדה התעופה.
כניסות לכל האתרים והסיורים כמפורט במסלול הטיול.
מיסי נמל וביטחון – 434$ נכון לתאריך 12.11.2017
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום.
מפגש הכנה לטיול
ערכת שמע לכל מטייל

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת לבכם

אופי הטיול לדרום קוריאה: טיול טבע, היסטוריה ואנתרופולוגיה מרתק בתנאים מקומיים טובים.
קבוצה קטנה של : 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות אקו – ארי בר אילן, ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
הערה: בבתי מלון בקוריאה הדרומית לא יהיה שירות נשיאת מזוודות. במידת האפשר מדריך הקבוצה והנהג יסייעו למטיילים בנשיאת הכבודה.
השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור .
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
חשוב : *חשוב לדעת – תקופת פריחת הדובדבן מבוססת על נתונים סטטיסטים משנים עברו. אין אנו יכולים לצפות שינויים בפריחה בגלל שינויי אקלים או כל גורם סביבתי אחר.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

איטליה – מסע בטוסקנה

אור שמש רך וזהוב מלטף גבעות נמוכות, עליהן שתולות בקפידה שורות של גפנים מטופחות היטב, מהן יפיקו […]

ארגנטינה – מחוז צ’ובוט ושמורת החופים בחצי האי ולדז

מדרום לבואנוס איירס, בחלקה הצפון מזרחי של פטגוניה ובערך באמצע הדרך בין הבירה לבין ארץ האש, בולט […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לדרום קוריאה

טיולי תרבות וטבע

טיול בתקופת פריחת הדובדבן כולל אי האהבה הוולקני ג'ג'ו | 13 יום